Болничен за рискова бременност

  • 46 921
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 401
kras4eto449
Кодексът на труда изрично осигурява закрила на бременни срещу уволнения. Последни бременните ги уволняват, не се притеснявай!

# 61
  • Мнения: 36
magnet_for_happiness -по принцип може да се ползва болничен без прекъсване 6м или 180 дни но това не е само за болничен за бременост това е по принцип.В моят случай стана чиста случайност че преди да забременея бях в болничен 65 дни и по време на този болничен към края аз разбрах че съм бременна и веднага продължих с болничните само че вече с нова диагноза за бремеността и затова се считат общо дните.

# 62
  • Мнения: 36
nikolina-pikolina-благодаря ти за отговора и дано всичко да е наред защото ми е много притеснено.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 704
kras4eto449 
ок,пиши като имаш повече инфо какво се прави в такъв случай със сигурност.

# 64
  • Мнения: 4 589
kras4eto449 така е защото нямаш прекъсване.
При всяко прекъсване на болнични, броенето на тези дни започва от начало, тояа лично съм го проверила със служител в НОИ.
И момичета, когато ви интересува нещо такова, обадете се в НОИ, няма смисъл да питате тук. Всяка една от нас си е индивидуален случай.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 704
За какво е форума ако не да питаме,да споделяме и т.н, може да има сходни случаи?!

# 66
  • Мнения: 4 589
Да, съгласна съм. Но все пак това е по-специфично и ако имате съмнения, е по-добре да се консултирате директно със служител от НОИ. Аз съм го правила и веднага ми отговориха.

# 67
  • Мнения: 36
nikolina-pikolina- можеш ли да ми дадеш някои телефон в нои където да звънна и да попитам тъй като не съм от софия.

# 68
  • Мнения: 47
ако си записана на женска консултация  те ще ти дадат без проблем.поне досега не съм чула  някои лекър да не дава,моята все ме пита искам или не.така ,че ако не си записана запиши се.то е безплатно по здравна каса.можеш къдетоискаш.а ако ходиш на частен лекър също ще ти даде без проблем мисля/особено след 7ми месец пък масово  жените не работят.....ине е нуйжно да има проблем.

# 69
  • Мнения: 36
roniko44 да аз съм се записала на конултация и  и дават болни4ен но искам да разбера по подробно какво се случва след като мина 180 дни.,и затова исках да намеря телефон за да ми обяснят в детайли от нои

# 70
  • Мнения: 4 589
kras4eto449, просто пишеш в google  НОИ и излизат всякакви телефони и контакти.
не се сърдете, ама потърсете първо в нета и тогава искайте телефони.
Има си всичко там. Успех.

# 71
  • Мнения: 36
nikolina-pikolina- не се сърдя просто те питах специално за някои номер на които си звъняла ти ,тъй като аз намерих много номера в нои и от два дни се опитвам да се свържа но на нито един никои не отговаря даже на тоналният телефон които е даден в саита пак никои не отговаря и ми стана странно.
 

# 72
  • Мнения: 4 589
kras4eto449 да ти кажа и аз не помня, обаждах се и ме прехвърляха. Но най-добре е да се отиде в НОИ, там ще те консултират.

# 73
  • plovdiv
  • Мнения: 44
Здравейте,в момента съм без работа предстои ми регистрация на БТ за 4 месеца.Имам една неуспешна бременност завършила в 5 месец.Смятам да опитам пак,но ако не намеря работа през това време а се получи бременност може ли да се водя фиктивно в някоя фирма за 1 месец(като си плащам сама осигуровките) и след това да ползувам болнични до края .Имам стаж по специалността 10г.

Ще се радвам ако ми отговорите. благодаря

# 74
  • Мнения: 2
zdraveite na vsi4ki mami :)bremenna sum v8 miqt mesec i povqrvaite mi ot tezi doktori nqmah i edin den spokoen.Nemojaha da se razberat osobeno doktor 6i6kova otvsqkad me obarka prehvarli mi 180 dena i mi sprqha avtomati4no 2 bolni4ni i povqrvaite mi bez pari v tova polojenie se jivee mnogo trudno.3 dena DOKTOR 6I6KOVA me razigrava za dokomentite i nai lo6oto za pruv put sum pred telk i nqma6e koi da mi obqsni kakvo da pravq,dokato ne sre6nah priqtel koito me uredi da se qvq barzo pone zabavenite mi bolni4ni da pusnat.Iizplatiha mi ediniqt i neznam vtoriqt 6te go izplatqt li predi re6enie ot TELK,za da izdam drugiqt bolni4en i ve4e da si vzema drugite 45 dena koito mi se polagat.Moje bi ste se obarkali no povervaite tova mi se slu4i.......i sega neznaq kato se qvq pred TELK kakvo me o4akva kakva e procedurata i da ne se zaqdat sus men 4e ne sum vlizala v bolnica......molq pomognete

Общи условия

Активация на акаунт