Болничен за рискова бременност

  • 46 923
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 589
Естрея, аз когато забременях и работих само 2 дни, през цялото време бях или в болница или у нас, лежах, много рискова бременност имах. Не съм имала проблем с болничните или с майчинските пари, винаги съм взилала тавана. Даже си пазя и смс, не съм имала проблем. Като имаш предвид, че на 2-3 пъти ползвах уж отпуска, м/у болничните, на ТЕЛК не съм била.

# 91
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Разбира се , че дават .Там където си следя бременността , когато свършат болничните , отиваш на платена комисия срещу 25 лв.

# 92
  • Мнения: 26
Момичета доколкото съм разбрала, четейки темата, гинекологът по ЗК има право да даде болничен за период от 30 дни. След изтичането на този период, бременната трябва да отиде на лекарскса комисия, т.е. гинекологът не може да даде нов болничен. Лекарската комисия е платене и взима решение дали да даде болничен или не. Правилно ли съм разбрала? Има ли вероятност въпросната комисия да откаже?

# 93
  • Мнения: 105
може твоя гинеколог да те вкара в болница за два три дни и от там ще ти дадат болничен за още 30 денеа и така след всеки 30 дена влизаш в болница и пак ти дават болнични.Моя гинеколог работи с някаква лекърска комисия и ми дава болнични на цената 20 лева не знам сега как стои този въпрос но трябва да говориш с гинеколга си.

# 94
  • Мнения: 94
Бях в болнични от пункцията до края.Гинеколожката ми беше член на лкк и ми издаваха болнични без проблем и без да ми искат пари.Накрая се наложи да се явя на телк и даже не присъствах,понеже положението ми беше доста зле и ми искаха бележка,че не ми разрешават да ставам и минах така.Ако си наистина рискова няма повод да ти откажат.Успех!

# 95
  • Мнения: 18
Здравейте мами незнам дали пиша в правилната тема при мен случая е следния-миналата година март месец имах тежка конизация хистеректомия 7см.Сега една година по късно съм бременна в 6г.с. вчера бях на преглед за остановяване на бременост лекарката която беше там ми се развика че съм взела болничен рано и ми отказа да ми дава болничен до третия месец.Доктора който ми прави конизацията ми каза че ако забременея трябва да лежа и да се вардя много до серклажа.Работата ми е тежка много по 8 часа на крак и работя в строителен хипермаркет там постояно вдигам тежко.Дайте ми съвет какво да правя и доколкото знам се водя рискова бременост и нямат право да ми отказват болничен.

# 96
  • Мнения: 105
Мими не знам на какво основание ти отказват болничен аз започнах с болничните в 6 седмица.Ако гинеколога ти отказва опитай при джипито месля че то ще може да ти даде а ако ли не взимаш си едно направление за хоспитализация влизаш в болница и би трябвало да ти дадат болничен.

# 97
  • Мнения: 18
Аз първо взех от личната 5 дена и сега от гинеколога още 7 дни но после ме принуждава да се върна на работа а ме е страх след операцията да не направя беля защото искам всичко да е ок.Направление за хоспитализация но на какво основание.Най интересното е че въпросната гинеколожка ми е писала на болничния лист диагноза застрашена от аборт а в същото време ми казва че отказва болничен

# 98
  • Мнения: 105
тогава сменяш гинеколога.На мен ми дават болнични без да влизам в болница но боничния за месец ми струва 20 лв.ако влезна за 2 дена ще ми е без пари но имам и друго дете таткото е на работа няма кой да ми я гледа а и ще похарча не 20 а 200лв като сложиш бензина и храната.

# 99
  • Мнения: 18
ok благодаря за отговора сега чакам да ми се обади  онкогинеколога който ми прави конизацията да видим той какво е говорил с нея и вече да видя как ще процедираме.Кога имам право да сменя гинеколога след като в момента не се водя никъде на жк само ми остановиха бременоста.Мога ли сега да взема направление за жк и да отида при друг гинеколог или трябва да изчакам 1 месец

# 100
  • София
  • Мнения: 10 704
За ЖК записват към 12 г.с , т.е имаш много време.
Живеем в свят свободен и щом не те кефи тази докторица твое право е да отидеш при друг, ако и той не те кефи-при трети и т.н. Не разбирам за какво да чакаш месец..?

А за болничните вероятно ти е казала,че е добре да е след 3-ти месец защото: имаш право на 180раб.дни/ 6 месеца/ без прекъсване и ако ги започнеш от ден 1 следва: или минаване на ТЕЛК като свършат, или връщане на работа до преди термин.

ПП аз никога не съм плащала за издаване на болничен, не съм имала никакви проблеми, бях от самото начало до края, в болница също не въм влизала за болничен.

# 101
  • Мнения: 1
Здравейте !
Дали някой знае мога ли да мина на ТЕЛК без производствената характеристика от работодателя , тъй-като все още не е готова а аз имам насрочен ден и час за Вторник - 23.04.2013 ...От счетоводството ми обясниха , че е попълнена , но чака подписи .
Много се притеснявам как ще реагират ТЕЛК , дали няма да ме върнат и какво да направя ако работодателя не ми даде тези документи .

# 102
  • Мнения: 18
доколкото съм запозната с телк понеже и аз ще минавам сега май месец трябва всичко да подготвиш което е описано в писмото което ти пращат ако липсва нещо не признават документите

# 103
  • Мнения: 105
можете да отидете в телк и да поискате по късна дата.А ако отидете без производствената ще те върнат и пак ще насочат друга дата знам го от опит.

# 104
  • Мнения: 55
В началото на месеца бях в болница и ми дадоха 30 дни болничен, като казаха след това да ходя при ЛЛ да ми го продължи. До колкото знам на повечето бременни им ги дават следящите ги АГ-та, та да попитам при кой трябва да ида все пак? Мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт