Отговори
# 60
  • Мнения: 2 567
Здравейте,
честито бебе на Биа, да е жив и здрав и спокоен! Hug
Аз не се заседявам много пред компютъра, времето е чудесно и сме повече навън.

Миналата сряда имахме за съжаление инцидент, Диана си удари уж невинно главата на една площадка, но явно беше на лошо място, сцепена е, тече адски много кръв. Последва линейка, аз припаднах от жегата и от всичко явно...Не знам, и двата пъти, като се случи това с двете бях до тях, направо си е безсилен човек. Зашита е, всичко мина, но аз 3 нощи сънувах преживяното.

Да сте здрави! Hug

# 61
  • Мнения: 4 545
Шоши, където и да си беше пукнала главичката, щеше да тече много кръв. Там кръвоносните съдове са ужасно много, освен това са разположени някак.... пффф, забравих какво ми обясняваха... Важното е, че Дидето е добре!  Hug
Честит юнак на Биа', много, много да я радва!  Hug

# 62
  • Мнения: 2 567
Ан, сигурно, не ми се иска и да разбирам, дали от всяка пукната точка в главата тече толкова много. Лекарят, който я ши, докато я държах, каза, че е имала спукана голяма артерия и затова е било по-обилно от обичайното Rolling Eyes
Уф, айде стига кървища, че пак ми става лошо. Как родих две деца?!?!

# 63
  • София
  • Мнения: 1 235
Шоши, много съжалявам, че сте изживяли този ужас. Радвам се, че Диди вече е добре. Надявам се никога повече да не се повтаря.

Ходихме с Ели на УНГ и доктора каза, че всичко е ок., гърлото, носа и ушите. Каза, че кашлицата е "опашка" от вирус, който е хванала на морето и не се знае колко време ще продължи, можело да кашля 2 месеца. Не било хубаво да я пускам на ясла преди да спре, но няма кой да гледа малката, а аз трябва да се връщам на работа.  Confused Много гадна работа, дано го края на седмицата се оправи.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 915
Шоши, много гаден инцидент! Не се учудвам, че си реагирала така. Аз уж се имам за "гърмян заек" и трудно се плаша, но сега за детето не е така. Като вдигна наскоро 39 се налагаше непрекъснато да си повтарям 'Спокойно', че се усещах как съм пред паника.
И раждането според мен няма нищо общо. Да гледаш отстрани, често безпомощно, е къде-къде по-трудно.

Гери, няма ли начин таткото да вземе няколко дни да я гледа? Хубаво е да постои вкъщи. Нашата педиатърка има една теория за ясленското боледуване: Не са виновни яслите, а родителите, че пускат децата си недоизлекувани и така състоянието им се усложнява излишно.

Тед, и ние сме наникъде с памперса. Сега си казва като се наака. За пиш не се и сеща. Като го оставя по гащички и се намокри хич не се впечатлява. Вчера баща му сутринта го убедил да седне на гърнето с една играчка. Като стана имаше малко пишано и ръкопляскахме тримата, ама не знам дали той схвана за какво беше. Оставям така нещата. По-нататък пак ще пробваме, може и яслата да подейства.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 235
Светли, мъжът ми не може да вземе болничен, защото са малко хора, заради отпуските. А и честно казано не е оставал сам с Ели.  Wink Не, че няма да се справи, ама така му е по-лесно.

# 66
  • Мнения: 4 545
Светли, Максим е същия. Сееедииии на гърнето, като че ли е на ресторант. Като го питаш "Готов ли си?", казва "Дааа" и като стане - нищо. Ако е направил нещо, то ще е чиста случайност. Бях ви споделила, че беше накарал татко си да го води в тоалетната и там свършил голямата работа. Но от тогава не е правил така. нали е и при бабите сега, държат го на гърне, обаче нищо.  Tired Иначе си казва, че е наакан от много отдавна.
Хахахаха, ей сега говорих с него по телефона и понеже първо говори с татко си, после аз взех слушалката, го чувам да казва на баба си 'Ето Ани!'.  Laughing Аз все така съм си Ани и в мноооого редки случаи съм мамо. Ако не обърна внимание на петото "Анииии", тогава ставам "мамооооо".  Laughing

# 67
  • Варна
  • Мнения: 558
Аз все така съм си Ани и в мноооого редки случаи съм мамо. Ако не обърна внимание на петото "Анииии", тогава ставам "мамооооо".  Laughing
Mr. Green Не си се хвалила, че си Ани. Скоро ще ви мислят за братя и сестра  Laughing.
ШошиHug тези инциденти неминуемо ни скъсяват живота. Важното е, че Диана вече е  добре  Peace.
Гери, чудно как докторът си представя, че ще държиш ели вкъщи 2 месеца  Rolling Eyes. Радвам се, че вече е добре  Peace.
Да е жив и здрава малкият юнак на Биа!

# 68
  • Мнения: 4 545
Аз все така съм си Ани и в мноооого редки случаи съм мамо. Ако не обърна внимание на петото "Анииии", тогава ставам "мамооооо".  Laughing
Mr. Green Не си се хвалила, че си Ани. Скоро ще ви мислят за братя и сестра  Laughing.

Пу пу! Какво пиеш?  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 1 235
Ааа, момичета ще дърпам уши. Naughty  Никак не пишете ... двеста прочитания и 5 поста .... срамота. Драснете по два-три реда.  Simple Smile

Ние сме добре. Не може да влезем в нормален режим снощи пак заспа след 23:30.  ooooh! Чудех се дали да махна след обедния сън, ама ето вчера спа 3ч. Шантава работа няма угодия. Като тръгне на ясла ще ляга по-рано няма къде да ходи.

Сутринта ми вика:
-Мамо, взех колата.
Аз не реагирам.
-Мамо, взех колата чу ли?  Wink

Онзи дем я викам няколко пъти и накрая ми заяви:
- Мамо чакай секунда.

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 09:41 от GERY80

# 70
  • София
  • Мнения: 1 635
Честито момченце на Биа!  bouquet

Нещо не съм на кеф през повечето време и за това не пиша.

Иначе на мен ми вика мамоооооооо, а баща му е Миене или Миенчее, тати в краен случай. Но с това Миенче направо трепа рибата.

Снощи нещо се обяснявам и Алекс - Мамооооо няма страшно, спокойно, спокойно, страшно няма. Laughing Това го научи като повръщаше и му беше гадно и  така го успокоявахме. Laughing

А от разговорите - ето един по дълъг,
онзи ден се тропа на стълбищната площадка и Алекс радостно: -Татииии.
Сеща се, че баща му се прибира по- късно и - Рано е, тати дойде после.
Доуточнявам - Тати ще си дойде след 20тина минути.
Алекс - Минути 20 часовник.
Поглежда си ръката и -  Няма часовник. А дядо има. Wink
И ходих да вадя мой стар часовник за да има Алекс часовник.

Новата мания на пълни обороти - обикаляме колите и това алди, това опел, това беембе, това  иффа, това тиат.
Много интересно някой букви ги казва в една дума, а в друга не може.
Та като пипне емблемите, после ключалки, дръжки, фарове и мигачи ...
И другото носи молив и тефтер  - пишем алди.

Другата мания - се нарича капаче - в този свят всичко има капаче или капаче няма.
Просто през изречение нещо се обяснява за капачки.

Режима си е ок, но вече не иска да спи в детския креват. И спи на спанята. Не знам дали, иска да е при нас или да е на истински креват. Но сега обикалям за креват, обзавеждане на стая. Нищо не ме устройва, като дизайн, а като цена да не говорим.
Ако имате идеи - разгедала съм арон, зоната, лабиринт, айко, в еником-м и комо в сайта видях, че са същите неща. Мисля мебелна къща Явор да видя и едновремешната мебелна в Люлин. Приемам идеи за други места.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 915
Режима си е ок, но вече не иска да спи в детския креват. И спи на спанята. Не знам дали, иска да е при нас или да е на истински креват. Но сега обикалям за креват, обзавеждане на стая. Нищо не ме устройва, като дизайн, а като цена да не говорим.
Ако имате идеи - разгедала съм арон, зоната, лабиринт, айко, в еником-м и комо в сайта видях, че са същите неща. Мисля мебелна къща Явор да видя и едновремешната мебелна в Люлин. Приемам идеи за други места.
Ооо аз съм на същата вълна. и моят не ще в кошарата. Тясно му е и според мен не харесва бебешкия матрак (нали е по-твърд). Мъжът ми вика да сменим матрака, ама за кога да взимам матрак 120/60? И искам да вземем легло нпр. 160/70, ама такива никъде не намирам. Дори стигнах до идеята да направим поръчка. Искам леглото да има и ниски табли от трите страни и някаква преграда за отпред, защото направо буйства насън и ще има Голямото падане всяка нощ. Ако някой е срещнал нещо подобно, да свирка. Интересното е, че в чужбина има такива легла, а тук - не. Цитирам IKEA.

# 72
  • Мнения: 113
Привет ,аз отдъхвам че малкия ме изцеди-рев 1 час за едно детенце,което не излезе пред блока да си играят.Но то му се и спеше и заради това така.Надявам се като стане да е спокоен.И моя син не спи в креватчето си,а спи при мен на спалнята,татко му го изместихме в хола че ни е супер тесно и 3-мата на спалнята.Иначе си заспива по часовник към 21;30,но с тоя сок през нощта направо незнам.Цял ден носи шишето със сок,ако няма почва да вика само Даиии соокк.Вечер преди да заспи пие плодово мляко пресно или кисело,но нещо напоследък зе по-малко млеко да пие и да иска след млекото сок.Ще се одучваме от сока,че му разваля и храненето.Докато бил при свекитата нищо не искал да хапва готвено,само едни пържени картофи и кренвирши и млеко по 600мл и 1л сок.Сега започна да си хапва пак готвено,и намалих този сок пие по 300мл някъде за целия ден.Хайде приятен слетобед от мен,отивам да полегна и аз до малчо. Hug Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 1 235
mmm_, браво на сладкия бърборко. Различава ли колите или само е научил марките? За мебели не мога да помогна, ама като гледам си ходила почти на всякъде. Ти цяло обзавеждане ли търсиш?
Ели, хубаво е, че малкия обича да пие течности. Аз пък се опитвам да намаля сока и предлагам предимно вода, ама малката не е много очарована.

Елена покрай морето (там спяхме на едно легло) свикна да заспива с мен. Сега заспива на спалнята и аз я пренасям в нейното легло. Ужким махнат 2 решетки, за да избегна  да я вдигам при лягане и ставане, а сега пак го правя като заспи.

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 16:08 от GERY80

# 74
  • Мнения: 546
Гери, засрамих се  Embarassed и ето почвам да пиша
Честит юнак на Биа, да й е жив и здрав, много радост да й носи!
Шоши, много ме е страх от подобни инциденти и искрено ти съчувствам за преживяното. Дано го забравите бързо с Диана.
Момичета, не се плашете за памперсите. Опитвайте. Ще стане  Peace
Ммм, и Михаела изговаря определени звуци в една дума, а в друга ги заменя. Учудена съм, защото кака й говореше много правилно. Но децата са различни. Иначе говори всичко, но този пусти бебешки много ме дразни понякога  Crazy Обещавам да съм по-търпелива  Peace
За спането при нас - не давам. Преди време видях зор с отучването и сега съм категорична по въпроса. Нека всеки да си знае леглото. Иначе много обича да се гушкаме, целуваме, лигавим и разни такива, и редовно се случва да иска да легне при нас вечер. Но съм твърда. Гушкане и глезотии преди сън. Дойде ли време за спане - в леглото. Непрекъснато ме кара да й махам решетката обаче. А ако я оставя без решетка, пада често. Съответно нощите ми стават кошмарни. Ще се опитам да й устоя още малко на желанието да е като големите, че сутрин едва гледам. Но и тази вечер падна голям рев за пустата решетка. Аз надделях, но не знам до кога ще успявам.
Да си похваля детето - много е чувствително и възпитано, пу-пу. Невероятна хитруша. Използва ИЗВИНЯВАЙ изключително успешно и при това за всичко. Голям манипулатор ще се извъди. Тази вечер на вечеря ми каза, че ориза бил гаден. Само като видя физиономията ми започна да се извинява, да ме гушка и да ми обещава да си изяде всичко, защото така ще пораснела голяма. Толкова са малки, а толкова хитри. Нищо не бях казала още, а тя ме разбра и започна с манипулациите. Да не говорим колко пъти е изкарвала увикване на кака си ooooh!  И едно въпросче до мамите с по-големи деца: как се разбират децата? Моите до скоро си играеха хубаво и се търсеха. Но от известно време имат някаква непоносимост една към друга, непрекъснато се карат, бият се, състезават се и спорят за дрехи и играчки. Понякога се чудя как ще се справя и искрено се надявам да е само период, че не ми се мисли какво ще бъде като станат по на 13  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт