Лечение на псориазис при д-р Димитрова?

  • 4 769
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте!
Поставям под въпрос заглавието,защото не намерих никъде из форумите това истина ли е.Целият проблем при нас е,че майка ми има псориазис и се маже с какви ли не мазила,спазва какви ли не диети и т.н.Но псориазисът не намалява,а се появява все повече и на нови места.Посетихме д-р Димитрова,която отрича морелечението,всички мазила и мехлеми,кортикостероидите и почти всичко,което сте чували за тази болест.Въпросът ми е има ли някой,който да знае повече за самата докторка и дали има някой,който се е излекувал при нея.Това е сайта на д-р Димитрова http://www.psoriasistreatment-bg.com/
   Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 167
Три години спазвах абсолютно точно нейните схеми на лечение и след това прекратих с нея-разбира се още съм с псириазис.
Лечението е изключително скъпо-струваше ми хиляди-особено ако не си от София.
Като започнах лечението първите 6-8 месеца имаше значително подобрение-след това всичко си стана като преди.


На Д-р Димитрова съм и благодарна единствено за това,че благодарение на нея разбрах колко са вреди кортикостероидите и вече повече от 5г. не съм ги ползвала.
Лошото е че е изключително груба.

# 2
  • Мнения: 24
Извинявам се за въпроса,ако искаш пиши на лични.
В какво се състои самото лечение,пие ли се нещо,инжекции ли се прилагат?

# 3
  • Мнения: 167
Първо се започва с инжекции-при мен бяха 17 дни-броят им е в зависимост от състоянието ти.
Правят се сутрин и след обед.
Ако не си от София-трябва да си намериш квартира.
Тя и самата Димитрова предлага.
Доколкото си спомням-2004г.-за 10 дни инжекциите бяха около 200лв.-ако останеш и в предлаганата от нея квартира още 200лв за 10 дни.+ храната. Не съм много сигурна за точните суми но бяха доста високи-може и по-скъпо да е било.
Изписва ти и лекарства за пиене-Мезин форте,Карзил,витамин С,фолиева киселина,витамин А и Е,Вигантол,Атаракс-всичко това се пие по схема-може и други да е имало но не си спомням.
След като свършат инжекциите ти изписва и витамини от група В-В1  В6  В2  Вкомплекс или Милгама.
Отначало се ходи на преглед през 20 дни след това през месец-като цената на прегледа тогава беше 30лв.
Ако предцени по време на лечението с инжекциите ти назначава изследване на кръвна картина и консултация с психиатър-които пак си плащаш.
Едновременно с лечението се спазва и диета-без кафе, алкохол,цигари,шоколад,пикантни храни ,свинско, колбаси,тестени неща.
Общо взето е това доколкото си спомням.

Ако имаш още въпроси-питай Simple Smile

# 4
  • Мнения: 167
Забравих да кажа ,че ако случайно попиташ какви инжекции ти правят-докторката изпада в истерия и започва да крещи-ти за какво си отишал там да се лекуваш или за какво.

# 5
  • Мнения: 24
Благодаря ти за изчерпателните отговори,но въпросите стават все повече и повече.
Майка ми е във фаза на обмисляне дали да се подложи на всичко това или да продължава с досегашните изпитани методи.Незнам ти в какъв стадии на псориазис си,но при нея започва да обхваща краката от коляното надолу и лактите.Понеже живее близо до Бургас,незнам да ли са ти известни солниците,там има кал с която можеш да се мажеш и май помага,но според мен трябва да е всекидневно или най малкото през ден.Въпроса ми е ти как се справяш?

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ramipa,   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347428.495  виж тук  Peace

# 7
  • Мнения: 167
Благодаря ти за изчерпателните отговори,но въпросите стават все повече и повече.
Майка ми е във фаза на обмисляне дали да се подложи на всичко това или да продължава с досегашните изпитани методи.Незнам ти в какъв стадии на псориазис си,но при нея започва да обхваща краката от коляното надолу и лактите.Понеже живее близо до Бургас,незнам да ли са ти известни солниците,там има кал с която можеш да се мажеш и май помага,но според мен трябва да е всекидневно или най малкото през ден.Въпроса ми е ти как се справяш?
И при мен основно са засегнати краката и главата.
Много ми помага морето.
Ограничавам се и от някой храни.
За мазане само хидратиращи кремове.

Значи майка ти има предимство щом живее толкова близо до морето-стига разбира се при нея то да дава добър резултат.

# 8
  • Мнения: 24
Честно казано,много се двоуми дали да започне лечението при д-р Димитрова.Миналото лято бяхме на море и много и помогна,но зимата започна да се разраства.И тя предимно се маже със всякакви хидратиращи кремове,но според мен те само омекотяват и не правят нищо повече.Хубавото при нея е,че не се маже с кортикостероиди.Ти от кои храни се ограничаваш?

Интересното е,че д-р Димитрова е против морето.Това лято все още не е стъпвала на плажа.Виждам как се чувства,притеснява се какво ще облече,в тази жега постоянно е с панталон.Много искам да и помогна по някакъв начин и незнам какъв съвет да и дам.

Ти освен лечение при докторката,правила ли си и други процедури?Общо взето кое ти помага и кое не?

# 9
  • Мнения: 167
Аз отначало като видих някъде реклама на нещо свързано с псориазис и го ползвах.
Ефекта е бил или нулев или краткотраен.

От храните избягвам тлъстите меса,шоколадовите неща,алкохол,цигари-това е.
Много е важно и спокойствието.

Общи условия

Активация на акаунт