Юли 2009. Тема 73

  • 11 031
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 12
     Честито на новите мами - много да ги радват малките мъници и много да ги слушкат   bouquet

Napetia - само със спирт 95% съм мазала и без пудра така ми каза педиатърката.Така се процедира докато има още секрет после вече не.

 sisko_75 - Ние сме с Еспумизан който ни е предписан на всяко ядене по 20 капки,но педиатърката ме предупреди че може и да се запече и да и слагам само в часовете когато знам че я хващат коликите.Първият път като й дадох имам чуството че рева страшно много от тях,но след това мисля има малко облекчение само от време на време се свива и промрънква.

# 256
  • Мнения: 41
Честито на новите  майчета - да  са им много здравички и усмихнати бебчетата1
 
Чета ви и се убеждавам че не сам само аз с проблемните - колики.  Давам три вида капки и нищо не помага. Най гадното е че бебчето се мъчи ужасно. Единствено се надявам да минат по скоро , че с баткото бяхме така 4 месеца и накрая не издържах вече.
 
 Не знам коя майка писа че й  тежи кърменето - Не се притеснявай , не  си единствена.
  На мен ми тежи най вече болките в гърдите, постоянно имам някакви болки и малки топченца. На два пъти вдигам температура и  се тъпча с парацетамол, защото се чувствам ужасно. Но  все си давам кураж че скоро  болките ще отминат и кърменето ще стане много по лесно.

 И да споделя - на мен като цяло ми се събират около 5 - 6 часа сън на денонощие,  и много ми се спи и си го изкарвам или на баткото или на таткото. Как е при вас майчета и  как си наваксвате със съня. Аз вече и по едно кафенце пия сутрин , че иначе не мога да си  отворя очите.
 Е това е  от мен ,   чао за сега

# 257
  • Мнения: 7
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МАРУЛЧЕ! ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА ТЕ СЛУШКАТ ВКЪЩИ!!!   bouquet
Сиско, и ние сме на Еспумизан.Давам го на малката 3 пъти на ден и ако стане да папка през ноща. Доста облекчава коликите на малката.
Що се отнася до смяната на памперса - сменям го преди ядене. Почти всеки път Дари заспива за секунди като се напапа, а ако я съблека да я преобувам се разбужда и започва един зверски рев чак устичката й се разтреперва.
Не бях разглеждала албума няколко дни и видях, че са качени снимки на много сладки бебета!  Grinning

# 258
  • Мнения: 9 104
Минавам за минутка, имам да питам 2 важни неща:

1. какво беше онова нещо против изпотяване - намазване със мас по краченцата, или с малко сол каменна ли беше - смятате ли да го правите?

2. Възможно ли е бебчо да не харесва кърмата - от вчера плюе кърмата ми, а адаптираното мляко излапва за секунди, не знам какво става Shocked Rolling Eyes Confused

Ще ви изчета след малко и ще добавя новите мами в списъка.

# 259
  • Мнения: 360
Здравейте мили юлки Hug
Понеже ви шпионирам от време на време,та виждам имате проблем някои с много плачещи бебоци,има едни хапченца казват се ''колик таблетс'' те са хомеопатични и освен за колики помагат и за успокоение на малките душички.
и нещо друго,не е ли време да идвате в родени? Hug

        поздрави от една мама февруарка  bouquet

# 260
  • Мнения: 11 824
Честита дъщеричка на jara_r! Много радост и щастие да донесе със себе си!
Честити месечинки на Моника, Сияна и Константин!
rumi_alex, привет! Да ви е жив и здрав Борис! Коликите могат да почнат и веднага след раждането, няма точен момент, при нас например още ги няма, дано ви подминат. Браво за опитите с ЕБХ, но в никакъв случай не го издържай да си върши работите докато плаче! Пробвай, ако искаш кърмене над легенче, не е трудно. Като поотрасне ще се променят нещата.
dzimbi, благодаря, че попита. Изследването е чисто, както се и очакваше, реших да отложа засега ходенето при гастро да изчакам дали ще се оправи напълно. И Влади напоследък яде по-начесто, на 2 часа някъде, че и по-малко, но си го кърмя да не се обезводни и заради жегите, а и заради разстройството, че нали вода не пие. Все пак ми се иска да удължи пак интервалите, може да е просто криза за увеличаване на манджата.
Радина, не очаквай кой знае какво от орехчетата, все пак са био. Wink Няма мирис при изпиране, някои момичета от зелените теми прибавят разни етерични масла, но не знам в какви пропорции.
Оооо, matzko, привет, пиши повече за вас!
Дано Драга и принцеската й по-бързо се приберат вкъщи! Чакаме ги! И на нас ни липсват постовете на мама, дано и занапред намира време.
mama Barba, бързо да споделиш и второто си откритие! Wink Иначе за кучетата си абсолютно права! Тук си имаме три чихуата - Калоян, Магдалена и Сузана, когато Влади е на вън в количката и нещо промрънка ми съобщават, особено Калоян, той даже застава до количката, явно го пази.
milasara, радвам се, че се включи, динамично е при теб! Аз пропуснах рождения ден на малкия батко.. и как сте го отбелязали..
darka_jivko, какво стана с оченцето? Аз също съм ЗА гушкане.
Фелисити, силно гуш!! Пробвай и ти с борина, ако имаш възможност, пък току виж се успокоил трайно! Гледай да имаш пъпеши, дини под ръка, пък дори и по бабешки да ги хапнеш със сиренце пак е нещо. И да, наливай се с лактогонен чай вместо вода, хрупай сурови дяки, все неща, които не искат време.
Virginity, и при мен е така като ям нещо по-сериозно, веднага се усеща по-добро количество, а вероятно и качество, а ми се иска да ям само плодове и зеленчуци, за да слабея, но не става. Sad
инкс, сега видях, че и ти си писала за борината, питай и ти покрай теб, аз по-късно ще питам свекърва ми дали знае и ще пиша.
Сандра, продължавам да ти стискам силно палци!
TANI80, само така! И ние бяхме без наакани гащи от началото, но с това разстройство се случи да се понацапа. Надявам се скоро да се нормализират нещата.
Стеф, аз не смятам да правя това със солта, макар че по принцип вярвам и ползвам много бабешка "медицина", но в случая според мен си е генетично. За кърмата - да не би да си яла нещо специфично и да се е променил вкуса, може да хапнеш сега чесън, знам, че бебета обичат вкуса. Друго, което ми хрумва - при измиване на шишетата да не е останал някакъв препарат.. Дано е било инцидентно и не се повтаря.
alximika, мерси, записвам си ги, ако се наложи! Изчакваме още 1-2 закъснели бебчета и идваме в Родени.

# 261
  • Мнения: 11 824
Забравих да споделя нещо, на което попаднах, относно оригването, тъй като чета, че много имате този проблем и съответно следват повръщания. Цитатът е на форумка, чиито мнения винаги много съм ценяла, дано ви е от полза:

Сега за оригването да помогна. Не знам дали ще стане без картинки, но дано съм ясна. Вземи 2-литра бутилка от нещо газирано. Подхвани я с едната ръка на дъното отдолу, а с другата придържай гърлото. Бутилката трябва да е леко наклонена към ръката, която я придържа под гърлото. С ръката, която е на дъното няколко пъти подрусваш лекичко, може и в ритъм, 5-6 пъти. После развиваш капачката  Laughing
Така... е, същото е и с бебешкото коремче - мехурчетата се натрупват основно по стените на коремчето и нещо трябва да ги побутне нагоре, за да могат да излязат. Спомняш си бутилката, нали?! Сега вземи бебчо, едната ръка под дупето (все едно е седнал на нея, но е леко наклонен към другата ръка, която подпира главичката като дава опорa основно на брадичката - долната челюст на бебето почива върху палеца и показалеца ти). Сега няколко пъти лекичко разтърсваш бебчо нагоре надолу, лекичко, наистина. След това, го опираш на рамо, или поставяш дупето на едното си бедро и продължаваш да го придържаш под брадичката, а със свободната вече ръка лекичко го потупваш по гръбчето няколко пъти докато се оригне. Може да се правят двете едновременно - сядаш и поставяш бебчо да седне на едното ти бедро, крачетата му падат между двете ти бедра, отново подпираш брадичката и започваш лекичко да го подрусваш с крака си а със свободната ръка лекичко го тупкаш по гръбчето - обикновено се оригват веднага или до 2-3 минути  Grinning

# 262
  • София
  • Мнения: 423
Radina,аз го ползвам това мляко на Веледа.Отначало ме беше яд ,че съм го купила,но после му хванах цаката.Не става да намажеш цялото бебе и така да го почистиш,трябва марличка или тампон.Ползвам го вместо мокри кърпички,на тампонче за грим слагам малко и бърша.Маха изсъхнал крем за подсичане без проблем и без натискане.С него почиствам и гънките,когато сме закъсняли с разходката и не я къпем.
Jillian,много добре си го описала раждането,с хумор,иначе не ти е било лесно.Вече бях започнала да си мисля,че само аз явно съм нещо префърцунена за тези стаи,но ти ме успокои.5 кошмарни дни изкарах на 2 етаж и после випа ми се стори като 5 звезден хотел.
Мамбина,аз бях същата като теб,но неусетно болките престанаха  Shocked,без да разбера.Просто един ден открих,че вече не ме боли.Само отначало първите засуквания са страшни,но за 10 сек. не е проблем.Мисля,че като и дам Инфакола ,той и увлажнява устните и зърното и е по-безболезнено.Даже вече София не си отваря много устата,а само засмуква зърното и така смуче докато не налапа почти цялата ареола(преди 2 седмици бих умряла от болка,но сега не).Мисля,че и много ми помага легналата поза,че като сме на вън по пейките много ме заболяват ръцете да я държа.Ама аз не гледам в колко часа е яла,по колко време ,и никакви 3 часа,щом замрънка и давам цица.Малко трудно си организирам излизанията,но почти няма място на което да не може да кърмиш.Удоволствието по-скоро е в главата,не физическо.Като ме загледа благодарно с тия очички   love001 и мога да я гледам 100 часа(тя и толкова яде,де).
Стеф ,на мен така ми харесва 1 страница  Peace .
Добре си дошли на РЕни80 и Алекс   bouquet
3des ,мен ме интересува масажа ти,разкажи
Сиси,да те питам за разстройство.Но София акото винаги е течно,така ли трябва?Мислех го за нормално,но явно не е ,щом говориш за разстройство.
И аз напредвам с ЕБХ.Вчера показах на една бременна приятелка как става над легенчето и тя щеше да падне.После по време на разходката пак я изаках и вече я виждам бъдещ последовател Laughing.През деня хващам почти всички "аки",през нощта сме на памперси,че многократните и на мен ми текат.Аз я слагам да спи само по гръб,но докато я кърмя е на страни и тогава тече на чаршафа.Май доста съм се амбицирала с ЕБХ и сега гледам да го карам по-спокойно.Филип също я държи над легена и му е кеф.Мислех,че ще ми тегли един сиктир,но като вижда човек ,че има резултат няма как да не продължи.
Тая нощ ни "утрепа" от рев.Аз си мислех,че имала колики до сега,а тая нощ какво беше ooooh!,е това са колики.  Събуди се към 1ч. да яде и така и не заспа повече,подхвърляхме си я няколко часа,и накрая и аз не знам как заспа.Свършва ми Инфакола и аз вече не знам какво да взимам.За тая борина,като не давам вода,мляко нито чай,какво да правя?Днес ми дойде люлката от Продавалника,но не мога да открия как се пуска #Cussing out,може и куриера да я е повредил.Сега я люлея на ръка и веднага заспа.
Нещо май съм изпуснала за инфекцията на Андреа на Драга,какво им е?

