Откъде силиконови формички за мъфини

  • 58 269
  • 195
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 699
Много се запалих по тези малки кексчета, но ги правя в старите формички за кошнички на майка ми  Embarassed
Имаше преди време в Кауфланд,ама сега ги няма
Имам  предвид нещо такова, ама кръгли не на сърчица Laughing
http://i212.photobucket.com/albums/cc210/mka900/koken/P1080419.jpg

# 1
  • Мнения: X
В тези силиконови форми без хартийките ли се пече,лесно ли се отделят от стените?И от къде купувате хартиените подложки/примерно във Варна/?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 201
Заповядай. Тука избора е много голям.

http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=index&cPat … rt=20a&page=9

# 3
  • Мнения: 16
Не са ли малко скъпи тези формички или аз нещо не сам разбрала newsm78.Една бройка (примерно от показаните)11,37лв.

# 4
  • Мнения: 580
В Метро ,Кауфланд ,магазини за домашни потреби ,които са добре заредени .

# 5
  • Мнения: 580
В тези силиконови форми без хартийките ли се пече,лесно ли се отделят от стените?И от къде купувате хартиените подложки/примерно във Варна/?
В Кауфланд има.
ПП Да може да се пече и без хартиени форми за мъфини.

# 6
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
В Метро ,Кауфланд ,магазини за домашни потреби ,които са добре заредени .
Подкрепям Peace

# 7
  • Мнения: 930


силиконовите формички са страхотни Peace, най- хубавото е , че нищо не ми залепва, без на мажа с олио, или да набрашнявам формичките Hug

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
силиконовите формички са страхотни Peace, най- хубавото е , че нищо не ми залепва, без на мажа с олио, или да набрашнявам формичките Hug
Не ги мажеш с олио,не набрашняваш,а хартиени формички слагаш ли поне?Питам защото при мен залепват ако не ги намажа с олио(дори и намазани с олио пак залепва Crossing Arms) или ако не използвам хартия Tired Аз имам тази форма с 12 бр. която си показала.

# 9
  • Мнения: 930
 Shocked не, никога не намазнявам формичката и се отлепват много лесно
понякога като вадя някой мъфин и видя, че той се чупи и долната част ще му остане във формичката, го оставям и като напълно изстине излиза много лесно
сега като се замислих, защо не подбутваш долницата на формичката newsm78 за да ти излязат по-лесно, аз не правя така Rolling Eyes а направо изкарвам кексчетата от формичките като ги хващам за часта, която е излязла от формичката Wink

моите формички са от ларедута и съм много доволна Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 699
Благодаря ви момичета
Пак ще погледна в Метро и кауфланд
  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 505
Ето примерно на тази снимка се вижда как не залепват моите силиконови формички,даже се оформят мъфинките страхотно добре,намазах формите с олио само първия път при първото печене,след това вече не и до сега не ги мажа с нищо,нито набрашнявам и си излизат много лесно и стават страхотни форми.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289780.msg9950435#msg9950435

# 12
  • Мнения: 22 867
И аз не мажа с нищо силиконовите форми и не залепват, точно обратното, както пише enamorada, мъфинките се вадят много лесно и са с хубава форма. Две от тях - на розички и с друга шарка съм купила от магазини, популярни като "левче-то" по за два-три лева, но не се отличават от по-скъпата ми. Имам предвид като качество на изпичане на мъфинките.

# 13
  • Мнения: X
Благодаря за този сайт,наистина имат много неща.
Харесах тези:http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=popup_image&pID=1391
и тези:http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=popup_image&pID=975

Иначе в неделя гледах  в Метро,Кауфланд,Пикадили-никъде нямаше/или поне аз не видях,а уж разглеждах изрично/.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 141
Благодаря за този сайт,наистина имат много неща.
Харесах тези:http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=popup_image&pID=1391
и тези:http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=popup_image&pID=975

Иначе в неделя гледах  в Метро,Кауфланд,Пикадили-никъде нямаше/или поне аз не видях,а уж разглеждах изрично/.
Няма там и аз съм търсила в Метро и Кауфланд.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 246
И аз търсих в пикадили-нямаше. Моля варненки да споделят някой магазин за дом. потреби, където ги има. В краен случай ще ходя до Метро, ама ми е малко далечко. Благодаря Ви предварително!

# 16
  • Мнения: X
И аз търсих в пикадили-нямаше. Моля варненки да споделят някой магазин за дом. потреби, където ги има. В краен случай ще ходя до Метро, ама ми е малко далечко. Благодаря Ви предварително!
В Метро няма,трябва да се види по магазините за домашни потреби,там може би ще ги има.На пазар Чаталджа има много такива магазини.Дано мамите от Варна споделят от къде са си взели. Praynig
От Пикадили вчера поне си взех силиконови форми за лед.

# 17
  • Мнения: 2 898
Иначе в неделя гледах  в Метро,Кауфланд,Пикадили-никъде нямаше/или поне аз не видях,а уж разглеждах изрично/.

  Ако си голяма мераклийка, ела, ще ти дам обикновени, докато откриеш силиконовите  cook

# 18
  • Варна
  • Мнения: 246
И аз търсих в пикадили-нямаше. Моля варненки да споделят някой магазин за дом. потреби, където ги има. В краен случай ще ходя до Метро, ама ми е малко далечко. Благодаря Ви предварително!
В Метро няма,трябва да се види по магазините за домашни потреби,там може би ще ги има.На пазар Чаталджа има много такива магазини.Дано мамите от Варна споделят от къде са си взели. Praynig
От Пикадили вчера поне си взех силиконови форми за лед.

Днес търсих в три магазина за домашни потреби и нищо, даже ме гледаха странно като питах. Сега се сетих като търсих подарък за една сватба в мола на Дорелов има магазин прего и тогава видях и силиконови форми за кекс, може да има и за мъфини. Утре след работа ще отскоча и после ще ви кажа.

# 19
  • Мнения: 359
Моите силиконки са тематични, но вършат добра работа

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345719.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=350757.0

Има ги и в магазина на пазарувай лесно, но аз съм ги купувала от тук

# 20
  • Мнения: X
Иначе в неделя гледах  в Метро,Кауфланд,Пикадили-никъде нямаше/или поне аз не видях,а уж разглеждах изрично/.

  Ако си голяма мераклийка, ела, ще ти дам обикновени, докато откриеш силиконовите  cook
Joy Joy
Аааааа,приемам ги само в комплект с къдрави хартийки за подложки,че иначе не ми се мисли какво миене ще падне. 1dishes

# 21
  • Мнения: 472
Такива формички има в Евроленд,има ги във Хитовете  Peace

# 22
има много хубави и на изгодна цена,около 10 лв.в магазините VICKO/гръцка верига /в кв.Люлин или на ул.Цар Борис близо до 1-та спирка на трамваи 5

# 23
  • Мнения: 2 898
Иначе в неделя гледах  в Метро,Кауфланд,Пикадили-никъде нямаше/или поне аз не видях,а уж разглеждах изрично/.
    Ако си голяма мераклийка, ела, ще ти дам обикновени, докато откриеш силиконовите  cook
Joy Joy
Аааааа,приемам ги само в комплект с къдрави хартийки за подложки,че иначе не ми се мисли какво миене ще падне. 1dishes

 Е, сори, това го нямам! Но ако почерпиш, ще уредим миенето!

# 24
# 25
  • Мнения: 766
Ей ама наистина ли ги има във Викото ?  newsm78
Че то е до нас Simple Smile Хич не съм се сетила там да проверя
Благодаря за информацията  Peace

# 26
  • Мнения: 126
 Ами само хартиени от къде да си намеря , днес гледах в пикадилито , но нищо не видях

# 27
  • Мнения: 167
Чудя се...силиконовите форми не са по-скъпи от тефлоновите, а не ги предлагат в магазините за домашни потреби. По Интернет не ми се пазарува Sad

# 28
  • Мнения: 167
Ами само хартиени от къде да си намеря , днес гледах в пикадилито , но нищо не видях
И аз искам хартиени!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
хартиени има в китаиския магазин в пряката на Пиротска,различни размери за 3-5 лв.Има и в ТСМ 1000бр.за 6 лв.

# 30
  • Мнения: 126
  ооооо, Доли много ти благодаря , най - после някой ми отговори Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 922
И аз търсих в пикадили-нямаше. Моля варненки да споделят някой магазин за дом. потреби, където ги има. В краен случай ще ходя до Метро, ама ми е малко далечко. Благодаря Ви предварително!

dessie07, виждала съм в магазина за ресторантско оборудване на полиграфията  Peace

# 32
  • Марс
  • Мнения: 439
Аз да питам, избрах си за мъфини, а за кекс от същите дали има, разгледах ги всичките, но съм много зле със сантиметрите и не  съм много сигурна това което си избрах дали става за кекс Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 166
Там-Там, Doli, къде точно се намират тези магазини Vicko в Люлин и на Съдебната, че нещо не се сещам да съм ги виждала?

# 34
  • Мнения: 766
Vicko в Люлин се намира на спирка "Западен Парк" на Метрото, до него е офиса на МТЛ - бл. 155, ако не се лъжа  Peace

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Моите формички  ги взех за 6.90 лв. от  АИКО

Има и от тези кафявите, които сте показали вече, различни форми - 16 лв. са

# 36
  • Мнения: 351
Аз имам силиконови форми и евтини и по-скъпи, но много ми миришат нещата печени в тях, имат някакъв странен вкус. Не знам аз ли само си втълпявам, но определено си ползвам тефлонови форми, а силиконовите събират прах в шкафа, а с такова желание си ги купувах Sad

# 37
  • Мнения: 104
Аз имам силиконови форми и евтини и по-скъпи, но много ми миришат нещата печени в тях, имат някакъв странен вкус. Не знам аз ли само си втълпявам, но определено си ползвам тефлонови форми, а силиконовите събират прах в шкафа, а с такова желание си ги купувах Sad

Дори да си втълпяваш, не си единствена. Използвах само веднъж силиконовите форми, но още докато мъфините бяха във фурната,  от вътре излизаше гадна миризма. Самите мъфини после също имаха лек дъх, въпреки че ги оставих за час на терасата - да се проветряват  newsm78

# 38
  • Мнения: 166
Там-там, мерси Simple Smile

# 39
# 40
  • Мнения: 1 234
И моите са поръчани от същия сайт, дойдоха изключително бързо, със сигурност не миришат при печене!
Ето ги,изпробвани са вече Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 4 141
И аз днес след много чудене след като прочетох коментарите за миризмата все пак си купих форма, беше ме страх повече от една, но сега съжалявам. Веднага я измих и спретнах мъфини във нея , но нищо не ми мирише.
Ето ги и тях

# 42
  • Варна
  • Мнения: 52
Аз съм от Варна и моите силиконови формички си ги купих от магазина на Полиграфията. И от Вико съм си купувала доста неща, но там силоконовите форми не ми се видяха много хубави.
Тези от Полиграфията си ги взех преди около година и тогава формата за 8 броя беше 18 лева. И не са ми миришели никога на нещо лошо.
Иначе хартиени кошнички си купувам от магазина на Илчовски на ул, "Български орел" мисля беше.

# 43
  • Мнения: 15
Аз си купих от Carefour, а съм срещала и в магазини за левче (откъдето сигурно няма да са особено качествени).

# 44
  • София
  • Мнения: 4 141
Вижте какво изобилие има тук: http://www.zmeeborets.com/?page_id=2&record_id=134

# 45
  • София
  • Мнения: 6 232
и аз оттам,благодаря за линка-много съм доволна-доставиха ги за по-малко от един ден  yes

# 46
  • София
  • Мнения: 5 606
А защо няма координати никъде на този сайт  newsm78

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 5 606
Явно вече ми изветрява мозъка! ooooh!

# 49
  • Мнения: 734
А някой знае ли за какво се ползват силиконовите килимчета? Има ги на сайтовете за поръчка в нета до формичките.

# 50
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
А някой знае ли за какво се ползват силиконовите килимчета? Има ги на сайтовете за поръчка в нета до формичките.
Какво е силиконово килимче?

# 51
  • Мнения: 1 777
А някой знае ли за какво се ползват силиконовите килимчета? Има ги на сайтовете за поръчка в нета до формичките.
Какво е силиконово килимче?


Заместват хартията за печене.

# 52
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аха,ясно,мерси.Пък аз си помислих нещо друго Mr. Green

# 53
  • Мнения: 734
А някой знае ли за какво се ползват силиконовите килимчета? Има ги на сайтовете за поръчка в нета до формичките.
Какво е силиконово килимче?


Заместват хартията за печене.

Благодаря, Pety!
Т.е. се слагат на дъното на правоъгълна форма, а за стените на съда? Или направо сладките на килимчето?

# 54
  • Мнения: 4 380
Използва се вместо хартия за печене. Хартията купуваш непрекъснато- килимчето веднъж и за дълго.
И на дъното на тава, и въобще аз понякога пека само на килимчето без подложка върху скарата. Позвам го за месене, точене и завиване на рула. Пандишпанът за руло няма никакъв проблем с отлепване и навиване.

# 55
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз много искам такива формички, проверих в Кауфланд - няма, и в Евроланд проверих - същата история.Но сега като чета как ви миришат се замислям дали да не си взема тефлонови newsm78.В някой от сайтовете предлагат ли тефлонови формички за мъфини?

# 56
  • София
  • Мнения: 4 141
И аз много искам такива формички, проверих в Кауфланд - няма, и в Евроланд проверих - същата история.Но сега като чета как ви миришат се замислям дали да не си взема тефлонови newsm78.В някой от сайтовете предлагат ли тефлонови формички за мъфини?
И аз се притеснявах, като четях коментарите, но все пак си взех, а сега съжалявам, че не си взех различни видове. Не миришат, а са толкова удобни и лесни за измиване. Имах тефлонова и отиде в боклука може би моята не беше стока.

# 57
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Моята е тефлонова и съм доволна Party Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 234
Може ли тези, които са закупили силиконови формички, и миришат, да кажат откъде са купени, да ги снимат, за да не се купува от тях.
Моите писах вече откъде са, пробвани са за краткия период в който ги имам над 5 пъти, и нито има миризма при печене, нито при след това мъфините миришат.

# 59
  • Мнения: 351
Имам силиконови форми купувани от Метро, Евроленд, ТСМ, Щъркелите и всички ми миришат. То моето обоняние е по- изострено, но чета, че и други споделят моето мнение, значи не си втълпявам. По-късно ще ги снимам да ви ги покажа. Тефлоновата ми форма е на Факелман и съм много доволна

# 60
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
tedi80 , откъде си взе тефлоновите формички?

# 61
  • Мнения: 351
От Кауфланд, но после видях, че в Метро са по-евтини.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 232
Снощи правих в силиконовите формички,които бях поръчала от пазарувай лесно-не слагам снимка,защото се опитах да направя "шоколадова лава кейк" и не нацелих печенето, но формичките не миришеха на нищо,напротив,цялата кухня ухаеше на шоколадов кейк, а самите кексчета излезнаха без никакъв проблем. Въпреки леките ми резерви,понеже силиконовата ми форма за кекс,от която съм във възторг е от Двата щъркела на петорна цена,реших,че за 14 лв не мога да очаквам чудеса,се оказа,че са перфектни  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 804
В Кауфланд има формички,хартиени са-100бр. са 3.99лв.В момента няма тефлонови.А в магазин за 1лев видях силиконови,но ми се струват доста евтини-9гнезда за 3лв.,незнам дали ще вършат работа.

# 64
  • Марс
  • Мнения: 439
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.

# 65
  • Мнения: 1 437
В Кауфланд има формички,хартиени са-100бр. са 3.99лв.В момента няма тефлонови.А в магазин за 1лев видях силиконови,но ми се струват доста евтини-9гнезда за 3лв.,незнам дали ще вършат работа.
Вчера гледах в Кауфланд ,но така и не намерих хартиените формички  ooooh!Къде по-точно да ги търся ?

# 66
  • Мнения: 804
Деси71,формичките са наредени при приборите,там където са солнички,оливерници,кухненски прибори,форми за кекс и др.Рафта преди сервизите и чашите.

# 67
  • Мнения: 1 437
Благодаря  Hug Уж там гледах , ама съм голяма блейка ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 4 141
dessi71, виждала съм ги и закачени до кремчетата на Йоткер така отстрани на закачалка  м/у двата стелажа, в малка картонена кутийка са.

# 69
  • Мнения: 461
В Кауфланд има формички,хартиени са-100бр. са 3.99лв.В момента няма тефлонови.А в магазин за 1лев видях силиконови,но ми се струват доста евтини-9гнезда за 3лв.,незнам дали ще вършат работа.
Тефлоновите какви цени имат долу-горе?

.................
Вчера гледах в Кауфланд ,но така и не намерих хартиените формички  ooooh!Къде по-точно да ги търся ?
Хартиени съм виждала и в магазинчетата в подлеза на Тракия.

# 70
  • Мнения: 351
Тефлоновите (12 гнезда) съм ги виждала на 8лв. в Метро, 10лв. в Кауфланд, 12лв. в домашни потреби
Хартиените най-евтини са в ТСМ 1000 бр. за 6 лв

# 71
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
А тефлонови формички продават ли се онлайн?

# 72
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
А тефлонови формички продават ли се онлайн?
Да,продават се.

# 73
  • Марс
  • Мнения: 439
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.

 Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 6 232
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.

 Rolling Eyes

моите са тези http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … p;products_id=974, но не знам колко са "истински"-да се намеси някой,който е по-вещ в занаята  Embarassed. На тях пише,че са за мъфини,станаха много добре изглеждащи кексчета в неделя

# 75
  • Мнения: 1 234
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.
Rolling Eyes
Незнам какво имаш предвид под "истинските форми за мъфини", аз имам две формички от посочения сайт - единия е с 6 гнезда, другия с 11, съответно стават по-големи и по-малки мъфини. И двата вида съм ги пробвала, и ми харесват, въпроса е какви са твоите предпочитания  Peace Истински за мен означава да не миришат формите, да не миришат мъфините и да се използват многократно без да се нарушава по някакъв начин целостта на формата  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 4 916
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.

 Rolling Eyes

Дай определение за "истински", че тук всички много се затрудняваме да ти отговорим. Аз имам съвсем обикновени - 9 гнезда, с големина колкото детско юмруче. Доволна съм  Peace

# 77
  • Мнения: 4 187
Вчера си купих, силиконова форма с 8 гнезда, правоъгълни. В магазини БигШоп имат разпродажба, формата струваше 7лв. Изпробвах я доволна съм, съвсем истинска си е  Grinning !

# 78
  • Мнения: 759
Star, би ли споделила от кой точно Биг Шоп във Варна си я купила формата?

# 79
  • Марс
  • Мнения: 439
Понеже съм новак и имах предвид кои от всичките форми са стандартни за мъфини, че някои мами се оплакват от по-големите форми, че не ставали хубави мъфините Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 4 187
xtna, аз я взех от този на Севастопол, но видях ,че има и в този на 8ми Приморски!

# 81
  • Мнения: 759
star, мерси за инфото! Simple Smile утре имам излизане и дано не са се свършили, защото от половин година вече се каня и е крайно време за да са обзаведа...

# 82
  • Мнения: 4 916
Понеже съм новак и имах предвид кои от всичките форми са стандартни за мъфини, че някои мами се оплакват от по-големите форми, че не ставали хубави мъфините Rolling Eyes

Няма стандартни размери. Купуваш според собствените си виждания колко ядете и колко ще ви стигне.

# 83
  • Мнения: 1 234
xtna, аз я взех от този на Севастопол, но видях ,че има и в този на 8ми Приморски!
И аз оттам я купих моята преди почти месец. Ето така изглежда. Цвета не е реален, защото е правена снимката със светкавица. По-плътен силикон е от тия дето се поръчват по нета, тези са немски, другите - италиански. Нямам оплаквания ни от едните, ни от другите.  Peace

# 84
  • Мнения: 4 187
martin4e, моята е същата  Grinning, по - тъмно синьо е , да !

# 85
  • Мнения: 55
Имам форми на Факелман, трябват ли ми хартиени формички?
Мерси Hug

# 86
  • Мнения: 1 313
На мен ми е интересно вижда ли ли сте някъде кръгли силиконови форми за мъфини като чашки, тоест не тавичка с 6-8-12 гнезда, а да могат да се подреждат една в друга чашките. Аз имам такива с коледни форми, по горе в темата има линк към тях, но си търся и кръгли, а не мога да намеря.

За силиконовото килимче - аз не го ползвам вместо хартия (обикновено когато пека сладки ползвам поне 2 тави, а килимче имам едно), но го ползвам да меся, разточвам тесто и изрязвам сладки. Много ми е удобно.

sunnshine, хартиените формички са удобни ако кексчетата ти залепват, защото вадиш без проблем кексчето с хартиената формичка и формата ти няма нужда от сериозно миене и търкане.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 18:49 от Арлина

# 87
  • Варна
  • Мнения: 567
Вчера търсих в Кауфланд силиконови форми, но така и не намерих!
Или съм много заспала или наистина е нямало!

# 88
  • Мнения: X
Не си заспала,няма в Кауфланд. Peace

# 89
  • Мнения: 759
Снощи, когато се прибирах от Алба (Варна), минах по задната уличка. Там има някакъв магазин Пиеро или Прего, не запомних точно как беше, но продават кухненско обзавеждане и прибори и всякакви такива чудесии...В тъмното ми се мерна, че има и силиконови форми за мъфини. Няма да се учудя да се бъркам, но почти съм сигурна, че беше това. естествено в 23ч. беше затворено и нямам представа колко струват  Mr. Green

# 90
  • Мнения: X
В Прего на Пикадили парк има сил. форми за кекс и сил. форми като за бонбонени фигурки-съвсем са плитки, скъпи ми се видяха.В интернет офертите ми се сруват по-добри,а и вече са изпробвани от други мами и са доволни.

# 91
  • Мнения: 2 028
момичета, тези дни съм решила да си купя силиконови форми за печене на мъфини и на кекс...

изчетох темата внимателно, но не стигнах до ясен извод, трябва ли в крайна сметка да се слагат хартиени формички в гнездата или не?

благодаря предварително  Hug

П.П. лелееее, сега видях, че в темата последно е писно септември, намерих я през търсачката и не обърнах внимание  Embarassed

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 07:29 от ray

# 92
  • Мнения: 1 234
ray , не се слагат хартиени формички, когато формите са силиконови  Peace Само преди първата употреба е задължително да ги намазниш.  Peace

# 93
  • Мнения: 2 028
ray , не се слагат хартиени формички, когато формите са силиконови  Peace Само преди първата употреба е задължително да ги намазниш.  Peace

благодаря много, много за бързия отговор   bouquet  значи, ще действам смело  Peace

# 94
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Аз също от доста време съм решила да си купя форми за мъфини, но в Пловдив така и не успявам да открия   Confused  Гледала съм в Метро, Пикадили, по магазини за дом. потреби, но така и никъде не успявам...  Моля за помощ, ако някой има идея, къде мога да намеря из Пловдив такова нещо. Единствено в Пикадили има хартиени формички. Нямам претенции дали ще са силиконови или тефлонови.  Praynig

# 95
  • Мнения: X
Ако не ти се обикалят магазините можеш да си поръчаш от тук.
Аз си взех/но от магазин за проф. кухненско оборудване/ ето такива,сега съм си поръчала още 1 бр. от същите,защото са много сполучливи и съм доволна,а и никакви хартиени кошнички няма да ти трябват.
Освен това много момичета си взеха тефлонови от Кауфланд и са предоволни и те. Peace

# 96
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
PURE ELIXIR, благодаря за бързия отговор   bouquet Тези на змееборец ми харесват, но никъде няма цени, а и дали мога да ги поръчам по нета? Освен да отида до Кауфланд, малко ми е далечко но ще се пробвам и ще се разходя до там, пък дано има...

# 97
  • Мнения: 351
Beloslava, тефлонови форми за мъфини има в Метро и в Кауфланд със сигурност

# 98
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
В Метро на околовръстното в Пловдив гледах, но така и не успях да открия, но ще отида до Кауфланд и ще търся там  Peace

# 99
  • Мнения: 351
В тракийското Метро съм ги гледала, а моите са от Кауфланд на Факелман за 10 лв

# 100
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
tedi80, благодаря   bouquet Днес няма да е, но ще се пробвам утре да отида до Тракия и там ще пообиколя до Кауфланд и ако се наложи и до Метро.

# 101
# 102
  • Мнения: 158
в метро,тракия,в пловдив са на промоция тефлонови около 9лв за 12 мъфини.а силиконови преди около година взех от евро ленд на главната за подарък бяха.яд ме е че не взех и за мен сега проверявам често и няма.питах и тя казаха че много хора се интересуват ,но не са зареждали скоро

# 103
  • Мнения: X
Змееборец нямат цени,но имат поне на картинка завидно разнообразие,можеш да звъннеш и да питаш за конкретния модел за цената,разбира се ще се оскъпят от доставката допълнително,но пък са страхотни,още докато изкараш мъфинките от фурната и с два пръста натискаш отдолу и изскачат,нищо не залепва и няма да киснеш и търкаш.Аз намерих същите във Варна в магазина за кухн. оборудване до ІІ РПУ,нямат почти никакви наличности,но имат каталог и можеш да си поръчаш същите като на Змееборец и Пазарувай лесно.

# 104
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Момичета, благодаря ви   bouquet  Успях да намеря в Метро от тефлоновите и се сдобих с така желаните формички, но пък нали съм си късметлийка нямаше хартиени кошнички  ooooh! Дали може тефлона да се ползва и без тях, за да мога още утре да изпробвам придобивката или ще трябва да прескоча и до пикадили?

# 105
  • Варна
  • Мнения: 567
Момичета, благодаря ви   bouquet  Успях да намеря в Метро от тефлоновите и се сдобих с така желаните формички, но пък нали съм си късметлийка нямаше хартиени кошнички  ooooh! Дали може тефлона да се ползва и без тях, за да мога още утре да изпробвам придобивката или ще трябва да прескоча и до пикадили?


Аз също си взех от Метро и ги изпробвах, само намазних формите и това е, излязоха без никакъв проблем!

# 106
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Супер, още днес ще ги изпробвам  Twisted Evil

# 107
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Отдавна съм бройнала една такава силиконова форма като звезда, но все си мислех, че не е така лесно както всички казват. Обаче вие ме обнадеждихте. Ще взема да я купя тия дни и да изненадам домашния зверилник по празниците със сладкиш-звезда. Grinning Аз специално видях формата в магазин Genesis. Има и за малки кексчета. Цените са около 30-ина лева някъде.

# 108
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Имам 3 силиконови форми - за кекс, за малък сладкиш и за мъфини със 6 гнезда. Страшно са удобни и лесни за ползване. Онзи ден видях форма за кекс за като моята и не се стърпях и я купих за приятелката ми (много приятно я изненадах). Сега си търся още мъфин-форми с повече гнезда и за по-малки мъфинчета, но не мога да намеря.
А иначе видях в Вико-то в Люлин коледни форми за мъфини със 6 гнезда, но ми бяха доста големи като обем.

# 109
  • Мнения: 57
Аз имам от скоро такава: http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … ;products_id=2268 и съм страшно доволна  Hug. Сега обмислям закупуването на втора, така цялата доза ще изпичам наведнъж  Peace

# 110
  • Мнения: 2 028
Аз имам от скоро такава: http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … ;products_id=2268 и съм страшно доволна  Hug. Сега обмислям закупуването на втора, така цялата доза ще изпичам наведнъж  Peace

и аз вече съм горд собственик на същите силиконови форми за мъфини (само че по-малките, с 15 гнезда)... днес мисля да ги ползвам за сефте... само последно исках да питам... направо ли ги слагате в печката, имам чувството, че ще се разтече туй чудо  Embarassed  Laughing

# 111
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Ray, слагай ги смело във фурната, нищо им няма. Само да знаеш, че преди първото ползване трябва да се намажат отвътре с мазнина. После не се подмазват вече - само сипваш, печеш и вадиш. Wink

# 112
  • Мнения: 2 028
добре, ще действам смело  Grinning

# 113
  • Мнения: X
На мен също ми изглеждаха афиф работа,но се оказаха мноого сполучливи.Само е малко трудно да ги пренеса на решетката във фурната без да ги разклатя,за това ги слагам в/у дъската за хляб и от нея ги прехвърлям на скарата.

# 114
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз пък слагам формата върху тава (правоъгълна) и си пека нещото във формата върху нея.  Peace

# 115
  • Мнения: X
Аз пък слагам формата върху тава (правоъгълна) и си пека нещото във формата върху нея.  Peace
Да,и така става,другият път така ще направя. Peace

# 116
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И тук да питам- някой знае ли и-нет магазин, откъдето да поръчам кръгла форма за торта?

# 117
  • София
  • Мнения: 6 232
тук имаше интересни неща-дори с 3 дъна
http://www.bestshopbg.com/home.php?cat=255

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Мами, моля ви дайте ми сайт от където да си поръчам тефлоновите формички. Не мога да ги намеря иначе newsm45 Искам цяла тавичка с формички, а не по отделно.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 141
За тефлонови не мога да помогна, но последно видях силиконови в техномаркет. Голям стелаж с най - различни форми и размери.

# 120
  • Мнения: 216
а в Пловдив някой скоро да е купувал форми за мъфини-нито в метро-нето в кауфланд-никъде ги няма newsm78

# 121
  • София
  • Мнения: 4 141
а в Пловдив някой скоро да е купувал форми за мъфини-нито в метро-нето в кауфланд-никъде ги няма newsm78

Опитай в Техномарект, там последно купувах има страхотно разнообразие на италиански силиконови форми.

# 122
  • Мнения: 87
колко струват и за колко броя мъфини са?

# 123
  • Мнения: 690
Аз съм от Пловдив и вчера след двумесечно търсене си купих тефлонови формички. Проблемът е че бяха последните, а жената каза, че няма да зареждат. Много съжалявам, дано да има другаде. Знам колко е гадно, сякаш живеем в малък град...

# 124
  • Мнения: 87
и тефлоновите са хубави, но понякога залепват, особено ако има плод или парченца шоколад в мъфините. силиконовите сигурно са по-добри.

# 125
  • Мнения: 14
Здравейте, и аз от няколко дни имам силиконови формички. Отделно се продаваха и аз си купих четири. Реших да пробвам дали са хубави, та ако ми харесат ще си взема още Simple Smile В магазина имаше и по 4 и по 6 формички като тавичка, пак силиконови. Тази вечер или утре ще ги пробвам и ще кажа дали си струват  Thinking А магазина се намира до Техническия университет в София, от спирката като тръгнете към университета и има една нова сграда, в нея има един магазин за домакински работи предимно, той е май от типа по левче, но ми се виждат що-годе качествени работите. Та, от там си купих моите формички. Имаше и хартиени капсулки - и от тях си взех, доста изгодно даже  Peace

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Формички за мъфини има в Кауфланд-Тракия в Пловдив. Вчера ходих, имаше още. Но са отделни чашки. Силиконови има в Техномаркет и Технополис. Но аз си търся тефлонова тавичка с гнезда. Въпреки, че и чашките ми вършат хубава работа.

# 127
# 128
  • Мнения: 685
Обхванала ме е тази вълна и мен - формички за мъфини, намерих си в ЛаРедута, но ми е интересно дали и тук има..разгледах сайтовете на Технополис и Техномаркет, но така и не открих формичките, на какви цени са  newsm78 Макар да съм сигурна, че от чужд сайт ще ми легне по-евтино, колкото и парадоксално да звучи.

# 129
  • у дома
  • Мнения: 7 154
Я дай линк ан тези от Ларедут,една приятелка миналата година си взе от там и е монго доволна ,а аз така и не ги намирам къде да ги търся...

# 130
  • Мнения: 685
Ето:
http://www.laredoute.fr/vente-moules-a-gateaux-en-silicone-4-mod … &numberpage=1
набелязала съм си тези 6те и 8 тарталетки, само да ми ги изкупите до понеделник, ще ви скъсам ушите  Mr. Green че кътам парички, да не би да пуснат нещо мнооого на далавера  Joy
Иначе момичета от темата ми дадоха и този линк с 8 броя http://www.laredoute.fr/vente-moules-a-gateaux-en-silicone.aspx? … &numberpage=2
но нали все гледам далаверата реших, че от по-евтинджоса ще си имам на същите пари почти повече бройки и то различни  Mr. Green

 Blush На първата стр от темата има и видовете, които ги няма налични.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 141
В Техномаркет са, за Технополис не знам дали има. Да ви кажа не бяха евтини купих форма за кекс за подарък за 18 лева. Мойта форма за мъфини я бях намерила за 9 лева. А в по - големите магазини за левче търсили ли сте. И там съм намирала има и единични, върти ми се в главата 1, 50 лв. бройката. В Джъмбо има, знам че и в Пловдив имате вече, но там са май само за кекс.
Стискам палци да си купите, като знам аз колко обикалях.... ooooh!

# 132
  • София
  • Мнения: 3 789
Сори за спама, но някой да е купувал наскоро хартиени в Сф?
Видях само в Пикадили, на Ф.......но ми идваха скъпички като цена- около 5лв. за 100 бр Crossing Arms

# 133
  • Мнения: 156
Най удобни и хубави форми за мъфини,малки кексчета,козуначета,тарталетки и др. са тези от " двоино силиконизирана пекарска хартия UC2 BRANOPAC" немско производство са. По принцип са за професионална употреба. един стек от хиляда броя струва около  39-40 лв. Имат няколко размера.

# 134
  • Мнения: 685
Мишле, аз като клюкарка (нали ви казвам, че изчетох сума теми къде ли не) за хартиени срещнах, че имало в Двата щъркела на Пиротска, дано го казвам правилно, че нито съм от София, нито имам на идея кой е магазинът  Mr. Green 200 бр били около 7 лв, срещнах и в някакъв сайт, пак толкова излизаха, но там и доставка имаше, тъй че ако ти е на път магазина....зимна разходка  Mr. Green

vangobi, хубаво си казвам аз, че от н-км далече ще ми легне по-евтино да си купя, отколкото от местен магазин (то и в нашия град няма Техно...., тъй че не е гаранция кога ще отида където има).

# 135
  • Мнения: 166
Сори за спама, но някой да е купувал наскоро хартиени в Сф?
Видях само в Пикадили, на Ф.......но ми идваха скъпички като цена- около 5лв. за 100 бр Crossing Arms

Мисля, че на най-изгодна цена от 2,80 лв. за пакетче хартиени формички има в Китайския магазин на ул. Цар Самуил (в участъка между Пиротска и Екзарх Йосиф).

На пакетчето не пише каква е бройката, защото жената ми обясни, че ги мерили на грамаж.
Със сигурност ми каза, че са над 100 бр.

Има два размера за мъфини и за бонбони!

# 136
  • Мнения: 156
е то там е момента колко грама е хартията нагъване дебелина силиконизиране. то като ги вземеш и не стават и се отварят все едно са от вестник за какво са ви Simple Smile))

# 137
  • Мнения: X
В Техномаркет са, за Технополис не знам дали има.
Има,има,мисля даже писах по-рано,вторите ми са от там,струваха около 17 лв. за 6 гнезда.В нашия Техномаркет гледах също,но видях само правоъгълни форми за кекс.

# 138
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, аз снощи правих мъфини в силиконовите ми формички и се оказаха много хубави (поне засега)  newsm78 Съмнявах се в качеството, понеже, както вече писах, са от магазин за левче или нещо подобно  Wink Днес си купих още осем формички. Има и още в магазина и са само по левче  Hug Магазина се намира до Техн. университет, София. Като тръгнете от спирката по тази улица, където са закусвалните, книжарниците... в една нова кръгла сграда на 1-вия етаж, магазина е овален, има домакински стоки предимно, няма как да не го видите  Wink

# 139
  • Мнения: 685
 #Cussing out А аз докато се тутках дали да пускам поръчка или не някой изкупи мъфинските форми от лаРедута и сега само с тарталетни ще си карам (дано поне те дойдат).

Бетка, щракни твоите форми как изглеждат, не съм от София, ама ако открия някъде из нашенски еднолевови магазини нещо, поне да знам какъв вид има  Mr. Green На каква цена са?

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 167
Връщам се да прочета темата, че напоследък съм луднала по тези формички.  Peace

# 141
  • Мнения: 12
Здравей те,и аз от скоро съм запалена по мъфините Wink.,ако някой се интересува аз си купих формички за мъфини от ЮСК Пловдив.Моите са  с 6 гнезда за 5лв-силиконова и съм много доволна.В ЮСК имаше и квадратни и правоъгълни формички.Дано съм ви била полезна! Simple Smile

# 142
  • Мнения: 685
silyur, добре звучи като цена май  Rolling Eyes
Сега, ако кажеш на неразбралите кое се води ЮСК ще си златна  Mr. Green От Асеновград сме, но идваме по работа или за разходка в Пловдив, та ако е на лесно място или където ходим да взема да посетя това ЮСКо  Grinning

 Blush аз формите за тарталети пък ги ползвам за каквото ми дойде на ума, каквото правя освен в тавата, слагам и в някоя и друга формичка ей така за кеф.

# 143
  • Мнения: 12
ЮСК така му викаме,а точно се чете JYSK.  Simple Smile Намира се до Метро и сега вече до новия мол Галерия.Вчера ходих до новия магазин Карфур,но беше такава лудница че неможах да видя дали има формички за мъфини. Cry.

# 144
  • Мнения: 685
 Hug Ясно, благодаря!

# 145
  • Мнения: 850
   Миналата седмица си купих от Техномаркет Европа в Бургас , италиански са ! Вече ги пробвах и са перфектни !  Hug

# 146
  • Мнения: 83
И във варненският ТЕХНОМАРКЕТ има.

# 147
  • на Земята
  • Мнения: 291
Момичета,купих си 12 бр.силиконови формички за 7 лв. единични,не тавичка.Много евтини ми се струват и са толкова меки,че се чудя да ли ще стане нещо,леко да се наклонят и всичко ще се излее.Така направо ли да ги нареждам във фурната или може би в тавичка?И още нещо,че съм запалена,запалена по тези мъфини,ама никога не съм правила.Все си мисля,че няма да ми се получат,има ли някакъв трик,и каква е вероятността да не се получат?

# 148
  • Мнения: 685
Кикито, сини на цвят ли  са?
Преди време (седмица-две) и аз от местен магазин, в който дори не очаквах, че има формички си взех, но бяха по 1.20 лв бройката, но доста големи, поне 2 пъти по-големи от стандартните хартиени, точно такива меки сини, хич не се надявах, че ще стане нещо от тях и също се притеснявах да не би да "изгорят", ама нищо им нямааа  Party Чудя се какво се мотая и още не съм отишла да взема поне още 4-6, че така да може + тарталетките да заемат цялата фурна. В тези тъничките се изпичат мъфените идеално.

# 149
  • на Земята
  • Мнения: 291
Три цвята,много хубави,сини,розови и зелени,но са мънички.Директно във фурната ли се слагат или трябва да са в тавичка?Опаковката е прозрачна квадратна кутийка.

# 150
  • Мнения: 685
Ахаа, моите са "насипни" на бройка ги продаваха.
Както решиш може да ги използваш. Според мен ги слагат в тавичка, за да може да са на едно място и като ги вадиш да е по-удобно или като са едно до друго няма как да се накривят и изсипят, лично на мен не ми се разливат, ако са по отделно и без нищо. Хартиени формички обикновено слагат на металните форми, че по тях залепва тесто и трудно се изчистват след това, а тези няма проблем.
 Hug Вкусни мъфенчета ти желая да станат!

# 151
  • на Земята
  • Мнения: 291
Благодаря.Надявам се да ми се получат.

# 152
  • Мнения: 6
Силиконови форми за печене и замразяване на италианската марка PIAZZA:
http://www.-spam073-.com/2010/05/silikonovi-formi-pechene-piazza-robusta.html

  chef  chef  chef

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 15:49 от He3acnuBka

# 153
  • Мнения: 876
Има ги в Пикадили, а също така и в един магазин за домашни потреби в Сердика Център (на -1 етаж, около Orange се намира)  Heart Eyes

# 154
  • Мнения: 174
Силиконови форми има в магазина за 1 лев в Сухата река,всякакви размери и форми има и в един магазин в Редута на Атанас Узунов е магазин за домашни потреби,а и на Козлодуй има едно левче и там има много

# 155
  • Мнения: 174
Магазин за домашни потреби на ул.Сердика,пада се зад минерелната вода

# 156
  • София
  • Мнения: 102
На "Атанас Узунов" са се свършили. В магазинче за дом. потреби на Женския пазар - като вървиш от трамвая 20 надолу към ул."Цар Симеон", в дясно, още в началото до магазинчетата за перилни препарати - има италиански, по 15.20 лв

# 157
  • Мнения: 3
В ТСМ магазините също продават силиконови форми за мъфини и други - единични (в комплект по 12 бр. -  10 лв) и "тавички" с 8 и 12 гнезда.
Също така и в магазини за 1 лв - от тях съм си купила единични бройки по 1 лв и са много добри. В тях се пече перфектно и не е необходимо предварително намазване с мазнина и поръсване с брашно.

# 158
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте мили дами.
Аз си търся някакви формички за мъфини като за Хелоуин. Никъде не мога да намеря, я на баба яга, я на прилепче. Можете ли да помогнете?  Thinking newsm78

# 159
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 155
Аз си купих силиконови формички (италиански) бяха около 16 лв, но след три ползвания формичката се скъса.
Незнам каква е причината, но много се ядосах и си купих тавичка за 12 мъфина и хартийки. И сега си ползвам нея.
На някой случвало ли му се е такова нещо?

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 113
 В Темпо видях различни силиконови форми за мъфини,по 6,12бр и единични.Имаше и форма за кекс- звезда.

# 161
  • София
  • Мнения: 11
Да ви попитам малките метални формички да едновремешните "кошнички" дали стават за мялки мъфини? И ако да, трябва ли да им се слагат от хартийките?

# 162
  • Варна
  • Мнения: 472
Силиконови формички - отделни, 6 броя с форма на сърце има в Карфур. Цената им беше 10 лв.
Малко тънички ми се сториха, пък и формата не ми допада, да бяха поне кръгли.

# 163
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И в Кауфланд има някакви, ама въобще не ми харесаха на външен вид, някакво бледо копие, а цените  ooooh!

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
Да ви попитам малките метални формички да едновремешните "кошнички" дали стават за мялки мъфини? И ако да, трябва ли да им се слагат от хартийките?
       Стават,и аз доскоро тях ползвах без хартийки,но много миене и търкане има след това освен ако не са направени от маслено тесто.Веднъж ми залепнаха,киснах ги и ръждясаха...вече нямам.Купила съм си различни форми от силиконовите и хартийки от ТСМ/1000бр.за 6лв./

# 165
  • София
  • Мнения: 11
Купих си силиконови форми за мъфини и правих няколко пъти кексчета- станаха страхотно. Вчера се опитах да направя нещо като желе, стоя цяла нощ в хладилника, но не мога да го извадя от формата? Как се процедира в такъв случай? Иска ми се освен за кекчета д аползвам формата и за различни желирани кремчета, дали става   Thinking

# 166
  • Мнения: 685
Иренка, чувала съм, че разните там желирани работи, ако се поставят за малко в гореща вода, заедно със съда в който са, разбира се, после се изваждат лесно.  Peace
то нали е силиконово и меко?? защо не може да извадиш желенцата, залепнали ли са  newsm78

Има една темичка в готварския за всякакви въпроси, за които няма тема, там с мн на Ти с нещата, питай там Wink

# 167
  • София
  • Мнения: 11
Иренка, чувала съм, че разните там желирани работи, ако се поставят за малко в гореща вода, заедно със съда в който са, разбира се, после се изваждат лесно.  Peace
то нали е силиконово и меко?? защо не може да извадиш желенцата, залепнали ли са  newsm78

Има една темичка в готварския за всякакви въпроси, за които няма тема, там с мн на Ти с нещата, питай там Wink

благодаря anny, може ли линк към темата Praynig
извинявам се за спама

# 168
# 169
# 170
  • Мнения: 1 259
Здравейте, имам два въпроса... ако използвам метални формички, трябва ли да слагам хартиените форми вътре? А другият е, хартиените формички само като подложка ли се слагат, могат ли да се ползват само те(без метални) или няма да задържат сместа? Никога не съм правила мъфини, нямам още и необходимите форми, но ще си закупя...от скоро започнах да се интересувам от тези изкушения!

# 171
  • под тепетата
  • Мнения: 9 373
Не е задължително да слагаш хартиени капсули, но е по- чистичко и не мажеш металните форми с мазнина и не ги набрашняваш ( демек по-мързеливо  Mr. Green ). Не можеш да ползваш  само хартиени капсули, защото тестото е тежко и ще имаш после кексче - питка  ( лично пробвано). Има един вид хартиени капсули , които могат да се ползват без метални или силиконови форми, самите те са твърди и съответно по-скъпи. Виждала съм само на снимка такива.

# 172
  • Мнения: 1 259
Мерси за отговора!

# 173
  • Мнения: 241
много харесвах силиконовите форми докато не почнаха да пускат някакъв вкус в мъфините, на нещо синтетично. Моите си ги взех от Германия, което не е гаранция за качество, но не е и за пренебрегване. Вече пека с хартиени или направо режа парчета хартия за печене и ги нареждам във формата. По безвредно и със сигурност не ми слагат някакви химии в мъфините

# 174
  • Ст.Загора
  • Мнения: 683
 Информация  за  мамите от Стара Загора , в новия МОЛ има един магазин Рино  за домашни стоки .Там има голямо разнообразие на  силиконови форми и на добри цени. Аз търсих хартиени но нямаха  Sad.  Някои знае ли  от къде мога да намеря в Стара Загора?

# 175
  • Мнения: 169
Здравейте момичета   bouquet
От известно време се оглеждам и аз за форми за кесчета, мъфини  заради сина ми.Той направо умира за така наречените мадлен/ от френски/.
 Тъй като не ях особено убедена в успеха си със силиконовата/те форми, взех на заем от свеки една кексова форма и си спретнах рецепта нормална, мдааааааааааааа ама  ooooh! резултата залепнал кекс- вариантите са два:
1. не беше никък изстинал, но дребеус беше много настоятелен .
2. намазних формата със олио но може би не е трябвало или не е било достатъчно омазнена.
Моля дайте малко инфо
И така да знам дали изобшо да купувам и малко формички или да си остана само с желанието
Благодаря предварително   bouquet

# 176
  • София
  • Мнения: 6 232
Belbey,аз винаги вадя горещи нещата от формата,така че,едва ли това е проблемът,но и никога не съм мазала формите с нещо.Нямам проблем с изваждането-нито на мъфините ,нито на кексовете /ползвам само силиконови форми-в различни големини/

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
И при мен залепват,не ги мажа,а може би трябва...и все още силикона мирише неприятно по време на печене,но добре,че след това кекса не мирише

# 178
  • София
  • Мнения: 6 232
Аз изхвърлих 3,купени от сайта на "Пазарувай лесно"..така и не спряха да миришат -не знам,какъв беше този силикон,но имах чувството,че всичко после ми мирише отвратително. Останалите ги поръчах от e-bay и нямах този проблем.

# 179
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Интересно, защото най-качествените ми силиконови форми са точно от сайта "Пазарувай лесно". Но пък са доста скъпи там. Сега пазарувам от един магазин на пазара в Люлин, където същите неща са на половината цена и са чудесни.
Първата си силиконова форма с гнезда за мъфини купих от магазина Vicko и бях много доволна от нея. После си купих наведнъж 2 форми с по 12 гнезда от същия магазин и попаднах точно на миришещите. Даже и пушеха, макар че ги сложих на температура 180-190 градуса, а би трябвало да издържат до 230 или 240. Пробвах няколко пъти да ги ползвам докато разбера че са или менте или боклук или по-скоро двете заедно. Така че въпрос на партиди.

# 180
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
Сега правих бананови мъфини и реших да намажа формите,но пак залепнаха....Как ги правите да са равни отгоре,съответно като се обърнат да седят нормално,а не килнати и изтумбени....моите все се подуват,като топки и им се губи формата,скоро ми подариха форма с малки розички,но като се изпекат не приличат много на такива,получават се връхчета,пълня формичките до половина,но не се надигат равномерно,дали отгоре да не слагам хартия за печене...

# 181
  • London, baby
  • Мнения: 800
mimeto_555, Кауфланд със сигурно имате - там има хартиени.

# 182
  • Ст.Загора
  • Мнения: 683
viessmanka ,  благодаря ще проверя в Кауфланд.

# 183
  • London, baby
  • Мнения: 800
Doli, не знам защо не искаш да са подути, може би защото ще ги украсяваш, но аз рецепти на мъфини като съм гледала, са едни големи, дори разпукани кексчета. Иначе аз имам метална форма, в нея слагам хартиените формички, за по-лесно слагане във формите използвам лъжица за сладолед.

# 184
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Доли, самата технология на правене на мъфини води до този ефект. Ако искаш да са равни и след опичането да ги обърнеш, т.е. горната част да ти е плоска и да стане дъно, то трябва да работиш с кексово тесто, правено с миксер и да правиш малки кексчета.
При мъфините с миксер се разбиват течните съставки и се сипват към сухите, разбърква се няколко пъти с лъжица докато сухите съставки поемат течните и това е. Структурата остава по-различна и при сипване във формичката тестото не се натиска и заглажда и структурата остава по-груба. Целта е да се получи типичната форма на бухнал мъфин. Точнто както е написала Viessmanka - мъфините са големи разпукани кексчета.

Така че ако искаш да са без връхчета, ползвай рецепта за кексово тесто и ще ти се получи. Аз така правя, когато ползвам формичките си с дъно на цвете. Обръща ги, правя им различни глазури, украсявам и т.н. Но това вече са си кексчета, не мъфини.

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
Да,права си ....формите ми повече са за малки кексчета,а не за мъфини....но защо залепват,а и после дори след дълго накисване трудно се измиват...не са ми евтини формите,повечето са ми донесени от чужбина ,не са от магазините за левче

# 186
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Така че ако искаш да са без връхчета, ползвай рецепта за кексово тесто и ще ти се получи. Аз така правя, когато ползвам формичките си с дъно на цвете. Обръща ги, правя им различни глазури, украсявам и т.н. Но това вече са си кексчета, не мъфини.
Ще може ли някоя изпитана рецепта за кексово тесто, с която е сигурно, че ще станат равни кексчетата!

# 187
  • Мнения: 3 215
Може би сте споменали (прочетох само няколко страници назад  Blush), но тефлонова форма, както и силиконови формички и хартийки (или както там се наричат) има в Икеа  Peace
Решила съм и аз да се пробвам да си понаправя малко, та ще следя какво споделяте тук и в другите подобни теми  Peace
Успех в печенето  Mr. Green

# 188
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравеете,
може  ли сега да ми кажете най- сполучлива рецепта за мъфини с плод някакъв? И  колко се пълнят формите, колко се пекат -на какви градуси! Моля зя малко помощ!  И от горе каква глазура слагате и украса! Благодаря на кулинарките, които ще пишат!!!

# 189
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравейте, искам да ви попитам -ако се използуват хартиени подложки за мъфини-те мажат ли се с олио за да не залепват или направо се сипва тестото  да се пекат?И тези подложки  в тава ли ги нареждате?

# 190
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Здравеете,
може  ли сега да ми кажете най- сполучлива рецепта за мъфини с плод някакъв? И  колко се пълнят формите, колко се пекат -на какви градуси! Моля зя малко помощ!  И от горе каква глазура слагате и украса! Благодаря на кулинарките, които ще пишат!!!


В тази тема е по-вероятно някой да ти отговори http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=579703.0

# 191
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, някоя от вас има ли такива форми за мъфини и ще може ли да сподели дали е доволна?
http://zebrahome.bg/kitchen-craft-colour-works-cup-cake-cases.html

До сега никога не съм правила мъфини и нямам формички.

# 192
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Хрисито,
аз имам абсолютно същите, само че си купих комплект от 6 броя и после съжалих, че не взех повече.
Има 3 силиконови форми с гнезда съответно за по 5 и 6 мъфина, но единичните са ми най-удобни и любими.
Горещо ти ги препоръчвам. Аз си ги нареждам в плоската тава към фурната и пека. По-удобни съм ми от формите с гнезда, защото по-лесно се вадят мъфините.

# 193
  • София
  • Мнения: 64
Didranad, много ти благодаря за отговора.  bouquet И аз се бях спряла на тях, защото реших, че като за начало ще ми е по-лесно. А пък и ми изглежда, че без да слагам хартиени формички ще стават на вълнички Simple Smile
Още сега си ги поръчвам и след като направя нещо в тях ще покажа резултата.

# 194
  • Мнения: 220
Здравейте, някоя от вас има ли такива форми за мъфини и ще може ли да сподели дали е доволна?
http://zebrahome.bg/kitchen-craft-colour-works-cup-cake-cases.html

До сега никога не съм правила мъфини и нямам формички.

Аз съм МНОГО доволна от единичните формички! Имам 20 бр. Първо си взех от Аико 12 бр. за 7 лв., но после на два пъти купувах по 4 бр. в опаковка за около 3 лв. всяка. В плоската тава от фурната се нареждат точно 20 форми. Солените кексчета ги пека без хартийки. Супер лесно излизат всеки път, затова горещо препоръчвам единичните силиконови форми!

# 195
  • Мнения: 0
Момичета ,това е магазин за сладкарски консумативи , намира се в Банишора , там има всичко за мъфини , както хартиени форми, стендове ,декорации ,така и готова смес ,която се приготвя много лесно .. аз лично правих скоро и станаха много вкусни ,но нямах тава и ми се обезформиха
Ето линк на магазина: http://sladkatakushta.com/formi-za-pechene/formi-za-muffins.html
 Hug  chef

Общи условия

Активация на акаунт