Навън и у дома, греят красиви АПРИЛСКИ слънца!

  • 13 858
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 336
Привет и от нас!
Ние имахме големи планове за отпуската на мъжът ми, но за съжаление както става повечето пъти всичко се провали с гръм и трясък ConfusedЕдин ден преди това свекърва ми си счупи ръката и така две седмици гледах две бебета LaughingКакто и да е , важното е да се оправи жената, а на почивка ще отидем и друг път.
Вчера ходихме на консултация и резултата е , че Ицко е станал 7 900кг. и 66 см.Коша ни за новородено вече почна да му умалява и май ще минем на летния вариант.Педито отказа да ни бие Пентаксима заради горещините и така тази процедура я отложиха за неизвестно време.
Много съм доволна от себе си, защото успешно се справих със забелването на пишлето SunglassesНещо което ми се струваше, че няма да мога да направя сама!
Решила съм от другата седмица да започна захранването, защото вече виждам, че млякото не му стига, а сме на 5 хранения по 190 мл.Направо ще го запиша на детска кухня, да го захранят там за да свикне с храната им и после да я яде.
Иначе вече Ицко започна да се обръща и когато е по корем успява  доста бързо да се предвижи от единия край на леглото до другия.
Имам проблем и искам да ви го споделя, защото вече не знам какво да правя?От десет години имам френска булдочка, която сега живее при родителите ми.При операция за премахване на матката и нещо я увредиха и сега се напикава непрекъснато, повръща и като сложим и допълнителния проблем с оглушаването, нещата не са розови.Майка ми казва, че вече не може да се грижи за нея, много мърси , а и от възрастта е станала много своенравна.Никой няма  да иска болно и старо куче, така, че единствения начин за решаване на проблема остава ефтаназията, но аз не мога за взема такова решение , защото много я обичам, а виждам, че и кучето се мъчи и хората , които полагат грижи за нея.Просто не знам какво да правя Cry
Маймунке , нещата при теб не са толкова страшни, въобще не изглеждаш на лелка мога да те уверя Hug
Свате, как е снахата Каролинка?Ицето каза , че ще и напише любовно писмоq , защото му е домъчняло за нея Hug
Ето малко снимки и от нас:
http://www.aprilki2009.snimka.bg/album.php?album_id=395016&pid=13737287

# 46
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Мамочка аз винаги съм се поставяла от другата страна. Майка ми е и тъща и свекърва, но никога не се е държала така със снаха си. Първото й внуче е един почти седемгодишен софиянец, който всяка година ни гостува за по 1-2 месеца без родители. Тя винаги се е съобразявала с мнението на другите и поставя потребностите на детето на първо място. Аз роптая заради жегите в момента и заради това,че Иван се роди малък, изоставаме с ваксините и съвета от педиатрите е да го пазим максимално.
След известно време гаджалък със съпруга ми моята свекърва се изрази за мен, цитирам: "Ти си мушната гайда" и "Мечиш като коте". Иска да контролира всички и всичко и ако не се съгласиш с нея, веднага се разсърдва. Просто е оперирана от чувство за съобразителност, дори го е предала на двамата си сина. Да са живи и здрави. Успокоявам се, че са в южна България, далече от нас.
Камбичке , съжалявам за провалената почивка, но ти си оправна  Wink

# 47
  • Мнения: 14
Здравейте на всички мами,
извинявам се, че се набърквам така във форума Ви, но съм поставена пред дилема. Синът ми Андон е роден на 17 Април тази година, ние живеем в Италия и нашата педиатърка каза когато навърши 3 месеца да започна да му давам пюре от ябълка и слива. Но от както започнахме с пюретата, не че ги яде кой знае колко, само по 3 - 4 лъжички, започна да огладнява по бавно. Сега се храни най - много по 5 пъти на ден и изяжда по около 120 мл хумана на ядене. Та дилемата ми се състой в това че педиатърката ми казва да му давам пюрета, а моя близка роднина казва, че още му е много рано и ще му навредя на стомахчето. Не знам какво да правя.Вие от кога сте започнали или ще започвате с пюретата. Надявам се достатъчно добре да съм обяснила, и ако много се натрапвам моля да ме извините. Благодаря на всички за отделеното време.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
bore_kk, много пъти сме обсъждали вредите от ранното захранване. И все пак всеки има глава на раменете си и сам решава как да си гледа детето... Peace Влез в Библиотеката на Кърмаческия, има поне 10 статии по въпроса.

*Деси*, Кафенце, малко нескромно ще е да я номинирам злоядка за най - фешън бебе, като всички мацки са супер стилни и не мога с ръка на сърце да определя победителка в превъзходна степен. Grinning

Иначе продължаваме стачката. Може и от жегите да откача, защото и заспиването стана проблем, носим се на ръце и пеем приспивни песнички, отрязва се за по 20 мин и после пак мрън - мрън. Тия жеги ще ни довършат направо. Confused Утре ще заминем пак на къщурката на хлад, то пък от неделя ще се захлажда уж, но поне е по - спокойна там, че тук не я свърта.
Ама ще ми липсвате ПЪК... Confused

Снощи хапна малко в по - изправена поза (жабче,  Hug), но сигурно от жегите няма апетит милото... Иначе и аз я мъча, ама не ме иска овнето, много като опре ножа да кокала  Mr. Green, тогава склонява да цокне. Най - яката папа нощем и призори.

Камбичка, голям юнак това Ице, пупуу, голям ми е сладкиш! Heart Eyes
Чоки, и твоят Пипо хубавец ненагледен. Heart Eyes
Изобщо момченцата са ми такава слабост... Party
Маги покажи ни Бобо деее? Забравихме го с Ени как изглежда. Crossing Arms

Мамочка, пак успя да ме усмихнеш, твоите постове са мехлем за душата! Благодаря от сърце, че си толкова свежа! Heart Eyes

Деичка, няма да те бия много  Mr. Green, ама не зачезвай така, че ужасно ми липсваш... Heart Eyes
А мацките в подписа ти са за изяждане. Може сама да си ги гледаш, ама си струват усилията, прекрасни са. Нагризкай снахето. Heart Eyes

Честито на всички месечинковци, и вчерашните,още по - големи и сладурски да стават! Hug

ронка, и аз днес тотално се отказах от разходките. Първо заради жегата и второ поради бутането на празно Чико навръщане, + ревяща прелест на рамо. То няма лошо, ама да я пече това слънце 15 мин, после хептен ще ме направи на луда калинка у нас... Crazy

И не последно по значение:

Нани, да ти е жив и здрав баткото! Да расте лъчезарен, весел, смел, безгрижен и любящ! Много да ти помага и винаги да се гордеете с него!

# 49
  • not found
  • Мнения: 581
 bdbaloni на Виктор на Olimpias ; на Елизара на brilliantine ; на Христина на Мисис Т.


Kambichka , това е ужасно  Cry Не знам защо , но съм много чувствителна на тази тема . Това е едно много трудно решение  Cry Инае френските булдоци много ги харесвам .

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 12:45 от Jylieta

# 50
  • Мнения: 14
bore_kkдобре дошла  Hug
 Да ти е живо и здраво синчето Heart Eyesродило се е на моя термин Grinning
Аз не разбирам мн защото съм за пръв път мама,но от мн източници и тук мамите гледам повечето както и аз ще захранваме по късничко.Но ако детенцето ти е здраво и приема без проблем храната си е твое право кога и как ще захранваш.5 яденета на ден са добре за тази възраст.Аврора яде мн по- малко мляко а вчера е яла само 3 пъти.Педката каза да я оставя да яде когато и колко иска.

Kambichka,напълно те разбирам SadПреди 3 години се наложи да ефтаназираме нашата немска овчарка.Беше вече мн стар,започна да има проблеми със задните крака.Първо накуцваше,после започна да ги влачи а накрая неможеше да става изобщо.Пишкаше акаше и ядеше легнал.Ние се редувахме да го обръщаме ту на едната ту на др страна за да не му се натъртва милото там където лежи Но бяха големи мъки цяла година.И за нас но и за него.Накрая вече почти и не ядеше.И така лекар ни предложи ако искаме да го приспи вкъщи.Стискам палци и кураж каквото и решение да вземете Peace Hug

Олче мила и ние сме от тези дето искаме да ставаме манекенки Flutter Crazy
Стачки не амаи направо си е жив бунт #Cussing out #Cussing out #Cussing outяденето ни.А за мрънкането и приспиването не ми се говори ooooh!Иде ми да хвана къра или с 32N тук да отида направо в терапията,а най-накрая ще си посегна Mr. GreenВчера както вече писах е яла смо 3 пъти Shocked TiredИ то не много.Направо ще откача вече но важното е да не спадат на кила и да не боледуват.Да ядът колкото искат сега,че есента почват пюренцаааааа и дупе да ни е яко Crazyс тез злодки сладки Heart Eyes

П.П.Олче и ние имаме същата рокличка като на Елина зелената само че в розово Grinning

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 12:57 от ssillvvi

# 51
  • Мнения: 75
Маймунка, за съжаления някои хора са такива. Дано да не те ядосат повече  Hug

Камбичка, много е тъжно това с кучето  Cry

Олче   Hug

Маги Савова, и ние нещо се запътих ме към Хисаря през почивните дни. И то с бебето  Crazy Днес съвсем случайно татито реши ,че трябва да отидем някъде. на морето е далаче, а Хисаря е тука наблизо. Макар че ,ужасно не обичам басейните, готва съм където и ме заведе!  Peace

# 52
  • Мнения: 6 365
Здравейте и в жегата!

Щом температурите надскочат 30-32 градуса, малкият включва на някакъв негов си двучасов режим на сукане. Един път си спазва часовете за "ядене"- 6, 10, 14, 18, 22, 01:00, когато суче по-продължително. Между хапванията пък си иска нещо за пиене- суче по 5 мин, с много сумтене и въртене.

Нощното хранене- да, лъжем педиатърката, че сме го махнали, но там е работата, че то си е удоволствие и за двамата. Малкият суче по-спокойно и заспива след това веднага. Аз кърмя в просъница и не се занимавам с многочасово приспиване, както при първоначалните опити да го лъжа с вода.

В жегата бебе Ангел го обхвана мързел- цял ден лежи по потник, не се кефи на бебешка гимнастика, мързи го да стои по корем. Иска да се пльосне и да му вее някой с ветрило.

Днес имам смукано на врата- малкият обича да пълзи по мен, ама това пълзене е рефлекторно и свързано с лигавене и засмукване на всичко по пътя. Та, докато се усетя- довечера ще има да обяснявам на мъжлето откъде е тази синина...

Утре ще удостоим другия комплект баби с бебето, ще го разходим из Югозапада малко.

Аз почвам агитационна кампания към братята и сестрите, да вземат да се окотят и те- няма само аз да получавам цялото внимание я!

# 53
  • Мнения: 2 090
  Nanny, с малко закъснение Честит рожден ден на Дани!
Да ви е жив и здрав,весело и безгрижно детство му жалая!



Пишете че бебоците отказват храна,моята девойка пък е наопаки-вярно по-бързо започна да се наяжда,но отново започна да се буди нощем да яде(към 3 часа,а доскоро си спеше и се будеше към 5-6h  Rolling Eyes).Четох че докато не си удвоят теглото бебетата,не е удачно да се премахват нощните им хранения Thinking.После може да се направи опит,ако бебето се унесе и заспи след даване на залъгалката,или малко водичка значи не е било гладно.Аз 2 пъти направих опит с Ани,но се оказа гладна,чу я целия вход Laughing.Тя не е удвоила теглото си още,така че не съм я и насилвала.Но понякога това нощно хранене ставало навик,а не че е толкова гладно бебето.И тогава е хубаво да се откаже.Дали е така newsm78.Нямам опит с това,Сашко сам спря да яде нощем още първите месеци,не съм прилагала никакви ''техники'' Crazy.

По въпроса с комшиите се успокоих значи че не са само край нас образите безподобни,да не кажа някоя друга обидна дума Whistling.Народа май изтрещява тотално  33uu .

Камбичка,дано все пак успеете да отидете на почивка,макар и по-късно fingerscrossed.
Много е порастнал бебо,голям сладур,пу-пу,чудесно е че си се справила със забелването,като знам при нас какъв зор беше  Rolling Eyes.
За кученцето ти съчувствам  Sad,много трудно решение трябва да вземеш Tired

bore_kk ,аз ще захранвам дъщеря си след поне 2 месеца.Баткото е захранен доста по-рано,и има алергии-неустановени от какво все още,но аз не спирам да се обвинявам че може би това е една от причините-толкова ранното захранване  Rolling Eyes

Мамочка,голяма си сладурана Hug,много ме кефи да те чета!Mamacita Bandida,същото се отнася и за теб Grinning

Днес Ани се включи в игрите на батко си на площадката пред блока.Ето ги- Ох,че е тежка сестричката ми 1swing
Tака спи навън,a така вътре вкъщи Crazy(съжалявам за лошото качество,бързах да я снимам с телефона си,да не изпусна интересната поза,докато притичам за фотоапарата Stuck Out Tongue)

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 16:08 от *dessi*

# 54
  • Мнения: 54
честита месечинка на Виктор на Olimpias, на Елизара на brilliantine, на Христина на Мисис Т
честито и на нашите Филип и Стефания със малко закъснение, както и на Дани на Нани...
Олче, браво за темичката
bore_kk  - ето ти два линка, които имам под ръка
 захранване на бебе
 храносмилателна система на бебето
как ви понасят жегите, как успявате да разхладите малчовците, направо не е истина за какви температури става въпрос, днес трябваше да разхладя страшно много слънчевата ни вода - ние се къпем на терасата със слънчева вода, май бях писала за това
Камбичка, много голям твоя Ицко, пу-пу, може ли по-подробно да разясниш това за ваксината и горещината...ние в понеделник сме на Пентаксим, а пък днес му дадох втория Ротарикс без въобще да се съобразя, че е жега.... засега е ок
за кученце  Hug Praynig Hug много болезнено, трудно и неизбежно май решение

Да ви кажа онази вечер излизахме само с кенгуру, защото ми писна да бутам празна количка и си казах, хайде за една вечер нищо няма да стане, ако нещо се мятам на първото такси и вкъщи, Ивето съответно се изкефи максимално, защото всичко, което иска е да има хубаво вю от прегръдката на мама, но така го изпотих милия, и аз и той бяхме вир вода, хем вече беше хладно, след 19.30.......

# 55
  • Мнения: 336
Честито на всички бебоци, които имат месечинка  bouquet
mara casy отказа да му сложи ваксината, защото е много горещо и ако развие температура може много да се обезводни и да станат големи проблеми.Отложихме я за другата седмица, когато се очаква да е по - хладно.

# 56
  • Мнения: 169
Привет на всички
Аз съм от рядко писещите мами но от редовно четящите!
Като ви чета така разбирам че не само ние сме мрънкащи постоянно и с не добър апетит.Даже днес ми направи малчо един номер- тъй като сме на смесено хранене в 18ч се размрънка дадох му гърда той сука сука и заспа та до сега спи. Направо не знам как да процедирам.По лошото е че ни предстои скоро пътуване ЖЗ  и тогава ще е ад Ще се приберем в България и направо се плаша от смяната на обстановката, часовата разлика ит.н плюс ще се налажи няколко дни след това да слагаме второто ДКТ.
И последно  да попитам с какво мляко ще ми препоръчате да опитам да заместя ползваната до сега Бледина( от достоверни източници зном че я няма в БГ)
 Лека вечер и спящи бебковци

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Аз ви чета най-редовно обаче все не се решавам ви пиша. Та да се похваля, че днес моето съкровище навърши 4 месечинки (да ми е живо и здраво). Ние от самото начоло сме на АМ, защото аз нямах никаква

# 58
  • not found
  • Мнения: 581
Добре дошли на новите мами  Hug

# 59
  • Мнения: 0
Сори ама нещо обърках. Та да продължа, че нямах никаква кърма, от самото начоло сме на НАН Сензитив. До ден днешен не сме имали запечен ден, всеки ден си ака милата. От както сме се  върнали от родилния дом съм я оставила сама да си прави режима - сега, т.е. от 2 месеца спи по цяла нощ-12часа нон стоп, яде през деня само 4 пъти. Много е кротка и спокойна, никога не съм я приспивала на ръцеи или нещо подобно ( пу-пу да си я заплюя). В истинския смисъл на думата не усещам , че имам бебе.  Heart Eyes Това  е от мен за сега, лека и спокойна нощ

Общи условия

Активация на акаунт