Малко помощ за тинейджърка в депресия

  • 4 420
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 052
едно момиче с подобен проблем , кото се орпави без каквито и да било антидепресанти (даже в същност 3 те психотерапевтки на които ходи я отказаха от лечение , защото тя искаш да се орпави със психотерапия ,а те гледаха да и набутат хапчета и да не поемат отговорност и да не се занимават издълбоко ... ) та тя каза, че единственото и оттърване от нервното напрежение и натрапчивите мисли ставало с 40 мин . на тренажора (беше зима) и след това 2х5 мин в сауната .
Оправи се , като видя, че времето прекарано пред лекарския кабинет или седейки и самосъжалявайки се е можело да бъде прекарано в екскурзии на Витоша например.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
И как ще се сдобие с тези антидепресанти без рецепта? То, вече в аптеките бусколизин не дават свободно, ти за антедепресанти говориш!
Какъв е смисълът да се влачи с някакви половинчати мерки и само да разтяга проблемите във времето, вместо да се престраши веднъж и да потърси помощ? Сега ще започнете да й обяснявате как трябва да се стегне и да се промени ли? Ами, няма как да стане, ако се чувства зле и проблемите се задълбочават! Само ще се вкара в някакъв безсмислен цикъл и ще изгуби ценно време. Какво, странно е, че ще даде пари за терапия, а не за фитнес, книги, кръчми, ненужни вещи (които ще си купи в опит да разпусне) или храна или диета на свой риск?
Некадърници има навсякъде и ако някой реши, че нещата ще се оправят само с това като й подхвърли една рецепта за антидепресанти, значи това не е подходящият за нея специалист и трябва да търси друг. Антидепресантите сами по себе си не лекуват.

# 62
  • Мнения: 4 965
Andariel,   bouquet

# 63
  • Мнения: 9 052
Andariel , престани да пишеш пълни глупости във всяка тема. Моля те. Просто прескочи до някой кабинет да те диагностицират теб  ooooh!

# 64
  • Мнения: 9 052
Защо всички житейски проблеми трябва да се решават с хапчета? Май трябва да измислят хапче , на което пише - Tова е твоя прелестен и безметежен живот . Пий го и нямай ангажимент със себе си.
И химията ще процъвтява, фармамафията ще богатее , а ние ще сме всички хай и ще си мислим, че живеем.
Айде пишете си , то и без това няма какво да се рита срещу модните течения   bouquet

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 10:34 от jabata_dil

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямаш никакъв проблем.  Laughing
Само ми е чудно ти с какъв акъл си мислиш, че нещо като "едно момиче с подобен проблем..." ще важи и точно за това момиче. Или че точно всички терапевти са като въпросните  3, при които е ходило твоето момиче. Един с един хората не си приличат, макар да имат общи белези или сходно поведение. Много хора са затънали още повече в проблеми, защото все са се намирали доброжелатели да им кажат, че могат просто да се справят сами.
И не мога да разбера защо постоянно спрягаш антидепресантите.  Да не би и тем да са се опитали да прецакат?
А и доколкото зна, само лекари могат да изписват антидепресанти (включително психиатри, защото те са лекари), но не и психолози или психотерапевти.

# 66
  • Мнения: 4 965
Защо всички житейски проблеми трябва да се решават с хапчета? Май трябва да измислят хапче , на което пише - това е твоя прелестен и безметежен живот . Пий го и нямай ангажимент със себе си.
И химията ще процъвтява, фармамафията ще богатее , а ние ще сме всички хай и ще си мислим, че живеем.
Айде пишете си , то и без това няма какво да се рита срещу модните течения   bouquet


Напротив, аз оставам с впечатление, че тя пише точно против хапчетата, но за професионалната помощ. Всичко друго е загуба на време, ресурси и залитане в крайности.

# 67
  • Мнения: 562
Здравей!
Не съм чела цялата тема.
Моят съвет е, щом нямаш пари за психолог - вземи си една хубава книга на тази тематика. Разрови се, разгледай какво се предлага, ако трябва отиди на място в книварница да видиш това, което ти е допаднало. Така пак ще имаш нещо професионално, но поне ще можеш да си го позволиш (вярвам, че имаш пари поне за една хубава книга). В същото време започни да спортуваш - най-евтиният (но в същото време незаменим) вариант е бягането и другите упражнения в парка, алеята и т. н., неизискващи заплащане.
Това би било само началото в борбата ти да се справиш с проблемите, но все пак е едно добро начало!!!  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Аха, и колко струват тези книги в книжарницата? Минимум 10 лева и то ако е по-тъничките от порядъка на стотина страници. После ще даде още десет за следващата книжка от поредицата, после още...

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 839
Стига сте се карали, не виждам как можете да й помогнете така. Ясно е, че в някой случаи не може да се мине без хапчета - и дано това момиче не опира до тях, защото има случаи, в които те се пият и цял живот (не че това е толкова страшно - половината население на Щатите е на антидепресанти, сигурно от стремеж да постигнат Американската мечта). Но е вярно също, че нагласата и личната мотивация са определящи за преодоляването на проблемите. Каквито и терапии да мине, ако вътре с себе си тя не може да се намери и да се заобича, нищо не може да й помогне надеждно и задълго. А за съвета да си намери гадже - не  Naughty ако в нейното положение разчита на мъж(момче), за да е емоционална стабилна и да държи под контрол живота си е загубена. Убедена съм! Всичко е в нейните ръце. Разбира се, това не означава, че обкръжението не е от значение.

# 70
  • Мнения: 562
Аха, и колко струват тези книги в книжарницата? Минимум 10 лева и то ако е по-тъничките от порядъка на стотина страници. После ще даде още десет за следващата книжка от поредицата, после още...

Наистина не разбирам защо подхождате така - наистина с каране няма да й помогнем. Има и книги на сравнително добра цена, има и по-скъпи. За качеството се плаща, а и е далеч по-евтино от терапия при специалист. И не всички книга са в поредица. На мен лично книгите много са ми помагали, когато искам да се занимая с някоя тематика САМОСТОЯТЕЛНО. А и е по-добре да се занимаваш с четене, отколкото да даваш пари за излишна храна, която ще те вкарва в депресия още повече. Защо да не четем? Това е нещо хубаво!!! Ако ще да вземе книга за психология (има наистина добри ТРУДОВЕ), ако ще някаква приключенска, ако ще фантастика, каквото й допада! Хубаво е да четем!!! Давам предложение, а ако тя може да си го позволи финансово и счита, че е удачно за нея, ще ме послуша, ако не - ще търси най-добрият не за някой друг, а именно за нея вариант. Не мога да разбера какъв е проблемът.  Rolling Eyes  За това е форум, за да се дадат повече идеи, така че тя може да види и такава, каквато не й е хрумвала или да поглене дадената идея през чужди очи. Оттам нататък решението е изцяло нейно! Борбата също и тя е тази, която трябва да се справи със ситуацията!!!  Peace

А за гаджето - няма лошо да има прител, но стига да не е единственият стимул в живота й, защото ако се разделят, ще страда много повече и точно това се е случило с нея в миналото. Защо да повтаря грешките си?  newsm78  Както е казала catwalk, тя трябва да намери силата в самата себе си!  Peace  А как? Именно по нейния начин, който се надявам да намери в многото съвети тук!  Peace

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 10:59 от Pavlina Nikolova

# 71
  • Мнения: 626
Със спорове "за" и "против" не може да се помогне.
Нямам опит с депресивни състояния,но смятам,че е нужна консултация и да не забравяме,че "Ако сам не си помогнеш,и Господ не може да ти помогне".
Няма да и е лесно на девойката,защото да се бориш сам със себе си е най-трудно.Успех  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 12 786
Четенето на книги по темата няма да помогне. напротив, хората в депресия или с някакъв психологически проблем използват несъзнателно аргументите от прочетеното, които им изнасят и така обслужват проблема и го задълбочават вместо да го разрешат. Някои психолози, които имат такива проблеми използват аргументация от 5 години следване само, за да си обслужват психопатологията. Примери много, много от тях известни на всички.
Никой не може да каже нищо за лекарства и терапии, защото диагнози не се поставят по интернет и от специалисти, а тук не са много специалистите. факта, че авторката е установила, че има проблем и е способна да го формулира е много добър знак, защото има много хора с проблеми, които не искат и да допуснат, че не са в добро състояние. Пубертета не е лека възраст от гледна точка на психическата стабилност, но с малко помощ нещата могат бързо да влязат в релси. разсейването и други лъжетарапии ще помогнат при депресия и проблеми колкото ще помогнат на човек със стомашно разстройство. няма смисъл да се страхуваме толкова от психотерапевтите или да си мислим, че услугите им са толкова недостъпни. Ако психичните проблеми не се лекуват те водят и до физически, а тяхното лечение също не е бързо и евтино. Начини има стига да има желание, а другото са оправдания и опити за бягство от решението проблема. Това, разбира се, е моето мнение, а е по- важно мнението на специалиста след обстоен преглед и разговор.

# 73
  • Мнения: 9 052
Бояна Ламбер за книгите съм абсолютно съгласна, такова е и моето наблюдение. За останалото не напълно. Зависи от човека дали и кой и с какво може да му помогне. 

# 74
  • София
  • Мнения: 12 786
Бояна Ламбер за книгите съм абсолютно съгласна, такова е и моето наблюдение. За останалото не напълно. Зависи от човека дали и кой и с какво може да му помогне. 
Естествено, че зависи. надявам се да не съм прозвучала категорично. Ако човека е склонен да си обърне внимание и срещне подходящ специалист е най- добре. Иначе има и други работещи практики, но трябва да се отсеят полезните от съмнителните, а това е трудна работа за човек в депресия. Wink За лекарства и подобни нещо не мога да кажа, защото не съм лекар. Обикновеното изписване на антидепресант от пръв поглед не би ми прозвучало добре, но пак казвам, не съм лекар, за да мога да се обоснова коректно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт