МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 107 142
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 803
МОЛЯ ,ако някой има инфо за ПИКАСО да подаде тук - сериозно съм притеснена за нея!Или ни е вдигнала мерника ....дано да е добре и тя и семейството й!
Последно Активен:     Събота, 03 Октомври 2009, 16:26
Това за Пикасо... Thinking Явно не й се пише или ни се е разсърдила. Crossing Arms
Галенце, дано сте добре всички! hug Липсваш!!!

# 691
  • София
  • Мнения: 1 001
Теди, честита ви годишнина!   bouquet Предвид бройката години семеен живот, няма нужда да ти пожелавам много любов - явно си имате достатъчно и остатъчно.  Mr. Green Здрави бъдете, още много почивки си спечелете и се радвайте на живота!

То, какво му остава на човек, освен да си се радва на живота. Ей - тъй, без особено причина, само заради факта, че диша и сърцето му тупти....Пък, ние си имаме и още куп причини да му се радваме на живота - разни рошави, сънени причини, понякога болни, друг път - недоволни, но...за къде сме без тях.
Децата.
Не са ни много (е, я ги вижте гърците - не можем да се класираме като многодетни там, докато не си родим поне четири деца  Mr. Green), но ни дават много повече, отколкото са...Брех, че мисъл newsm78 ...Рано е още за смислени мисли, но някак не мога да си отлепя пръстите от клвиатурата и ...мисля с ръце!  Laughing
След малко пак с тия ръце ще върша и разни други дейности - прегръщане на мъжа преди да излети на работа, чистене, гушкане на Кати, размахване на пръст на батко й, после гушкане и на него....въобще - работа ме чака ( и Лиляна ме чака да ме чете, ама сори, девойко, ще съм ти сутрешното разочарование, май Laughing Laughing).....Ей, на, зверски се скарахме с големия....зверски му се развиках и му се сърдя....ама-ха, все съм му за нещо виновна - мъже, едно нещо не могат да си намерят сами и да се оправят....(извинете, както обикновено кавгата е за дреболии)
Мдаааа, защо ли започнах да ви пиша????
Аха, за това колко е хубав живота и как му се радвам????
Аха, така си е...отивам да си сипя чай...да си взема душ....да се скрия някъде Sunglasses

# 692
  • софия
  • Мнения: 505
Здравейте,мамчета .Не съм се включвала отдавна,но си смених работата след това в последният момент избирах училище за най-малкият.След като мина лудницата на 15 септември най-малкия трябваше да ходи на зелено училище и с такава радост събирахме багажа.Стигнахме до рейса и той каза"няма да се кача и това беше ,молихме се всичките и не и не.След ден обмисляне и разговори с класната заминах с него на училището взех си отделна стая и фиктивно присъствах там.Иначе ви чета в работата и много ми липсвате,но понякога даже нямам време да се обърна камо ли да пиша.Разбирам ,че Пикасо се е загубила като мен,но може би е заета или има проблем .Сигурна съм ,че ще се включи при първа възможност.Лек и усмихнат ден .

# 693
  • Мнения: 9 988
Здравейте и от мен!
И аз съм малодетна по гръцки стандарт. Но да ви кажа как ни се радваха в Италия!
В селото, където бяхме на почивка все ме поздравяваха разни непознати хора. Чак като звезда взех да се чувствам.  Joy
И май за местна ме мислеха, защото се започваше водопад от възторжени bellissimi, brava, brava и т.н. Задължително ме питаха дали и тримата са мои. Много приятно беше, но големият ми син не спря да се черви. Той хич не обича прекалено внимание.
Явно многодетните са на голяма почит в Италия. Раждаемостта била много ниска, а аз си мислех, че ще са от сорта на чешките католици с по 5-6 деца.
И в Болоня ни оглеждаха, дори ни заговориха майка и дъщеря, а във Венеция вече беше върха когато започнаха да ни снимат корейски туристи на площада Сан Марко.

Зла Гад, и ти ли се поддаде като мен на здрачната лудост? Аз май втори пубертет карам.
JuliS, бързо да оздравявате. Много е хубаво, че се радва дъщеря ти. Нас тази пролет ни чака кандидатсване и много ме вълнува въпроса.
Татянка-бърборанка, браво на Мади и Кико, все така да я карат!
МАМА СУЗИ, много ми хареса цитата на Джон Уесли, и аз го тача. Hug

 

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 11:35 от Deziderata

# 694
  • Мнения: 803
Вале, да ти е жив и здрав рожденика!  bouquet
Теди, честита годишнина и на вас, да чествате и златна сватба!  bouquet

# 695
  • Мнения: 2 022
Здравейте, тук съм, чета, но ... нямам вдъхновение за писане.
И у нас се опитват да се промъкват болести - Коко и Поли трета седмица са с хрема (аман вече!  ooooh! ), от днес и Гого подсмърча, а мъжът ми е болен от петък.
Може би затова настроението ми хич го няма.

Честита годишнина на Теди. Пожелавам ви още много години да сте влюбени и щастливи заедно.   bouquet

Честит рожденик на Валя. Да расте здрав, умен и весел.


Задължително ме питаха дали и тримата са мои.

И ние така това лято. Щом пристигнахме в хотела, агентката веднага попита децата дали всичките са братя и сестри.  Joy А след положителния отговор толкова се впечатли, че разказа на всичките си познати за нас.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 677
Още веднъж да благодаря за поздравите  Hug Hug Hug

Списъка ми "нарасна" на 9 семейства. Хайде, уважаеми, дайте да го понапълним този списък. Нищо не са ми писали Цоцоланка, Дидка, Пепел от рози, Пешеходка, Наслуки, Канима, Галя, Супер Теди, Злата Гад,magi mei ,Татянка, Джули, Албенка, Валя, Марги-М, Рени, Златната перка, Помилвана, Каишка, Тъщичката,  Нелето и т.н. да не преписвам списъка тук.  Naughty

# 697
  • Мнения: 9 988
Хайде и ние в болния кюп. Едва дописах предния пост и ми се обадиха от училището да си прибера детето, че е с 38т. Едва се прибрахме и се тръшнах и аз. Поне утре има кой да ми помага.
Бебо пълзи около мен, дреби спи....засега. Дано се поокопитя, много ми е слабо.
А навън е прекрасен ден, като лято е. Как да не се ядоса човек!
Утре трябва да е втория урок на детето по немски. Толкова неприятно, че ще изпусне от началото... Дали да не идем, ако свали температурата...

Пролетна Фея, и вие ли бяхте в Италия?
Маги мей, а как беше зеленото училище?
Учат ли там, или се опознават и се забавляват?
Тедивас, честита годишнина!

# 698
  • Мнения: 2 022
Пролетна Фея, и вие ли бяхте в Италия?
Не, бяхме си в България. Не харесваме почивките в чужбина ... от финансова гледна точка.  Mr. Green

Ей, много станаха болните. То в това време, така е - уж хубаво, ама вече плъзнаха вирусите.
Дано всички се оправят по-бързо и да няма сериозни болести.
Hug

# 699
  • софия
  • Мнения: 505
Бяхме в хотел в Рибарица,топъл уютен просто върха.Починах си покрай детето,а и виждах всичко макар и от разстояние.Да ви кажа честно хубаво е да имаш поглед отвътре.Плащаш си ,а като видях как ги храниха едната вечер  "1шишче и салата  " побеснях от раз .Извиках сервитьора и го разпитах набързо,а човека в небрано лозе мънкаше.Добре,че отидох незнам детето ли или аз не исках да се разделяме на фона на батковците той ми е бебчето EmbarassedТрябва тепърва да се уча да ги деля от мен,аз винаги ги мъкна като куфари с мен от малки и не съм ги делила може би за това ми е толкова трудно.Вечер дежурех на терасите да слушам дали няма деца на балконите да паднат,абе маниачка от класа

