ОСМОКЛАСНИЦИТЕ - смелчаците

  • 22 372
  • 364
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 163
До 15-ти септември ли трябва да се реши какъв ще бъде изпита догодина?

Нямат много време за мислене.
Аз си мисля,че промяна ще има за следващата учебна година.
Новите управляващи са се заели с реформите.Дано да не направят много грешки.

# 346
  • Мнения: 2 716
Много умно.
Кандидатстващите сядат заедно с тия, дет не им пука и решават теста на живота си  ooooh!
Майко, какво ни чака с малките  #Crazy

# 347
  • Мнения: 7 163
Знаток,мисля,че и тази година, а и предишните един до друг,или по-скоро един зад друг пак  седяха кандидатстващи,които решаваха теста на живота си и такива на които не им пука.

Повечето деца,които отиват на трето и четвърто класиране нямат нужда да се явяват на такъв труден тест,какъвто беше тази година по математика.
Мисля,че спокойно могат да кандидатстват и "по документи".
А борбата за елитните гимназии ще си остане.

# 348
  • Мнения: 363
Знаток,мисля,че и тази година, а и предишните един до друг,или по-скоро един зад друг пак  седяха кандидатстващи,които решаваха теста на живота си и такива на които не им пука.

Повечето деца,които отиват на трето и четвърто класиране нямат нужда да се явяват на такъв труден тест,какъвто беше тази година по математика.
Мисля,че спокойно могат да кандидатстват и "по документи".
А борбата за елитните гимназии ще си остане.


О Ана наистина си много права!
Може би следващите години понятието "елитни гимназии" ще се ограничи до няколко училища.
И наистина ще има смисъл от тези изпити.

# 349
  • България
  • Мнения: 2 164

А борбата за елитните гимназии ще си остане.

 Това е напълно логично. Тези гимназии наистина са по-желани от другите и там влизат наистина мотивираните деца. Не мисля, че е нужно всички да се явяват на изпити, особено ако желаят да учат в училища, в които остават места дори и след трето класиране.

# 350
  • Мнения: 413
Явно днес мозъкът ми спи, нещо не схванах замисъла. Защо едната част от теста трябва да тежи повече? И как точно ще съпоставят оценките на решилите само 1-та част и на тези, решили целия тест? А какво общо имат природните науки и за какво няма да се взимат предвид?

Дано обмислят нещата прецизно, че не завиждам на набор '96.

Иначе, доколкото помня, до 15 септември трябва да са го решили. След това нямат право на промени.

# 351
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз пък мисля, че изпит трябва да има и той трабва да е труден. Така се получава наистина класиране, а не  да има например 200 човека с пълен бал.

Това не лишава желаещите да кандидатстват "по документи" от правото им.

И още нещо, този "труден" изпит по математика отново потвърждава наблюденията ми, че преди 20 години математика се учеше навсякъде, а чужд език - само на едно единствено място, а днес - обратното.   Sad

# 352
  • София
  • Мнения: 5 831
Излязоха свободните места след 4-то класиране - http://rio-sofia-grad.com/

# 353
  • Мнения: 7 163
Не мисля, че е нужно всички да се явяват на изпити, особено ако желаят да учат в училища, в които остават места дори и след трето класиране.

Дори и след четвърто класиране...

# 354
  • Мнения: 413
Не мисля, че е нужно всички да се явяват на изпити, особено ако желаят да учат в училища, в които остават места дори и след трето класиране.

Дори и след четвърто класиране...

... сред които са НПМГ и ТУЕС  newsm78

# 355
  • Мнения: 497
ААА, добре, че изпълзяхте отново, сладурки сладки, че темата аха да отиде на втора страница. Добре че беше Маргарита да я връща JoyСега с почернели пръсчета чукате по клавишите, а мойте са още белиииии. Искам на море, не издържам вече.
Добре че минахме между капките тази година-поне с нещо дето макар и трудно, макар и с много нерви някак си беше познато (така дявола не е толкова черен). Следващия випуск -горките деца и майки- не коментирам изобщо някакво решение и дали то е добро или лошо, а това, че има неяснота още, а и при всички ако въведат нещо ново, то ще е непознато и ще струва допълнителни нерви и на подготвящите децата и на самите деца, и на техните майки (как да ги изпусна последните hahaha)

# 356
  • Варна
  • Мнения: 262
казабланка ако идваш насам към морето освен бански си взели и яке че тук на морето вечер много духа .

и аз си мислех за новият (стар) начин на прием , те още не са наясно как ще го организират , но майките и децата трябва са се подготвят още в началото на учебната година ( дупе да им е яко) ката знам ние през какво минахме . #Crazy

# 357
Моля Ви някой да качи файла със свободните места след 4-то класиране в общата поща, че нещо не мога да отворя сайта на РИО София.

Предварително Благодаря!  Hug

# 358
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте, майчета!

Аз се завърнах от дълга ваканция на морето - 1 месец рай - спокойствие, мързелуване, не взимаш никакви важни решения за бъдещето на детето си... LaughingНе ми се прибираше...

# 359
  • Мнения: 2 716
Качен е приемът.

Общи условия

Активация на акаунт