По колко ядете?

  • 6 098
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 844
отначало въприех темата като забавно социологическо запитване. Laughingкато се зачетох обаче вместо да ми стане забавно направо някои отговори ме втрещиха.
колкото и да се говори за здравословното хранене,колкото и медиите постоянно да информират за затлъстяването като бича на 21 век,май особен ефект няма.
не че е моя работа,но на някои потребителки децата им ядат МНОГО,НЕНОРМАЛНО МНОГО.здравото дете не е пухкавото,голямобузо дете.не разбирам какво е това тъпчене със сандвичи,кюфтета,шкембе чорби и в промеждуците чипс и кроасани. Shocked
първо,това е адски вредно и второ пълнотата може да има страхотен отрицателен ефект върху психиката на едно дете-всички знаем за подигравките и т.н.
майки,толкова много теми има за това колко обичате децата си,как търсите специално кремче за петички..страхотно!но обърнете внимание и на сериозните неща..

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Обичам доста да си похапвам,но определени неща.Мога и половин пиле на грил да изям,голяма пица също не ми се опира,обичам по-завъртяни ястия даже и да са постни.Като цяло си хапвам доста и съм лакома.Мъжът ми е като пиле,яде малко и не разнообразни неща,може да не яде и цял ден.
Дъщерята е на мен-едни неща се ядат в големи количества,други просто ги отказва,даже и да мре от глад.

# 47
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
отначало въприех темата като забавно социологическо запитване. Laughingкато се зачетох обаче вместо да ми стане забавно направо някои отговори ме втрещиха.
колкото и да се говори за здравословното хранене,колкото и медиите постоянно да информират за затлъстяването като бича на 21 век,май особен ефект няма.
не че е моя работа,но на някои потребителки децата им ядат МНОГО,НЕНОРМАЛНО МНОГО.здравото дете не е пухкавото,голямобузо дете.не разбирам какво е това тъпчене със сандвичи,кюфтета,шкембе чорби и в промеждуците чипс и кроасани. Shocked
първо,това е адски вредно и второ пълнотата може да има страхотен отрицателен ефект върху психиката на едно дете-всички знаем за подигравките и т.н.
майки,толкова много теми има за това колко обичате децата си,как търсите специално кремче за петички..страхотно!но обърнете внимание и на сериозните неща..

Съгласна съм newsm10 аз съм решила мойто дете да не го тъпча-само като е гладно, нека да яде. Баба ми ми разказваше колко злояда съм била като малка и постоянно са ме лъжели, за да ям...майка ми пък й викала-стига,тя като огладней, сама ще поиска. Добре е мислила жената,ама баба ми-не, та не! Naughty и след това как станах 90кг! и сега пак съм дебела-58кг, пък баба ми вика "ща духни вятъра" Joy таратанци Mr. Green
На хлапето ми(като имам някой ден) даже да иска, няма да му давам-мор! няма да пълней като майка си, та после цял живот да не може да си угоди, да си хапне сладко! Naughty (не че не го правя сега,ама друго би било при по-различни обстоятелства Naughty)

# 48
  • Мнения: 1 280
Ох,не изчетох цялата тема,че много се ядосах точно по този повод преди 2 минути...Ей сега в 23.30 я изгоних на път за кухнята..../пиклата на 13 г./...абе какво им става на тези деца,ама то не се спира бе...взела е да качва кг,едно д. е засукала...Не ми е проблем храната, но не разбира от дума,колкото и да се опитвам да бъда деликатна,как ли не поднасях информацията,примери и давах...вече се страхувам...цял ден се мели нещо..дори си казва: "Не съм гладна",но ми се иска нещо да си хапна... Shocked  Сега ако се отпусне да стане дебелана,цял живот ще е обречена на диети и проблеми с теглото. Преди малко ,след дълго мислене,и след като и предлагах зеленчуци,салатка,някакъв плод...идва и вече тича към кухнята..."Реших какво ми се яде..сандвич с кашкавал.."... Само и казах,че ако така продължава,утре ще трябва тичането и да започне в 6,00 и да свърши в 22,00...,и тя се нацупи ,и се прибра в стаята си...Ох,може би малко несвързано го написах,ама много св ядосах...след милиони разговори,дискусии,примери,теми за здравословното хранене на децата и какво ли не... Embarassed Sick #Cussing out  Не знам дали има нещо ,което да не съм обяснила,повторила,потретила..

# 49
  • Мнения: 59
Решила съм проблема генерално:
в хладилника има само сирене,кисело мляко и зеленчуци
в камерата пилешки пържоли и свински котлети.
Като огладнява непрекъснато има голям избор Mr. Green
Мразя да давам пари за храна.

