Навън и у дома, греят красиви АПРИЛСКИ слънца!

  • 13 864
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Привет  и от мен  Hug И аз напоследък не пиша често ,но или не ми остава време или просто няма какво да кажа.Belbey- аз съм на FRISO-HA и съм много доволна .Това е мляко за деца предразположени към алергия и недоносени също. Габи си се роди съвсем в норми ,но след каката и баткото реших да давам това мляко за всеки случай .Децата в раннна възраст са предразположени към алергий доста често.Също така доста майки ползват и NUTRILON и са много доволни. Мамачита Бандита - винаги с огромно удоволствие чета постовете ти  hahaha hahaha hahaha невероятна скица си  Joy Joy Joy *Десси* мерси за отговора . Значи смятам да си взема подложката за коритото и с нея да държа Габи в басейнчето на плажа.Колкото до мръсната вода ,ние няма да сме тук и водата там е в пъти по добра от  нашето  черноморие .Вече съм в трескава подготовка по кръщенето .ОБикалям магазините за някоя по специална дрешка . Ангажирах заведение за почерпката и поръчах сладкишите. Единствения облак е ,че вчера разбрах,че на кръсницата мъжът й си е счупил крака и сега още незнам дали ще дойде с нас или не  Sad. Тя едвали ще се чувства добре без него ,а той едвали ще се чувства добре на тържеството с гипс  ooooh!Иначе Габи е добре . В четвъртък сложихме втория пентаксим и незнам от жегите или от какво ли ,но беше едно пищене цяла вечер до 12 часа . Държа я на ръце тя пищи и се задавя от рев ,аз рева с нея ,а бащай обикаля около нас и ни гали и двете  Cry..... бяхме такава картинка. ПЪрвата ваксина понесе толкова добре ,без рев,без ох, без температура ......а сега беше трагедия. Явно третата ще я сложим септември след като се върнем от морето , не искам да рискувам да сложим ваксината и да тръгнем на път .Снощи за първи път сварих бебка в леглото напреки  #Crazy явно си порасна детето и е напът да започне да се обръща . *ДЕССИ* -таз Ани много сладко спи   Mr. Greenголяма сладурка е ,а и бате Сашко как я държи мале-мале истински бонбони  Hug Heart Eyes!На тези блокове ли им викат "космонавтите",че много ми приличат на там дето живее ,на мъжлето сестра му  newsm78 Оставям ви за да излезнем малко с Габи преди жегите , че то тук още сега показва 30 градуса а е само 9 часа  #Crazy ужас !Лек ден и до скоро  Hug Hug Hug

# 61
  • Мнения: 2 090


emiliarie ,счупеното носи щастие  Crazy,хайде дано ви е на късмет аварията с мъжа на кръстницата Hug.И дано по-скоро се възтанови човека!
Ооо,на далечно моренце ще ходите значи  Sunglasses,браво,много се радвам за вас,дано си изкарате незабравимо!И да направите много снимки smile3509
Това което се вижда зад детската площадка не са ''космонавтите'',те са малко по-далече от нас,това са ''войводите''  Wink

Днес при нас го дават да стигне 43 градуса ,в 10h Ани като се наяде ще излезем за час-два,и после се закотвяме вкъщи на климатика.Направо някакъв ад става,вчера също беше ужас.Утре уж ще е по-прохладно,ако е така ще ходим с децата на една частна вила близо до Русе с барбекю,басейн и хууубава градина.Много хубаво отмаряме там

Бамбина се събуди Heart Eyes,чао от нас,весел уикенд на всички

# 62
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте  и от нас  с   Кари  Hug !

Първо добре дошли на новите мами   bouquet !

Второ   да честитя на всички навършили три или четири месечинки  бебоци   bouquet !

Трето,  да почерпя,че днес  безценната ми рожба става на четири месечинки  Heart Eyes ! За бебоците  -  Misc Baby Bottle  Misc Baby Bottle  Misc Baby Bottle  Misc Baby Bottle ,а  за  мамите -   party023  beer  beer  beer !

*dessi*  снимката със  заспалото през решетките бебе  е  уникална просто  Crazy ! Хиляда пъти се връщах да я гледам  Heart Eyes !

emiliarie  ,приятна  и весела почивка  ви пожелавам   bouquet !Да се завърнете свежи,отпочинали  и заредени с енергия  Hug !

Аз  не пиша много ,защото  Кари е добричка и не създава проблеми  и  не мога да се включа с мнение  по проблемите,които обсъждате  Hug  .Папка си добре и  със режим ,който си е изградила сама- на 3 часа през деня.Нощем спи от 23:00 до към  9:30 часа сутрин  Blush . Обича да е в количката  и си стои спокойно там и си гледка . Без причина не плаче - или е гладна,или  мокра . Не е любител на дрането   и  дългото  реване - плаче бързо  Laughing  и  само с повод  Naughty ! За  захранването - ще е към шестия месец - нашата  педка е за  късното захранване и изобщо...е  супер  свястна !

  Камбичка ,зетя  е голям хубавец  и  чаровник  Crazy  Heart Eyes ,гледам тук  веднага го  забелязаха мацките  Heart Eyes ! Да не ни го вземете ,хей,мацки  Grinning   Stop ,че Кари ще  учи карате като порастне баща и  много иска  и няма да си го дава  Mr. Green !

Ето и от нас малко снимки :

"Аз съм Каролина -малкото мече .
Така си стоя кротичко в количката и си гледкам  листата в парка ,пък мама  и  тати  спокойно си пият кафе
Тук вече почвам да киселея и  ще започвам да ги подсещам тези двамата пиячи на кафе ,че съм гладна  Crossing Arms . Аааа-ма-ха ...какво са ми се зацелували тука,а манджата кой ще ми прави ???  Thinking
Мама много иска да ми върже  опашчици  и да ми направи прическа ,пък аз  си харесвам рошавата прическа  Heart Eyes
Тати ме обича повече от всичко на света и ме изненада вчера  със тази Таралежка-Бежка,ама защо я настани в МОЯТА количка  newsm78 ? Не си я давам ,виж колко малко място остана за мен  Laughing

Цункаме Ицко и  гушкаме всички останали бебчета  Heart Eyes !



Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 13:26 от Kafenceto

# 63
  • not found
  • Мнения: 581

krembata85, нормално е да ака всеки ден , когато е на АМ . Когато е на кърма е нормално да ака на 1-2 дни  Wink А моя може би и по 7 , но това е друга тема  Rolling Eyes Засега толкова , че бързам и ще ходим на вилата  newsm44

# 64
  • Мнения: 169
Мерси  emiliarie, аз при всички положения ще взема няколко кутии мляко с мен,но немога да се запася за целият ни престой в БГ- той ще е към 5- 6 месеца така че при всички случай ще се сменя млякото и ще пробвам с това тъй като явно Бледината е добра но бебко ми си струва че има доста колики от него и май май не запича- по принцип най- дълго не е акал 48ч ама милия така пищи и се дере че  на  мен ми се плаче.
Уф да се наоплача тук сега имаме на гости една леля пристигна от Франция, тя е перитюрест или нам си кво там и като се започна едни съвети мале идими да ги разритам всички. Плюс що съм давала минерална вода преварена- щот тук педито каза да е минерална водата която даваме на бебко и аз самоинициативно си я варя( не че съм съгласна за минералната вода ама )
Върха на сладоледа беше кат ми вика той бебко искал да седи - е да иска ама бебе на 3 месеца и полувина слагалисе седнало в количката.
Абе цирка е пълен по бързо да идва време да се приберем в Бг там аз си знам как ще гледам бебко- стигат ми съвети не че съм им ги искала ама те дебре ли си ги дават.
Хайде лек ден и от нас - да видим ние как ще сме с жегата че и с климатик  не може да се оцелее понеже мен ме е страх да го оставям да работи когато бебко е в стаята, пускам го само от време на време и то на 29 градуса щот при нас Т е около 32-33 в стаята.
Мами ако има някоя от вас която гледка бебко с климатик моля кажете как  процедирате ?

