Отговори
# 270
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Едната ми приятелка хич не остана доволна от Селена. Аз затова и ако беше казал моя док за друга болница, можеше и да се замисля.

За събота - незнам, първо няма какво да я правя в градината малката. Второ - не ми се ходи на лекции по кърмене. Не че знам всичко, ама почти  Mr. Green. Трето, ако има много хора, как ще се видим по тези пейки. Освен после ако си намерите някое кафе свободно в този район.
Аз все още си държа за Сентрал парк. Ако сте съгласни да вземем да звъннем за другата седмица за някой ден към 17-18 часа.

# 271
  • Мнения: 60
Ей Пловдивските мами, докато се решите за среща и аз ще взема да дойда  Party Hug
Аз септември месец целия ще съм в Пловдив, на очни съм. Така че ако до тогава се организира нещо бройте и мен Simple Smile с удоволствие ще дойда Simple Smile

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ок работещите да кажат кога ще им е удобно. Аз съм съгласна за Сентрал парк (на Младежкия хълм с детското влакче, нали) към 17 - 18ч.

За Селена там ще ви разправям.

malkogad4e - ти пак може да дойдеш и ако случаааайййно нещо се измисли за август ей го къде е Димитровград, мъжо ти да те докара оставям го с моя - той е от Първомай (после от Варна ама вече го направих пловдивчанин  Mr. Green)и гимназията при вас си я е карал таман ще си говорят, а ти с нас   Party

# 273
  • София
  • Мнения: 590
Мия и Хриси тогава да си товарим пупите в маршрутка №16 и директно там.. Simple Smile Само за час трябва да се уточним поне 30мин. имаме път до там. Казвайте двете е други мами ако има, аз претеции нямам.
Мия отворих тези ретро снимки и до сега немога да се отлепя. Разбира се не пропуснах да се видя как бих изгреждала Embarassedмного забавно.

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ами Сентръл парка става. А и часа е подходящ, тъкмо няма да е в най-голямата жега. Ще ми е интересно да чуя за Селена, защото Даскалов там води ражданията май. Като правих лапаро бях доволна. Не че много стоях там де ....  Laughing

# 275
  • Мнения: 60
xelita, може и да се измисли нещо  Crazy а и на мен ще ми интересно да чуя за селена, доста се колебая дали да не раждам там

# 276
  • Мнения: 24
Към мамите от Пловдив
Аз ще раждам секцио и мислех да го правя точно в Селена (там и заченах). Сега ви чета и не мога да се ориентирам – с недомлъвки сте се изказали. И тъй като не мога да дойда на ваши срещи да си поговорим (не съм от Пловдив), моля, опишете малко по-подробно какво не е наред с раждането в Селена.

# 277
  • Мнения: 3 537
За анти д глобулина -не е опасно да се бие през бременноста,напротив,задължително е ако трябва,ако не чак накрая след раждането.

# 278
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз ще кажа от какво точно не беше доволна моята приятелка. Може и да са се променили нещата, защото тя ражда 2007 март. Не беше доволна от това, че бебетата се давали на  три часа за хранене и яло не яло си ги взимат като изтекат минутите. Нейните гърди препълнени, чак камък, бебето не може да захапе зърното, когато са така. Но никой не й дава адекватен съвет как да се изцеди, а само й се карат. Иначе относно друго не съм чувала забележки.
За това много е важно, ако искате да кърмите да сте доста подготвени. Естествено, че колкото и да сте чели, ако не ви е минало през главата не е същото. Но все пак остава нещо в главата, което е полезно за първите опити за кърмене. Моята приятелка и това отчита като грешка. Не беше изобщо подготвена, а разчиташе, че ще има кой да й даде съвет.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Добре ето какво - когато бях в болницата на леглото, което лежах точно преди това си тръгна едно момиче, здраво право и т.н. Тя е ходила в Селена по време на цялата си бременност. В 8 месец никой не забелязва, че бебето и не наддава както трябва(в 8 месец в края е било 1.600кг). В крайна сметка един ден тя не усеща повече бебето. Отива и се оказва, че е мъртво. Почват да я разтъкават и да я мотат - няколко дни е стояла така и накрая отива във ВМИ (почти натровена), където по спешност предизвикват раждане на мъртвото дете. Сега ги съди (има назначена аутопсия в София на бебето), защото никой не е забелязал, че бебето не расте добре. Тя каза, че има и други истории, но не исках да се шашкам повече. Факт е едно - частните клиники са Ок за бременностите, които са Ок. От там нататък - не дай си Боже  Praynig да има проблем - нито има необходимата апаратура и лекарите във ВМИ както се изразиха - "И пак на линейката и при нас ги пращат". Защото в болници като ВМИ има екипи с много опит и апаратура. Аз за мен така реших, вие както искате.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Васи, това наистина е много важно, но от 2007 до сега много вода е изтекла. Мисля, си че има промяна.
Препоръчвам на всеки който се е запътил към Селена да прочете и зададе въпросите си в тази тема . Има страшно много момичета минали през клиниката, които отговарят на почти всяко питане.

xelita сякаш си убедена, че няма подобни истории и за други болници, било то държавни или частни?! Все пак живеем в България!

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 585
xelita сякаш си убедена, че няма подобни истории и за други болници, било то държавни или частни?! Все пак живеем в България!

Аз за това казвам - всеки си решава за себе си и морално и финансово.

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Така е, всеки си решава!

Ама хайде черната хроника да я четем в темите с подобно предназначение!

# 283
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
miraluba, аз затова и казвам, че е минало време и може да са се променили нещата. Всеки си решава къде да ражда. Никого не разубеждавам. Казвам, че на мен не ми допада и толкова. Димна искаше да конкретизираме - писах.

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 15:23 от wassilena

# 284
  • София
  • Мнения: 307
привет и от мен!

първо да честитя на патерички на Комикс! да си жива и здрава, и много-много щастлива!

мацки, ама да се оплача от тия хормони.... снощи докато си изправям косата /което не е никак лесна задача с корема и в жегата  Laughing/ си изпуснах сешоара и ... той се счупи... и като ревнах..... милото в чудо се видя.....
сега като се замисля ми е малко смешно... ама бременна му работа.... но пък и без това вече не приличам на слабото, елегантно съ
здание  Laughing, единственото нещо което ми остана е косата и да не мога да я направя така както я харесвам... абе драма  Laughing

иначе гледам че обсъждате раждането - аз много се двоумях между Вита и Токуда .... и определено реших че ще съм в някоя от държавните болници.... не че във Токуда не би ми харесало, но честно казано ми се виждат паричките повечко....
и засега съм решила да съм на късмет..... без избор на екип че и 900 лв не е малко хич .. а и как да избера между непознатото - така ли нямам наскоро раждали приятелки които да дадат препоръки?
но знам ли като наближи раждането може и да се навия за избор на акушер, и аз като вас съм чувала че всъщност при нормалното раждане е по-важно да случиш на акушер....  Wink

за софийската среща - аз съм на рожден ден на баща ми в събота, иначе щях с удоволствие да се приъсединя...

е това е от мен засега...

хубав ден ви желая




Общи условия

Активация на акаунт