# 50
  • Мнения: 1 280
Ох,да ти кажа не става и така... иначе  и на мен ми допада идеята,обаче ме е страх,че ще започне да се крие и да яде каквото и попадне,знам ли?Много е добро детето,много е разбрано,но аз защото имам горчивият опт със себе си на тази възраст и много ми е притеснено. Аз на 14 качих  на 76 кила,а съм 1,60!  И като ми кажеха нещо  закг, и аз отивах в сладкарницата : 2 толумби,2 баклави и 1 голяма боза !- това ми беше ритуала...и един ден както си седя  на опащката да се утеша,тъкмо си взимам благинките и чувам тих глас  до ухото ми:"Яж,Яж..то д,-то ти никога няма да отслабне.."-  майка ми на опашката зад мен!  Направо , полудях !  - ударих го на спомени...Днес пак ще говоря с нея,и отиваме да тичаме в парка...Аз разбирам,че пубертета  си е кофти период, хормони,едно друго,но знам какаъв ужас е един ден да се видиш с много кг,и да започнеш да се бориш за всеки  свален грам...ами ужас си е! 
Иначе съвсем по темата: Ние доста ядем в нас...  не обичам да хвърлям храна,но и това правя....На местата по света,където храната не е скъпа си се яде по много...и то сладки неща,сладоледчета,всичко от ,което се дебелее...то и не случайно има толкова дебели хора....

# 51
  • София
  • Мнения: 18 679
не разбирам какво е това тъпчене със сандвичи,кюфтета,шкембе чорби и в промеждуците чипс и кроасани. Shocked
Аз не че претендирам за много старателен прочит, но чак такова меню никъде не видях Laughing

# 52
  • Варна
  • Мнения: 365
не разбирам какво е това тъпчене със сандвичи,кюфтета,шкембе чорби и в промеждуците чипс и кроасани. Shocked
Аз не че претендирам за много старателен прочит, но чак такова меню никъде не видях Laughing
Плюс това не може пък само здравословни неща да се ядат, важното е да преобладават Simple Smile Аз примерно си падам по junk food-a, но организмът ми сигнализира сам кога от какво има нужда. А и в крайна сметка всичко опира до ген.
По темата- аз имам моменти в които ям мнооого, ама наистина много, например майка ми още се чуди как успях веднъж да изям почти цяла тава с гювеч (сега и на мен не ми го побира ума...) Като бях бременна количествата за мен нищо не предсавляваха. Мъжа ми също доста хапва понякога, друг път не, даже лятото кара на фотосинтеза едва ли не. Едно близко семейство пък готвят направо в казани. Та къде е истината- не знам, може би в метаболизма, хранителнита навици, да не изключваме и чистата лакомия  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 757
Уплаших се като ви чета. ЗНам, че на човек малко му е нужно за да живее, ама .... на мен явно ми е нужно много. Мъжът ми казва, че ям много ама като ви чета се убеждавам, че е много прав. Ако не вечерям втори път или поне шоколадче да си хапна преди лягане после цяла нощ сънувам, че съм гладна. И все ми се струва, че децата ми не ядат ама като гледам другите ще излезе че добре си хапват. И аз само ги моля с храна и толкова се радвам като хапнат нещо, че после дори ги награждавам с бонбонки  Blush
Преди децата се хранех по 2 пъти на ден, но доста голямо количество. Сега с децата ям по 5 пъти, изяждам след тях квото остане, а то обикновено е всичко. Най ме е яд като ми правят коронния си номер. Приготвя примерно за вечеря порции на всички. Децата не искат изобщо да седнат на масата. 1 час ги чакам и накрая им изям и техните порции. След точно 3 мин решават че са гладни и им се слагат нови порции. Представете си как умирам от яд че съм се натъпкала за да не хвърлям. Не че ми липсва апетит де  Twisted Evil
Не е добре да се затлъстява, ама слушах по ТВ наскоро, че слабите деца били по болнави. Хубаво за децата било да не се лишават, по добре повечко отколкото по малко. Но разбира се не дотам, че да се затлъстее. А не вярвам едно дете толкова лесно да затлъстее. СПоред мен си е генетично, не може насила да го караш да яде. Може де, ама сигурно трябва да си го поставиш за цел или от неграмотност да го тъпчеш системно и години наред с вкусотии.
А дано малко се взема в ръце след тази тема и престана да се тъпча.  ooooh!  Tired

# 54
  • Мнения: 46 591
...
не че е моя работа,но на някои потребителки децата им ядат МНОГО,НЕНОРМАЛНО МНОГО.здравото дете не е пухкавото,голямобузо дете.не разбирам какво е това тъпчене със сандвичи,кюфтета,шкембе чорби и в промеждуците чипс и кроасани. Shocked ...

И на мен не ми е работа, ама ми е чудно кой имаш предвид  newsm78

# 55
  • Мнения: 593
На хлапето ми(като имам някой ден) даже да иска, няма да му давам-мор!

 hahaha Като имаш някой ден, пак ще си пишем!  Joy  Joy  Joy

# 56
  • Мнения: 9 052
Pinkito запиши това мимиче на спорт или други занимания . Като се чуди какво прави и яде!

# 57
  • Мнения: 66
На хлапето ми(като имам някой ден) даже да иска, няма да му давам-мор!

 hahaha Като имаш някой ден, пак ще си пишем!  Joy  Joy  Joy

 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт