Тази година лятото в Канада ни подмина! - 38

  • 18 233
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 271
Аз чак сега виждам темата, а то толкова много новини... Поздрави за всички хубави поводи. Извинявам се, че така на куп Simple Smile

denzul, как сте? Много ми стана криво, че е болно човечето. То тези жеги бяха нечовешки, добре, че се нормализира тези дни най-после. Аз нали работя у дома, за нищо не ставах, мозъка ми се изпържи просто Sad
Дано сте по-добре и да са уцелили антибиотика.

Тук учебната година започва чак на 8 септ. Не очаквах, че е толкова голяма разликата в различните провинции.

# 31
  • Мнения: 18
Здравейте мами,
аз съм нова във форума, както и в Монреал Grinning
не зная дали тук е мястото да пиша, моля да ме извините ако греша Embarassed
преди около 2 дни писах, че търся българи в Картиевил. Все още не съм намерила такива. Имам две момчета, големият ще учи вероятно в St. Odille, чудех се дали има други българчета там? Малкият другия месец ще става на 2 години и усилено му търся детска градина. Не съм много наясно със самата процедура, но все ми казват,че няма места. Ще се радвам да получа всякаква информация от вас.
Благодаря ви предварително
p.s - в България беше доста горещо преди да дойдем и сега тук времето много ми допада

# 32
  • Мнения: 3 743
Ние платихме днес таксата за Букурещ и няма мърдане, ще пращаме документите Mr. Green То едва ли това ви интересува де, ама аз да си кажа Blush

# 33
  • Мнения: 18
браво Галче,
ще ви чакаме Hug

# 34
  • Мнения: 191
Здравейте на всички и от мен!

Мерси на Каролина за новата тема - аз да подкрепя другите момичета в нашата провинция - направо се стопихме от жега миналата седмица!!! Беше нечовешко, а и блоковете явно много се бяха нагряли. Всички врати и прозорци отворени, но въздуха на помръдва. Аз нямах желание нищо да правя като съм в къщи. Сега слава богу се разхлади и е много приятно.

Дензъл, дано детенцето ти да се е оправило вече - с такава висока температура в жегата е много тежко. Аз също имах температура, но не толкова висока и ми беше много зле, представям си с по-висока какво е  Sad.

  bouquet

# 35
  • Мнения: 11
здравейте на всички!!
аз отдавна не съм писала и виждам, че има вече нови попълнения от бебчета!! Да са живи и здрави и да слушкат, и да папкат, а майчетата им да са много горди с тях Laughing!!!
на болничките децича пожелавам да оздравяват бързо!!! Hug

Моят малък мъж вече стана на една година и вече няма спирка - навсякъде се ходи, навсякъде се пипа; той не лази, но затова пък е намерил начин на придвижване по дупе и успява с големи скорости да се придвижва из апартамента; опитва се да ходи, но още не е много стабилен (но като гледам какво прави като не ходи, може би не е нужно веднага да прохожда Mr. Green)..ние края на август ще си ходим към БГ и си представям в самолета за какво ще става дума Crazy
ето малко снимки на Максим:



# 36
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
И аз сега влизам в новата тема. Да, заглавието е доста подходящо - в Калгари пак ни е подпукал дъжд като из ведро.
Ама ние избягахме към Banff и  Jasper този лонг уйкенд , та даже се прибрахме през Едмънтън. Добра екскурзийка се получи.
Като се прибрахме голямото дърво зад къщата паднало от бурята /вятъра бил много силен и дървото на две/ м/у къщичките тука, добре че не ни е отнесло къщата. Вчера го разчистваха и успяха да бутнат остатъците от него /разбирайте по-голямата част от него, която очевидно не искаха да режат на части за да им е по бързо/ в/у оградата ни и целия заден двор /пак прозорците като почуда цели, и най-вече късмет заради бебето, което беше до прозореца/. Та бях бясна, че не звъннаха поне да кажат, че ще пада насам дървото, ама и те много са знаели накъде ще падне - 2-3 човека изпратили с едно малка стълба и една малка машинка за рязане, а то дървото огромно. Последици има главно в/у цветята, смачкани от оградата; самата ограда ще я поправят от кондото до седмица-две, сега са я подпряли някакси да стой. Най- интересното беше, като изскочих да видя как тъй дървото падна в двора и онзи ме гледа с една физиономия "Упс", все едно нищо не е станало.  #2gunfire
А можеше като нищо да отнесе не само прозореца, а и част от къщата - в зависимост дали беше паднало по насам. И тъй - неподготвени, невежи и непукащи им за нищо работниците си тръгнаха в 5 часа, със свършване на работното време, с отрязано дърво, с последици в нашия двор и все пак голям късмет за нас, че бебето е цяло.

# 37
  • Мнения: 319
Здравейте мами,
аз съм нова във форума, както и в Монреал Grinning
не зная дали тук е мястото да пиша, моля да ме извините ако греша Embarassed
преди около 2 дни писах, че търся българи в Картиевил. Все още не съм намерила такива. Имам две момчета, големият ще учи вероятно в St. Odille, чудех се дали има други българчета там? Малкият другия месец ще става на 2 години и усилено му търся детска градина. Не съм много наясно със самата процедура, но все ми казват,че няма места. Ще се радвам да получа всякаква информация от вас.
Благодаря ви предварително
p.s - в България беше доста горещо преди да дойдем и сега тук времето много ми допада

Аз ти отговорих на темата в бгканада, но явно не си го видяла. То не че живеем там де, но допреди 1 година  бяхме там, първо на Салабери (ъгъла с Луисбург), после на Трейси (на ъгъла със Салабери) (домейн Салабери). Ние сме засичали 1 българин в парка Луисбург, мъж около 50-те с дълга коса. Веднъж се заговорихме, но нищо повече. Иначе в плацата срещу магазин София сме засичали българи, а ако отидете в магазин София със сигурност винаги ще чуете български. Но за съжаление не познаваме хора, които да живеят в района Rolling Eyes Но както и бях писала в Бгканада, не винаги българите наоколо са най-важното. Ако имате нужда от информация от всякакъв род, винаги можеш да пишеш тук във форума, или на мен на лични Peace За детските градини в района - аз бях записала моята дъщеря навсякъде в лист на чакащите. Докато стана на година и половина, само от 1 градина ни се бяха обадили, но тя беше още само на 5 месеца и аз им отказах. Има една, която е на 2 крачки от вас, едюкатив, и приемат деца над 2 години (не знам дали имат свободни места обаче). Ако те интересува, пиши ми на лични, ще се радвам ако мога да помогна. Не знам точния адрес на градината, но на лични мога да ти обясня по-подробно къде се намира точно.

# 38
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честит Рожден Ден на сладура Максим! Да е винаги усмихнат и щастлив!!!   bouquet

Галче, успех със документите!

мамамия, много гадно  Sick много безотговорна работа. Добре, че няма пострадали.

николова, пчеличка ти е отговорила, в марше София няма как да не срещнете българи - пък и да си напазарите фафлички ммм Crazy Успешна интеграция!
 

# 39
  • Мнения: 18
Здравейте
вече бяхме в магазин София /момчетата ми после цял ден хрупаха теменужки  Laughing/, но по цял ден сама с децата... много бих се радвала ако си имах компания.
Зная, че българите не са най-важното нещо, просто ми се искаше, но здраве да е  Simple Smile
Някой може ли да ми каже какво е нужно за учебната година за classe d'accuil или за всяко училище е различно?

# 40
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
nikolova наистина сте си избрали малко по-ненаселен с бг-присъствие квартал.

Монреалки проблема на nikolova ме подсети че последното ни виждане беше предсрочно прекратено от времето та какво ще кажете към края на месеца да си спретнем една срещичка докато е още относително топло? Или пък началото на септември ... дано не се излее някой потоп.

И малко на патерица ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Йоана, Маги и Максим! Да растат здрави и щастливи деца и много да радват родителите си Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 04:12 от shemet_neveroiaten

# 41
  • Мнения: 557
Аз съм ЗА срещичка Simple Smile

nikolova, когато се запишете в училището ще ви дадат списък с необходимите неща.
А може и по-късно да ви го пратят по пощата.

# 42
  • Мнения: 18
 Simple Smileзнам, че съм новак и просто се притеснявам за всичко
наистина квартала ни е такъв, от сега ще трябва да се оглеждам за догодина

# 43
  • Мнения: 0
привет   bouquet
присъединявам се към вас искам да се махна от Бг

# 44
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
nadin13, Честит ви първи рожден ден, много здраве! newsm59
Дано имате късмет и да спинка в самолета, все пак вземи някакви нови малки играчки да има с какво да се занимава.

Общи условия

Активация на акаунт