Откъде силиконови формички за мъфини

  • 58 316
  • 195
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 26 641
Сега правих бананови мъфини и реших да намажа формите,но пак залепнаха....Как ги правите да са равни отгоре,съответно като се обърнат да седят нормално,а не килнати и изтумбени....моите все се подуват,като топки и им се губи формата,скоро ми подариха форма с малки розички,но като се изпекат не приличат много на такива,получават се връхчета,пълня формичките до половина,но не се надигат равномерно,дали отгоре да не слагам хартия за печене...

# 181
  • London, baby
  • Мнения: 800
mimeto_555, Кауфланд със сигурно имате - там има хартиени.

# 182
  • Ст.Загора
  • Мнения: 692
viessmanka ,  благодаря ще проверя в Кауфланд.

# 183
  • London, baby
  • Мнения: 800
Doli, не знам защо не искаш да са подути, може би защото ще ги украсяваш, но аз рецепти на мъфини като съм гледала, са едни големи, дори разпукани кексчета. Иначе аз имам метална форма, в нея слагам хартиените формички, за по-лесно слагане във формите използвам лъжица за сладолед.

# 184
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Доли, самата технология на правене на мъфини води до този ефект. Ако искаш да са равни и след опичането да ги обърнеш, т.е. горната част да ти е плоска и да стане дъно, то трябва да работиш с кексово тесто, правено с миксер и да правиш малки кексчета.
При мъфините с миксер се разбиват течните съставки и се сипват към сухите, разбърква се няколко пъти с лъжица докато сухите съставки поемат течните и това е. Структурата остава по-различна и при сипване във формичката тестото не се натиска и заглажда и структурата остава по-груба. Целта е да се получи типичната форма на бухнал мъфин. Точнто както е написала Viessmanka - мъфините са големи разпукани кексчета.

Така че ако искаш да са без връхчета, ползвай рецепта за кексово тесто и ще ти се получи. Аз така правя, когато ползвам формичките си с дъно на цвете. Обръща ги, правя им различни глазури, украсявам и т.н. Но това вече са си кексчета, не мъфини.

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 26 641
Да,права си ....формите ми повече са за малки кексчета,а не за мъфини....но защо залепват,а и после дори след дълго накисване трудно се измиват...не са ми евтини формите,повечето са ми донесени от чужбина ,не са от магазините за левче

# 186
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 703
Така че ако искаш да са без връхчета, ползвай рецепта за кексово тесто и ще ти се получи. Аз така правя, когато ползвам формичките си с дъно на цвете. Обръща ги, правя им различни глазури, украсявам и т.н. Но това вече са си кексчета, не мъфини.
Ще може ли някоя изпитана рецепта за кексово тесто, с която е сигурно, че ще станат равни кексчетата!

# 187
  • Мнения: 3 215
Може би сте споменали (прочетох само няколко страници назад  Blush), но тефлонова форма, както и силиконови формички и хартийки (или както там се наричат) има в Икеа  Peace
Решила съм и аз да се пробвам да си понаправя малко, та ще следя какво споделяте тук и в другите подобни теми  Peace
Успех в печенето  Mr. Green

# 188
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравеете,
може  ли сега да ми кажете най- сполучлива рецепта за мъфини с плод някакъв? И  колко се пълнят формите, колко се пекат -на какви градуси! Моля зя малко помощ!  И от горе каква глазура слагате и украса! Благодаря на кулинарките, които ще пишат!!!

# 189
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравейте, искам да ви попитам -ако се използуват хартиени подложки за мъфини-те мажат ли се с олио за да не залепват или направо се сипва тестото  да се пекат?И тези подложки  в тава ли ги нареждате?

# 190
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 703
Здравеете,
може  ли сега да ми кажете най- сполучлива рецепта за мъфини с плод някакъв? И  колко се пълнят формите, колко се пекат -на какви градуси! Моля зя малко помощ!  И от горе каква глазура слагате и украса! Благодаря на кулинарките, които ще пишат!!!


В тази тема е по-вероятно някой да ти отговори http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=579703.0

# 191
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, някоя от вас има ли такива форми за мъфини и ще може ли да сподели дали е доволна?
http://zebrahome.bg/kitchen-craft-colour-works-cup-cake-cases.html

До сега никога не съм правила мъфини и нямам формички.

# 192
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Хрисито,
аз имам абсолютно същите, само че си купих комплект от 6 броя и после съжалих, че не взех повече.
Има 3 силиконови форми с гнезда съответно за по 5 и 6 мъфина, но единичните са ми най-удобни и любими.
Горещо ти ги препоръчвам. Аз си ги нареждам в плоската тава към фурната и пека. По-удобни съм ми от формите с гнезда, защото по-лесно се вадят мъфините.

# 193
  • София
  • Мнения: 64
Didranad, много ти благодаря за отговора.  bouquet И аз се бях спряла на тях, защото реших, че като за начало ще ми е по-лесно. А пък и ми изглежда, че без да слагам хартиени формички ще стават на вълнички Simple Smile
Още сега си ги поръчвам и след като направя нещо в тях ще покажа резултата.

# 194
  • Мнения: 220
Здравейте, някоя от вас има ли такива форми за мъфини и ще може ли да сподели дали е доволна?
http://zebrahome.bg/kitchen-craft-colour-works-cup-cake-cases.html

До сега никога не съм правила мъфини и нямам формички.

Аз съм МНОГО доволна от единичните формички! Имам 20 бр. Първо си взех от Аико 12 бр. за 7 лв., но после на два пъти купувах по 4 бр. в опаковка за около 3 лв. всяка. В плоската тава от фурната се нареждат точно 20 форми. Солените кексчета ги пека без хартийки. Супер лесно излизат всеки път, затова горещо препоръчвам единичните силиконови форми!

Общи условия

Активация на акаунт