Откъде силиконови формички за мъфини

  • 58 314
  • 195
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 234
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.
Rolling Eyes
Незнам какво имаш предвид под "истинските форми за мъфини", аз имам две формички от посочения сайт - единия е с 6 гнезда, другия с 11, съответно стават по-големи и по-малки мъфини. И двата вида съм ги пробвала, и ми харесват, въпроса е какви са твоите предпочитания  Peace Истински за мен означава да не миришат формите, да не миришат мъфините и да се използват многократно без да се нарушава по някакъв начин целостта на формата  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 4 916
Аз ще помоля все пак да ми дадете линк на истинските форми за мъфини, че някой се оплака -едни били по -малки, друг по-големи и сега съм в чуденка, благодаря предварително.

 Rolling Eyes

Дай определение за "истински", че тук всички много се затрудняваме да ти отговорим. Аз имам съвсем обикновени - 9 гнезда, с големина колкото детско юмруче. Доволна съм  Peace

# 77
  • Мнения: 4 187
Вчера си купих, силиконова форма с 8 гнезда, правоъгълни. В магазини БигШоп имат разпродажба, формата струваше 7лв. Изпробвах я доволна съм, съвсем истинска си е  Grinning !

# 78
  • Мнения: 759
Star, би ли споделила от кой точно Биг Шоп във Варна си я купила формата?

# 79
  • Марс
  • Мнения: 439
Понеже съм новак и имах предвид кои от всичките форми са стандартни за мъфини, че някои мами се оплакват от по-големите форми, че не ставали хубави мъфините Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 4 187
xtna, аз я взех от този на Севастопол, но видях ,че има и в този на 8ми Приморски!

# 81
  • Мнения: 759
star, мерси за инфото! Simple Smile утре имам излизане и дано не са се свършили, защото от половин година вече се каня и е крайно време за да са обзаведа...

# 82
  • Мнения: 4 916
Понеже съм новак и имах предвид кои от всичките форми са стандартни за мъфини, че някои мами се оплакват от по-големите форми, че не ставали хубави мъфините Rolling Eyes

Няма стандартни размери. Купуваш според собствените си виждания колко ядете и колко ще ви стигне.

# 83
  • Мнения: 1 234
xtna, аз я взех от този на Севастопол, но видях ,че има и в този на 8ми Приморски!
И аз оттам я купих моята преди почти месец. Ето така изглежда. Цвета не е реален, защото е правена снимката със светкавица. По-плътен силикон е от тия дето се поръчват по нета, тези са немски, другите - италиански. Нямам оплаквания ни от едните, ни от другите.  Peace

# 84
  • Мнения: 4 187
martin4e, моята е същата  Grinning, по - тъмно синьо е , да !

# 85
  • Мнения: 55
Имам форми на Факелман, трябват ли ми хартиени формички?
Мерси Hug

# 86
  • Мнения: 1 313
На мен ми е интересно вижда ли ли сте някъде кръгли силиконови форми за мъфини като чашки, тоест не тавичка с 6-8-12 гнезда, а да могат да се подреждат една в друга чашките. Аз имам такива с коледни форми, по горе в темата има линк към тях, но си търся и кръгли, а не мога да намеря.

За силиконовото килимче - аз не го ползвам вместо хартия (обикновено когато пека сладки ползвам поне 2 тави, а килимче имам едно), но го ползвам да меся, разточвам тесто и изрязвам сладки. Много ми е удобно.

sunnshine, хартиените формички са удобни ако кексчетата ти залепват, защото вадиш без проблем кексчето с хартиената формичка и формата ти няма нужда от сериозно миене и търкане.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 18:49 от Арлина

# 87
  • Варна
  • Мнения: 567
Вчера търсих в Кауфланд силиконови форми, но така и не намерих!
Или съм много заспала или наистина е нямало!

# 88
  • Мнения: X
Не си заспала,няма в Кауфланд. Peace

# 89
  • Мнения: 759
Снощи, когато се прибирах от Алба (Варна), минах по задната уличка. Там има някакъв магазин Пиеро или Прего, не запомних точно как беше, но продават кухненско обзавеждане и прибори и всякакви такива чудесии...В тъмното ми се мерна, че има и силиконови форми за мъфини. Няма да се учудя да се бъркам, но почти съм сигурна, че беше това. естествено в 23ч. беше затворено и нямам представа колко струват  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт