Болничен за рискова бременност

  • 46 952
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24
Не би трябвало да се заплаща, но повечето комисии си искат.

Аз не съм с рискова бременност до момента, но моята докторка още в началото ме попита какво работя и дали искам да изляза веднага в болнични до края. Предпочетох да работя, но знам, че когато и да поискам, ще ми издадат болнични.

Как се казва твоята докторка, гинеколожка ли е  и къде работи?

# 76
  • Мнения: 427
Здравейте мили майчета!Преди почти 4 месеца родих преждевременно в 26 г.с. близнаци,загубих ги..... Cry....Сега съм по доктори на цитонамазка ми откриха кандида,на влагалищен секрет 2 бактерии,едната е ешерихи коли,другата не и знам името.Лечението ще бъде 4 месеца,след което ако съм се излекувала,може ме да поднови ме опитите.Та искам да питам някой сблъсквал ли се е с такова нещо,и ако какво е било лечението.Извинявам се ако не пиша в точната тема.

# 77
  • Мнения: 24
Не би трябвало да се заплаща, но повечето комисии си искат.

Аз не съм с рискова бременност до момента, но моята докторка още в началото ме попита какво работя и дали искам да изляза веднага в болнични до края. Предпочетох да работя, но знам, че когато и да поискам, ще ми издадат болнични.

Как се казва твоята докторка, гинеколожка ли е  и къде работи?

доктор Марков. Във военна болница работи

# 78
  • Мнения: 4 199
Здравейте и от мен!
Моята бременност вероятно също ще се води рискова, тъй като съм  с конизация, както и бях кандидатствала за инвитро процедура заради ограничен яйчников резерв, но ето че нещата се получиха изцяло по естествен път и всичко е наред, засега. Въпросът ми е, ако случайно лекарката счете че няма основание бременността ми да се окачестви като рискова, имам ли право да потърся друг лекар и мнение? Проблемът при мен е, че смятам да се водя фиктивно на работа, именно заради този болничен, иначе ми се полага помощ за безработица само 100лв и то за 4 мес. което е абсурдно в случая.

# 79
  • Мнения: 285
Най вероятно ще я води рискова както правят при конизация в повечето случай правят и серклаж поради опаснастта от скъсяване на шийката това го решава докгора, а като се отчете и факта за трудно забременяване Имаш голям шанс да ти издават болнични до края имаш право на 180 дни без прекъсване + 45 дни за бременност и майчинство Ако се превишат тези 180 приди да си стигнала 45 дни преди раждането трябва да се прекъсне болничния за 1 ден и пак имаш право на 180дни но ще ти плащат болничния по ниско

# 80
  • Мнения: 4 199
Вчера бях за първи път при лекаря ми по ЗК, говорихме за варианта за конизация, че за момента имам ниска плацента и...ми дадоха болничен само за един месец. Докторът беше съгласен и за повече, но сестрата беше категорична: '' Та вие сте едва в началото на 4-ти месец, как отсега до края ще сте взе в болнични'' Rolling EyesА  ако после откаже да ми удължи болничния се получава по-зле, понеже с накъсан болнични ще ми се намали и майчинството Tired

# 81
  • Мнения: 3 621
Няма да има никакъв проблем да си в болнични до края.Имаш право на 180 дена за всяка календарна година, като в тези дни не влиза 45-дневния болничен.
Болничните по принцип се издават за 30 дена и след това се продължават с ЛК. Ако лекаря следящ ти бременноста по ЗК ти откаже да те изпрати на ЛК, имаш право да го смениш.
Иначе няма да ти се намали майчинстовото, ако евентуално имаш прекъсване на болничните, защото то се изчислява не върху сумата, която си получавала като болничен, а върху сумата от която болничния е бил изчислен.

# 82
  • Мнения: 4 199
Благодаря за успокоението, Nefertity, просто самата аз не очаквах такава развръзка, мислех, че взимането на болнични е въпрос дори на лична преценка и избор, а не усмотрение на лекаря и още по-малко на сестрата Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 54
По време на бременност обикновенно самите лекари предлагат болничен, особенно,ако имаш проблем.Не се притеснявай да го ползваш и не се връзвай на сестрата

# 84
  • Мнения: 75
хоп и аз да се наместя м/у вас и с интерес ще следя ставащото.Аз съм бременна в 10 г.с,но нямах проблем с издаването на болничен за срок от 30 дни,но беше издаден с ЛКК.Simple Smile

# 85
  • Мнения: 975
Имам и аз питане.Изчетох доста от темата ,но все пак нещо не разбрах ..
Правих инвитро,засега всичко е наред.Имам издаден болничен след пункцията 30 дни,който изтича на 12 .09.Сега лекаря който ми прави процедурата ли трябва да ми издаде болничен ,или трябва да ми даде някакво направление ли незнам какво за да го представя на личната.Когато отида при личната тя ли пък ще ми даде болничен и за колко дни ще е е?Дано ме разбрахте.Благодаря ви .

# 86
  • На гарата
  • Мнения: 163
Въпрос ако ползвам болничен независимо колко дни ще ми се намали ли майчинството през първата година?Питам защото много ще разчитаме на тези пари

# 87
  • Мнения: 3
OT KOJ DATA ZAPO4VA DA TE4E(DA SE IZPLA6TA) PENSIJTA PO BOLEST-OT DATATA NA RE6ENIETO NA TELK ILI OT DATATA,KOGATO SA PODADENI DOKUMENTITE V PENSIONNOTO?
AZ IMAM TELK OT 19.10.2011-76 PROTSENTA,NO 64ETOVODITELKATA MI O6TE NE E ZAVERILA VSI4KI DOKUMENTI ZA TRUDOVIJ MI STAJ(IMAM STAJ OT 1994-DO DATATA NA TELK) I O6TE NE SAM PODALA DOKUMENTI..OSIGURJVANA SAM PREZ VSI4KITE TEZI GODINI NA MINIMALNA ZAPLATA..KOLKO 6TE E PENSIJTA MI I OT KOJ DATA 6TE POLU4AVAM PENSIJ?
BLAGODARJ VI ZA OTGOVORA!

# 88
  • Мнения: 3
OT KOJ DATA ZAPO4VA DA TE4E(DA SE IZPLA6TA) PENSIJTA PO BOLEST-OT DATATA NA RE6ENIETO NA TELK ILI OT DATATA,KOGATO SA PODADENI DOKUMENTITE V PENSIONNOTO?
AZ IMAM TELK OT 19.10.2011-76 PROTSENTA,NO 64ETOVODITELKATA MI O6TE NE E ZAVERILA VSI4KI DOKUMENTI ZA TRUDOVIJ MI STAJ(IMAM STAJ OT 1994-DO DATATA NA TELK) I O6TE NE SAM PODALA DOKUMENTI..OSIGURJVANA SAM PREZ VSI4KITE TEZI GODINI NA MINIMALNA ZAPLATA..KOLKO 6TE E PENSIJTA MI I OT KOJ DATA 6TE POLU4AVAM PENSIJ?
BLAGODARJ VI ZA OTGOVORA!

# 89
  • Мнения: 9 503
NEL99 , пиши на кирилица-такива са правилата на форума Peace
Темата е за рискова бременност!  Виж за подобни теми (пенсии по болест) в "Здравословни проблеми"...тук е раздел "рискова бременност" Grinning

http://www.bg-mamma.com/?board=14.0

Общи условия

Активация на акаунт