Навън и у дома, греят красиви АПРИЛСКИ слънца!

  • 13 867
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 090
Принцеске,голяма е сладуранка Ния  Flutter

chockolina ,дано спадне по-бързо температурката на бебчо Hug!

Jylieta ,започнах,да.Вече стигна по половин час Анито да стои голичка през деня,след като стаята е охладена добре от климатика който е спрян по време на процедурата,и след като съм я проветрила добре(а на село даже голичка я държах навън на шарената сянка под дървото),а вечер и обтривам крачетата с хавлийка,напоена във хладка вода.Слънчевите бани ги правим отдавна   Nature Sunny,в сутрешните часове  Wink.

# 256
  • Мнения: 494
Лелеееее Принцеске  hahaha умирам от срам  Embarassed Ами да похвалим лелята тогава Whistling
П.С.Аз все пак съм убедена,че положението не е толкова зле,както го описваш Hug

# 257
  • Мнения: 521
С тия трусове се ошашках  Shocked.Тука не сме усетили,ама като ви чета лошо ми става.
С това плешивото кръгче и ние сме се сдобили,но и аз мислех че е от спането по гръб.Казах на педито че много се поти,ама тя ми каза че просто е много топло иначе тиквето му е ок.Ама съм му давала капки само 10 дни в началото на юни и сега взех да се притеснявам малко...ама пък нали и в кърмата има  newsm78.
Иначе да ви кажа че много обичам домашна зимнина и сега отивам да правя домати  Flutter,220 кила  smile3532!Да видим кат се върна дали пак ще ми е толкова смешно  smile3532
Айде лек ден от нас  Hug

# 258
  • Мнения: 582
Слънчо,направо не знам,какво да кажа!Много кофти наистина,ама щом казваш,че е жизнена и без подуто коремче,не вярвам да е толкова страшно тогава. И нашата шерка беше така,а и затова не се притесних чак толкова. Правихте ли кръвни изследвания?

А защо кръвни, не сме правили  newsm78

# 259
  • not found
  • Мнения: 581
Ето малко снимки и от нас :
Фотосесия леля и мама
Тони спинка в колата

Току що Тони заспа , а аз пера пак като замаяна , чаршафи , дрехи ... Като отида на село и се скапвам после . Хубаво , че изчистих преди да заминем иначе днес нямаше а имам капка време ... Аз що така като седна пред компютъра и забравям какво щях да пиша ?  #Crazy
Поканихме гости в събота да почеприм за Тони , че още не сме черпали за здравето на детето ... Сега мислим и умуваме как ще събираме хората на двора , дано само не завали някой дъжд   umbrella че тогава ще се чудя къде да събирам хората ... То няма къде де  Confused

Цитат на: Velvet_s
220 кила  

Да не си объркала 22 кг да искаш да напишеш  newsm78 220 кг аз , ако започна да правя има до вдруги ден да ги правя и не знам дали ще ми стигне времето , а с детето абсурд  #Crazy

Забравих да попитам какви са тези свещички , които ги слагате на бебетата за да акът ?

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 14:42 от Jylieta

# 260
  • Мнения: 75
Маалллллллиии, 5.1 !!!!! Бях в Тайван, когато там беше 5 бала трус и се събудих от това че леглото ми мърдаше  #Crazy Исках да хвана първия самолет за Минск!
Имам приятелка, която живея на Камчатка. Тя расказваше, че те там винаги държат в къщи "черната кутия". Слагат там някои пари, докупенти и лекарства. И ако се събуди техния вулкан, скачат навън взимайки само тази кутия. Време май и ние за се замислим  Thinking

ПРинцеса Рая, много е хубава госпожица! Отсега нататък ще чакаме фотоотчет!  Hug
Жулиета! Смачкахте момчето от цунки! Ама той изглежда много доволен!  Blush

Вчера прочетох в едно списание, че бебета трябва почесто да слагат на корем. Не да се държи така дълго, а просто почесто и на нещо не много меко. На Миша много й харесва, особенно на моя корем (не че много твърд  hahaha ), ама така ме вижда отблизо и гука, пее, лиги текат...  Heart Eyes
Между другото, плюнчи толкова много, че чак се задавя! Това й още от раждането. Моята майка каза, че и аз бях голяма "лигла" на времето, ама има ли някой като нас?

