Бактериална вагиноза

  • 1 658
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Момичета, имам проблем. Преди 3 седмици махнах спиралата си, за да забременея. Междувременно ми откриха бактериална вагиноза и започнах лечение. В периода от махането на спиралата и започването на лечението съм правила секс 1 път, като мъжът ми ме пазеше (сещате се как). В деня на започването на лечението направих тес за бременност - отрицателен. Пих Трихомонацид 4 дни- 12 таблетки и поставях 4 пъти вагинален крем Далацин. ОБАЧЕ вече 31 дена не ми е дошло. Днес пак ще направя тест.

Въпросът ми е: Ако все пак съм забременяла, каква е опсаността за плода от гореспоменатите лекарства.
 

# 1
  • Мнения: 16
Здравей, аз също имам бактериална вагиноза, но все още не съм започнала лечение, а денят на овулацията ми наближава. Доколкото знам, Метронидазолът не е фетотоксичен и няма опасност за плода.Днес ще се обадя на гинеколожката ми да и кажа резултатите и да я попитам точно това, дали лечението би навредило на бебеправенето и воабще ако има бременност дали се препоръчва. Знам само че не е никак безопасно да си бременна с неизлекувана бактериална вагиноза, води до усложнения и преждевременно раждане. Успех и пиши какво е станало.

Общи условия

Активация на акаунт