# 700
  • Мнения: 803
Вечер дежурех на терасите да слушам дали няма деца на балконите да паднат,абе маниачка от класа
Хихи, аз пък дебнех чуждите деца покрай басейна, ядосвайки се че майките им си четат книжки, изтегнали се като гущери на слънце. hahaha
Дез, дай малко снимки на Тобиас де, гледам в подписа ти, че вече е малко сладко човече.
А когато аз започнах да пиша тук, току що се беше родил.Ех, как бързо растат чуждите деца!Бързо оздравявайте всички! spoko
Феичке, и за вас се отнася! Hug
Теди, аз се чудих къде са ми хапчетата гинко-билоба, явно ти си ми ги гепила... Thinking Как си ни изредила всички. Heart Eyes
Строй се, преброй се!
Вале, скръндзо такава, що не сложиш нещо на форумската маса бе? Crossing Arms Например салата, бира, водка, лимонада, скара, торта, ядки и т.н.
Ванче, разочарование сутрешно мое!От мерак да те нагушка човек теб.Фурнаджийска лопата такава, цял ден те нЕма!  341uu
Лека...

# 701
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Теди,писах ЛС Peace

Дезидерата,полудели сме с тая книга у дома и аз само се смеех на децата,ама има няма вече поне 5 пъти съм я прочела.Вече има и половината от петата книга в нета,та и нея няколко пъти Laughing

Ние пък нещо не можем да се организираме да отидем заедно на почивка/с трите деца/,две поредни години Валерия не пожела да дойде с нас,тази пък Гого остана да се грижи за баба си и дядо си,в общи линии сме си с едно дете напоследък Laughing

Мислех си дали да не взема за големите маски,най-голяма е вероятността да се заразят в градския транспорт.Гого ще си я носи 100%,той винаги спазва правилата,за Валерия обаче не съм сигурна Thinking

На всички болнички бързо оздравяване Hug

Веч,имам идея да се пласираме до Младост,но ще видим newsm78

И аз съм на нова работа,лошо,не мога да чета форума оттам,не е разрешено,нета се ползва само за мейла #Cussing out

# 702
  • Мнения: 1 035
 

Да почерпя ...Ивана и Бояна стават на четири годинки !!!

Да е жив и здрав рожденика на Валето ! Много късмет в живота и успехи в училище nbirthday

Теди ще ти пиша на ЛС. Още правим планове ....Отговора обаче ще бъде в срок

Весел и успешен ден Hug

# 703
  • Мнения: 3 740
Теди, и от мен честито, нищо че на голяма патерица! Да сте живи и здрави още 10 пъти по толкова, все така един до друг. Да не ви е уроки, ама Ваньо наистина е уникално отдаден на семейството (ш-ш-ш-т, да не чуе, че ще се възгордее  Wink).

Тъще, да са ти живи и здрави красавиците!

Джулко, много се радвом за Мирелка. Само като се сетя колко притеснения имаше покрай кандидатстването, още повече ми е драго. А и учителят щом е почти готин....  Joy Камен е добре. Остана си в СМГ, в "класа на състезателите", както си искаше. Класна му е учителката му по математика от 5 до 7 клас, с която покрай школи и състезания през последните години е прекарал сигурно повече време, отколкото с мен, така че си знаят и кътните зъби. В такъв смисъл няма стрес от нова обстановка. Спретнал си е една програма без почивен ден - от понеделник до петък на училище + школа по математика, в събота школа по математика + школа по информатика, в неделя - школа по кибернетика. При това в събота и неделя от сутрин до вечер. На мен ми се вижда прекалено, но той твърди, че му е добре. Дори не иска да идва на разни семейни забежки по уикендите, за да не си изпуснел школите. Добре поне, че кибернетиката ще свърши около Нова година, че съвсем ще лудне това дете. Вече захванаха и състезанията - в петък заминава за Габрово за математика, после е "Черноризец Храбър", през ноември е в Германия с роботите, сигурно изпускам нещо... Добре поне, че донякъде взе да се замисля и за физическата си форма, та редовно прави упражнения - съвсем го бях отписала, но ще го бъде. Бобо ходи след него като някой сержант от американската армия и го строява: "Стани/падни!" Mr. Green Абе, идилия.

Танче, ако решиш все пак да действаш за ДГ, пусни молба до Дирекция Образование с описание на ситуацията. Има голяма вероятност на работните групи да се вземе решение да приемат детето над бройката поради семейните обстоятелства. Поне аз ще настоявам за това. И ако искаш, пиши ми каква е тази градина, дето е построена, а не действа (ако правилно съм те разбрала) - това също е въпрос, който спешно трябва да се постави.

Момичета, тези дни завършвам работата по един наръчник за учители за разпознаване на дислексия и работа с такива деца в клас. Проблемът е огромен - според изследванията близо 20% от децата имат дислексия, което ще рече, че в клас от 20 деца е статистически вероятно поне 3-4 да имат този проблем. Обикновено тези деца са обявявани за глупави, мързеливи или лоши, защото имат проблем с усвояването на четенето, писането и смятането, а оттам - и с поведението. Проблемът всъщност е в начина, по който работи мозъкът им - не мислят с думи и изречения, "линейно", както повечето от нас, а в картини и образи, "обемно". Затова всякакви неща, които са свързани с поредност, подреденост, последователност им създават проблем, те просто не могат да ги осмислят. Тези деца са с интелигентност около и над средната, но поради неправилен подход срещат огромни затруднения в обучението и често пъти дори са обявявани за умствено изостанали. А има методи, с които те могат да се научат да четат и пишат и да се разкрие потенциалът, който имат, просто трябва да се идентифицира дислексията и да се работи по правилния начин. Пиша ви всичко това, защото е възможно да имате проблем с такова дете - с някое от вашите или със съученик на вашите деца - и да знаете, че има надежда, има начин. Ако ви интересува, мога да ви предоставя въпросника за родители, с който родителят може да се ориентира, ако смята, че има проблем. Въпросникът беше публикуван и в Наръчника за родители на първокласници, който издадохме тази есен за София, но не всички имат пърлокласници в София Wink, така че не всички разполагат с него. Така че ако детето ви е несръчно, често пада, удря се в предмети, има проблеми с обличането, връзването на обувките, игрите с топка, разпознаването на букви и цифри, запомнянето на последователности (дните на седмицата, месеците, имената на пръстите на ръката и т.н.), рисуването, писането - не е зле да се замислите дали проблемът не е в дислексията. Може да се окаже в една компания с други видни дислексици като Айнщайн, Едисон, Леонардо да Винчи, Андерсен, Том Круз, Орландо Блум, Шер... да не продължавам. Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 07:35 от Кабо Алма

# 704
  • Мнения: 803
Тъщичке, честита ти радост, умножена по две!!! newsm51
Много здраве, усмивки и щастливо детство!
Ще чакаме после преразказ, придружен със снимков материал от събитието!  Mr. Green Бай дъ уей, дека ми е абсссссолюта?  Crossing Arms

Днес и баща ми има рожден ден, да ни е жив и здрав и по-малко да ни ядосва, щот това го умее най-добре! Twisted Evil
За него дядо ми казва:"Ей, остаря и акъл не му дойде!" Звънях му в 6 тази сутрин, а той ме попита дали съм добре, та да го будя толкова рано. Crossing Arms
Иначе никой не би му дал 51 години, толкова млад изглежда, пълен с енергия, която често използва не по добро предназначение, луда глава е и не знам кога ще миряса, все ми пожелава да не се метна на него и да не пощръклея и аз на стари години, а мама често ме обижда, че съм откачалка като него. Mr. Green
Аз му пожелавам правнуци да дочака, той вика "И любов забрави, щеркооо, и любов!" hahaha

Ние за сега овладяхме положението с болестите и всеки си скача по задачи, дай Боже да са ни здрави децата и ние също, че...най-много ми потъват гемиите, като има някой болен вкъщи. Sad
Даниел е влюбен, Денис бесен все така, Митко разсеян както обикновено, таткото ни се разчеква като жабата от работа.
Финансовата криза тропа и на нашата врата, закъсва се за работа, византийците душа дават, пари-не! Close
Миналата година по това време пак имаше такова затишие, но някак си се справихме с положението.Започва се сезона на НЕвдигане на телефона, когато звънят от банките, "деликатно" да ни напомнят, че имаме вноска по не знам си кой кредит. Sad
Това за сега от мен, отивам да будя Денис.
Усмихнат, слънчев и според ден на всички!  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт