Навън и у дома, греят красиви АПРИЛСКИ слънца!

  • 13 871
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 14
Момичета ако искате вярвайте,но снощи сънувах,че става земетресение във Варна. ShockedДаже се събудих от страх защото беше мн реален и попитах майка дали не е друсало.Когато днес е бил трусът бяхме навън с Ави и нищо не съм усетила, но вкъщи доста се е люляло.Разхлопали се денджери капака на печката се удрял в стената.Епицентъра бил някъде покрай Шабла май ThinkingНе можах да гледам новини.

принцеске,Ния е мнооого сладка показвайния по-често де Wink

Чоки, това втория Пентаксин ли е който слагате?Питам,защото и на нас ни предстоои на 19.

Още нещо щях да пиша ама утре,сега отивам за душ и лягам.Дано не ме спохождат повече такива сънища Praynig

За плешивото пвтънце на главичката знам че се получава от постояното лежане на бебенцата по гръбче.Много бебчета особено тези с повечко косичка го получават.Дано наистина не е рахит.

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 21:59 от ssillvvi

# 271
  • Мнения: 93
Добър вечер мамчета със сладки бебчета  Hug
НИе вчера бяхме на втори прием на пентаксим и всичко мина благополучно. Само днес малката мишка беше много крива, но не знам дали е от ваксината или просто от времето - то на мен ми беше криво като гледах как вали цял ден, пък камоли на бебешорката.
Иначе да се отчета и за ушичките. Ходихме в ИСУЛ и от там повториха думите на нашта педка - нищо ни нямало  Shocked Само повечкото ушна кал я дразнела, ама тогава защо понякога пищи с часове  newsm78 Предипсаха ни аудиспрей  #Crazy ама на бележката му пише да се ползва при деца над 1 година и сега съм в чуденка. Педката ни пък каза, че всичко било до "нервна система" - да разбирам че просто сме си ревливички  Crazy А тя мойта мадама не знам длаи е запомнила педката или кво, ама като я взе тя да я преглежда и като писна маймунката та не спря докато не си тръгнахме. Татито ни чакаше в градинката пред кабинета и вика "тоя рев тя ли го произведе?", а тя като го видя и взе да се хили  Mr. Green Кво да го правиш диваненцето, ще си реве явно. То и ревът в количката явно не е от ушите ами ей така да не загуби тренинг докато не е вкъщи. Взехме кенгуру и то вече е дежурно в багажника и на всяка разходка влиза в употреба  ooooh! Само дето взе да ме наболява гърба от него ама кво да се прави - мир да има мама ще си вземе космодиск  hahaha
За оплешивялото на тила и ние го имаме ама нашто е даже накриво, не централно, че нали овнето спи само на дясно. От това съдя, че наистина е от лежането, щото ако не беше нямаше и да е накриво. Иначе и аз съм чувала, че било признак за рахит, но и при нас фонтанелката е добре и други признаци за разхит освен стряскането няма. А тя от как и се пооправиха ушичките след всичките промивки с капки вече не се стряска толкова много. Това оплешивяване се нарича "олесяване на тила" - който му се занимава може да прочете каквото пусне гуглето по въпроса.
Ми май това щях да пиша
Хубава и безревова  Hug
И за това пусто земетресение забравих - аз нали варненско чадо съм и там родата разправя че бая залюляло. Таткото осбено горкия живее на 12 етаж и са се полюшкали. Дано не сте се уплашили момичета  Praynig

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 23:11 от Ji_Ji_Ji

# 272
  • Мнения: 54
ООО, ужас, повече няма да пиша през ноща... момичета ИЗВИНЯВАЙТЕ, не съм искала да създам тази дискусия и да ви тревожа по какъвто и да било начин, нека изясня - значи става въпрос за следното нещо, плешивото колело отзад МОЖЕ ДА бъде един от симптомите на рахит, плешивото петно, НЕ означава рахит...
плешиво петно в комбинация с други симптоми - потене, стряскане и т.н, след преценката на лекар естествено означава рахит.... и понеже четох за това и много се впечатлих тъй като и ние имаме такава плешивинка и реших супер усърдно давам вигантола...та това е, а понятието рахитичен косъм ми се е набило и аз сама си го поставих като диагноза, но съвсем не исках да прозвучи така...
още веднъж ИЗВИНЕТЕ Hug

Чоки -- инката е при другите кафета в червена картонена кутия и се казва INKA FE.......
djreni  - ееех, не ти е лесно с трима малчугани и то всеки си е в интересна възраст...имам един приятел, който има още двама братя, но те тримата са през една година и са големи разбойнци били, затова ми стана интересно...благодаря за инфото за гърдите...
Ji_Ji_Ji, дано е вярно, че не ви болят ушетата, защото уши много болят, аз като малка съм боледувала и си спомням много добре болката...малката шушулка...Иво също  ми прави страхотен бойкот на превозните средства - в количката се вози само, ако е дълбоко заспал, а в кенгуруто - само ако е току що събуден и още не знае къде се намира и така вече имаме мама с количка и кенгуру, която  носи и бебо на ръце...той просто иска да съзерцава наоколо, като го гушна и го обърна напред да си гледа и все едно нямам бебе, иначе рев, рев и ни цици, ни води, ни нищо не помага...направо излизането ми се превърна в кошмар и май докато отмине този период ще си стоя пред блока на пейката...
Мамочка - и ние сме така с акането на бебо...
Жулиета, странно, че сте се запекли от сокчето...дано да не ви вали на партито, че то като е жега лошо, като вали още по-лошо...няма угодия
Велвет - вие сте малък комбинат направо...дори и за три семейства ми се струва много, но пък през зимата ще хапвате вкусни консерви, особено, ако вие си произвеждате зеленчуците..........
МОРСКИ и КРАЙМОРСКИ майчета, дано няма последствия от това земетресение, много неприятна работа......
Slyn4o-дано повече няма такива рекорди...
Гайа, за разходки из дебрите на Младост може да питаш Жабче и Айла, които скитат в този район, доколкото знам...

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 01:28 от mara casy

# 273
  • Мнения: 309
Добро утро! Hug
Момичета и ние имаме такова плешиво петно отзад, ама тя Ния все по гръб сспи и може и от това да е, и тя има много мъх и косми по възглавничката!Обаче много се притеснявам, че често много й се поти главичката, а до скоро не беше така. Rolling EyesПреди много й бяха потни ходилата и дланите, но вече не, сега главичката, много ме е страх! Rolling EyesИначе двама доктори я гледат, единият във Вита е специализирал Рахит, много ми е притеснено!
Иначе искам да ви питам за нещо относно кърменето - знам, че едва ли има надежда, но все пак се чудя дали няма да може да останем само на кърма, то това е малко фантастично, но поне да намалим АМ.Питам защото и до ден днешен ния не се отказва от гърдите ми, даже напротив - стои все повече време, а й е започнала да дърпа все по-силно, а й аз си имам кърма, въпреки че напоследък я кърмех по-рядко, защото нали пустите колики ни разкаха играта и аз си мислех, че не ще да яде, защото пускат малко гърдите ми!Вие какво ще кажете дали има надежда?
Чоколина, забравих да ти кажа, че въпреки, че повече ми хареса другите ти рокли, определено изглеждаш супер в черната!Страшна мацка! Laughing
Имам много добри новини да ви казвам за Ния, ама все ме е страх да я похваля, че да не се обърне нещо настроението й!Само ще кажа, че определено вече не е това, което беше!Много ви благодаря за комплиментите още веднъж на всички! Hug
Ох, чудя се кога ще се оттървем от това зелено ако, друго не съм виждала откакто се е родила, е, само веднъж, ама това не се брои! Tired
Времето в София наистина е ужасно, не може да се излезе изобщо- скууукаааа, ама поне детето се разхлади малко та сега спинка сладко, и вчера така беше!
Момичета, знаете ли дали вече може да спортуваме?Аз имам чувството, че не съм толкова дебела и тлъста, колкото подута и отпусната и все си мисля, че ако намаля порциите и започна поне някаква гимнастика да правя, ще отслабна много по-лесно, ама не смея още! Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 93
Мара Каси, я стига глупости. За какво се извиняваш толкова? Нищо лошо не си направила като пусна инфо-то за оплешивялото кръгче, даже напротив. Добре е да се знае всичко, пък дори и да се постреснем малко - по-добре стреснати без причина, от колкото спокойни, но с проблем.  Peace Освен това основният признак за рахит е поомекнала главичка (страничните кости, не около фонтанелката). Така че мамита, ако нямате този признак другите не важат!!!
Аз лично също знам как болят уши и затова се бях шашнала толкова. Мислих си горкото ако го болят ушета как няма да реве в количката като го друсна малко. Ама явно не е било чак болка, може би дразнене граничещо с болка или знам ли и аз. Важното е че няма възпаление! Дано не се случва никога  Praynig За сега сме добре и се надявам да останем така, като продължавам с профилактиката.
За кенгуруто - аз вече я слагам да гледа напред в него, защото иначе взема да мрънка след 5 мин. За нашето кенгуру пишеше да се слага бебето напред след навършени 4 месеца, ама аз не виждам защо да не може и след 3-ти.   newsm78 Та така се возим в кенгуруто вече. Мара Каси, можеш да пробваш и ти така - ще стои сигурно по-спокоен като гледа напред малчугана.

# 275
  • Мнения: 0
Еееех най-сетне сколасах - Здравейте и от мен. Hug

Благодаря за топлото посрещане!  bouquet

За екзотичните имена на моите деца историята не е толкова екзотична, но да Ви разкажа. Simple Smile
Името на дъщеря ми идва от името на гръцката богиня Нике. Още от много малка това име се беше забило в главата ми, тъй като моя прабаба се е казвала Никя. Никой и нищо не можеше да ме накара да го сменя. Даже къде на шега, къде наистина  образно казано ми се подиграваха, за мисълта ми, че ще имам дъщеря и туй и то. Laughing
Името на сина ми е създадено от имената и фамилията на родителите ми, а именно баща ми се казва Славчо, а фамилията на майка ми е от един голям род. Започна спор между мен и благоверния. Аз харесвах Слав, половинката Яким и ето по този начин стигнахме до консенсус. Mr. Green
Ето това е историята за имената на моите слънца. Heart Eyes

За да не продължавам и аз дискусията за рахита и да се наплашваме излишно, само ще допълня - няма такъв вариант за "плешиво петно" и рахит, както и за изпотяването. Да, последното изброено го водят за един от признаците на рахит, но е почти невъзможно. а пък да не говорим, че момченцата принципно се потят повече, тъй като са студенолюбиви. Още много подобни неща ще чуем и респективно ще ни плашат докато не им свикнем на нашите деца и не започнем безпогрешно да разпознаваме проблемите им.
То няма начин да няма плешиво петно, та нали лежи по цял ден и там се търка, то даже и после ще започнат да лисеят и отстрани, особено когато открият благинката да виждат света от друг ъгъл, а не само тавана и започнат да се въртят като пумпали. Crazy

Сега да разкажа и за нашият ден.
Кърмя го почти на повикване. През деня не толкова, но нощно време когато рече веднага подавам. Храни се прилично - не мога да се оплача Mr. Green
princessa raia Въпреки, че съм от старата генерация, твърдо съм привърженик на кърменето. Колкото можеш давай и не се питай дали да продължаваш. Е, разбира се трябва и да ти е приятно.
И също да, ще дърпа все по-силно и по-силно - нали стават все по-големи и силни човечета. Heart Eyes
Първото си дете го кърмех , въпреки "уроците" на педиатрите да захранвам след третия месец и съм много доволна. Кърмените деца са много по спокойни.
Ji_Ji_Ji Съвсем нормална реакция на бебчо. Те имат много силно развит инстинкт за самосъхранение и много голяма памет. Искам да ти кажа, че моят син не търпи никого освен мен и братовчедка ми. Който и да се приближи, макар и най-близките, които са почти всеки ден тук започва да реве, да скимти и да се озърта като уплашено зайче. Някак си явно не му дават онова спокойствие и сигурност, която бебетата търсят. Те безпогрешно разпознават.
По мои скромни спомени и наблюдение всеки път ще писка много повече, защото и болката вече ще е по-осезаема т.е. колкото са по-малки толкова по нямат  добре изградени нервни окончания и поради това не ги и боли като се раждат....иначе представяш ли си какво ще е...

Олеее момичета много сте изписали и колкото и да ми се иска на всяка да напиша ред физически ми е невъзможно - цял куп чинии ме очакват, бебе да измия, каката да си поиграем и да не продължавам, че направо ще Ви скапя настроението за цял ден Crazy
...но поне да си похваля гарджето Mr. Green
От три дена се заиграва сам самичък с дрънкалки, задържа ги за по около 10 минути. Захласва се вече от смях. И не ръмжи вече чак толкова като е по корем, а даже напротив. Хилка си се като варена тиква. И най-вече много се радвам, че си поседява има няма по половин час сам без да чуя глас. Heart Eyes

Пожелавам Ви много хубав ден изпълнен с много весели игри и усмивки! Hug

# 276
  • София
  • Мнения: 5 079
Мараба! Mr. Green

Ние се позагубихме с Елина, но лошото време ни прибра набързо от къщЯта, ще повисим в панелката няколко дни и после пак багажите... Crazy Но ще си пуснем нет и там, да не сме така откъснати от цивилизацията. Crossing Arms
Елина е добре, отспа си на тишина и спокойствие. В къщата една стая правихме специално за Вели, ама последният не ще да припари там и засега сестра му намазва. Голям кеф, като се нахрани вечер към 8 и спи самичка до 4 сутринта. После я взимам на цокане. Laughing
Някой беше питал за време на сучене - и на мен прави впечатление, че за няма и 5 минути е "готова" мойта маймуна през деня. Ама не е неспокойна, явно и стига. Вечери я дохранвам обаче. Кърмата ми е понамаляла доста, въпреки, че не давам чай/вода, абе нищо друго. И често предлагам. Изцоква си преди лягане около 120 г розов Хип, ей страшно го харесва кЪлпазанката...  Mr. Green
Захранване - наесен, октомври, то детето си показва, кога е готово, ще се водя по него. На къщата близна пъпеш "на теферич" и и хареса определено. Grinning
вигантол не давам, лятото си набавят бебоците необходимото количество, чела съм, че в белите държави това отдавна е отживелица. Фонтанелката добре и се затваря, въпреки това. Peace
Оплешивяването не е признак на рахит! А на смяна на косичката. И Вели го е имал, сега и Елина. Peace
Чоки, поразителен е ефекта от "малката черна рокля". Някои неща винаги са шик. За шаферчетата няма да обелвам дума. Принцеса и малък принц! Heart Eyes Heart Eyes Елдата наистина е супер вариант за първо пюре. Това е сигурно най - богато желязо- съдържимото нещо. И е супер диетична. За Вели обаче така и не намерих навремето... Thinking
djreni, евала за куража да гледаш 3 деца! И на мен ми е мечта, въпреки че и 2 успяват да ми вземат тока... Аз също като твойта приятелка съм любителка на момчета, Елина до последно я мислех за момче и все не ми се вярваше, че ще имам късмета да видя какво е да гушкам и мома. Пожелавам колкото ти е на сърце и си в състояние да издържиш Mr. Green, толкова внучки да киприш! Hug
За кърмените бебета - също споделям мнението, че са по - финни. Гледам снимки на Велизар на 3 месеца, ами той въобще не е имал бузи. Направи ги след като се захранихме. А АМ не е пил през живота си. Просто кърмата се усвоява веднага и не "напомпва" така. Peace
А Мишо е голям сладур. Един ми е такъв сериозен, небрежняга... Да го нацелуваш. Heart Eyes
ани4ка, да не ти пука, тя простотията не ходи по гората! Sick Как ли пък ще остана длъжна на "неодобрителни" погледи. Защо им се връзвате с *Деската* на провокациите? Теглете им по 1, 2, 10 ... майни на тези ограничени същества и хич да не си го слагате на сърце. Няма по - красиво нещо от майка, хранеща детето си. Който вижда нещо неестествено и смущаващо в това е извратен до мозъка на костите си. Мое мнение. Naughty
*Деси*, наистина Ани все едно не е твое дете. И на мен така ми казваха, като гушнех Вели, а той и доста по - мургавичък беше като бебе. И ме беше много яд.  Mr. Green Елинката е светличка, но на татко и няма да се сбъдне желанието да е синеока, много силен ген носи. Joy Иначе косичката, демек "перушината" hahaha е светличка засега.

принцеске, много сладка кокорка си имаш. Давай го по - спокойно! Hug С второто няма да се шашкаш така. Mr. Green
Ето и 2статии по твойто питане: Няма нищо невъзможно, щом е налице търпение и желание!  Hug
Завръщане към кърменето
Премахване на добавката от адаптирано мляко

Айде да приключвам, че беба се е заиграла сама в активната и ми е съвестно така...  Whistling

П.С. Ако аз ще пускам пак новата тема, предлагайте заглавия, че имам изтичане на мозък с кърменето сякаш... Blush

И нещо друго се сетих:
Имате ли някаква "дупка" в изплащането на майчинството, започващо след изтичането на 400-те дни? Аз последния болничен изтеглих към 3 юли, сега обаче нямааа никой в картата, а счетоводителките ми обясняваха, че молбата и заявлението ги подават в НОИ към 20 август, когато оправят заплатите #Crazy, т.е. един месец ще съм на фотосинтеза и плащане мога да очаквам чак към 2 - 3 септември...? Shocked

# 277
# 278
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371

Вигантол май бях писала , че по две капки давам, много рядако пропускам, но Иво има едно "плешиво" кръгче отзад на главата, което е признак за рахит, затова гледам да съм по - старателна в даването, въпреки че скитосваме по улиците и все пак доста слънце виждаме, имаме рахитичен косъм, надявам се скоро да мине........

Педи да си хвърли книжката а ти смени докторката Mr. Green Това плешиво кръгче да се сещате, че е от лежане и въртене на главичката? щото нали се сещате, че първите месеци основно са по гръб.

# 279
  • Мнения: 4 362
вигантол не давам, лятото си набавят бебоците необходимото количество, чела съм, че в белите държави това отдавна е отживелица. Фонтанелката добре и се затваря, въпреки това. Peace
Оплешивяването не е признак на рахит! А на смяна на косичката. И Вели го е имал, сега и Елина. Peace

Заставам втърдо зад този постинг,престанете излишно да се шашкате,бебетата не искат шашнати мами,а спокойни,колкото повече се вглеждате ,толкова повече ще вземете да намирате разни признаци на определени неща.
Моята щерка тежи над 7 кг,дебеланка,изпотява се /което да ви кажа е нормално,не знам човек да не се поти/,има и петно плешиво,но това продъжавам инатливо да твърдя ,че е от лежане,стряска се на сън,плаче на сън понякога и всичко останало,което е нормално за едно човешко същество!Хайде сега споко,вагинтол и аз не давам!
А и момичета,тук сме мами ,които сме с втори деца и понякога искаме да ви напишем нещата,за да не се шашкате,колкото по малко четене,толкова по добре ще сте!От опит!

Ние ходихме на Ахтопол за 5 дни  Mr. Green ,беше страхотно,моето свеки направи 3 физиономии ,че ще оставям малката Тити и аз си я взех,бяхме на бунгала,искам пак  Cry ,но този пък ще ходим на друго място пак за 5-6 дни  Rolling Eyes Ще пусна снимки после  Heart Eyes  

Олче,идея си нямам ,скъпа,какво става с тез болнични  ooooh! Къде е рони да помага  Heart Eyes
Аз съм от 2-ри февруари в болничен и досега ми са преведени само няколко  Rolling Eyes

# 280
  • Мнения: 4 362
Слънце сутрин щом напече,Априлчето по разходки снове!

И в пек и в студ,Априлските мами са винаги тук!

Априлчета сме ние,усмихнати и винаги игриви!

Толкоз от мен,това от пръстите си го изсмуках  Mr. Green

# 281
  • Мнения: 75
Дея, аз харесвам първото!  Peace Точно отразява нашия режим засега  Simple Smile

Никейка, хубавите ти са дечица ,много!!!  Heart Eyes Heart Eyes

Олче, не изчезвай!  Hug

# 282
  • Мнения: 1
Дея, и аз съм за първото заглавие Peace
Набързо да кажа- Андреа е добре здравословно, само от два дни е доста нервна и мрънкаща, много явно ми се кара ooooh! Не знам от земетресенията ли е от какво е, но почти не спи през деня и нервничи.....сега пак хленчи, отивам Whistling
Ще пиша по-спокойно може би в новата темичка Hug

# 283
  • Мнения: 4 362
zelenoto oko ,не знам дали ще ти е в помощ,но моята щерка беше така около седмица и аз разбрах що не ще да спи и хленчи  Mr. Green ,ми щото на всички им е горещо,ама на нея и е студено  Crossing Arms  Mr. Green ,облека ли я по така и хоп заспива и спи през деня сериозно,ето хапна в 10:30 ,заспа в 11 ч. и се събуди гладна чак в 15:30  Mr. Green

# 284
  • Мнения: 54
ООО, ужас, повече няма да пиша през ноща... момичета ИЗВИНЯВАЙТЕ, не съм искала да създам тази дискусия и да ви тревожа по какъвто и да било начин, нека изясня - значи става въпрос за следното нещо, плешивото колело отзад МОЖЕ ДА бъде един от симптомите на рахит, плешивото петно, НЕ означава рахит...
плешиво петно в комбинация с други симптоми - потене, стряскане и т.н, след преценката на лекар естествено означава рахит.... и понеже четох за това и много се впечатлих тъй като и ние имаме такава плешивинка и реших супер усърдно давам вигантола...та това е, а понятието рахитичен косъм ми се е набило и аз сама си го поставих като диагноза, но съвсем не исках да прозвучи така...
още веднъж ИЗВИНЕТЕ Hug

Хера, Дея, Олче и всички други мамета - вече пробвах да замажа нааканото, обещавам вече по-внимателно да се изказвам и да се опитам да не предавам собствените си страхове тук...то беше моментна слабост от моя страна, не ми го е казал нито личният нито педито - просто бълнуване на моя стреснат мозък

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 22:10 от Мара Каси

Общи условия

Активация на акаунт