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 16:38 от Mime-to

# 263
  • Мнения: 576
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МАРУЛКА !!!
Бъди здрава и обичана, нека живота ти дава много приказни мигове, а в сърцето ти да има само любов и позитивизъм, за да летиш през годините напред истински щастлива  Hug




Стеф и аз като Сиси си мисля, да не би да си хапвала  нещо специфично ? Аз когато хапвах прословутото синьо сирене малкия изобщо не беше очарован от кърмата. Но тогава си мислих, че са колики и за това се дърпа и мръщи.

Мимето, аз за съжаление не мога да кърмя легнала, Гърдите са ми доста големи и трябва да ги повдигам и държа докато малкия се храни, защото иначе тежат и той не може да задъжи зърното с устичка.
До сега не се е случвало докато суче да ме погледне, понякога когато пусне зърното , за да почине не поглвжда и примлясква с устенца и ми един хубавв, идва ми да го схрускам Heart Eyes Но в повечето случай забива глава и се отдава на манджата, не на контакта  Laughing
Другото, което ми прави впечатление е, че когато гърдите ми са твърди и препълнени се храни по-добре и тогава учудващо не ме болят зърната  Thinking Когато са ми меки гърдите пада голямо смукане и дърпане, оттам тази болезненост.
Пак сложих изкуствените зърна, защото иначе много ми се зачервява кожата и ме протърква.... Не си е работа.

За кърменето навън... до сега не ми се е случвало. Всъщност все сме били нагости и то разлика няма. Гадно ми е, че не знам колко е изял, той може да си виси на гърдата и по 10 часа, не му е зле, а ние не сме си вкъщи да се разплуем на спалнята и да не ми дреме колко време ще се лигави....
Трябва да влезнем в някакъв ритъм.

Jilian, дано бързо се натъманите и да не хабиш много нерви  Hug

sisko_75, ние сме с Еспумизан и съм доволна. Заредена съм и с 5 опаковки Инфакол и едно шише Лефакс ако положението стане кошмарно.

keiti и мен недоспиването ме събаря най-много  Crazy Като се събуди в 3 да яде и ми идва да се гръмна. Дори не знам как му сменям памперса, как го храня. Минава ми като насън. И после докато се унесе, то е едно пръхтене, грухтене...аз аха да заспя и то станало 6 за следващото. Ама нали си е моята мушица търпя, като ми дойде в повече се наревавам и съм с нови сили за дългите нощи  Crazy Party

За премахването на нощтното хранене - докторката ни каза, че е добре ако искаме да имаме нормален живот  Joy, но ако не можем просто да не насилваме. Аз и не бих го лишила от хапване, ако има нужда от такова. Мислих си ако се будеше по навик и хапва по малко да го залъгвам с водичка, но той си хапва обилно в 3 и явно има нужда от това ядене. Според докторката ни момченцата по-трудно се отказвали от нощтното хранене. А нашия какъвто е лакомник -съвсем


Дано Андреа бързичко се оправи и с Драга се приберат удома Hug


До скоро  Hug

# 264
  • Мнения: 253
Честит Томислав на мама Икка!!!Да и е жив и здрав!!!
Жара,Честита адашка  Heart Eyes Жива и здрава
Сиси, бяхме днеска на педи и каза,че има тежък конюктивит  ooooh! ooooh! И имаме гъбички на езичето  #Crazy #Crazy За езичето ми изписа Дактарин,а за очите-Тобрекс.По пет пъти и от двете работи на ден.
На малката взеха да и излизат едни малки пъпчици с малко гной вътре  newsm78
Момичета,аз след като родих ми се изгуби апетита за ядене.Днес още не съм яла....А искам бебка да се наяжда от мен,но като не ми се яде как да се тъпча  ooooh!
Ние сме на сватба на 22,и ще имам малко развлечение  Crazy Crazy
Марулка, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!Желая ти много здраве,щастие и идилия в семейството   bouquet

# 265
  • Мнения: 1 208
Първо честити месечинки на Моника, Сияна и Константин.Да растат здрави дечица  Hug

Днес бяхме на първата консултация и Катето е наддала 1000гр. от изписването и 4 см.Вече сме 3900гр. и 55см. Peace Биха и ваксинката и милото така се разплака - за пъри път я чух да плаче  Laughing Преди това бяхме на ортопед и там ни казаха,че всичко е наред и за отидем пак чак като проходи.

След консултацията веднага тръгнахме за Карнобат.Петя ми се видя като великан.Свикнах с това мъниче и сега като й сменям неиния памперс все едно събличам голямо дете  Laughing

Честито и н мамите гушнали своите бебчовци  Hug

Сега излизаме на разходка - после ще ви чета назад

# 266
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мами!
Първо честито на мамите сдобили се с рожби. Да са им много здрави и много да ги радват милите същества.
Виждам, че проблема е повсеместен с коликите и неспокойните бебчета. Аз едвам успях да ви прочета и то защото майка ми дойде и се занимава с беболинка.
 Това с борината ми звучи интересно и странно. По принцип борината е кора от иглолистно дърво (незнам има ли значение какво иглолистно дърво) защото иначе такава има много в природата, включително и ние на вилата и наистина както беше писал някой ние си палим камината с нея. Като се опуши лъжичка с нея обаче става една чернилка и мен лично малко ме е шубе да го дам това на детето, може би трябва да обърнем повече внимание на начина на използване, може би не съм разбрала нещо добре. Мимето ти като недаваш нищо може би можеш да намажеш зърното си с лъжичката, незнам аз разбрах, че такъв е принципа с обгорялата част се намазва това което се слага в устата на бебчо.
Стеф едва ли не харесва кърмата ти (ако не си изяла нещо супер различно и нетипичо) предполагам е някакъв временне каприз на бебчо и те имат такива моменти, ще видиш, че скоро всичко ще е наред, и аз щях да ти кажа да хапнеш чесън, но Сиси ме е изпреварила знам, че колкото и да е парадоксално бебчетата обичат миризмата на чесън.
Щях да пиша и други неща, но просто изкуфях, то мозък не остана в тая глава, но дано скоро се пооправим. В тази връзка някои от мамите с по-големи дечица нека сподели кога бебчовците се поочовечват в смисъл да спинкат повече и да не плачат безпричинно.   
Честито на месечинките. Hug
Честит рожден ден Марулка, да си жива и здрава ти и цялото ти семейство и мнго да се обичате.  bouquet

# 267
  • Мнения: 20
Честито на мама РЕНИ80 - да сте живи и здрави.
 
Честит рожден ден на Марулка .  bouquet

Днес ми е кофти ден , цял ден вали а като сме свикнали да излизаме и двете с малкото човече ни се увидя в къщи. Cry, но поне успях да си свърша нещо въпреки че буболинка от 10.00 до към 14.00 постоянно мрънкаше.
Чао мамчета , отивам да видя детенце дали е гладно  Stop

# 268
  • София
  • Мнения: 121
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МАМО МАРУЛКА! БЪДИ ЩАСТЛИВА!


# 269
  • Мнения: 1 733
Момичета, аз съм една от най-нередовните тук, но само да се похваля, че на 29 юли се роди моята прекрасна Елица - 3350 г, 48 см. Обещавам в бъдеще да стана по-редовна Simple Smile
И честито на всички, които вече гушкат сладките си рожби!

Общи условия

Активация на акаунт