Септември `09 - 34

  • 10 923
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Да ЕБХ не е за всяко дете. Миша до ден днешен няма режим за тоалетната. Винаги е акала по различно време, така че беше абсурдно да я чакам да хвана момента. Затова си изчаках да я видя, че е готова за махане на памперса и детето за 3 дена махна и нощни и дневния и бели не е правила след това. Според мен физиологията на детето трябва да е узряла за дейността да стиска, за да не му се насажда чувство на вина. Но всеки си има мнение разбира се Simple Smile

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 87
EmiR , Nadina , Tsveta , благодаря ви за изказаните мнения. Идеята ми беше точно тази - да чуя мнение на хора с опит - т.е. с деца.  Аз живея в чужбина, контактувам с много малко българи и ми липсва общуването с други майки или кандидат-майки, които са ми близки като култура, манталитет и най-вече говорим на един език. В тази връзка ми помогнахте с постовете си. Благодаря.
От друга страна, за мен това ще бъде първо дете и като си седя и чета пред лаптопа, всичко изглежда много лесно. А ето, че като подхвърлих темата се оказа, че не е точно така. Опитвам се и аз като всички (предполагам) да се ориентирам в морето от информация и да подбера и систематизирам своята собствена концепция за отглеждане и възпитание на детето. За което всяко мнение би ми било от полза.
Чета, че за бебето било по-добре употребата на многократни пелени, поставени в найлонови гащички. И се чудя , каква е ползата от това, защото логически погледнато би трябвало да запарва и вреди на кожата точно колкото и памперса.... Thinking. Само дето памперса го хвърляш, а пелените искат пране.
Ей такива неща ми се въртят из главата, та реших да попитам "патило", както се казва.
Дано не ви отегчих.
Хубава вечер!

# 62
  • Мнения: 1 499
Emir, и аз искам да раждам в Тина Киркова и то ми се иска да пробвам водно раждане. Затова съм си харесала от Интернет точно тези две лекарки Панова и Григорова и се колебая между двете. Тези дни трябва да избера едната и да се хвърлям с двата крака Simple Smile. Лошото е, че за Панова чета много хубави отзиви, но и някои лоши, вкл. това което каза Покахонтас, че и се развикала.
А между другото Покахонтас , може ли да те помоля да ми пратиш на лични телефона и?
esperanca, благодаря ти за линковете. Чела съм първата, по втората тема също различни материали. Но мисля, че на някого може да са от полза и лично аз се интересувам от такива по-нетрадиционни неща. Маймунската тема мен лично много ме запали и аз мечтая за такова раждане както и много други жени вече, съзнавам, че възможностите са малки. Това е и причината да избера водното раждане. Като вариант с най-малка намеса и медицински интервенции. А вече какво ще стане това е друг въпрос.
За ЕБХ и аз не съм много убедена, струва ми се прекалено трудоемко и дори неприложимо, но докато нямам свое дете и не видя как стоят нещата на практика не мога да изказвам мнение. Лично мен употребата на памперси много ме притеснява, особено от екологична гледна точка, след това от това, че запарват и водят до по-трудно отказване, а също така и от финансова гледна точка. За себе си съм решила първите седмици/месеци да ги ползвам все пак, след това може да пробвам и с многократните..

# 63
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Здравейте всички,
нямам време да ви чета,че пак ще ми прекъсне интернета.
При мен нищо ново.Днес ходих до болницата за да подписвам документите за епидуралната упойка за раждането.Утре ще правим последните изследвания на кръв,урина и миробиолигия. Peace
Вече всеки ден имам контракции-силно стягане на корема ниско долу.И са по няколко пъти на ден.Според АГ е нормално. newsm78

# 64
  • Мнения: 1 046
esperanca ако се чудиш за себе си по отношение на ЕБХ мисля, че има специална тема, в която майки споделят своя реален и нагледен опит и има всъщност доста доволни от прилагането на подобни методи. Лично за мен е наистина трудоемко, имам и още едно дете и не мога да си представя времето, което ще имам за занимания с баткото да го посветя на молби и подканяне бебето да си свърши някоя от естествените нужди.
А по отношение на екологията и памперсите-безспорен факт е, но и всички ние ползваме автомобилите си, а вредата от тях е не е за пренебрегване също.

# 65
  • Мнения: 243
и аз да се запиша в новата темичка! Тези снимчици на 1-ва стр. направо ме разбиват ( и на мъжа ми много му допадат Laughing)
Контесата и аз имам същият проблем! Толкова са ми изтръпнали пръстите на ръцете че едва мога да нарежа дори домат! Мн неприятна работа! Като питах на ЖК ми казаха нормално е - както си си помислила че ще ти кажат Confused
vanyaned добре дошла при нас!  bouquet В това че си на 30 не виждам нищо лошо! Такмо си по зряла! Имам приятелка на малко повече години и и стискам палци всичко да е наред при нея, защото има малко проблеми! Ще се радвам да се запознаем Grinning и да посещаваме заедно разните му там лекции и курсове които организират! Така се запознах с адашката bibsy Party

# 66
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Момичета, някой би ли ми дал паролата за разглеждане на снимките
Благодаря

# 67
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Благодаря ти , pocahontas80  Hug

# 68
  • Мнения: 493
Здравейте!!!!
Искам да се похваля, че днеска си купих парен стерилизатор на Чико и в момента го пробвам Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета Hug
Аз също съм се насочила към Тина Киркова(първият път раждах там), но все още се колебая между нея и Вита.
Момичета стискайте палци,че утре ще ходя в Майчин дом да ми правят теста за гестационен диабет и ми е много притеснено Praynig
Лека вечер за сега.

# 70
  • around the world
  • Мнения: 651
Maria27 аз ще ходя в Шейново , но съм от 14 часа, защото тогава ми казаха че може и да не се съберат хора за 14 и 30 , не можеше ли да се преместиш???
Здравейте,
Dundito аз си записах час веднага след теб, но тогава ми казаха 14:30 и че нямало места за 14 часа  и че вече сме 9 записани за 14:30.
На мен ми се наложи да работя събота и неделя и сега съм страшно изморена Tired ooooh!
За съжаление ще трябва да поработвам до към 13 август, но се надявам да мога да го правя от вкъщи. От 4-5  дни ме мъчат гадене, повръщане и ужасни киселини, които не изчезват по цяла нощ.  Не знам какво ще правя, парцал съм и за сега нищо не ми помага #Cussing out

# 71
  • Мнения: 91
Ама много сте бързи бе..... трогната съм от всички 7 отговора  Crazy Утре ще разгледам и кача и аз снимчици. Иначе и аз съм май за Тина Киркова. Принципно ми е първо разжане и имах желание за нормално но ще видим доки какво ще каже. 

# 72
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, честито на празнуващите. newsm51
Добре дошли на новите мами дано да им е приятно в нашият отбор. Hug
За изтръпването на ръцете и аз имам същият проблем само че най вече вечер като си легна, попитах доки и тя ми каза че това се получава от липса на магнезии. Сега пия Магне В6 и се чувствам доста по - добре. newsm10

# 73
  • Мнения: 332
Валката - много съжалявам за сестричката ти  Cry Дано скоро се похвали с 2 чертички и всичко мине леко и успешно  Praynig Praynig Praynig
esperanca - благодаря за линковете, сега зачетох маймунската тема, много е интересна  Peace За ЕБХ - звучи страхотно и супер естествено, но много трудоемко и трудно приложимо.
slanceto.com - само спокойно, с теб сме  Praynig Hug

 welcome на новите мами, леко и успешно раждане на всички ни  Hug

И на мен от вчера май ми започнаха подготвителните контракции, малко се стреснах, но с малко Но шпа и Магнерич съм бомба  Praynig

# 74
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте !
Валка, много жалко за сестра ти, дано скоро се похвали с две чертички...
Аз бях на консултация днес, стандартното - мерки и теглилки...Вече и аз не питам нищо, просто си давам картона за болничния и се подписвам...Това е по здравна каса - проверка бебето там ли е, ама да...Добре тогава... Thinking Добре, че има Интернет!

Добре дошли на новите мами и гледам, че варненските кандидат (и не само) Септемврийски майки се увеличават...хайде и ние да организираме среща, Софиянки вече втора или трета правят, срамота е Laughing момичета...
Давайте да видим кой е навит и да се организираме, докато не сме родили... hahaha

Лека нощ за сега...

Общи условия

Активация на акаунт