Юли 2009. Тема 73

  • 11 029
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 108
Здравейте   Simple Smile
Честито на всички майчета!   bouquet  bouquet  bouquet
Аз от много отдавна не съм писала в темите.Имах  малко проблеми през осмия и деветия месец от бременността ми.Наложи се спешно да ми се насрочи секцио.
След операцията детето ми беше с жестока инфекция,плевмоние и не можещо да диша самостоятелно.Близо 6 дена се опитваха да спасят детето ми!Кошмара беше за мен когато /аз родих в ОКРБ Варна , а детето ми в АГ Варна/ нямах никаква информация за състоянието на бебето ми.Но слава богу всичко приключи щастливо за нас.
След 16 дни ходене по мъките - всеки ден ходих ме в часовете м/у 12-12,30 часа да получим някаква информация за състоянието му, а само четвъртък можех ме да го видим.Няма да забравя срещата ми с него в АГ - в носа му бяха наврени маркучи от където му вдишваха кислород, на двете крачета имаше пуснати системи.Беше кошмарна гледка.

На 17 юли ни изписаха и вече си е вкъщи .

За регистъра - родих ме се на 2 Юли - бебе Александър с мерките - 3300 гр. и 51 см.

Поздрави на всички

# 286
  • Canada
  • Мнения: 649
Сладък бонбон, наистина сте минали през някакъв кошмар, но важното е че всичко вече е останало назад, а вие сте си вкъщи и сте добре! Дано занапред да имате само хубави емоции покрай малчо! Hug
Сандра1984, успех утре и разбира се че ще те мислим и ще ти стискаме палци!!! Peace
По повод смяната на памперсите, по принцип ги сменях преди хранене. Но установих че Нико ака след всяко хранене и затова започнах да ги сменям половин-един час след хранене. Вярно, че понякога го събуждам, но пък така дупето му е чисто. Peace

# 287
  • Мнения: 5 254
Честит рожден ден, Силве! Да си жива, здрава и все така усмихната!   bouquet bouquet bouquet
Честита месечинка на всички бебчета!   bouquet bouquet bouquet
Честито на всичко нови майчета!   bouquet bouquet bouquet

Мерси за отговорите за Веледата  Hug Измиващото мляко го сипвам във водата и така го мия, но ще пробвам и с тампонче  Peace

# 288
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Здравейте, Сияна днес стана на 1 месец, не съм правила торти или нещо специално, просто със таткото и с нея хапнахме навънSimple Smile Благодаря на поздравилите ниSimple Smile
Daniele, честита девойка. Нека много да ви радваSimple Smile
Марулка, честит празник   bouquet
.:.Stef.:. аз чистя носа като изсъхне секрета, ако не го  е изкихал дотогава. Използвам клечки за уши, а дали е мляко или сополче, какво значение има? newsm78
Сиси ♥♥, това за оригването много ценноSimple Smile
Сладък Бонбон, много, много се радвам, че всичко е минало добре и сега се радваш на бебчето си Hug
Пиша набързо за гимнастиката и масажа. Правя ги след баня, Сияна гледам да е в настроение, ако заплаче спирам. Използвам мляко или олио на Нивея. Първо поглаждам отгоре-надолу гръбчето няколко пъти, след това пошляпвам дупето. После размачквам дланите с пръстчетата, и след това в посока от дланта към рамото масажирам нежно - така се раздвижва лимфата и тя се отича. Като цяло правилото е от периферията към центъра. Същото правя и с крачетата - размачквам ходилата и после разтривам отдолу нагоре. Това с масажа, с гимнастиката ще е по-сложно за обяснение май... Абе хващам ръцете и ги кръстосвам няколко пъти, след това нагоре-надолу ги протягам. После и краката наред към гърдите. Това се казвало пасивна гимнастика. В началото правех от всичко по-малко, сега все повече увеличавам времето. Постоянство му е майката и е по-лесно отколкото го обясних. Успех на всички.
Уф, все забравям да питам - абе кога ще вземе да спре да ми тече и другата гърда, че голямо оливане, попиване и т.н.?

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 22:53 от 3des

# 289
  • Мнения: 9 104
Ами питах за разликата между сополче и мляко за да знам кога е възможно да има хрема...откъм хигиенична гледна точка няма значение иначе Simple Smile

Сандра - силно ти стискам палци за утре!!!

Сладък Бонбон - съжалявам, че сте минали през такива гадости и се радвам много, че всичко вече е зад гърба ви Hug Ще се радвам да пишеш при нас по-честичко Hug

Момичета, да пускам ли тема в Родени?

# 290
  • София
  • Мнения: 423
Пускай,пускай  newsm44 newsm10 smile3521
Там ще чакаме Сандра,момичето от Испания Бобито ли беше  Embarassed и другите

# 291
  • Мнения: 253
Сиси,педи каза,че сме го хванали от клиниката  Rolling Eyes Rolling Eyes
Като казвате по колко време спят вашите деца,се тревожа за моето...Ние лягаме към 9:30-10-10:30 и към 1:30-2ч се събужда-спи по 4часа.А вашите като легнат към 10-11 и стават към 6  newsm78
Да,да се местим в Родени и да си продължим с номерата  Peace

# 292
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Момичета, благодаря ви от сърце за пожеланията, стана ми мило и драго да ви чета.  Hug

Дарка, всички деца са различни, да не говорим, че един са вече на два месеца, други нямат още изпълнен месец. Детенцето ти си е нормално, дори прави 4 часови паузи, което си е направо страхотно, все пак е на 2 седмици.

Светли, замразявай си кърмата по 50 мл, така лесно се комбинират количества и съответно и размразяването е лесно. Peace

Честити бебчета на всички нови мамчета, мило ми стана, че се разписаха и момичета, които ни бяха позабравили, добре се дошли отново при нас  Hug

Аз съм да се местим при Родени, за номерацията нямам претенции.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Честити бебчета на Икка, Daniele, Kusmet!

За номерацията на темите - като че ли си е добре да почнем от 1, но няма чак такова голямо значение.

Сандра, стискам силно палци за утре!

Надявам се утре вече да се разпиша в новата тема, че сега дебнах, ама няма още Simple Smile

Лека нощ!

# 294
  • Мнения: 179
Местим ли се? Rolling Eyes
Честито бебче Алех на Сладък бонбон чудех се къде се загуби.Радвам се ,че всичко е минало успешно.Пожелавам ви много здраве и много радости да ви носи   bouquet
Джиджи -супер  браво на Стела.И аз се надявам скоро Мио да започне да прави по дълги паузи за нощното хранине въобще сам да се отбие.Каката сама се отби след първия месец Peace
Дарка Живко -бързо възстановяване Praynig.Много неприятно много често бебчетата прихващат  конюнктивит от болниците където са с по лоши условия.Много пъти са давали по ТВ за такива случаи...
Сандра успех утре- Praynig Peace
Лека вечер

# 295
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Sandra,стискаме ти палци утре.Всичко да мине по вода и скоро да ни се похвалиш! Hug

Сладък бонбон,страшното е минало, слава Богу!Само хубави новинки да ни пишеш от тук нататък,  Hug Hug Hugза теб и Александър, наслаждавай се на мсеки сладък миг от майчинството!  bouquet

Къде да се осведомя за ЕБХ-то,че нещо съм изтървала за какво иде реч.

Stef,простих ти на момента Hug! Сигурна съм, че ще извъртиш една страхотна тема в Родени  bouquet!

Аз земетресение не съм усетила днес, ама то нервите така силно ме тресат, че и 5 по Рихтер ми е слабо... Shocked

Утре ставаме на 40 дни, дано дъжда да не ми провали ходенето на църква.Прави ли се нещо по-специално, освен питката? Аз първият път, като отидох с бебето на църква, директно си влязох вътре и попът се хвана за главата- то трябвало в предверието да се чете някаква молитва и едва след това, вече "пречистена" , майката може да влезе... ама кой ти знае newsm78


Увеличихме вечерната пауза на 5 часа Grinning! Просто в 12 часа му давам кърма от шише, за да съм сигурна, че е приел достатъчно-120гр.Не винаги изпива всичко, но си спи почти до 5 сутринта!

Хайде, ще лягам, че да не ми спретне Кубраткин изненада тази вечер с паузата... #Crazy

# 296
  • Мнения: 9 104
Лотусче - на първа страница има линк за Естествена бебешка хигиена Hug

3des - има колектори за кърма. Или просто си сложи пръста на зърното за малко, спира самичко Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418324.new#new - айде в новата тема

# 297
  • Мнения: 735
Гледам,че другата тема е за родени бебета.Ние сме още 2 в 1.Така че ще ви пиша като се родим, живот и здраве.

# 298
  • Мнения: 9 104
Славена - няма забрана за писане, така че заповядай Heart Eyes

# 299
  • Мнения: 97
Здравейте и от нас! Не съм писала от много време така че да дам отчет. Бебе Александър се роди на 25 юли, 3000 гр, 50 см, и се прибрахме в къщи на 01.08.
Сега се връщам да по прочета какво става из форума и ще пиша отново  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт