Със суровоядство:по-млади,по-красиви,по-слаби!

  • 68 728
  • 322
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 56
Да, вярно е че леко се отклони темичката, а тя все пак е за суровоядство. На мен специално ми е интересна, няколко пъти съм я чела и намерих един много интересен линк към сайт на немски доктор. Аз лично съм благодарна, че го открих точно в тази тема. Реших да се включа, защото видях, че се е пораздвижила темата. Вярно е че е в раздел Диети, за което и аз се учудих, защото за мен суровоядството е начин на живот, аз никога съм нямала проблеми с килограмите. Като преминах на такова хранене от 53кг станах 50кг /при ръст 170см/, застопориха се и си ги възприех за постоянни, но това никога не ми е било целта. Целта ми беше да възвърна хормоналния си баланс, който се прецака "благодарение" на кадърните ни гинеколози, но това е друга тема и суровоядството наистина ми помогна както и още някои неща. Както и да е!
Ако от тук нататък взема участие, то ще е конкретно по темата! Grinning

# 301
  • Мнения: 2 761
деси,не се сещам за конкретна тема.Аз се включвам от време на време в различни теми и ако нещо се завърти около това,което знам и ми се пише, споделям.Поради тази причина не мога да те насоча конкретно.
Относно терапиите най-добре е да прочетеш книги на тема аюрведа,за да знаеш за какво става дума,а после да си допълваш информацията от нета.Макар че ако искаш да направиш нещо-най-добре е да се обърнеш към конкретен специалист.Най-малкото защото няма как да се терапираш сама-нужна е малко предварителна информация и изследване на пулса.
адиба,много си писала,но аз няма да се впускам в подробности да ти отговарям на всяко изречение.Може да ме наричаш Омега-това ми е първият ник-християнско,нали "Аз съм алфата и Омегата" Grinning.Много кофти,че християнството се е преплело с първоначалният звук на Вселената.
Относно излиянията ти на тема йога и аюрведа, и вредата от тях няма да се спирам,за  да не отклонявам темата.Ще ти кажа само едно-за тези неща човек трябва да узрee.Искала си да прочетеш материали,които ги отричат-намерила си-може би в сайтовете на църквата-там определено са в изобилие.Ако беше по-широко скроена,щеше да си разбрала,че дали ще се занимаваш с тези неща не зависи изобщо каква религия изповядваш,но ти не си.Щеше да знаеш също така,че т.нар. християнство е заето точно от йога,но знам,че за теб това е дяволcко...
Относно билките и бг традици-ами това няма ли пак връзка с езичеството?Ако познаваше толкова добре аюрведа от първа ръка,както и билкарството в Бг надали щеше да правиш подобни изказвания?Още по-малко щеше да пускаш теми за паразити и пр.Много време ти отделих,не заслужаваше.
Хайде със здраве!

# 302
  • Мнения: 19 360

Адиба, виждам, че и в други теми са те помолили тактично да си отвориш богословска тема.
Прочетох и за теорията за злите демони  ooooh!
Хайде спирам и аз  Grinning

# 303
  • Мнения: 1 273

Адиба, виждам, че и в други теми са те помолили тактично да си отвориш богословска тема.
Прочетох и за теорията за злите демони  ooooh!
Хайде спирам и аз  Grinning
Много са хората, които след йога, рейки, екстрасенси и подобни са станали православни щото нещата не са били в ред.  

Омега, това за узряването ми звучи твърде незряло.  Grinning Първоначалният звук на вселената - интересно как си го чула. Ако намекваш за теорията, че Исус бил в Индия, тя е пусната от евреите и доказателствата за нея са лъжи, както казват дори индусите. Т. нар. гроб на Исус в Индия е доста нов и е на мюсулманин. Има и разни евангелия на есените писани от спиритист през 19 век или там някъде, които имат някакви йогоподобни неща. Не знам това ли визираш...

Просто нямам думи...

Омега, все пак ми е любопитно какво имаш да кажеш за паразитите, ако имаш някакви методи, би ли се включила в другата тема? Благодаря!

Вери, моите уважения към темата! Откакто се включих пиша само за отслабване. Темата беше умряла. После се включи Омега, ти също и т.н. съвсем не по темата. Запознах се със суровоядството преди много години, така че темата съвсем не е нещо ново за мен.

Предлагам от тук нататък да си пишем за суровоядството. От както ме има, ако изкарам един ден без достатъчно плодове и зеленчуци 1-3 кг. на ден се чувствам зле. То си е и до организъм. Винаги съм предпочитала нещата леко сготвени, от дете все налитах на сурова смес за кюфтета и т.н.

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 11:02 от adiba

# 304
  • Мнения: 19 360
Adiba,аз лично нямам нищо против да пишеш за билкови рецепти и подобни, но хайде спри се вече с това православие, зли демони и прочие.
Представи си , че в темата може да има атеисти, мюсулмани, будисти, даоисти,католици, протестанти и т.н.
Никой от тях не пише, че ако правиш нещо от другите религии или течения, ще получиш психични отклонения.
Направо съм потресена вече от тези глупости.

# 305
  • Мнения: 1 273
Adiba,аз лично нямам нищо против да пишеш за билкови рецепти и подобни, но хайде спри се вече с това православие, зли демони и прочие.
Представи си , че в темата може да има атеисти, мюсулмани, будисти, даоисти,католици, протестанти и т.н.
Никой от тях не пише, че ако правиш нещо от другите религии или течения, ще получиш психични отклонения.
Направо съм потресена вече от тези глупости.
Не аз съм си сложила мантра за ник. Това за другите хора в темата ми е пределно ясно, както вече споменах. Напълно си представям - не само това, БГ е държава-шампион по атеизъм. Няма друга такава държава с толкова атеисти.
Това че ти си потресена си е твой проблем. За психичните проблеми свързани с мантрите - това не е нещо ново или измислено от мен. Според мен е логично, ако човек прекарва половин час или повече на ден повтаряйки словосъчетания на санскрит (за които ако се поразтърси обикновено се оказва че са обръщения и славословия към Индуски богове) да психяса. Това е друг начин да кажа, че тонът на Омега е недопустим. Престанете да пишете извън темата и няма да получавате такива отговори.

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 14:06 от Adriana71

# 306
  • Мнения: 5 713
Вери, моите уважения към темата! Откакто се включих пиша само за отслабване. Темата беше умряла. После се включи Омега, ти също и т.н. съвсем не по темата. Запознах се със суровоядството преди много години, така че темата съвсем не е нещо ново за мен.
Напротив, изцяло по темата съм си.
Излиза, че като не пиша за отслабване и сурови животински продукти, не съм.
Какво като е била замряла темата?!
Щом си от доста време запозната със суровата храна, въпросите ти са излишни по принцип.

# 307
  • Мнения: 2 761
Адрианке,даже е много радостно,че Бг е шампион по атеизъм-това говори,че родовата памет е още жива!(знам,че не разбираш какво пиша) Wink.
За мантрите и индуските богове-потърси пак,може и да намериш истината Peace.
За паразитите няма да се включвам-ти си запозната от "първа ръка" с всичко и трябва да си наясно как се процедира,но понеже не е за теб,по-добре направи 40 дни вода и молитва-изчиства всякакви паразити и те освобождава от излишни кг.Метода на прилагане трябва да го знаеш-така че умната да не се повредиш.Като бонус ще спестиш пари за дехидратор и ще докажеш волята си за изпитания.

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 22:08 от ОМ

# 308
  • Мнения: 19 360
Adiba, аз пък мисля, че хора, които са постоянно на диета, психясват  Joy
Ето, съвсем по темата съм си Whistling

# 309
  • Мнения: X
споделете какво ядохте, дайте идеи, нека да си бъдем полезни.  Аз посях слънчоглед за кълнове днес, за първи път, четох как в блога на Деси, след седмица ще бера реколтата  chef

(( по под-темата  Laughing все пак българската официална религия е причина за резултатите в шампионата по атеизъм, не индийската или турската или която и да е...   Party ))

# 310
  • Sofia
  • Мнения: 26 637
Не е ли много дълго времето за покълване...аз знам,че кълновете трябва да са не повече от 5-6мм. тогава били най-полезни...а това се получава на 2-3 ден

# 311
  • Мнения: X
да, наистина, значи мога и по-рано да ги ям Grinning всъщност това което гледах си бяха 5-6 см растения за салата - ''поници'' http://desilifestyle.net/2011/02/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0 … 0%BF%D0%BE%D0%BD/
благодаря че ме подсети  Hug

# 312
  • Мнения: 56
Не е ли много дълго времето за покълване...аз знам,че кълновете трябва да са не повече от 5-6мм. тогава били най-полезни...а това се получава на 2-3 ден

Зависи какви кълнове си приготвяме! На някои им стига дори 1 ден като например беления слънчоглед, дори само накисване за 8 часа му е нужно и изплакване. Но за небеления, който използвам за слън.поници му трябва повече време, около седмица, но пак зависи от това дали сме зима или пролет. Сега през пролетта стават по-бързо. Simple Smile
Фри, преди няколко странички като се включих в темата, написах примерно меню, а пък и в блога ми има доста. Общо взето със сурово много бързо се нахранвам и особено сега с голямото коремче. Simple Smile

# 313
  • Мнения: 1 273
Но за небеления, който използвам за слън.поници му трябва повече време, около седмица, но пак зависи от това дали сме зима или пролет.

Интересно, защо покълваш небелен слънчоглед, а не направо белен?

Стъщо сигурна ли си че ползваш сурови бадеми и кашу? Защото тези, които се продават, по принцип са загряти до 80 градуса и не покълват. Това увеличава живота им като търговски продукт и предпазва от плесени. Само слънчогледът покълва, от стандартните ядки, както и едрият гръцки фъстък, българският не е суров.

(( по под-темата  Laughing все пак българската официална религия е причина за резултатите в шампионата по атеизъм, не индийската или турската или която и да е...   Party ))
Интересно доколко я познаваш (българите си нямат представа от православие, особено централни неща в него като причастието - що е то, какво е литургията и кой е нашия Спасител, от какво ни е спасил и как да се спасим самите ние) и защо същата тази религия в Гърция, например, или Румъния, Сърбия и т.н. е дала други резултати. Мисля, че основен фактор в случая е Османското владичество, както и служението на гръцки език през този период. Всичко това последвано от комунистическия режим. Нещастието на България е географската близост до Турция и СССР. Официалната религия в България е такава само да думи. Но това е формата на християнство разположена най-близо до светите земи и поставила си за цел да запази 2000 години традиция без да се реформира, за да остане автентична. Веднъж ми хрумна да потърся информация за преживявания на хиндуисти при състояния на временна смърт. Много са различни от тези на християните - благодаря, не е за мен. Показателно е, че и на самите хиндуисти не им харесват и няма въобще човешко същество, на което да хареса подобно нещо. Християнството е подготовка за смъртта. Много ви моля, изказвайте се по темата.

Отказвам да отговарям на хора, които постоянно пишат не по темата и на провокациите им. Не разбирам хора, които се включват само за да се заяждат. Напишете нещо градивно.

Тъкмо щях да разпитам за адреса на блога на Деси, но се появи. Ще се задълбая в него.

Добавям по-късно: Деси, блогът ти е много полезен, особено рецептите! Благодаря!

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 12:01 от Adriana71

# 314
  • Мнения: 56
Благодаря ти, Адриана! Радвам се, че го намираш за полезен! Grinning
Слън.кълнове ми дават едни хранителни вещества, а слън.поници са си бейби растение, което може да послужи вместо салата зимата. Има хлорофил, който слън.кълнове нямат.
Цяла зима , а и сега ползвам домашни бадеми и орехи и съм абсолютно сигурна, че не са обработени. Кашу ползвам много рядко, най-вече за сурови десерти и за него не съм сигурна. Но въпреки, че е парен и се губят ензимите, остават ценни протеини, витамини и минерали. Затова не съм го зачеркнала от менюто си. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт