Възможно ли е тест за ОВУ да отчете бременност

  • 20 938
  • 21
  •   1
Отговори
Доста търсих да намеря подобна тема и тъй като не намерих такава,а живо ме интересува реших да пусна такава! Моята история е следната! Месец юни последен цикъл 23-ти от 27-ми започва великото тестване всеки ден! На 16-ти юли отчетена настъпила овулация и тъй като бяхме на почивка и знаете колко е неудобно през това време да се правят тестове на 17-ти спирам да правя тестовете! Тъй като в опаковката са 30 теста и имах останали и трябва да се свършат преди 30-тия ден след като пакета е отворен на 27-ми юли имах положителен ОВУ тест и така до днес 30-ти юли!! Интересно ми е дали е възможно тест за ОВУ да отчете в такъв случай налична бременност! Съжалявам ако съм спамнала сайта не е нарочно но наистина имам нужда от помощ!!!
Благодаря ви предварително за подкрепата!!

# 1
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Да, възможно е. Има писано на английски по тази тема - ако четеш на английски, направи в google едно търсене по ключови думи opk as hpt  - ще ти излезнат доста резултати  Peace

(малко ме обърка кога си си правила тестовете, какво, как, но няма значение, важното е да намериш търсената информация)

Ето, няколко примерни линка: http://www.peeonastick.com/opkhpt.html
http://www.justmommies.com/articles/opk-as-hpt.shtml
http://www.soulcysters.net/opk-s-used-hpt-s-all-questions-answered-50604/

В общи линии - не можеш да разчиташ на резултатите от тестовете за овулация, когато ги прилагаш, за да установиш бременност. Но Е възможно да ти отчете положителен резултат при наличие на бременност (проблемни са случаите на поликистозни яйчници - тогава има фалшиво положително отчитане)  Peace Успех и пробвай със стандартните тестове за бременност за по-сигурно  Wink

# 2
  • Мнения: 39
Благодаря ти за сайтовете от това което прочетох те само потвърждават възможността ОВУ тестовете да отчитат бременност! Много силно се надявам и при мен да е така!!!

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Благодаря ти за сайтовете от това което прочетох те само потвърждават възможността ОВУ тестовете да отчитат бременност! Много силно се надявам и при мен да е така!!!

Точно така  yes Дано и на теб това да са ти отчели  Hug
Но по принцип - не бих препоръчала да се използват с тази цел  Wink
Стискам палци  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover babydust7

# 4
  • Мнения: 39
Благодаря ти много наистина имам нужда от подкрепа вече стана доста време откакто опитваме ама такова нещо не беше ми се случвало! 

# 5
  • Мнения: 180
Мисля че теста за ОВУ и този за бременност отчитат пик на различни хормони.Дано да си бременна.  bouquet

# 6
  • Мнения: 491
Мисля че теста за ОВУ и този за бременност отчитат пик на различни хормони.Дано да си бременна.  bouquet
  Права си че са различни хормоните . Flutter

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Такова нещо чувам за първи път!
При единствената марка тестове за овулация които съм ползвала винаги се появяваха две чертички. Положителен беше тогава когато втората черта е с възможно най-близък цвят до контролната. Иначе бледа се появява винаги.

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Отворете линковете, които съм дала - там е обяснено защо се получава отчитане на бременност с тестовете за овулация  Peace

И все пак - тестовете за овулация не са толкова чувствителни, както тези за бременност, така че не си заслужава експериментирането. Но тъй като LH и hCG са близки хормони, т.е. приличат си по някакви характеристики, когато има повишение на хормона hCG (произвеждан при бременност от плацентата/ембриона), тестовете за овулация, които реагират на повишени нива на ЛХ, също дават положителен резултат. Simple Smile

# 9
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Не се учудвайте Peace. Ползват се и още как Peace Тука в Англия е много популярно.
Ето така изглеждат тестовете
Имайте в предвид, че контролната черта при бременност се насища до много ярко-тъмно червено Peace

# 10
  • Мнения: 39
В случая както е и при мен! А между другото и аз съм от Англия ти в кои град живееш?

# 11
  • Мнения: 39
това са моите ОВУ тестчета от ляво на дясно може да се види долу-горе като се има на предвит че са вече на по 4 дена колко да наситени а ми е ред за лелка не за ову

# 12
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Колко дни до М остават? Защо не направиш един тест за бременност? Успех и дано е бременност Praynig
А, в кой град живея, го пише в профила  smile3503

# 13
  • Мнения: 39
по принцип трябваше да ми дойде преди 4-5 дена! Да ти кажа така ме боли кръста, че много ме отчайва! Аз съм от Лондон!

# 14
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Значи, смело можеш да се тестваш Peace fingerscrossed Стискаме палци за резултата Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт