Бродирана красота - Гоблени 62

  • 66 243
  • 423
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 787
Здравейте момичета Simple Smile
завършвам четвъртото си гобленче и ми останаха две френски възелчета и не мога и не мога да ги направя. Гледах видиа, картинки и не става, измушва ми се конеца и нищо не става. Моля ако може като на идиот да ми обясните как точно се прави това чудо  Praynig
Гобленчето което завършвам е това  


помогнете кученцето ми да има блясък в очите Simple Smile


Заслужава си блясъка, голям красавец........

А аз се научих по тази картинка:
http://www.dimensions-crafts.com/productcart/pc/viewContent.asp?idpage=24
Също преди това пробвах с видео, с незнам какво си, но накрая се получи. Пробвай отново  Wink



Мерси  Grinning
и по тези картинки гледах и нещо не ми се получава. Пак ще се мъча, довечера ще изкопая гергефа и ще пробвам с него.

# 46
  • Мнения: 439
vanesa,ще се опитам да ти дам съвет за "френския възел" Crazy
-като навиеш конеца около иглата,недей да мушкаш иглата в същата дупчица,а леко по-встрани,а след това когато си забила иглата в панамата и конеца е навит около нея е много важно с другата ръка хубаво да опъваш конеца и тогава  да я изтеглиш и да затегнеш възелчето Simple Smile
аз се научих по ето това клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=ul8XT72oA68

забравих най-важното да отбележа...кученцето е много сладко Peace

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 14:35 от bella_

# 47
  • София
  • Мнения: 787
Благодаря ти bella_ ще пробвам пак. Уж ги спазвам тези неща ама....
явно съм с две леви. Ама съм инат, ще опитвам до последно Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 116
Vanesa кученцето е много хубаво и съм сигурна че ще се справиш с френския възел!  Peace

Качвам и светната карта /конвертор Мадейра-ДМЦ/:


     

# 49
  • Мнения: 15
здравейте моми4ета  Hug ! от сутринта все се каня да пиша и не ми остава време...
прас4о,дъмпер сетих се за аида 18 за лодките  ама мноооого малко сте стане гоблен4ето . затова го запо4нах на 14ка. ще видим крайния резултат.
а пък за цвета мисля 4е не е толкова голям проблем защото не остава празно место, вси4ко е попълнено. а пък и заедно малко пар4е не ми се дават 8-9 лв . аз си я купувам на метър и ми излиза по 2 лв. но пък има само бяла.

# 50
  • Мнения: 104
Здравейте момичета Simple Smile
завършвам четвъртото си гобленче и ми останаха две френски възелчета и не мога и не мога да ги направя.  


помогнете кученцето ми да има блясък в очите Simple Smile



Ако все пак не стане френският възел, има един "мързелив вариант" - приший две бели (или какъвто цвят е възелът) мъниста Simple Smile Ефектът е сходен...

Чета ви винаги, но рядко показвам, защото само започвам и започвам нови гоблени, Довършването не ми е толкова интересно  Crazy Сега има с какво да се похваля, затова се вмъквам в темата... Малко, но от сърце!


http://3axap.multiply.com/photos/album/3/3#35


Преди няколко теми имаше едни разкошни лодки в кафява гама. Може ли някой да ми помогне с насока откъде мога да ги намеря?

# 51
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте,
преди няколко дена се включих в темата ви.Дано след някой друг месец ви се похваля с ушит гоблен "Раждането на Венера" (не ,че аз ще го шия  Grinning)
обещах да ви покажа ,част от моята колекция с гоблени,сега този при времева  възможност Simple Smile  ще снимам и останалите и ще ги кача

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 07:30 от Madam Stasita

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Захар, като ти разглеждах албумчето разпознах много от нещата, които видях на изложбата в Стария град  Heart Eyes Страхотни неща си направила  Flutter

Мадам Стасита,  Shocked Много обещаващо начало на колекция  smile3501
Ванеса, кученцето е много сладурско  newsm10 Сладурски са и беличките  Heart Eyes , които са май на предната страница  newsm78 Ще взема и аз да си ушия кученце някой път  Flutter

# 53
  • София
  • Мнения: 787
Аз успях да направя някакво подобие на френски възел Simple Smile малко нестрапосано стана ама не се вижда от далече Grinning
Като рамкирам ще пусна снимчици и на другите Simple Smile
Мерси на всички които се опитаха да ми помогнат в тази така трудна за мен задача   bouquet

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Започнах това и един слънчоглед за подарък на свекито. Simple Smile
С готов гоблен не мога да се похваля, но мога да се похваля с нови папагалчета. Simple Smile
Папагалчетата с гордата им притежателка.

# 55
  • Мнения: 434
Захарче  Hug Като че ли за първи път те виждам тук.

Аетера, много им сладурчеста стопанката на тез папагали  Heart Eyes

Аз съм болнични до края на седмицата,така че ще имам време да си завърша гоблена и да ви се пофалъ.

# 56
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Здравейте момичета,
честита нова темичка!   bouquet
Много красота, много нещо видях! То не бяха циганки, кучета, жени и други всякакви прекрасни неща!
Поздравления на всички ви!   bouquet
Аз първо да  се запиша пък после ще ви прочета по-обстойно! Ще взема да я изтърва тази темичка!
Ето предпоследен етап от моите коне

Остана ми още малко контур и няколко френски възли!
А между другото взех да шия тази молитва


Не мога да не поздравя Здравчето с добре се завърнала!  Hug Чакам да видя Испанската танцьорка. (на сърце ми лежи, мила мамо, на сърце ми лежи ....) Но в кой живот ще е?  Laughing
Малко Сладко Коте и ти се загуби!
Абе къде ходите бе момичета? Сигурно се скъсвате от шиене!  Hug

# 57
  • Мнения: 2 116
Дуданче за теб веднага!  Hug Няма да те мъча повече!  Laughing 

 

Кончетата са страхотни! Нали са ми слабост........  Crazy

# 58
  • Мнения: 747
Vanesa, чудно кученце!
Аетера, много хубави макове си започнала!
Дуданка, страхотни коне! Здравче, много страст, много красота в тази танцьорка!
Unchita, мила, твоите дядо и баба  са толкова уникални, искам ги и аз Hug Обаче не мисля че ще се справя с тази схема. Дали пък само аз не виждам как да увелича снимката?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11349922
Ако случайно имаш схемата с по-добра резолюция, може ли да те помоля Embarassed

# 59
  • Мнения: 131
Дуданка-Много са красиви конете,като че ли всеки момент ще побягнат!Можеш ли да споделиш схемата на молитвата ?
Здравче,прелест е тази испанка.Само дето не ми остава време да шия ,иначе така ме сърбят ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт