Собственици на маломерен апартамент- съвети за обзавеждане?

  • 179 859
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Че защо пък да е скъпо?
Такова легло като на снимки 22 и 23 излиза на доста поносими цени (без особено скъпи механизми  Wink)

П.П. Снимките като номера може и да се променят в скоро време, тъй като сайта се обновява редовно от към изработени мебели!!!
Става въпрос за падащото легло в хола-кабинет....  Wink

# 481
  • София
  • Мнения: 12 554

Мда, не ми харесва изобщо като дизайн.
Илиева, това горе долу става, обаче както гледам леглото е единично. Може би е възможно да стане на спалня.

# 482
  • Мнения: 1 072

Мда, не ми харесва изобщо като дизайн.
Илиева, това горе долу става, обаче както гледам леглото е единично. Може би е възможно да стане на спалня.
Като гледам е персон и половина, т.е. двойно Wink Много двойки спят на такива и не им пречи.

Малко офф, но се чудех кое попада в дефиницията за "маломерно" жилище newsm78 Гледам по FLN "Small space, big style" (превели са го "Малък дом, стилно обзавеждане") и там по американските стандарти е жилище под 113 м2 (1000 кв. фута) Shocked Излиза, че всички сме собственици на маломерен апартамент Mr. Green

# 483
  • Мнения: 1 059
Таня, аз пък вчера се шашнах като чух в "На кафе", че най-често отдаваното под наем жилище в Париж било с квадратура около 9,5 кв.м. Имало голям брой семейства с по две деца, които обитавали апартаменти по 20 кв.м., в тази квадратура влиза всичко-бокс, баня, стая.
Ла ви ан роз, така ли е наистина?

# 484
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
nana77, може би... ще попитам.  Peace
Tanya, за мен маломерен апартамент е под 50 кв. м. - лично мнение.  Peace
Вчера бях в едно студио - 26 кв.м. - изпитах ужас, изпаднах в клаустрофобия - ниско, тясно, скосено отвсякъде....  ooooh!
Собственичката ще го дава под наем - тя пък чула, че в Япония имало жилища по 9кв. м. - та според нея студиото си е направо голямо....  Wink
Така че... зависи от гледната точка....  Hug

# 485
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Vennie, писали сме едновременно....
Е, значи 9 квадрата били в Париж... все тая де....  Crossing Arms

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 23 725
Нас ни заведоха в ново строителство УЖ с две спални, едната беше 2,50 на 2м Simple Smile отваряш вратата и си в леглото Simple Smile

# 487
  • Мнения: 149
Янтра Grinning Това ми напомня на един хотел в който спах в Лондон преди години - общо взето беше легло с място за минаване от 1 страна. Телевизора вдигнат на поставка над леглото. А в банята чинията беше почти под мивката, та трябваше едва ли не да седна на чинията за да си измия зъбите  Wink

# 488
# 489
  • София
  • Мнения: 12 554
Илиева, благодаря   bouquet

Янтра, аз затова никога няма да си купя ново строителство. Предпочитам си старото строителство.

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 23 725
Мда, ама моя мъж е 190см и 150кг, влезе, завъртя се и отсече - не го иска!

# 491
  • Мнения: 144
Таня, аз пък вчера се шашнах като чух в "На кафе", че най-често отдаваното под наем жилище в Париж било с квадратура около 9,5 кв.м. Имало голям брой семейства с по две деца, които обитавали апартаменти по 20 кв.м., в тази квадратура влиза всичко-бокс, баня, стая.
Ла ви ан роз, така ли е наистина?

Мдаа, в Париж е много трудно наемането на жилище, защото кандидатите са много и цените на квадратен метър отвъртително високи (когато отидеш на оглеждане, обикновено чакат още 50 човека за същият апартамент) Имаме приятели например, които живеят в 20 м2 и плащат 800 евро.  Shocked А за да се стане наемател трябват и много високи доходи, искат се заплати равни на 4 пъти наема и това малко хора го имат. Ето защо живеят в мизерни стаички, само покрив над главата да има.  Confused

А относно въпроса за кое жилище е маломерно, има ли дефиниция ? Аз се включвам с тристаен апартамент от 60 м2, защото го смятам за много тесен  Rolling Eyes Ако таваните не бяха високи 4 м. щяхме да страдаме от клаустрофобия в него.

L'Agent, по снимките не разбрах добре, но ми се стори че имате само една стая, така ли е ? И кухнята е отворена към нея ? Не ви ли мирише на манджа като спите ? Глупав въпрос, но знам, че е много неприятно : имаме един шриланкски ресторант под нас и заради лоша изолация всяка вечер спалнята ми смърди на пиле с къри, повръща ми се направо.  Sick

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 20:54 от La vie en rose

# 492
  • София
  • Мнения: 38 595
Взехме си силен абсорбатор с два вентилатора. Освен това в стаята има и климатик.
Пък и готвим по един път на ден, а понякога и по-рядко.
Две стаи останаха всъщност след ремонта.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 22:06 от L'Agent

# 493
  • Мнения: 353
аз пък гледах в На кафе домът на Джина Стоева, е от всички тия "звезди" излиза че тя живее в най-малкото жилище... http://play.novatv.bg/play/241779/
сега гледам, че е въведено че е част 1, може да покажат и още нещо

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 09:13 от tinta

# 494
  • Мнения: 144
Взехме си силен абсорбатор с два вентилатора. Освен това в стаята има и климатик.
Пък и готвим по един път на ден, а понякога и по-рядко.
Две стаи останаха всъщност след ремонта.

Да, абсорбатора е направо належаща покупка.  Трябва да се замисля по въпроса и аз.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт