ЯНУАРКИ 2010 - тема 12

  • 10 655
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 693
Ех, колко веселичко стана в темичката Party

Хахаха, значи да се наслаждавам на гушместъра, че после  Crazy Обаче няма да му казвам, че тъкмо се поуспокои човекът.  Laughing

По-добре го подготви от сега, за да може да оцени доброто ти настроение сега Joy

Казвам ви аз, че като си казваме по нещо на криво в темичката не бива да се сърдим, а да се разбираме, нали сме на едно дередже hahaha

valkiria79 Heart Eyes Joy

Килограмите ми са +3
От стрии много се боя, мажа се всеки ден с хидратиращо мляко, като се захлади ще започна с мас Crazy
С тоалетната нощно време и аз имам грижи ooooh!

KarmelitaD, за сега съмненията се разсеяха, ще видим по натам. При тебе нещата явно са доста сериозни, моля се каквато и бременност да изкараш, да износиш бебчето и да е здравичко Praynig Пази се много Hug
Честит ти мъж  bouquet (сега ще ти сложа синьо щъркелче)

sugar_lady, много ти е сладък коремът, някак започва по-отгоре. И аз кърмих с помпата 9 месеца  ooooh!



 

# 31
# 32
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Много хубава темичка,дано само хубави неща да пишем в нея.

Аз утре съм на преглед стискайте палци,дано всичко е наред с плацентата.


Лек и прохладен ден на всички мами и мъничките бебоци в тях. newsm51

# 33
  • Мнения: 36
Здравейте, всички,


Отдавна не съм писала, но ви чета и ви се радвам!

Относно килограмите, в първия триместър отслабнах с 3-4 кг, което беше добре дошло, все пак съм си малко над нормата... В последния месец обаче си възвърнах 1 кг. Не съм се мерила на кантар от 10-на дена и е възможно още да съм качила. От няколко дена ми се яде по-често отколкото преди. Ям по 4-5 пъти на ден. Вегетарианка съм. Ям всевъзможни плодове и зеленчуци, кисело мляко, таратор... Днес мъжът ми направи страхотна тиквена супа, много вкусна.

Интересно наблюдение е, че преди бременността бях склонна към високо кръвно и съм вдигала до 90/140, ала сега по време на бременността като гледам, кръвното ми се регулира и е 107/74... Дано да продължи така, че това с кръвното е едно от притесненията ми по време на бременността.

И аз ходя до тоалетна през нощта, засега по един път, така че, знам - неприятно е!

Valkiriya79, и аз като тебе си купих 1 панталон с мека ластична талия от обикновен магазин в София, не от магазин за бременни. Много е удобен.

Някой беше споменал, че мисли да пазарува за бебето чак след 7-ми месец... И аз така мисля да направя!

Маме Цо, имаш страхотно чувство за хумор и много приятен стил на писане!!

Катинче, поздрави за хубавото оформление на страничката!!

KarmelitaD, споделям философските ти разсъждения: "Каквото е писано, това ще се случи, но все пак трябва да направим всичко, което зависи от нас"!! Само така!

Според китайската медицина лимоните са много полезни по време на бременност - предпазват от аборт. Това е широко известно на Изтока...

В изд. Кибеа преди 3 години излезе една много интересна книга за жените и бременността - "Лунна пътека във водата". Авторката е китайска лекарка, която от години живее в Канада. Лекувала е София Лорен... Книгата е увлекателно написана, с много полезни съвети и разкази от личен опит с обяснения. Препоръчвам ви я.

Поздрави на всички! Да сме здрави, спокойни, позитивни, разумни и радостни!


Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 16:14 от sunrise7

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз имам проблеми с килограмите ... при първата бременност качих 40 кг ... и после ги свалих ... тогава още не знаех, че съм бременна, когато установих, че не се побирам в дрехите си ... този път до сега съм + 7, което ме обнадеждава ... но моят режим преди да забременея беше убийствено гладувателен ...изобщо не ми се ядеше...хапвах веднъж на ден и то вечер ... сега закусвам, обядвам, следобядвам и вечерям, а понякога и нощем ставам  ooooh! .... но това ми го изисква бременният организъм явно.. ух Crazy

Днес правих втори БХС ... стискайте палци всичко да е наред  Praynig

# 35
  • Мнения: 527
Днес правих втори БХС ... стискайте палци всичко да е наред  Praynig
Стискам до синьо палците, всичко да е наред и да се успокоиш  Praynig
KarmelitaD, почивай повече и мисли позитивно, всичко ще е наред.
Аз нямам кантар, дребос ми го счупи. Последно се теглих в МОЛ Пловдив, на един много забавен кантар, който отчете 50 кг.  newsm78 аз си мислих, че стартирам от толкова, но явно съм била 1 надолу. Лошото при мен е, че не ям хляб въобще, а от както разбрах, че съм бременна го добавих в менюто и се притеснявам да не ми повлияе зле на килцата. С първата бременност качих 20 кг., но последните месеци имах чувство, че съм по-скоро напомпана с течности. Още в болницата бях свалила 13 кг., а с останалите 7 се борих точно толкова месеца, колкото и бременеех. За стриите -  мажа се с крем против стрии на Дева, обаче много мазен и трудно се разнася, като свърши ще потърся олиото на Хип, против стрии.
За дрехи за бременни още не съм обикаляла, но си купих много сладки панталони и поли от МОЛ Пловдив, които са с ластик в кръста. Имаше голямо намаление в Калиопе и в Теранова, а много от моделите, все едно бяха правени за бременни коремчета. Дано и в есенно-зимната колекция имат такива дрешки.

# 36
  • Мнения: 3 675
И аз вчера бях в МОЛА.Харесах си един панталон с ластик, но ще чакам да ми преведат заплатката и ще си го взема.Да, в Теранова наистина има доста намалени неща като за нас.На Вили панталоните да не са на Ню Йоркър, там видях поне 2 такива модела.Долу в Мадъркеър имаше също панталони за бременни от 84 лева до 205 лева, и то бяха намалени. newsm78

http://www.mothercare.com/Moda-Underbump-straight-leg-jeans/dp/B … 1041&mcb=core

http://www.mothercare.com/Moda-Underbump-roll-up-combats-khaki/d … 1041&mcb=core

http://www.mothercare.com/Baby-on-Board-stripe-t-shirt/dp/B001UE … 2041&mcb=core

Ето това са моделите, които видях там и съответните цени.

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 14:32 от gitadam

# 37
  • Мнения: 2
Katinche, супер е новата темичка, мерси:)

TV, май и аз съм във вашата седмичка, ма ще ми видите тумбака, като намеря време да се снимам и кача снимка... Сериозна работа! Снощи се виждах с приятелка в 17та седмица: на половината на моя.

Което да свържа и с въпроса на Зуи за килцата: аз още 2рия месец установих, че съм качила 4 кг (почнах от 50), за много кратко време. Може и да е свързано с факта, че пиех пренатални витамини 2 мес преди да забременея (по съвет на гинеколожката). Сега ги пия по-рядко, ма не смея да ги спра напълно. Оттогава мисля, че не съм качила повече, но не съм се и мерила. Апетит не ми липсва никак, но все за зеленчуци и плодове, сладки неща и месо не мога да погледна.

Копнеж, мн яки названия, браво на твоя мъж Simple Smile)) Аз не усетих големи скокове на хормоните, само напоследък съм по-изнервена, пък почти ще свършва третия месец.

KarmelitaD, съжалявам за твоите тревоги  Sad дано се успокоят нещата. И аз като Мануела да кажа, че майка ми така ме е износила също: не мога да се оплача от здраве и енергия. Не й е било лесно на нея, но твърди, че си струва Simple Smile Така че, кураж, щом в социалистическа БГ съм оцеляла, твойто бебче ще е наред! А иначе и аз се бях притеснила, че ми се втвърдява корема понякога, но май е винаги след като ям, така че май са газове някакви... Praynig

Момичета, аз също съм с ниско кръвно (не по принцип, но сега), а и постоянно налитам на чесън, пък той нали още повече го сваля. Та не знам как оцелявате без кафе: аз пия студено (от топло ми се гади), по половин някъде и съм супер. Пробвам без или на зелен чай и ми се замотва главата  smile3551. Четох разни статии по въпроса, повечето казват, че до 2 кафета няма проблем, а аз и едно не допивам. Надявам се, че не навреждам на малкото.

Успех на Светленцето и Зуи!

# 38
  • Мнения: 527
На Вили панталоните да не са на Ню Йоркър, там видях поне 2 такива модела.
Не моите панталони са от Калиопе, но в Теранова и в Манго имаше подобни също, май в Теранова бяха най-евтини. Тази бременност искам да си купя хубави дънки за бременни и без това през по-голяма част от студеното време ще съм или много бременна, или дебела, та поне да имам нещо свястно за носене. Ако някой види някъде прави дънки с италиански джоб да свирка Whistling Давам до 80лв., повече не  Naughty Приготвила съм си два панталона с ниска талия, днес мисля да ги занеса на шивачка да попитам дали може да ми сложи ластик в кръста, та да не купувам за работа дрехи, че и без това официалното облекло хич не ми е в стила.

# 39
  • Мнения: 622
Здравейте момичета  Grinning
Katinche благодаря ти за хубавата темичка  Heart Eyes
Karmelita D много неща са ти се струпали на главата, дано всичко се подреди и си износиш докрая едно живо и здраво бебенце  Hug Hug Но щом едно време е можело сега със сигурност ще си износиш бебочето и няма да има проблеми  Hug
Зуи,svetlencetooo стискаме палци за прегледите - да се върнете с хубави новини  Praynig Hug
За килограмите аз вече съм + 2, миналата седмица на ЖК ме теглиха и съм ги качила за 5 седмици  Crazy Иначе първия триместър не качих нищо, като се има предвид, че хапвах доста тестяно за закуска, дюнерчета, картофи и един път пица  Crazy Докато след това и сега не ми се яде ни тестяно ни картофи, но пък хляб виж много ми се услажда  Flutter
За дрехите аз все още си влизам в старите, но започват да ми утесняват вече на коремчето- особено тези за работа  Crazy Купих си една дълга пола, но не от магазин за бременни, и още една от Теранова лека памучна с  ластик в кръста, и две фанелки от Sprider много удобни . Имам едно панталонче бяло с леко паднала талия от преди да разбера, че съм бременна и си нося честичко  и това е  Crazy
Копнеж и на мен много ми харесаха названията на триместрите- напълно е прав твоя мъж  hahaha И аз бях така допреди 2 седмици- много изнервена, карахме се с мъжо, дразнех се от глупости, плачех понякога вечер абе ужас  ooooh! ooooh!  Сега определено ми е по-спокиойно и искам да се гушкаме  Heart Eyes
Пожелавам ви лек ден момичета и не стойте много по слънцето  Hug

# 40
  • Мнения: 8 298
Villy купих си една дънкова пола от магазина в Cky City, която е супер. Този дето ги е правил в наясно колко дебели се чувстваме и човека е решил да го прикрие. Заедно с полата отнесох и едни дънки-прави, стоят прекрасно, малко са ми големи но моя като ги видя каза, че са превъзходни и без това още ще дебелея  ooooh! и струваха около 80 лева.

# 41
  • Мнения: 11 607
Да си си кажа.....Не се стърпях и днес отидох на доктор......

Резултата - открит миомен възел, който е близо до бебето. Това е неприятната новина....Уф, защо ли все неприятности пиша!!!!Не се понасям, да знаете......Сега търся всичко, което е свързано с миомата и бременността. Като големина е 28мм, переспективите са 2 - или ще расте с Бебо, или ще изчезне в матката.

Бебо иначе  е пораснал - 10,70см. Тежина 167гр. Видях му стъпалата и броихме пръстите на краката. Много се движеше. Толкова подробен преглед не ми бяха правили. 1 час. Е най-накрая машината блокира. Плацентата ми се е преместила отпред и не успяхме да направим 3Д снимка на лицето. Иначе....попълниха ми картата за бременни, която трябва да нося на всеки преглед. Още нещо, което ме шашна допълнително и направо не успях да се начудя на себе си.....От началото някъде на бременността до сега съм свалила цели 15 кг. Честно.....Не очаквах да са толкова много, но днес най-накрая се облякох в малко по-човешки дрехи и установих,че имам само корем. Не че си нямам тлъстинки , но са намалели значително.......

Ох....и хубаво, и неприятно има при мен........Започвам да ровя и търся всичко свързано знаете с какво.......


 Hug Hug Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 560
Мамо Цоци много неприятно...не знам какво да ти кажа направо.Дано си остане така и не расте заедно с бебето.

Да питам момичета някой пил ли е това

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да питам момичета някой пил ли е това
Аз го пих при първата бременност. Много приятен на вкус - като концентриран натурален сок.
Сега мислех пак такива витамини да си взема, но док ми предписа Центрум матерна и тях пих.

# 44
  • Мнения: 326
Снимката  to4ica 12   мисля че на viola,  тя избяга за кратко до морето да се разхлади!
Да нейна е, погледнах в старата тема и ще добавя ник-а, че като се върне от моренце ще има да се чуди Joy

Мамо Цоци
  Hug направо не знам вече, какво не ти се изсипа на главата, добре че има и хубави новини покрай вас, и че бебчето е добре и си расте!
Кармелита, ти потърси ли и второ мнение?!? Тук се начетох на случаи с фалшиви диагнози!При всички положения вярвам, че всичко ще е наред на финала!
 Зуи, стискам палци   bouquet
Светленцето и на теб - утре  Simple Smile
 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт