Навън и у дома, греят красиви АПРИЛСКИ слънца!

  • 13 859
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 13
Мара Каси не се кахъри толкова на всеки може да се случи Hug
Нали затова е форум за да споделяме не само хубави неща но и тревоги Peace и да си помагане със съвети  Heart Eyes

# 286
  • Мнения: 3 211
Мара Каси, не се притеснявай, разбрахме те, че не го казваш за лошо.
По въпроса мога да кажа, че и аз гледам второ дете и с първото не съм имала проблем и сега също не смятах да давам вигантол, защото е постоянно навън, на слънце, но педито каза, че главата й отстрани е мека, цитирам "като гумена". Фонтанелата е почти затворена, но това не е показател. Има и другите симптоми: много обилно потене на стъпалата, ръцете и главата, едри капки пот по главата, докато суче; мята си главата наляво надясно и отзад на главата няма плешиво петно, а плешива лента. Та затова давам по 3 капки.

# 287
  • Мнения: 4 362

по-внимателно да се изказвам и да се опитам да не предавам собствените си страхове тук...то беше моментна слабост от моя страна, не ми го е казал нито личният нито педито - просто бълнуване на моя стреснат мозък


Краси,не се чувствай виновна за нищо,всички ние се опитвахме да те убедим да не се притеснявш,нали затова сме събрани-да си помагаме  Hug Разбира се,че ще споделиш тревогите си  Hug
Ето very nice,ти е писала,когато има нещо тревожно самият педиатър ще ти каже  Hug  

# 288
  • Мнения: 14
very nice,сега ме накара да се замисля ThinkingАви също мн се поти по крачетата,по главичката,докато заспи мн се върти.Ту на една ту на др страна.А от известно време през нощта мн не спокойно спи.Много се върти това дете все на различни места я намирам и ставам поне 3 пъти през нощта да я видя какви ги върши в креватчето си. ooooh!Като я храня хем не кърмя също мн се поти.Но на последната консултация на 15 юли педката уж каза че е добре даже главичката пипа отзад отстрани каза,че е твърда.А от ехографските сними на фунтанелата също са добри резултати.Даже ни каза след края на юли месец да спрем вече Вигантола и така и направих.Да видим на 19 как ще е Praynig

Дея,направо ме уби твойта слдурка LaughingЩе взема  и аз да пробвам да я облека да видм дали ще спре да мрънка и да недоволства.Макар,че Ави мн се поти и  все си мисля, че и е мн топло Rolling Eyes

# 289
  • Мнения: 568
Ето ни и нас! Завърнахме се ! А гостито на село ни се отрази много добре.Смяна на обстановката ,на ежедневния престой в парка ,и се разтъжихме с каката.За компенсация,че с Ники сме повече време, мама я научи да кара колело без помощни колелца,а щастието беше голямо Simple Smile
Едва успях да ви изчета,доста темички сте обсъдили.
Чоки неотразима кума си,а 5-6-то кг изобщо не ти личат.Мони е невероятна шаферка,скоро сестра ми ще кумува,а племенницата ще е зълва,купиха и страхотна рокля,а Вики я гледа с едни тъжни очи и тя е била ,но като малка и сега уговаряме най-малкия чичо да се жени Simple Smile
Маре стига де аз не виждам нищо лошо да си казала.Споделила си нещо прочетено .И в този ред на мисли скоро с майка ми си говорехме ,че интернет е нож с две остриета и повечето информация е не проверена и не може да се разчита на нея Hug
Принцеске не влизай в ония филм пак,моля те Hug Мислех ,че го преодоля ,виж Ние вече е по-спокойна кърми я колкото може повече,но не си поставяй такива задачи.За да запазиш спокойствието и трябва и ти да го споделяш.Не се пренавивай с прочетеното тук,има майки които си спират кърмата умишлено и това не ни дава право да ги съдим.Даваш всичко необходимо на малката ,не се изтормозвай допълнително,а заключения от сорта,че бебетата на АМ били по-пухкави и с повече мазнинки ooooh!,че били по-неспокойни и други могат да се оборят с много доказателства.Аз за себе си съм разбрала истината ,ти ако имаш още съмнения пусни една тема  в майките и ще се увериш PeaceНия е много красиво дете HugБеше ме питала-не не винаги успявам да се изцедя,понякога пропущам,ако сме навън или давам направо да суче.
Добре дошла на nikeika!
Честито на месечинките!
Ще се видим в новата тема  Wink

# 290
  • София
  • Мнения: 124
Олче, благодаря за милите думи  Hug  Hug  Hug
Незнам защо и колко бавят от НОИ майчинството, но аз днес бях в шок като видях колко пари са ми превели в картата този месец - 147.44 лева. Още съм като ударена с бейзболна бухалка. От къде ги измислиха тези 147лева акъла ми не го побира. То май минималната заплата е повече, а все пак аз съм работила и са ме осигурявали. Миналия месец ми бяха превели 540 лева. Дайте някакъв телефон в НОИ да звъня утре и да разбера какво става, че ако и занапред ми превеждат толкова ще има  #2gunfire  Как мога да разбера колко точно ми е майчинството и от кога започват да го изплащат, т.е колко време след раждането се взима майчинство , а не болнични?

# 291
  • Мнения: 4 362
Олче, благодаря за милите думи  Hug  Hug  Hug
Незнам защо и колко бавят от НОИ майчинството, но аз днес бях в шок като видях колко пари са ми превели в картата този месец - 147.44 лева. Още съм като ударена с бейзболна бухалка.

ааа споко,преди няколко дни имах само 65 лв аз  Flutter

# 292
  • Мнения: 541
майчинските ще започнат да ви ги изплащат когато ви занесат документите в нои!ако ги занесат навреме ще започнете навреме да си получавате парите,във фирмата в която съм документите ги носят на куп за всички работници и това ще стане края на този месец,тоест ще има забавяне при мен от 1 месец  #Cussing out ако ги бяха занесли предния месец предполагам че до сега щяха да са ми превели пари  #2gunfire

# 293
  • Мнения: 568
ани4ka за всички документи си има срокове,някои фирми оправят документацията и плащанията в първите дни,а други в последните,затова така се получава.А  тези малки суми които са ви превели са остатъка от последния болничен.Като ви внесат документите ще  ви доплатят остатъка за месеца.А в месеците в които не се подават документи ,изплащането пак може да се забавя,защото то зависи от това кога фирмата си плаща осигуровките.

# 294
  • София
  • Мнения: 231
Олче,при мен също  има забавяне. А това,което  ме притеснява е ,че  моите документи  от  фирмата са внесени  преди месец още  и  три пъти  вече пращах  счетоводителката  да проверява,но въпреки ранното внасяне,този документ не е отразен на страницата ми в НОИ,която проверявам с ПИК ,а не е ли отразен там,значи не се работи по него  Thinking .

djreni  , превели са ти по -малка сума защото от последният  ти болничен  имаш остатък само няколко дни ,а предния месец ти е бил пълен. За този месец ще ти преведат още пари,но чак когато  обработят  документа подаден  от счетоводителката ти,който вече не е болничен а се  издава  от работодателя Peace .  

Чоки,красива кума  с прелестни деца  Hug ! А каква си  слаба  самооо ,ауууу, ако правите среща  Crossing Arms -  аз няма да  идвам  Naughty ! Тука сте само някакви манекенки - Олчето ,Мара,Чоки,Вери Найс,Дея  и   още много - аз като  се изправя до вас ще помислят ,че съм ви майка  hahaha !

Ася от Пловдив  не се мярка изобщо,как ли са с бебчо  newsm78 ?

Момата ми още не се е събудила за първото си сутрешно хранене  Joy . Ох,на мама златото ,на майка си се е метнала ,обича да си поспива до късно  Mr. Green ! Сега  остава и един  добър мъж да си намери като баща й,да я търпи да си поспива сутрин  Mr. Green .

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 10:15 от Kafenceto

# 295
  • София
  • Мнения: 5 079
С Елина  Laughing направихме НОВАТА ТЕМА!

Ще се видим там! Hug

# 296
  • Мнения: 4 362
Дея  и   още много - аз като  се изправя до вас ще помислят ,че съм ви майка  hahaha !

 Mr. Green Mr. Green ааа,аз все още се търкалям  Mr. Green Mr. Green

# 297
  • София
  • Мнения: 5 079
Дея  и   още много - аз като  се изправя до вас ще помислят ,че съм ви майка  hahaha !

 Mr. Green Mr. Green ааа,аз все още се търкалям  Mr. Green Mr. Green

..."вярваме" ти, да знаеш!...  Wink Heart Eyes Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт