Бързи,икономични и мнооогооо вкусни соленки!

  • 28 039
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • GYM
  • Мнения: 814
Тъкмо се чудех какво да забъркам Simple Smile Е, сега отивам, само дето нямам амонячна сода е ще сложа бакпулвер   chef

# 31
  • Мнения: 832
bluelady♥D, моля те, пиши после колко бакпулвер си сложила. И как са станали на вкус и на вид. Че няма откъде да намеря амонячна сода на другия край на света  ooooh!

# 32
  • Германия
  • Мнения: 240
Ох, така и не успях да ги спретна тези соленки..и ето сега съм на диета и не мога...много ме е яд  Confused

# 33
  • Мнения: 2 478
Добре. Налага ми се да правя дребни сладки и соленки по повод една семейна изненада. Попаднах на тези соленки, лесно изглежда. Само трябва да си купя точилка и формички. Ако някой все пак сподели точно колко брашно се слага, ще съм му форумски задължена. Мерси!

# 34
  • София
  • Мнения: 461
Добре. Налага ми се да правя дребни сладки и соленки по повод една семейна изненада. Попаднах на тези соленки, лесно изглежда. Само трябва да си купя точилка и формички. Ако някой все пак сподели точно колко брашно се слага, ще съм му форумски задължена. Мерси!
Здравей!
Брашно слагаш толкова,че да можеш да разточиш тестото с точилка.Плота трябва да е набрашнен Wink Но точно количество няма как да ти дам Confused Успех!Много са простички,и лесни.Няма как да не станат Heart Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 352
Това са ми любимите соленки вече  Heart Eyes !Обаче аз не ползвам точилка,само с ръка си оформям тестото и с формички изрязвам фигурките  Simple Smile
Кафе със сметана   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 461
Това са ми любимите соленки вече  Heart Eyes !Обаче аз не ползвам точилка,само с ръка си оформям тестото и с формички изрязвам фигурките  Simple Smile
Кафе със сметана   bouquet
Ееее,много се радвам!!! Heart Eyes Hug
Който няма точилка може да позва бутилка,която добре да намасли Wink И вместо фигурки може да се изряжат солетки и леко да се усучат Peace

# 37
  • Мнения: 81
Много са хубави! Лесни са и лесно се работи с тестото!
Мерси за хубавата рецепта  bouquet

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Звучат ми чудно тези соленки.Днес ще ги направя,само че не харесвам Амонячната сода и ще я заменя Wink
Ще пиша после да покажа.ако мога ще премеря брашното Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 461
Звучат ми чудно тези соленки.Днес ще ги направя,само че не харесвам Амонячната сода и ще я заменя Wink
Ще пиша после да покажа.ако мога ще премеря брашното Hug
Няма защо да те притеснява содата WinkКогато изстинат не се усеща изобщо! Peace С другата сода може да не са така ронливи Thinking
Да споделиш после Laughing

# 40
  • велико търново
  • Мнения: 587
Кафе с сметанка  до сега не съм използвала амонячна сода .Какво представлява и колко грама е в пакетче ли е?Евентуално с какво мога да я заместя?Сода бикарбонат става ли?Благодаря.

# 41
  • Мнения: 11
   Да си дам мнението и аз относно амонячната сода. Според мен щом е амонячна сода, значи така трябва. Щом се замени с бакпулвер вече не може да се говори за същия вкус /казвам го от собствен опит/. Миналата година за Великден като правих курабии, взех че обърках амонячната сода с бакпулвер несъзнателно и за мен резултата беше  #Cussing out ... не че не станаха  курабиите, ама вкуса беше коренно различен, та тая година много внимавах. Наистина по време на печенето мирише, ама после    Hands Thumbsup Извинявам се ако съм се намесила в темата Ви неуместно!

# 42
  • Мнения: 81
Кафе с сметанка  до сега не съм използвала амонячна сода .Какво представлява и колко грама е в пакетче ли е?Евентуално с какво мога да я заместя?Сода бикарбонат става ли?Благодаря.
Моята беше в малко пакетче - 10гр., има я във всеки магазин  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 461
Кафе с сметанка  до сега не съм използвала амонячна сода .Какво представлява и колко грама е в пакетче ли е?Евентуално с какво мога да я заместя?Сода бикарбонат става ли?Благодаря.
Другите вече са ти отговорили,и им благодаря! Grinning
Аз не съм замествала амонячната сода,защото знам от майка ми(рецептата е нейна),че няма да е същото! Wink С нея всичко става ронливо и крехко...топящо се в устата Heart Eyes По време на печенето много кофти мирише,но си заслужава LaughingПосле няма и помен от аромата на амоняк Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 461
Аз ги спретнах преди малко Heart Eyes Този път гледах да не ги прегоря,че малката ги обича по-белички Laughing

Общи условия

Активация на акаунт