Дали на планина или пък на море, къде ли да отиде малкото дете?

  • 21 533
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 711
Дано всички мъничета бързо да натрупат грамчета и да се оправят, че мамите ги чакат да ги гушкат  Hug Всички са борци и геройчета Simple Smile
АнМАри, мисля че е логопед, но всъшност не съм сигурна. Аз когаот се обадих по телефона казах че искам консултация с логопед, обясних проблема и те са ме насочили към нея. Аз също се замислих преди няколко часа дали е само логопед. От това което четох преди да отидем разбрах, че те нещата са свързани, т.е. когато по някаква причина детето не може да говори правилно те търсят и отстраняват причината и след това се упражнява говоренето. При нас една от причините да не изговарят правилно някои звуци и думички, освен "изоставането" е скъсената юздичка, за това когато я премахнем, ще започнем да правим упражнения за раздвижване на езика, едно от които е дъвчене на желирани бонбони  Joy Също ми обясни, че когаот едия не може да изговаря даден звук, другия копира от него и започва и той да го изговаря грешно. За това е важно да се работи с двете деца заедно и по отделно.

# 241
  • Мнения: 1 765
Янче, благодаря, че писа Hug А на мен ми обясниха, че този задържан въздух влошавал ситуацията?

Да ти е живо и здраво, порастналото момченце  Hug Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 3 914
AnMary ,логопедите се занимават не само с говорни проблеми,а също и проблеми с храненето ,дъвченето и гълтането,всъщност онова свързано с някакъв проблем на лицевата мускулатура,защото както знаете лицевите мускули ни карат да движим устата така че да излиза правилно звукът,да не говорим за езика,който сам по себе си е мускул,който освен че говори,движи и разпределя храната в устата ни.Нина обаче е и специален логопед,което я прави и специалист,бих казала по-ценен и от психолога Peace
Аз лично ,не смятам че проблема с привързаността при близнаците е проблем Wink,както и прекалените неща в днешно време,от типа буйно дете=хиперактивност на всяка цена.
Но пък щом има къса юздичка и ще я кръцнете,хубаво е децата да потренират езичето после,а това Нина ще покаже най-точно Peace

# 243
  • Мнения: 58
Благодаря Комикс. Под влошена ситуация може би са имали предвид, 4е все пак затруднява самостоятелното дишане. При нас на фона на другите проблеми , не наблягаха много на този. Все пак е напълно поправим, ако бебка сама не се пребори, би трябвало докторите да изтеглят въздуха. Стискам палци за по-добри новини утре.

# 244
  • Мнения: 1 765
Благодаря Комикс. Под влошена ситуация може би са имали предвид, 4е все пак затруднява самостоятелното дишане. При нас на фона на другите проблеми , не наблягаха много на този. Все пак е напълно поправим, ако бебка сама не се пребори, би трябвало докторите да изтеглят въздуха. Стискам палци за по-добри новини утре.

Днес, обясниха, че проблема е стациониран. Дано се оправи от само себе си....питам се, през какво ли още трябва да мине малкото ми момиченце, за да се озове в ръцете ми Cry

А, Никола, колко време беше на апаратно дишане?

# 245
  • Мнения: 58
Никола не е бил на апаратно дишане. През една тръби4ка му вкарваха кислород директно  в кувиоза, но и той се роди доста по-късно от твоето беб4е. Имай вяра и се моли за твоето детенце. Пътя до вкъщи може да е дълъг, но когато се гушнете вси4ко постепено се забравя. Тя ще има най-добрата майка и ще бъде огрижвана денонощно. Ще е по-щаслива от много други деца, които не са минали по този път. Мен все ме укоряват, 4е много глезя Никола и 4е не се отделям от него, но виждам колко е щаслив когато го гушкам и за мен това е най-важното.  Много късмет ви желая и скорощно пребиране у дома.

# 246
  • София
  • Мнения: 39 945
Ина, това за
проблеми с храненето ,дъвченето и гълтането,всъщност онова свързано с някакъв проблем на лицевата мускулатура,защото както знаете лицевите мускули ни карат да движим устата така че да излиза правилно звукът,да не говорим за езика,който сам по себе си е мускул,който освен че говори,движи и разпределя храната в устата ни.
ми е ясно.
Нина обаче е и специален логопед,което я прави и специалист,бих казала по-ценен и от психолога
С това съвсем ми светна Simple Smile
Може би има няколко специалности.

Аз съм виждала резултатите от работата на една логопедка. Тази, при която водех Дияна.
Има едно комшийче, което може би е по-малко от Дияна с 2г, 2г и нещо. До преди две години не говореше изобщо.

# 247
  • Мнения: 1 765
Честит Имен Ден на Мария на Midi4ka*!!! Да расте много здраво и щастливо дете !

Честит Имен Ден на всички, носещи това емблематично и красиво женско име!

# 248
  • Мнения: 1 875
Честит имен ден на всички, носещи хубавото име Мария!

Момичета, искам да изкажа възхищението си от вас, от куража ви и от силния ви дух..
Няколко дни чета темите ви и искам да се включа с подкрепа и стиснати палци за всички, които имат нужда, а думите ми убягват..
Зная, че тези неща не помагат реално и ми се иска просто да вярвате, както и аз, че в животът няма само лоши неща, че всяко нещо си има своята обратна страна и рано или късно доброто тържествува..
Зная също, че ръся баналности и те не са от полза никому, но наистина немея пред героизма на повечето от вас..


# 249
  • Мнения: 1 765
Орелия, ти също си мама-герой... Hug

Целувки на Чефо   love001

# 250
  • София
  • Мнения: 1 711
Честит имен ден на Мария на Мидичка и на всички, които носят това прекрасно име!

# 251
  • София,
  • Мнения: 4 267
МИдичка Честит Ви празник! ДА ВИ е жива и здрава, много щастлива и обичлива, все така палава и чаровна, и нека прекрасният и хитър поглед никога не угасва, много много да ВИ радва всички! Много целувки на малката борбена МИМИ!   bouquet

# 252
  • Мнения: 1 685
мидичке ,честит празник!
Нека ви е здрава малката принцеска ,и да ви радва много  
На всички празнуващи, честито   Hug

# 253
  • Мнения: 6 604
Момичета,благодаря ви много за прекрасните пожелания  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes.
Честит празник на всички,носещи това свято име и от нас  bouquet.
Хелче-като знам колко напред сте с говора в сравнение с нас и ,че пак са ви казали ,че имате проблемчета,направо не ми се мисли какво ще кажат на нас ,ако отидем Sad.
Вики и мама-благодаря Hug
Гери-с вас сме за понеделник Hug Hug Hug. Вярвам ,че всичко ще мине добре Praynig.
НА мамите,които очакват да гушнат дечицата си у дома-дано стане много скоро Praynig Praynig Praynig. Вяра и кураж ви пожелавам  bouquet.

# 254
  • София
  • Мнения: 39 945
Честит имен ден на всички именници   bouquet

Моята баба се казваше Мария.

Общи условия

Активация на акаунт