бремена съм но не се вижда плод

  • 7 299
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Момичета имам 15дни закъснение,преди седмица направих тест,полужителен. Снощи след секс получих леко кървене,след което премина в кафяво.До сутринта спря,отидох на лекар гледаха ме на видеозон,казаха ми че бебето може би е спряло да се развива,този тапанар лекаря,не можа да види плода и ми каза че трябва да направя изследвания за да видят дали се развива плода,много съм притеснена възможно ли е още да е рано да се вижда плода или наистина да е вярно това че бебето е спряло растежа си което означава че ще трябва да се прекрати бременоста.Жалкото е че съм във Гърция а тук лекарите са страшно некъдърни.моляви кажете ми ако знаете нещо по темата забравих да ви кажа установена е бременост на 6 седм. и 5дни

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
как е установена бременност, а не е видял плод? Нямаш ли възможност за мнение от друг лекар?
Успех ти желая.

# 2
  • Мнения: 453
При мен в 5та седмица видяха малка черна точка и то с обикнивен ехограф...
Като не е видял плод, как е видял, че той не се развива?
Можеш да изчакаш и да отидеш при друг специалист.
Пожелавам ти един хубав развой на събитията и едно тупкащо сърчице  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 2 521
Хем не вижда плода,хем установява бременност Thinkingи на всичкото отгоре мисли че е спрял да се развива плода,който въобще не е видял.Много несигурно звучи този лекар.Ако можеш отиди на друг(все някой кадърен трябва да има и там)
Аз мисля че след някой и друг ден ще видят вече по-ясно,ама защо трябва да те наплашват предварително.Като за начало се успокой и спри секса за сега Wink

# 4
  • Мнения: 146
VTD да не би да сте се разминали нещо в комуникацията с лекаря? Аз изкарах цялата си бременност в Гърция и смея да твурдя, че докторът беше много внимателен, а също познавам и други доволни българки от гр. лекари. Частните кабинети имат много добро оборудване като цяло.
 Твоят частен ли е? С коя болница работи? Каквото и да е, намери втори лекар да те види, защото така ми звучи доста объркано диагнозата.

# 5
  • Мнения: 81
Къде в Гърция си? Ако си близо до Солун отиди в Якентро. Специалистите са меко казано на високо ниво. Другият вариант е да си направиш ЧХГ тест 2 пъти през 2 дни и да установиш как върви развитието.

# 6
  • Мнения: 65
Днес ходих и пуснах някакви кръвни изследваиния от които щели да да разберат лали се развива плода,записах си час при друг лекар за понеделник,нека хем да минат още 2-3дни .Маи става дума за тези изследвания за които казваш any_1 аз съм на о-в Крит и понеже беше сп.случеи ходих в болница, сега ще ходя на часно да видим.........Благодаря ви момичета за подкрепата и куража надявам се всичко да е наред  Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 146
Стискам палци и да се похвалиш с хубава новина Hug Hug

да не звучи грубо, но избягвай държавните доктори в Гърция-наистина не си е работа Confused

# 8
  • Мнения: 65
Благодаря ти точно това ще направя,остава ни само да чакаме Praynig Praynig Praynig Hug Hug

# 9
  • Мнения: 1 335
Възможно е да се окаже, че лекаря хич не е тъпанар, но бих потърсила второ мнение.
С това закъснение  плода се вижда идеално.

# 10
  • Мнения: 65
Възможно е да се окаже, че лекаря хич не е тъпанар, но бих потърсила второ мнение.
С това закъснение  плода се вижда идеално.
И КАКВО СЛЕДВА

# 11
  • Мнения: 1 335
Обстоен преглед (при друг лекар).
Ако резултатът е същия - изследване на ЧХГ през 48 часа (при нормално протичаща бременност резултатът се удвоява в рамките на тези 48 часа). Консултация на база на изследването ще ти отговори на следващи въпроси.
Следи се внимателно. Дано всичко е наред  Praynig

# 12
  • Мнения: 146
 И КАКВО СЛЕДВА
[/quote]

Мисли позитивно докато не чуеш професионално мнение в понеделник и не се панирай Peace
Ако ЧХГ се удвоявя всичко е наред.

# 13
  • Мнения: 65
Днес взех резултатите от чхг изследването ,но лекаря бил в отпуска и нямаше кои да види резултата,в петък първия ден беше 24185,15 днес бяха38633,03 виждате ли някакъв шанс защото аз не знам за какво става въпрос а и никои не те информира.А и нещо друго започнах да повръщам много спя въопще имам симптоми това значи ли нещо

# 14
  • Мнения: 4 589
VTD за ЧХГ не ти трябва лекар за да разчете резултата. Това е човешки хормон и се покачва когато има бременност. Когато този хормон се удвоява на 24 ч значи плода се развива добре. В някои случаи може плода да спре да се развива и тигава ЧХГ нараста по-бавно, което показва или химична бременност или така наречения мисед.

ето да прочетеш http://www.obfocus.com/questions/qanda7.htm

Успех, така като гледам трявба да си в 6-7 г.с. и не е възможно да не се види плоден сак и сърдечна дейност. Природата си знае работата. Ти само се успокой.

Общи условия

Активация на акаунт