# 65
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Ужасна жега.  sweating Дребните са кисели, пуснала съм ги по пампа, че вкъщи е 30 градуса.
Яна вече се обръща успешно от гръб по корем, изненадващо за мен, защото Йоана е по-подвижната от двете. Посягат към играчки, улавят окачени такива и се опитват да ги набутат в устите си. Издават разни звуци и се усмихват на поразия.
Яна пак ми намери цаката как да я мъкна все на ръце - като мрънка постоянно си отваря и затваря устата и се получават разни срички, сред които мам, маам, ма-ма. И въпреки, че знам, че е чиста случайност, а не е съзнателно, ми се стопля сърчицето и му угаждам на диването.  Crazy Йоана пък ми се хили докато суче - пусне, усмихне ми се, пак засуче, пак пусне и се усмихне.  Heart Eyes
На този ден преди една година ми беше трансфера (поставянето на ембрионите в матката при ин витро). Дребните бяха едни мънички купчета от по 8 клетки, симетрични като цветенца. Heart Eyes
Съжалявам, че напоследък не съм особено редовна, а като вляза просто пиша 2 изречения и изчезвам, но ми се натрупа умора, а и бандитките си искат все повече внимание.

# 66
  • Мнения: 121
Здравейте мами   bouquet , аз нямам много време да ви пиша,тъй като Светльо иска постоянно навън, но също искам да споделя с вас за нашия бебок.Ние тежим 6400 кг, яде по 6 пъти за денонощие НАН 1 като последно яде към 20,30 и се буди към 5 и нещо,а някой път и по късно.Педито ни сложи на диета,защото Светльо се роди 2770 кг а наддава по 1,600-1,700 на месец  ooooh!
Питах я дали не е от млякото,но тя каза че не е... newsm78 Някоя мама от вас храни ли бебчо с НАН? И искам да попитам,т.е. най-важното което ме интересува- ще водите ли бебоците на море,,,ние ще ходим края на август когато бебчо ще е в първите дни на 5 месец,но много се притеснявам дали ще му е добре,толкова мъничък...... Rolling Eyes
  bouquet

# 67
  • Мнения: 40
Здравейте, как оцеляхте в тези адски жеги? Ужас ... малкия е много кисел... почти не яде. Добре, че от утре се разхлажда малко. Купих му разни гризалки, но ръчичките му са по-сладки. Направо целите юмручета се мъчи да налапа. От няколко дни се научи да си пее и кряка. Отпуска си гласчето и прави много сладки извивки... много се смея с него. Всеки ден все по нещо ново измисля. Ох ... лека нощ от мен и да видим дали ще може да се спи в тези жеги.

# 68
  • Мнения: 14
sunshain_smile,изобщо не слушай глупости.Детето си върви добре,а бебе на диета е пълна лудост. ooooh!Детето си има апетит и расте.А от млякото също не е.Ние бяхме на него в началото.Колко изяжда на яден?Можеш да пробваш да на,намалиш храненията на 5например.

Жабче,и аз онзи ден точно това си мислех как мина 1 година от появата на малката ми Ави Heart EyesНа 21 точно Ави става на една годинка GrinningТакова вълнение беше като разбрах че съм бременна,най-хубавите моменти Heart Eyes

# 69
  • not found
  • Мнения: 581
Ужас , нали бяхме на вилата и вечерта към 9 часа дойде бабата и лелята на моя и Тони май се превъзбуди и досега мрънка , а как ме стресна, след като го изкъпах и го оставих за малко в хавлията увит / а той мрази да го оставям така /и вече като го подсушавах започна да пищи и да се дави , после не можеше да си поеме дъх  Cry тупах го , тресах го е няма пак така , дадох му да си хапне , но аз от стрес или не знам от какво нямах кърма  Cry направих му АМ , но той не иска ... Кошмарна вечер - цокна малко от АМ и не ще повече , аз ту шишето му бутам в устата ту цицката и се мъча да се успокоя , но не става . Сега с 300 зора заспа и дано утре всичко вече да е забравено  Praynig

# 70
  • Мнения: 541
здравейте мами  Hug Hug Hug
върнахме се от село  Mr. Green супер си изкарахме,доста имам да ви разправям но 2 дена не мога да смогна да пера и гладя  ooooh! а и Анито е много крива заради венците  Tired
олче   bouquet  bouquet  bouquet
скоро пак ще пиша  Hug Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 182
Оф голяма жега!Не съм спала цяла нощ,ставах преобличах дребното.И най кофтито че не можем да си пуснем климатика защото е над кошарката  ooooh!
Jylieta имал е емоционален ден бебока.Днес вече всичко ще си е наред  Peace
sunshain_smile как пък диета.Нашия първия месец 1800гр,втория 1200гр .Те първите месеци бебетата така наддават.
Аз Емко редовно го оставям без памперс и е голям кеф,рита с краката,върти се наляво на дясно.
А и нашия Емо стана на годинка на 18 юли  Mr. Green

Момичета някои дава ли вече минерална вода не преварена а само минерална с розов етикет?Аз преди преварявах до 5-я месец,но сега Емо въобще не пие вода за 20 мл на ден не ми се занимава  Blush

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 09:39 от desi054224

# 72
  • Мнения: 25
На всички, заминаващи на почивка, пожелавам приятно изкарване.Само спокойствие и хубаво време.
Добре дошли на новите мамчета! Hug
Жабче ,браво на твоите момета. Мойте изобщо не посягат и аз вече почвам да се притеснявам, дали всичко е О.К,не хващат, аЛияна все гледа някак си над глава и се извива, незнам защо прави така това дета.Като ходим при педито ще го кажа,дано не нещо сериозно.
И на нас ни казаха,е сме дебели и трябвало да ги огранича.Е как повече да ги огранича. Те си ядат по 5-6 пъти и то по 120 до 150 гр. Но наддават по 1.200. Уф незнам вече, много се притеснявам,з/то са на АМ и педката каза,че не можело толков ада наддават.

Jylieta, дано Тонката се поуспокои и не се дразни милото!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 17:56 от L.V.

# 73
  • Мнения: 40
L.V.  големи сладурчета .... ох, аз се притеснявам малкия да не се разболее. Имахме гости за известно време и гостенчето се разболя от нещо вирусно, някакъв летен грип. Повръщане, разстройство... горкото като дроб беше.  Хомеопатичната ни посъветва като предпазно средство да дам една доза Oscillococcinum. Дано да си останем здрави  Praynig
Иначе през нощта тук беше истински потоп. Много страшно гърмя, трещя, духа ужасен вятър и валя проливен дъжд. Сутринта гледам няколко стола изхвърчели от лятната тераса и паднали в двора. За щастие други поражения няма... ама то се очакваше да се развихри такава буря след тези горещини.
Варненски мами, разбрахте ли за похода в подкрепа на кърменето на 1 август (събота) от
17:00 ч. От хотел Черно Море по бул Сливница в посока Фестивален и Конгресен Център и от там до поляната на разклоненото дърво в Морската Градина.
18:15 ч. Семеен пикник на зелено
Дискусия по групи на теми, свързани с кърменето
Теми: „Защо да кърмим”, „Начало на кърменето (първи дни с бебето)”, „Избягване и преодоляване на често срещани проблеми и трудности.”, „Кърменето в извънредни ситуации”

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 11:39 от sunshine_74

# 74
  • Мнения: 7 128
Избутахме някак голямата жега. Бебочка се държа невероятно добре. С известно преобладаващо гушкане.  Laughing
Жабче, сега тази дата ще ти носи много мили моменти, но най-хубавите винаги ще бъдат плодовете на трансфера. Реални, прекрасни, обичани и обичащи.  Heart Eyes Heart Eyes
L.V., коя прекраснотия е със сценичното присъствие (сякаш фото удар бе я приковал Simple Smile) и коя с усмивката?   Heart Eyes
Кафенце, и на Кари и удрям една целувка. Прекрасна е и тя! И какви буйни гриви е развяла ...  Heart Eyes

Мария е на фаза опознаване на гласа си. Едно цвърчене раздава, едни викове. А ние с татко й сме постоянно на стендбай дали не се разплаква. Пък тя си общува с играчките, с гората последните горещи дни, даже и с нас. Но когато се опитваме да я чуят бабите и й подадем телефон към нея замлъква и чака някой да й приказва насреща. Вече си мисля, че ако можеше да си заспива самичка или през деня у дома, отглеждането й щеше да бъде най-лесното нещо.
 

Общи условия

Активация на акаунт