С акането и ние нещо не много добре. Акаме на 3-4 дни, а преди всеки ден. Аз ям и круши и сливи, и по принцип нямам проблем, а пък Миша има само газове от тях. Каката има също проблем- ака исключително барабонки и "черни маслинки". Уж на лекар я водих, каза ,че било "особенност на организма". Засега намерих начин- сутринта нагладно чаша вода, след това праскова или сливи, после мюсли с мляко. Вечер давам пуканки, много ги обича, а и те "изчеткват " червата. Да чукам на дьрво, имаме вече "кебабчета"! А какво да правя с мънинка не знам.  newsm78

# 261
  • София
  • Мнения: 231
Чоки , тая бабичка с  иглата дето иска да бодне бузките на бебето ме утрепа  boo ! Откъде ги измислят такива бисери ,не знам !

Марче , и аз Деймиън бях чула ,но те  харесаха Дейниън ,на кратко му казваме Дени - той е голямо хубаво бузесто бебе с черни очички и  много сладка усмивка  Heart Eyes . Не,че ми е племенник,но е  изключително чаровен  Heart Eyes !

Мамочка,загинах да се хиля с твоите  живописни обяснения  Hands Clap !

Кари днес е много лоша  Crossing Arms . Плаче  много  и май  нещо ми дращи силно на пръста  ,като го прокарам по венеца и . Май си имаме зъбче   newsm78 . Едва я приспах,заспа от умора  докато си мрънкаше .

# 262
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте пак Simple Smile Ние докато наваксаме откъм писане...

Много съжалявам за мамите, които са се стреснали от земетресението и се радвам, че всички са добре. Един полезен сайт за следене на тези неща, обновява се почти веднага и не трябва да се чака БГ медийте да се наканят да съобщят за земетресение: http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home

За доброто на Velvet_S се надявам да е объркала и да е написала по погрешка 220 кг, вместо 22кг, че иначе... ooooh!

И последно само да споделя нещо, което току що гледах и се потресох. Нали в София цял ден вали и не става за излизане та вика я да си пусна да гледам Бруно докато малкото ми момиченце спи. Сам по себе си филма е ужасяващ, много глузна история, а Борат дори бих казала, че ми допадна, но това ... както и да е, не го препоръчвам. Една сцена (по в началото, че не можах да го изгледам и до средата дори) е интервю на Бруно с американски майки на бебета/ малки дечица за фотосесия (за мамите, които не са запознати с филма - това си е като реалити, питат истински хора, които не знаят, че се прави филм). Питат една "майка" колко тежи момиченцето й, майката казва 30 паунда (около 15кг). Бруно я пита дали може детенцето да отслабне с 10 паунда до следващата седмица, майката не само не се възмути, но каза да, щом трябва и след това каза, че ако трябва може и липосукция да направят на детето !!!!!! А то беше едно, по-голямо от нашите разбира се, но максимум на годинка!!!! Направо не повярвах на ушите си! Тия хора нямат никакви скруполи!

# 263
  • Мнения: 13
Мимето ,все се каня да питам,мъжа ти да не е от Враца ,че прилича на един врачанин ? А  момиченцето ти е  много сладко ,браво ,че все още успяваш да и даваш кърма  понякога   bouquet !
Кафенце мъжа ми не е от Враца а от Нова Загора, но аз съм от Видин Peace аа за Дейниън името е много хубаво и тук е много срещано ама се пише по-лесно Peace
Мамочка ние имахме проблем с акането, обаче откакто почнахме с пюретата ака даже по два пъти на ден Peace а това за поставянето по корем явно и Диди го е чела защото постоянно се обръща по корем и прави сухи тренировки учи се да плува, и като се умори почва едно викане и каране, тъкмо я обърним да почине и тя хоп и пак по корем  Crazy и така игра докато не изтощи батериите и не и се доспи, голяма е скица Heart Eyes
Жулиета Тони е голям сладур и как сте го натиснали на целувки, само Joy
Чоки дано да спадне температурата на бебчо по-бързо Praynig ние имахме същия проблем преди 2 дни, цяла събота беше с температура и отпусната а в неделя само от време на време дигаше температура, док каза че е нормално до 2 дена да вдига температура - да им се невидят и гадните ваксини начи Crossing Arms

# 264
  • Мнения: 4 362
Mr. Green аз нищичко не усетих,бяхме навън с децата,моят мъж ми се обади ,че в Бургас има заметресение,аз тц,нищо не усетих  Mr. Green Blush ,ама то при нас с двете хлапета по цял ден ми е земетресение,тук чета и някакви хипотези за цунамита  Crazy ,не вярвам,ама ако ни сполети,не знам  Crazy

# 265
  • Мнения: 521
Върнах се-още съм добре Simple Smile!220 са не сън объркала,ама то щото правим за 3 домакинства.Иначе днес станаха 105 компотени буркана.Утре ще правя паприкаш с останалото,та си взех чушките и лука и слизам доло да ги мятам.
Хубаво си мислех аз да живеем в Пловдив че тва ако стане с цунмито...не ми се вярва ама мн ме е страх от такива природни бедствия  Rolling Eyes

# 266
  • София
  • Мнения: 124
Вигантол май бях писала , че по две капки давам, много рядако пропускам, но Иво има едно "плешиво" кръгче отзад на главата, което е признак за рахит, затова гледам да съм по - старателна в даването, въпреки че скитосваме по улиците и все пак доста слънце виждаме, имаме рахитичен косъм, надявам се скоро да мине........

djreni - да са ти живи и здрави малчуганите, колко са големи батковците......

mara casy, големия батко Марти е на 9 години, а малкия Оги през ноември ще стане на 5  Simple Smile
Това за плешивото петно и рахита не ми беше известно досега, но и ние го имаме, което е повод да посетим педито. И без това го отлагам вече прекалено дълго. Точно отзад на главата има един кръгъл участък без коса, а както вече писах спи само по корем. Да не казвам, че целия му чаршаф е в косми от главата му, но го отдавам на смяната на бебешката коса.
Вече се убедих , че и 100 деца да родя пак ще има какво ново да науча. Днес например се събудих със зверска болка в едната гърда. Вътрешната половина на гърдата и цялата долна част беше твърда като камък. Нямах бучки и температура и реших , че докато съм спала съм натиснала нещо и се е наранила. Да ама като споделих с моя приятелка тя каза да огледам зърното за бяла точка. Никога нямаше да й обърна внимание на тази малка точица ако тя не ми беше казала. Стиснах я силно и като шурна от там една кърма като чешма. Цялата рокля ми се намокри и за по-малко от 5 минути гърдата ми омекна и болката изчезна. Описах го така подробно, защото може и на някоя от вас да се случи и е хубаво да знаете как да се справите с това. Ето аз трето дете кърмя и за първи път такова нещо ми се случи. Казвало се млечица. Наричат го още блистер.

# 267
  • Мнения: 4 362
Вигантол май бях писала , че по две капки давам, много рядако пропускам, но Иво има едно "плешиво" кръгче отзад на главата, което е признак за рахит, затова гледам да съм по - старателна в даването, въпреки че скитосваме по улиците и все пак доста слънце виждаме, имаме рахитичен косъм, надявам се скоро да мине........

Второ дете гледам и за първи път чета за "плешиво кръгче",което означава рахит  newsm78 честно!И каката ми имаше,ама нямаше рахит  newsm78

# 268
  • Мнения: 75
Второ дете гледам и за първи път чета за "плешиво кръгче",което означава рахит  newsm78 честно!И каката ми имаше,ама нямаше рахит  newsm78
[/quote]
Същото и при нас. Бяхме на преглед, фонтанелката почти затворена, никакви проблеми. Това е от лежането по гръб според мен.  Peace
Djreni, ако живееш някъде в Азия или специално арабски страни, щеше да си най-любилата жена на султана  Sunglasses Laughing
В Индонезия ,например, ако съпруга ражда на мъжа момичета, той има право да се "направи" момче с друга жена. Така че, добре че ние, момичешки майки,  живеем тук!  Joy

Велвет, напомни ме моето детство- все през лятото сладка, компоти, консервирани краставици, домати, салати  ooooh! сега правиме само пекани чушки и домати за готвене.


Искам да попитам, на коя фирма това пюре от елда без глутен? Не помня коя мама беше писала Blush

# 269
  • not found
  • Мнения: 581
Мамочка , пюрето е на Хип  Wink

Общи условия

Активация на акаунт