Навън и у дома, греят красиви АПРИЛСКИ слънца!

  • 13 866
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз пак недоразбрала - Рони къде отива ? И повече няма ли да пише във форума ?

 Joy Joy Joy Ще си почива Ронката, само временно ще отсъства от форума. Party Та и аз да пожелая весело и безаварийно изкарване!

Бен сигурно е заминала при майка си. Rolling Eyes

emiliarie
, честито ви християнче!   bouquet Нека Бог да го пази!

Благодаря на всички за комплиментите. mimeto80, влязох да раждам с 26 кг отгоре, от РД излязох със 7 по-малко, т. е. оставаха ми за сваляне 19 кг. Къде от само се, къде благодарение на диетата - в момента ми остават за сваляне само 6,5 кг. (диета вече не пазя, но действието й продължава). L.V., пусни ми едно ЛС с е-мейла си и ще ти пратя диетата. Peace

mara casy, ако е алергична реакция си мисля, че няма как да се предаде на бебо, но най-добре се консултирай с лекар.

Velvet_s, и Пипо ака по няколко пъти на ден. Peace

Вигантол давам много несериозно... Laughing Докторката предписа 1 капка, аз веднъж на 3-4 дни се сещам да дам. При това все е около 12 часа - нали тогава ставаме... за нас е сутрин.  Crazy Но днес му гледаха фонтанелата и главичката, всичко е наред. Все си мисля, че с разходките на слънце организмът усвоява достатъчно вит. Д и в повечето случаи допълнителен прием не е необходим, а лекарите се презастраховат. Naughty

Мамочка, невероятни са твоите красавици! Мишенка е като бебе-манекен - с тия бузки, да я схруска човек!

Сега се сетих (като написах горното), че преди дни слушах една баба да се възхищава на едно пухкаво бебенце по следния начин: "Тези бузки, ако взема една игла и ги боцна, ще се пукнеш!" Sick #Crazy

И аз ежедневно кърмя навън, понякога по два пъти дневно. Днес ходих до  работа и там осветихме офиса ми. Flutter Изобщо не ми пука, само като се сетя как се тормозех с Мони - да се прибирам до вкъщи на всеки 3 часа. Rolling Eyes Напоследък и Пипо, като малките жабчета Яна и Йоана, се бунтуна и не иска да е закрит, затова покривам само горната част на гърдата, а главичката му и зърното са открити. Не обръщам внимание на околните - детето ми е най-важно! Naughty В тази връзка ще взема да потърся такава фанелка Mr. Green:


djreni, на Пипо цокането му е минимум по половин час, обикновено откарваме по час. Много го мързи, милия, да полага усилия, играе си със зърното, докато потече отново. Heart Eyes

Някой от Варна да си у купувал инка (вълшебното лактогонно средство  Laughing)?! Откъде, че търсих в Пикадили и СБА, няма... Thinking

Започнах с пюре на хип от елда - безмлечно и без глутен

Даже не знаех, че има такова пюре - звучи идеално за начало на захранването. Аз смятам да започна към края на 5-ия, началото на 6-ия месец, като досега  мислех да стартираме с каша, но това пюре ми се струва по-добра идея. Peace



# 241
  • Мнения: 54
Привет, ние току що закусихме...велвет-ес, силви, чоки, благодаря за отговорите Hug Hug Hug
Чоколина, чудесно изглеждаш на снимките - браво за стайлинга, браво за екипчетата, не само твоето ами на цялото семейство...
инката някой беше писал, че я има в кауфланд и аз оттам я взех...всъщност първо жабче май беше споменала за тази инка, ама аз хайде днес, хайде утре и така и вече и мамочка като каза, че я пие и аз давай и мога да кажа, че се чувствам страхотно като пия сутин голяма чаша кафе,даже вчера и следобяд пийнах една...много е освежаващо...
emiliarie, честито ви християнче! 
Вигантол май бях писала , че по две капки давам, много рядако пропускам, но Иво има едно "плешиво" кръгче отзад на главата, което е признак за рахит, затова гледам да съм по - старателна в даването, въпреки че скитосваме по улиците и все пак доста слънце виждаме, имаме рахитичен косъм, надявам се скоро да мине........
браунай, как е вашия татко - оправи ли се? малката е с адската прическа, просто е уникална...и аз като мамочка много бих се радвала да ви видя на живо...
мамочка, жабче, да нацелувате госпожиците...
djreni - да са ти живи и здрави малчуганите, колко са големи батковците......
Слънчи-като бях на срещата за кърменето, неонатоложката там обясни, че има много хипотези защо бебетата на кърма се запичат, но всички са или недоказани или не могат да бъдат приети като достатъчно добра обосновка , затова се приема, че не се знае каква е истинската причина за това неакане...тя каза, че след 3-4 ден е хубаво да се консултираме с педиатър и то се чака толкова само при условие, че детето е весело, няма твърд корем или странно поведение..моят беборан съм го чакала до 6 ден и добре че той сам се изакваше, но ми се струва, че 18 дни са твърде много и че наистина трябва задължително лекар, защото колкото и да е весело бебенце това са токсини, които то задържа в себе си и не е допустимо да се чака толкова дълго...

# 242
  • Мнения: 80
Е вие направо ме спукахте от смях. То не стига, че навсякъде ни се смеят, а ми и вие. Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Но нищо мене си ме кефи нашата прическа. Не ме разбирайте погрешно знам, че и се радвате. Обаче кадето и да идем навсякъде и се смеят.
Както и да е.
Mara casy,нишия татко се оправя, но тепърва ще разберем как е положението защото ще се правят спермограми и все такива изследвания от сорта. Зощото като го бласнаха мусе скъса единия тестис. Направо беше излезнал извън кожата му. Та както казах тепърва ще се разбере. И двамата искаме още едно бебче. А сега чакаме да видим как се и ще се развива делото. А иначе той остана без работа защото неговият шеф наможа да изкара три дена без него и си намери нов човек.Сега работи при един негов приятел като оправят мотори. Но иначе с удоволствие бих се радвала да се запознаем всичките. Може след година да си направим една срещичка на Априлки2009. Какво ни пречи.
Ми това е от мен. Аз сега ще излизам с малчо. Айде и на вас приятна разходка.
П.С. ЧЕСТИТО ХРИСТИЯНЧЕ!!!! Hug Hug Hug Hug

# 243
  • Мнения: 25
Brawneye, приятна ви разходка. Тук времето е толкова кофти,че дори носа няма шамнс да си покажем!.Дано всичко е наред с таткотои оттук насетне никакви проблеми.А относмо прическата аз си падам   superuu   и много обичам косииии!

mara casy- не знаех, че плешивото кръгче е признак за рахит. Но и ние имаме такова,пък и сме доста дундички,та ще взема да питам педито като идем!
emiliarie, честито християнче.Живо ,здраво и много да лсушка!
mimeto80, dessi,sunshine74 HugСладурчета!
Chocki, прекрасни сте всички!
Вери найс,дано Габи с е поуспокои сега!
Рони,приятно изкарване!
Жабче , мерси за инфото!

nikeika 07, добре дошла!

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 10:46 от L.V.

# 244
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте мами на нежни принцеси и лични ергени  Simple Smile

ssillvvi  Hug благодаря, че си се сетила за мен!

Аз ви чета много редовно, почти ежедневно, но заради малката ламя Мин(к)а не ми остава много много време за писане.

Отчет от нас: още изключително це кърмим, 7 пъти на ден (което значи, че имаме кърмене към 3-4 и после към 6-7 през нощта). Нямам мераци да я отказвам от нощните хранения, защото се тревожа, че няма да й стига. Пробвах в най-големите жеги да давам вода, но тя ме погледна ужасена и изплю всичко, та повече не съм се тормозила да стерилизирам шишета. На средата на 3 месец бяхме 5,500 грама, 57 см. Не сме шампиони в ръстежа, но по мои сметки наддаваме по около 170 грама на седмица откакто се е родила, което ми се струва нормално. Проявява голям интерес към нашата храна; мисля най-късно средата на септември да се захранваме, но още от сега като си обеля круша или пъпеш и давам да ги опита с езиче сам на вкус и тя остава много доволна.
От 3-4 седмици се върти от гръб по корем, но както и още едно бебето от форума (съжалявам, че не помня коя мама го беше разказала) като застане по корем започва да плаче да я обърна обратно по гръб, като я врътна, тя пак си се обръща, пак плаче и така - имаме си забавление за мама и бебе по цял ден.

За рахит- нашата девойка ужасно много се изпотява на главичката, като я сложа на спалнята при мен да заспива вечер и като тати тръгне да я мести има направо мокро петно под кратунката. Говорих с Педи и тя каза да подновим Вигантола (по 2 капки), защото това ги могло да бъде ранен симптом за рахит. Иначе и ние имаме плешиво кръгче и се чудя дали и то е свързано с проблема...

За акането - да чукам на дърво нямаме проблеми, но аз цяло лято си хапвам почти по килограм домати на ден, ужасно много ги обичам, особено тези розовите и те явно действат добре на коремчето на бебка.

Жалко, че Софийските мами още не сме се разбрали за общи срещи. Ние сме от Младост 1, но тук няма парк и почти всеки ден слизаме с колата до Борисовата градина и там ма'аме гащи следобедите. Ако има и други мами, които наобикалят този регион да сигнализират и можем да се видим импровизирано.

Гушкам ви всичките и ще гледам да сме малко по-редовни във форумчето.

# 245
  • Мнения: 2 090
От 3-4 седмици се върти от гръб по корем, но както и още едно бебето от форума (съжалявам, че не помня коя мама го беше разказала) като застане по корем започва да плаче да я обърна обратно по гръб, като я врътна, тя пак си се обръща, пак плаче и така - имаме си забавление за мама и бебе по цял ден.
Аз бях  Grinning

Радвам се че писа,Gaja Hug,и че сте добре с Мина Heart Eyes

Току-що ни раздруса заметресение,ужасно се уплашихме със Саши.... newsm43,на 8 етаж сме,сума ти неща изпопадаха от шкафовете....силничко беше...

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 10:55 от *dessi*

# 246
  • Мнения: 40
Здравейте момичета, леле ужас... докато ви чета и стана земетресение. Така се уплаших, подкосиха ми се краката, направо дъха ми спря. Гледам цветята се люшкат, а течение няма, витрината взе леко да дрънка и  #Crazy... взех бебето и изскочих на вън. Дано няма други трусове, че много ме е страх.
 

# 247
  • София
  • Мнения: 231
Емилиаре,честито ти християнче ! Hug Да ти е живо и здраво и закриляно от Господ  Hug !

Никейка,добре дошла   bouquet !

Брауни , и аз  да се присъединя към  феновете на прическата ви  Heart Eyes ! И на  Кари само за косата и се лепят откакто се е  родила ,но вие ни биете отвсякъде  Heart Eyes ! Отдолу и никне  нова коса ,късичка  а дългата се сменя ,дано на новата има и някоя  къдричка  Heart Eyes ,че цял живот съм си мечталла за бебе с къдрички  Party !

На 15  август  ще кръщаваме малкия  племенник ,чакай да ви напиша как се казва ,да видим  има ли друго дете с такова име - Дейниън,че аз  три дни се учих да го  пиша и произнасям правилно  Mr. Green . Та  по този повод  ще  направя на моята мома прическа ,че и се каня  от раждането  Mr. Green  и ще  пусна снимки . Аз също ще се спретна с нов тоалет ,сега  се шие ,нищо особено ,но поне е новичко ,че всичко ми е писнало .

Тука егати дъжда се излива  ,а  гръмотевиците стряскат Сънливка  и  не може да спинка спокойно  Close !

Жабче, все по-сладки стават  мацките  Hug ! А  да те питам ,сама ли ги гледаш ?Как се оправяш ? Помощници няма ли ? Татито ви преместиха ли го вече  в София  или още пътува ?

Вигантол  не давам отдавна,но  сега като ви чета пак ще почна  Confused .
Мимето ,все се каня да питам,мъжа ти да не е от Враца ,че прилича на един врачанин ? А  момиченцето ти е  много сладко ,браво ,че все още успяваш да и даваш кърма  понякога   bouquet !

Хубав ден на всички  и много  прегръдки за Ицко и Камбичка   bouquet !

Айй,докато съм писала сте писали за земетресение ,тук нищо не усетих . На третия етаж съм в момента . Дано не са се уплашили много дечицата ви  Praynig !

# 248
  • Мнения: 309
Леле, момичета, тук нищо не сме усетили, поне аз де! Rolling Eyes
Пускам малко снимки на нашата принцеса  Laughing
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=14003357/
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=14003365/
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=14003367/
снимките са от 17-ти юли, но нямам по-нови!

# 249
  • Мнения: 40

но Иво има едно "плешиво" кръгче отзад на главата, което е признак за рахит,
е това за сефте го чувам... ми то почти при всяко дете се появява това "плешиво" петно...

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 11:35 от sunshine_74

# 250
  • Мнения: 582
Слънчи-като бях на срещата за кърменето, неонатоложката там обясни, че има много хипотези защо бебетата на кърма се запичат, но всички са или недоказани или не могат да бъдат приети като достатъчно добра обосновка , затова се приема, че не се знае каква е истинската причина за това неакане...тя каза, че след 3-4 ден е хубаво да се консултираме с педиатър и то се чака толкова само при условие, че детето е весело, няма твърд корем или странно поведение..моят беборан съм го чакала до 6 ден и добре че той сам се изакваше, но ми се струва, че 18 дни са твърде много и че наистина трябва задължително лекар, защото колкото и да е весело бебенце това са токсини, които то задържа в себе си и не е допустимо да се чака толкова дълго...

Ох, консултирах се не с един, а с няколко педиатри. Въобще не съм чакала през това време-то не бяха овесени води, термометри, дуфалаци и нищо не помогна. А беборана е весела, без подут корем, с нормална перисталтика, с апетит. Аз ям ударно круши, дини, пъпеши и т.н. Направо незнам-вече пак минаха 5 дни без акане \ след 18-дневния престой\  Shocked

# 251
  • not found
  • Мнения: 581
Чоки, Инка си взех от СБА Възраждане , но на всякъде трябва да го има , аз го търсих при кафетата , но то било при работите за диабетици  Wink Ще пратиш ли и на мен диетата ? 
*dessi* и тук е имало земетресение , но изобщо не го усетих . Аз бях долу и стерилизирах шишетата на Тони , а Тони тук сам спеше  Shocked Горкото ми дете .
Деси , ти започна ли да практикуваш каляването ?
princessa raia, за пръв път виждам госпожицата  Embarassed Голяма сладуранка и какви хубави сини очички , на моя Тони започнаха да кафенеят вече  Flutter
Slyn4o, ние сме същите , само дето на 3-я ден с термометъра го изаквам ... Нищо не ни помага да се изакаме . Ни сокове , ни води , ни Дуфалаци , ни масажи - нищо ... От днес спирам сока на Тони , защото се запече от него . Към 5-6 мес ще започна с пюрета , аз сок 3-4 дни съм му давала , но ефекта е обратен , знаех аз , че не трябва да слушам мъжо , ма викам пък , че може и да помогне . Както писах при нас ефекта е обратен  ooooh! Като почнат пюретата ще им се регулират коремчетата  Praynig

# 252
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз усетих земетресението, ама в просъница реших, че сънувам  Laughing; все пак си помислих, че, ако друсне още веднъж, ще ходя да вземам Монито от градината, за да не се шашне много. Rolling Eyes Ето инфо:
http://news.ibox.bg/news/id_767739710

Пипо е с температура от гадната ваксина, толкова ми е криво, като го гледам такъв отпуснат. Cry

brawneye, забравих в предния си пост да напиша, че и аз съм възхитена от косата на бебка! Дано всичко е наред с вашия тати и той се възстанови напълно! Praynig


princessa raia, наборчето много хубаво, с тия мигли и тоя поглед! Heart Eyes

Jylieta, дай ми е-мейл на ЛС и ще ти я пратя!

Мерси за инфото за инката, явно в Кауфланд трябва да я търся. В нашето СБА гледах точно при диетичните храни, нямаше...

# 253
  • Мнения: 494
Маре,направо ошашка публиката с това плешиво кръгче,ша знайш Whistling То и Фия си има,и досега си мислех,че е щото спи по гръб. На 11.08. сме на консултация и ще питам доФтора !

Слънчо,направо не знам,какво да кажа!Много кофти наистина,ама щом казваш,че е жизнена и без подуто коремче,не вярвам да е толкова страшно тогава. И нашата шерка беше така,а и затова не се притесних чак толкова. Правихте ли кръвни изследвания?

Чоки,пюрето от елда е много популярно при нас и много педиатри препоръчват да се започне с него Peace А Пипо бързо да се оправя Hug

Принцеске,много е хубава Ния Hug Има страхотни очи Heart Eyes А човек като я гледа,какво е ангелче на снимките,не може да си представи,че може да е дяволчето,което описваш Hug А ти изглеждат много добре между другото Hug От постовете ти,бях останала със съвсем други впечатления Naughty Не се оставяй да те обзема депресията!Имаш причина за по- голямо самочувствие  bouquet

Кафенце,верно малко е странно името newsm78 Аз съм го срещала като ДейМиън! Ама вече нищо не ме учудва,то нали и ние сме с двойно,та често има учудени погледи,но повечето като че ли  са от българи Thinking Важното е родителите да го харесват и най вече да предадат това чувство на децата си,пък то времето те покаже,как ще ги наричат околните хора. Аз чух толкова варианти и умалителни на името на малката. Някои бяха потресаващи. Но и на най хубавото име може да се измисли грозно съкратено,така,че хич и не му мисля вече.  На нас си ни харесва и точка по въпроса Peace

Гая,радвам се,че писа  че Мина е добре Hug

Иначе,най новото при нас е че сама си взима биберона с ръчичка и си го слага  и маха и също взе да ни опипва лицата с ръчички,а като ми докопа цайсите е голяма радост Mr. Green

А бе май много често взеха да стават земетресения напоследък...

# 254
  • Мнения: 309
Jylieta , chockolina , Mара Подробната , благодаря за комплиментите към Ния!Много сте мили!
Jylieta, ами то аз за севте показвам снимки от рождението й насам! Embarassed
Мара, на снимките са састра му на мъжа ми и свекървата, мен ме няма, май хвалиш че добре изглежда лелята? Thinking
Иначе наистина изглежда ангелче Ния, ама като реши да е лоша става дяволче Joy Joy Joy, иначе и тя вече знае номера с бибата, ама не всеки път успява, и нас ни "гали" по лицето, много е сладка!Сега най-новото е, че като я целувам по гушката и тя свива раменцето и се смее с глас, ама такъв сладък кикот, много е сладка, какви ли маймунджалъци ще измислят още hahaha

Общи условия

Активация на акаунт