Откъде силиконови формички за мъфини

  • 58 290
  • 195
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 11
Купих си силиконови форми за мъфини и правих няколко пъти кексчета- станаха страхотно. Вчера се опитах да направя нещо като желе, стоя цяла нощ в хладилника, но не мога да го извадя от формата? Как се процедира в такъв случай? Иска ми се освен за кекчета д аползвам формата и за различни желирани кремчета, дали става   Thinking

# 166
  • Мнения: 685
Иренка, чувала съм, че разните там желирани работи, ако се поставят за малко в гореща вода, заедно със съда в който са, разбира се, после се изваждат лесно.  Peace
то нали е силиконово и меко?? защо не може да извадиш желенцата, залепнали ли са  newsm78

Има една темичка в готварския за всякакви въпроси, за които няма тема, там с мн на Ти с нещата, питай там Wink

# 167
  • София
  • Мнения: 11
Иренка, чувала съм, че разните там желирани работи, ако се поставят за малко в гореща вода, заедно със съда в който са, разбира се, после се изваждат лесно.  Peace
то нали е силиконово и меко?? защо не може да извадиш желенцата, залепнали ли са  newsm78

Има една темичка в готварския за всякакви въпроси, за които няма тема, там с мн на Ти с нещата, питай там Wink

благодаря anny, може ли линк към темата Praynig
извинявам се за спама

# 168
# 169
# 170
  • Мнения: 1 259
Здравейте, имам два въпроса... ако използвам метални формички, трябва ли да слагам хартиените форми вътре? А другият е, хартиените формички само като подложка ли се слагат, могат ли да се ползват само те(без метални) или няма да задържат сместа? Никога не съм правила мъфини, нямам още и необходимите форми, но ще си закупя...от скоро започнах да се интересувам от тези изкушения!

# 171
  • под тепетата
  • Мнения: 9 440
Не е задължително да слагаш хартиени капсули, но е по- чистичко и не мажеш металните форми с мазнина и не ги набрашняваш ( демек по-мързеливо  Mr. Green ). Не можеш да ползваш  само хартиени капсули, защото тестото е тежко и ще имаш после кексче - питка  ( лично пробвано). Има един вид хартиени капсули , които могат да се ползват без метални или силиконови форми, самите те са твърди и съответно по-скъпи. Виждала съм само на снимка такива.

# 172
  • Мнения: 1 259
Мерси за отговора!

# 173
  • Мнения: 241
много харесвах силиконовите форми докато не почнаха да пускат някакъв вкус в мъфините, на нещо синтетично. Моите си ги взех от Германия, което не е гаранция за качество, но не е и за пренебрегване. Вече пека с хартиени или направо режа парчета хартия за печене и ги нареждам във формата. По безвредно и със сигурност не ми слагат някакви химии в мъфините

# 174
  • Ст.Загора
  • Мнения: 688
 Информация  за  мамите от Стара Загора , в новия МОЛ има един магазин Рино  за домашни стоки .Там има голямо разнообразие на  силиконови форми и на добри цени. Аз търсих хартиени но нямаха  Sad.  Някои знае ли  от къде мога да намеря в Стара Загора?

# 175
  • Мнения: 169
Здравейте момичета   bouquet
От известно време се оглеждам и аз за форми за кесчета, мъфини  заради сина ми.Той направо умира за така наречените мадлен/ от френски/.
 Тъй като не ях особено убедена в успеха си със силиконовата/те форми, взех на заем от свеки една кексова форма и си спретнах рецепта нормална, мдааааааааааааа ама  ooooh! резултата залепнал кекс- вариантите са два:
1. не беше никък изстинал, но дребеус беше много настоятелен .
2. намазних формата със олио но може би не е трябвало или не е било достатъчно омазнена.
Моля дайте малко инфо
И така да знам дали изобшо да купувам и малко формички или да си остана само с желанието
Благодаря предварително   bouquet

# 176
  • София
  • Мнения: 6 232
Belbey,аз винаги вадя горещи нещата от формата,така че,едва ли това е проблемът,но и никога не съм мазала формите с нещо.Нямам проблем с изваждането-нито на мъфините ,нито на кексовете /ползвам само силиконови форми-в различни големини/

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 26 577
И при мен залепват,не ги мажа,а може би трябва...и все още силикона мирише неприятно по време на печене,но добре,че след това кекса не мирише

# 178
  • София
  • Мнения: 6 232
Аз изхвърлих 3,купени от сайта на "Пазарувай лесно"..така и не спряха да миришат -не знам,какъв беше този силикон,но имах чувството,че всичко после ми мирише отвратително. Останалите ги поръчах от e-bay и нямах този проблем.

# 179
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Интересно, защото най-качествените ми силиконови форми са точно от сайта "Пазарувай лесно". Но пък са доста скъпи там. Сега пазарувам от един магазин на пазара в Люлин, където същите неща са на половината цена и са чудесни.
Първата си силиконова форма с гнезда за мъфини купих от магазина Vicko и бях много доволна от нея. После си купих наведнъж 2 форми с по 12 гнезда от същия магазин и попаднах точно на миришещите. Даже и пушеха, макар че ги сложих на температура 180-190 градуса, а би трябвало да издържат до 230 или 240. Пробвах няколко пъти да ги ползвам докато разбера че са или менте или боклук или по-скоро двете заедно. Така че въпрос на партиди.

Общи условия

Активация на акаунт