Re: За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 10

  • 20 033
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 260
Благодаря ви момичета!Определено вече съм по-спокойна вече Hug

# 46
  • Мнения: 158
Здравейте, искам да ви попитам, може ли само кьрмено бебе на 1м и 4 дни да се запича от подсладена вода, която давам за отминаване на жьлтеница... моля ви помогнете с мнение...   bouquet и  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 47 991
махни я. и без друго няма нужда от нея.
само кърма най-добре(или АМ).

# 48
  • София
  • Мнения: 40 958
На Дияна давах подсладена вода. Много рядко ми се е запичала. Няма от какво да се запече.
Не зная дали глюкоза няма да е по-добър вариант.

# 49
  • Мнения: 2 011
На Дияна давах подсладена вода. Много рядко ми се е запичала. Няма от какво да се запече.


И аз давах подсладена вода на Биси месец и половина след раждането.Не се е запичала никога.
Може причината да е друга.  Thinking

# 50
  • област Софийска
  • Мнения: 1 720
Кърмените бебета често се запичат, не е задължително да е от водата.

# 51
  • Мнения: 2 447
Не смятам че причината е във водата...
По какво съдиш,че детето е запечено...неизхождането всеки ден,не значи непременно запек...

# 52
  • София
  • Мнения: 47 991
Кърмените бебета често се запичат, не е задължително да е от водата.

кърмените доста рядко се запичат....виж на АМ по-често.
не акането всеки ден не е запек, просто детето освоява напълно кърмата(или има вероятността и да не му стига...но тогава и пишкането е малко).....но това няма общо със запек.
Запек е ако е твърдо и на топчета...ако иначе просто ака на 2-3 дни, но нормално...не запечено детето. Wink

# 53
  • област Софийска
  • Мнения: 1 720
Може и да е по-рядко, отколкото бебчетата, хранени с АМ, но се случва. Дъщеря ми беше изцяло на кърма - запичала се е, на кумата момиченцето - също, по няколко дена не беше се изхождала и дори на лекар я води. Докторката беше казала, че се случва нерядко.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 809
Това, че не е ходила по няколко дена, не означава, че се е запичала, а че е усвоявала кърмата пълноценно. Това се случва много често. Но да се запичат често кърмени бебета и аз не съм чувала. Случва се естествено, но доста рядко.

# 55
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За запек се говори, когато бебето се изака трудно, а изпражненията му са твърди топчета. Ако не е акала 1-2 дни, но после се изака нормално, това не е запек.

На тази възраст обаче бебето трябва да ака всеки ден. И така поне, докато стане на 6 седмици. В противен случай това може да е индикация за недостиг на мляко. Как наддаде първия месец? Най-добре се консултирай с педиатъра.

Подсладената вода не може да доведе до запек, но както ти писах и в другата тема, няма да помогне на бебето да се изчисти от жълтеницата.

# 56
  • Мнения: 9 767
Цитат
Здравейте, искам да ви попитам, може ли само кьрмено бебе на 1м и 4 дни да се запича от подсладена вода, която давам за отминаване на жьлтеница... моля ви помогнете с мнение..
Изключи захарта от водата на детето.
Относно запичането всичко е възможно .От дете до дете има голяма разлика.

# 57
  • Мнения: 6 005
и аз да се допитам. дъщеря ми съвсем до скоро си ядеше с голям апетит, всичко до дъно. от седмица обаче лапва биберона на шишето настървено, изцоква бързо максимум 50 мл при все че ядеше по 120  и след това започва хем да смуче, хем да плаче и да се гърчи.личи си че е гладна обаче какво става вече и аз нз. първо си мислех че е заради жегите, но след голям рев се налива с вода и заспива. чак взех да мисля дали може да е наравила лактозен дефицит ...така май се казваше Embarassed
всякакви съвети ще са ми от полза Confused

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 19:47 от Kasidy

# 58
  • София
  • Мнения: 47 991
да не би нещо да са й малки дупкитеили да се е запушила и да се сърди че не излиза млякото по колкото иска...или да й е мн топло.....

# 59
  • Мнения: 6 005
2-ката на Авент съм взела, по-големи не смея. И охлаждам до телесна температура преди да дам, та тези възможности съм ги изчерпала. Аз и коликите трудно различавам, но има сякаш. Възможно ли е да са толкова болезнени, че да я боли при приема на мляко Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт