121–Слънце жарко над арабско грее–да се сбъдне това,за което всяка от нас копнее

  • 22 380
  • 295
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 550
Добро утро!!!

Аз по4ти нямам глас, много съм изморена и едвам отварям очи...но едновременно съм адски щастлива...Снощи една от мечтите ми се сбъдна – бях на концерт на най любимата ми група  U2 newsm44 и успях да гледам от най добрата позиция.
Бяхме купили билети за правостоящи, и аз до последно се опасявах, че с моито  метър и шейсет ще гледам само вратове и пляслкащи ръце.  Embarassed Но убедих хабибито да идем по раничко, направихме си “пикник“ за 4 часа на опашката пред входа  Heart Eyes но след това успяхме да се намърдаме в първата редица, пред мен нямаше никой, зад мен хабибито ми беше бодигард,  пазеше един кръг около мен свободна пространство, в който аз скачах и дивях напълно необезпокоявана  Mr. Green
Направихме много добри видеота, но не ми се ка4ват в youtube, затова ето линк към   последния им сингъл (клипът e сниман в Мароко, където е записан и целия им нов албум)
Това май няма никаква връзка с арабския свят, но нали трябваше да се похваля  Heart Eyes

Относно Йемен, моя йорданец много хвали тяхното Манди

и като цяло храната им, един от любимите му ресторанти в Аман е именно йеменски!   chef

# 196
  • Варна
  • Мнения: 915
Калиспера белки  Mr. Green,само набързо да кажа че нямам търпение да прочета разказът на NSE от гръцко  Crazy ама пусто опустяло имам работа и не мога да се концентрирам върху форума  Mr. Green.
Мигче   bouquet котанка расте лека полека,вчера я мерих по плюшеният тигър,вече е започнала да го задминава по големина  hahaha,обаче е много смешна,като се разбеснее хапе наред и се хвърля като един голям звяр пък се не вижда каква е запетайка още  Joy, и така 15 минути,след което изведнъж се кютва и заспива,и суче пръсти будаленцето докато заспи  hahaha,правя и клипчета и снимки но не остава време да ги кача  ooooh!,смениха и името,Инджи не го хареса Мони и я кръсти Джеси но това на мен не ми пречи да и викам Енджи и така създава настроение мъничето  Heart Eyes

Айде чао че шефа пристигна  Tired

# 197
  • Мнения: 2 171
Faima, not stubborn enough, много интересни разкази Simple Smile. Доставя ми страхотно удоволствие да чета за пътешествия, за чужди и екзотични места и нрави. Благодаря ви, че ги споделяте тук. Много е интерсна темата ви. Аз се чувствам малко като воайор, защото чета историите ви без да ви познавам Blush. Бих споделяла и аз с вас, ако имах някакви интересни преживявания, но засега животът ми е доста еднообразен и няма нищо за разказване Simple Smile

# 198
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Ха'ди на снимкитееееееее newsm47
Отивайте да зяпатеееееел. А аз отивам да ви чета Wink
МОНСУНЧЕ- Hug
аБЕ Гайда който ни развеждаше да показва джамиите спомена само Зелената джамия, нищо друго.
НСИ- честито телефончик и хич не си го преотстъпвай!!!! Wink
Във Йеменско ми харесаха техните изрисувани къщички ама не ми харесаха пък мажете как се водят двамца по двамца хванати за малките си пръстчета.
Иначе ножовете много красиви. Май за накити повече ги ползват но така е и по добре.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 15:18 от DELTA_DELTA

# 199
  • Мнения: 2 171
Ха'ди на снимкитееееееее newsm47
Отивайте да зяпатеееееел. А аз отивам да ви чета Wink


Прочитам поканата и отварям на първа страница да ви търся албумчето  Joy. И тогава видях условието за получаване на  паролата Joy. Много сте потайни, има ли конкретна причина за това? В отчетната на бебешора, в която пиша, албумът ни стои на първа страница и е без парола Rolling Eyes

# 200
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
НСЕ, благодаря за пътеписа. Добре си се справила Mr. Green, все едно там бях. Голям кеф, особено това с плуването.

beba_momo, завидам, завиждам, завиждам, ето позеленяла съм чак Mr. Green Искам и аз на концерт. Най- искам LED ZEPPELIN да се сберат отново и да ми направят честта да ми дойдат на крака в София. Ама и за U2 човек за билет убивам.
Иначе радвам се, че си прекарала страхотно!


МОНСУН, благодаря за красотите от Йемен. Той ми е в списъка на мечтаните пътешествия. Заедно с Петра, Палмира, Иран, Огнена земя, Шотландия, Перу, Аляска, Куба, Оман, Япония, Испания, Кения. Има и доста други, ама тия са ми спешни. Mr. Green

Делта, ей сегичка отивам да зяпам. Благодаря!

Астарта, няма начин и при теб да няма интересни неща. Все пак 2 хлапета имаш- от туй по-интересно, здраве! Laughing

Да се похваля на собствениците на котки-на вилата имаме 3 мънички сладури. Майката е шарена-бяло, оранжево и черно, казва се Кари. Дребните са едното сиво, едното черно, третото като нея. Имена си нямат, ще ги кръщават бъдещите собственици.
Каруми успя да хване сивото за опашката и да стресне с крясъци мама Кари. Сега бягат от него като от страшилище. Mr. Green

Аз в момента готвя-макарони с кайма и тиквички. Наложи се, щото на вилата са се родили тиквички с тонове, та се налага да импровизираме. Mr. Green
На вид е добре, сега Карумче ще го опита и на вкус. Той досега храна не е върнал, та ако сега откаже, значи манджата е катастрофа. Grinning

Такива работи. Лек и прохладен следобед!  bouquet

# 201
  • Мнения: 2 171
Ясмин, мерси Simple Smile. Хлапетата са си хлапета, забавни са наистина. Сега видях, че малкият ми син е почти на същата възраст като твоето детенце.

П.П. Май и в музикално отношение намирам съмишленици тук Simple Smile

# 202
  • Egypt
  • Мнения: 132
Либре, тука проумях, че нема по-велико изобретение от Интернета, и като се сетя бате Бил го е смятал за супер неперспективно начинание... А днес гущери още няма, те се появяват вечер и за радост нерегулярно. Сложих снимки в албума, от Файед са, има там една снимка на улицата, дето живеем, Софка крачи смело напред по пясъка, та как няма да има гущери...Два от прозорците са ни на тавана, и аз не знам как да го обясня, ама точно- на тавана на стаите са, нямат стъкла,а арматура, покрита с изпокъсана метална  мрежа,  оттам полазват гадинките. И се чудя, ами ако завали ко прайвам?
Мигче, ще пиша, какво друго да правя, сега ми е паднало.
Лили, аз душата и тялото не си лишавам, и никакви калории не ме плашат, мразя да ги броя от едно време, когато бях активна спортиска и си броях хапките. Като надебеля ще му мисля, дано съм взела гена на младостта от наще  Laughing В Бг-то омятвах минимум 100 грама шоколад на ден, тука още не съм яла, само баклави и такива сладости местни.
Астарта, добре дошла   bouquet
Ясмин,   bouquetаз тъкмо се чудя какво да правя едни тиквички, тука тиквичките са с размерите на моркови, не мога да ги пълня както обичам, ама с макарони ще ги направя, сещам се, че ядох такова нещо в един италиански ресторант и беше чудно.
Делтич, душо, разгледах снимките, Истанбул ми е любимия град, не видях по хубав и приказен от него никъде. Навремето ходех много често, почти всяка седмица, по работа, и все се удивлявах колко са чисти, как бързо става всичко, няма мотаене, набурсучени муцуни,, с храната си облизвах пръстите. Няма да забравя една вечер късно се разхождахме по улиците, пак се бях наяла до пръсване, и гледам една камионетка, отворена отстрани като лавка, като едновремешните стрелбища по панаирите. Един мустакат чичо с бял потник седи вътре и пече месо на една скара с дървени въглища и си бърше челото с бяла кърпа. Веднага се наредих да си взема каквото продаваше- той сложи месото в едно голяяяяямо хлебче, допълни с малко салата от домати, краставици и лук, и по- вкусно нещо не бях яла  smile3508

# 203
  • Мнения: 815
Извинявам се за нахлуването, ама Ясминка и аз искам от макароните ти с тиквички Simple Smile Много целувки за двама ви с Каруми :*

# 204
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Лимунатке, заповядай да лапаш макарони, когато поискаш. Мноооого вкусни станаха, с Карумче се натъпкахме стабилно, той даже заспа горкия. Mr. Green
Да не си мисли бай ти Акрам, че само той макарони знае да прави  chef
Виждам прекрасни новини при теб! Честитоооооо! И гуш! Hug

Файма, с тия малките тиквички още по-добре ще стане, щото нямат семе. Аз имах само големи и го махах, че много вода пуска.

Астарта, нашто диване е "цели" 16 дена по-голямо Mr. Green С всеки ден по-щур става, та съм в 24 часов екшън. И да спи не ще.
А пък ти си с двама, да са ти живи и здрави!

# 205
  • Varna
  • Мнения: 2 596
JASMIN-че
Ко шЪ праЙш на Огнена земЛя бе. Ти знаеш ли там какъв стуууууд еееее. Няма сЪ вЪрна нивгаж там. А като минавахме от там какъв го ядохме още си спомням след толкова години. Е у Перу е колоритно. Стига да си на подходящо място. Дори и във градчето във което бях пазара по голям от градчето Wink Там една баба индианка ми оплете страхотно пончо от прежда на лама. Още си го нося-мЛогУ е ЮбавичкУ
ФАЙМИЧ- и аз като тебе. Де ходя, ходя и пат у Станбулско доождам. Ама не си спомням мама да ми е Фърлила пЪпо там. Права си мила. Много усмихнати, много френдли хора, готови да ти помогнат.
И чисто за такъв мегаполис. Пък за манджите аз нали писах за едно уж ресторантче буквално на ъгълче на един тротоар до хотела. Няма вид ама така привлича. Явно майстора, защото със много положителна енергия път и със вкусното си готвене привличаше хора. Така щастливо ми беше там и ако не бяха се обадили на БаткУ да тръгва, още щяхме да сме там. Много вкусно готвят, много манджа, много нещо.
Как не, ще си броя калориите и аз Wink
Ама много манджалоци имам още да опитвам ейййй. Във главата ми само манджа и ляП като се сетя за там
Файмич, много ми ареса Софито как шляпурка по ваш'тЪ уличка. Joy Много хубави снимки, много ми харесаха, наистина. ХУБАВИ СТЕЕЕЕЕЕ Hug Файма ако не дай Боже един ден се засечем у Стамбула, тъй както гледам май само ще лапаме  smile3503 Радвам се за вас, че толкова добре се чувствате. Все така да сте newsm10

# 206
  • Мнения: 171
момичета едно екзотично място е и Ирак, ама сега трудно можете да го видите, но един ден се надявам, че ще имате и такъв шанс, ако искате. Рецепти за тиквички от слънчев Ирак също мога да ви дам, ако имате зор с голямата реколта. Исках да ви питам нещо - някой има ли детенце в сирийското училище в София, та да ми кажете някакви впечатления или препоръки. питам от професионално любопитство.

# 207
  • Мнения: 24
Как се готвят тези макарони с тиквички и кайма? Може ли рецептата?

# 208
  • Мнения: 3 804
хадил свържи се със Хана -и 2мата и сина са там ,ти имаш ли деца  newsm78

лимуната изобщо не се извинявай,ами нахлувай по често  Hug

За рецептата запишете и мен   chef
Днес говорих с sunshine ,като си оправят всичките документи ,ще си направим и форумска среща . Laughing

фаима и ние имаме такива гущерчета ,тук им казват Абу Брес.Имаме и   такива прозорци ,почти на тавана,но имат стъкла ,така че вътре не влизат.
За всички които се интересуват -преди малко официално съобщиха,че училищата тук започват на 06.09.Така,че отлагане заради Рамадана няма да има.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 20:22 от Дон Койоте

# 209
  • Мнения: 550
ДЕлтич, снимките са  newsm10 супер, а ти си невероятно лъчезарна на всяка една от тях. А с помощта на коментарите виртуално ме пренесе в Станбула този следобед.   Hug
Признавам си без бой, по на изток от нашето черноморие не съм стигала..но живот и здраве ще поправя тази грешка, че и аз имам списък с мъст сии плейсис дълъг почти колкото този на ясмин  Rolling Eyes

Файма, невероятно красива жена си, и тези дълги коси, като холивудска звезда! Много хубави снимки, и малката е много сладка!

Астарта, виждам, че никой не е отговорил за албума...малко е деликатен този въпрос. Арабската тема предизвиква интерес у много хора...някой я четат за да научат повече за Ориента, но има и хора с лоши помисли. Аз самата съм отскоро част от този форум, но вече веднъж бяха изтрити всички снимки в албума от таен “доброжелател“, това се е случвало и преди...имало е и други проблеми от подобни доброжелатели...за това момичетата са предпазлви (една част се отказа от идеята за албум напълно, останалите са за такъв с парола).  Peace

ХАдил, да не би да се преподавател във въпрсното училище? Аз лично с удоволствие бих анучила повече за ИРак...това е  страна с такава богата история и култура! Дано възможно най–скоро се стабилизира и възвърне блясъка от миналото.  Praynig

п.с. поздрав за ямсин и астралаthank you на led zeppelin

Общи условия

Активация на акаунт