ЯНУАРКИ 2010 - тема 12

  • 10 683
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 961
Здравейте, момичета,
Аз отдавна не съм писала и да си призная доста съм изпуснала. От време на време влизах за по малко, но така и не успях да изчета всичко.
Принципно съм добре, като изключим, че последната седмица имам контракции, но днес като че ли положението е доста по-добре. Вече пети ден съм на магнезий и май започва да се понатрупва. Във вторник бях на преглед и тогава се видя и на УЗ контракцията, то още докато лягах на кушетката ми щръкна матката и на пипане беше като камък. Моята доки доста се притесни, чак следобеда ми звъня по тел да ме насочва към друг док, че ще е в отпуска. Във вторник ще ходя във Фемина и ще си направя втора ФМ. Първата я правих в 13 седмица, резултатите са добри, тогава не се видя пола, надявам се сега да се види.
А днес моето малко бебче ми направи няй-прекрасния подарък. Лежах си и му говорех и то започна да раздава шутове. Усеща се и с ръка и се вижда къде рита!  Heart Eyes Толкова много се развълнувах. Каката започна да и прави тези неща в 18г.с., малчо(май ще е момче, но не се знае) още по- рано. И в момента се е развилняло малкото човече.  Heart Eyes Както ми беше скапано настроението, така се оправи.

just_an_ODDalisque , не съм си свързвала контракциите с кафето и се замислих, но определено няма връзка при мен. Опитай се да лежиш повече няколко дни и не се натоварвай, аз тази седмица зарязах чистенето и мисля, че това помогна. А когато ми е стегнат корема пия Но-шпа и марш в леглото. Мила доста страда от факта, но се налага.

didka055, ти ходи ли на ФМ? Според мен това е по-сигурно изследване от БХС. Но най-важното е да направиш това, което ще те накара да се почувстваш по-спокойна, пък близките ти нека си говорят каквото си искат!  Hug Стискам палци всичко да е наред!

dale4na, а какво ти казаха докторите за полета? То си е бая път. Почивай максимално преди да тръгнеш и после да пишеш как си! Лек път и от мен!

Много гуш на всички, които не споменавам поименно и моля да ме извините за дългия пост.  Blush  Hug

# 271
  • София
  • Мнения: 222
Значи за контракция се приема, когато се стегне много корема и е твърд, така ли?

# 272
  • Мнения: 961
Да, усещането е за твърдост ниско долу. Понякога контракциите са болезнени, понякога усещането е като тежест.

# 273
  • София
  • Мнения: 222
А само болка там от време на време без стягане ? Защото лекарят ми каза, че е нормално да ме свива от време на време в областта на яйчниците и кръста през цялата бременност и да не се притеснявам ?

# 274
  • Мнения: 24
Благодаря на всички за помощта Hug
Притесняваме това, че съм на 23, всички останали изследвания са с отлични резултати и въобще не очаквах да ми даде повишен риск.
за седмицата от днес съм вече в деветнадесета, а казват че до 18-та трябва да се направи. След това може да даде погрешни резултати.
Успокоява ме това, че доки каза че всяка трета бременна отивала при нея с подобен резултат и вече се съмнява в резултатите от лабораторията във Варна, затова иска да отида до София. Пък и дават среден риск 1: 250, а при мен е 1:224, което напрактика е леко повишен (мисля) newsm78. То и затова е спора дали има смисъл от второ изследване, след като резултатът от първото е мн близо до нормалния риск.
Наистина много ви благодаря Heart Eyes
MTV благодаря за линковете

Дидка, пишеш, че си в 19 седмица. Мисля, че не е късно да си направиш втори БХС, ако искаш. Сега си намерих една брошура, която ми бяха дали, когато ходих на фетална морфолигия и там пише: "Биохимичен скрининг в 15-20 седмица - за болест на Даун и тежки дефекти на невралната тръба - спина бифида, аненцефалия и дефекти на коремната стена - в 15-20 седмица се откриват 65-85% от Даун.

# 275
  • Мнения: 961
Ири, болката може да се дължи на самото разтягане на матката, не е задължително да е от контракции!

# 276
  • София
  • Мнения: 222
Благодаря ти, сега съм малко по-спокойна - мисля, че досега контракции не съм имала, така че се радвам. Ще се примиря с болките, не са толкова силни Simple Smile

# 277
  • Мнения: 19
Още не съм ходила на ФМ, знам че е най-добре да се отиде 19-21гс. Със сигурност ще ходя следващата или по-следващата седмица. Но ако изчакам ФМ и там не е добре работата ще е късно за БХС. Почти съм сигурна, че бебчо е здрав, но искам да съм 100% сигурна.
 Hug на всички и само хубави бебчета

# 278
  • Мнения: 9 494
Още не съм ходила на ФМ, знам че е най-добре да се отиде 19-21гс. Със сигурност ще ходя следващата или по-следващата седмица. Но ако изчакам ФМ и там не е добре работата ще е късно за БХС. Почти съм сигурна, че бебчо е здрав, но искам да съм 100% сигурна.
 Hug на всички и само хубави бебчета

Това ме учудва Rolling Eyes За да се направи коректен БХС се изисква същия ден /най-добре/ или предходния, да имаш направена ФМ-взимат се предвид резултатите от нея..точната г.с. и др неща...
На сайта ойто ти пуснах на ген.лаборатория това е описано и има бланка която можеш да разпечаташ ако гинеколога я няма, за да я попълни. С нея се изпраща и кръвната проба.
Прочети спокойно инфото на сайта Peace
Дефакто ако имаш изоставяне в г.с. на плода или изпреварване-неминуемо ще има разлика с референтните резултати и от там може да е въпросния в момента риск..

# 279
  • Мнения: 19
Под ФМ имам предвид преглед на 3D или 4D (тези дето са по 80 - 120 лв), на обикновен ехограф (този дето е около 15-20лв) доки ме гледа всеки път като отида. Мисля че тези дето гледат на 3D и 4D, са специалисти в ултразвуковите изследвания, а доки е акушер-гинеколог Thinking Виж това за изпреварването на седмицата не се бях замисляла, но си права MTV, ще прочента по-внимателно

# 280
  • Мнения: 560
didka055  ФМ се прави и на  2D ехограф.Това че твоя гинеколог те гледа всеки път на такъв не значи че е специалист по ФМ и вижда органите на бебето.Ако е СПЕЦИАЛИСТ няма да му трябва 3,4...n измерен ехограф.
Поправете ме ако греша  Embarassed

# 281
  • Мнения: 19
Доколкото знам (не че е много) е така. Аз всъщност това имах предвид, че измерва бебчо за формуляра за БХС, но не е специалист по ултразвук. Аз на такъв още не съм ходила. Ама още мисля по-бързо отколкото пиша и даже не съм прочела после да видя дали съм го написала разбираемо Sorry  bouquet

# 282
  • Мнения: 1
Момичета исках да ви питам какво мислите,от време на време ми се получава това втърдяване,но не е на целия корем а примерно долу в единият край на корема,и изчезва и се чудя дали е контракция или бебока просто се допира и се прибира навътре.Дано сте ме разбрали.

# 283
  • Мнения: 2
Ей, колко е пусто тука, явно повечето са забегнали да почиват Simple Smile

KVJ, това с контракциите ми е голяма мистерия още и на мене  newsm78 На мене ми се стяга целия корем, до диафрагмата, но винаги след ядене (рядко в други моменти) и стои така дълго време, понякога до час, пък аз си мисля, че матката би трябвало да контрахира за няколко минути и после да отпусне. Според нещата, които изчетох, най-сигурно е, когато лекарят види контракциите на ехографа, пък при мен не видя. Контракция само на част от матката при тебе ми звучи странно. #Crazy Дано и двете да се притесняваме излишно  Praynig Аз, за всеки случай, си пия магнезия.

Pochti bezobidna, чудех се наскоро къде изчезна (мн ми е любим ник-а ти, мн ме кефи Дъглас Адамс). Радвам се, че и ти, и малчо сте добре и даже вече си комуникирате, кой с думи, кой с ритници Simple Smile)) И честито почти сини гащички  smile3525 При нас таткото вече му говори, пък на мен ми е още странно. Мерси за грижата за полета! Притеснено ми е малко, но лекарката ми каза, че не би трябвало да повлияе неприятно, дано да е така, особено ако наистина са контракции. Ще си кажа как съм, непременно!

Между другото, открих сайта на една от мацките, при която съм тренирала и имам доверие, че е подходила професионално. Ако някой е в настроение и състояние за спорт: http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/

Хубав ден  Hug


# 284
  • Мнения: 961
И мен много ме кефи Дъглас Адамс, и в тинейджърски и в не тинейджърски години ми е от любимите.  Grinning

На мен също ми предстои пътуване, ще ходим на гости в Ирландия, те са два полета по час и нещо. Затова и във вторник ще  ходя пак на ФМ, да се види дали всичко е ок и дали няма да  е много рисковано.
Оф, при всички случаи трябва да се разкарам от София, че ме е хванала алергичната кихавица и Карабас Барабас пасти да яде пред мен като ме хване серията. Мисля, че от това ми се учестиха контракциите. А гадното е, че всички препарати за алергии са вредни за бебето.

Хубав ден от мен!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт