Юли 2009. Тема 73

  • 11 065
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 179
И аз усетих заметресението доста силничко хем сме в къща.Точно гушках малкото съкровище.
Честито на мама Икка жив и здрав да е Томи   bouquet
Честита първа месечинка на Моника, Сияна и Константин много радости да ви носят Heart Eyes
Аз нямам никакви притенции спрямо първа страничка.Не ми остава време да се вгледам в нея така , че....благодаря на момичетата участващи в оформлението   bouquet
Миласара -страхотна си  Hug
Фелисити - пробвай с разходки наистина не е нормално по цял ден да бодува и реве.Много неприятно хубаво е някой да те отмени малко и да си починеш.Дано се нормализират бързо
нещата при вас.
Сиси - дано няматколики  малчовците.Аз дори не се ограничавам в храната, само с алкохола  Wink.Не давам никакви капки за сега.
Мио е много спокоен спи дълбоко по 2часа навън.На плажа отиват и 3часа сън.Бодуваме 1-2пъти по към 2-3часа, но само си лежи оглежда и гука.Започна да издава различни звуци, главата постоянно я върти на ляво и дясно.Дори си мисля, че се заглежда в ТВ.Все по често се усмихва и започна да се  смее на глас.Избягваме да се носим на ръце винаги го слагам в люлката в кошницата на дивана на различни места да наблюдава всичко кой от къде минава.Гърдата също не я предлагам когато си поиска и вече си знае само за ядене.Не мога да си представя постоянно да ми е в ръцете и на цицата или да ме ползва за залъгалка.Заспива си сам където и да го оставим.От както се е родил съм забелязала , че ака само когато го кърмя.Никога не е акал като спи .Всеки ден гледам поне 2пъти по час  да го оставям по голо дупе има си специална подложка на която лежи и може да си пишка на воля.После се изсипва и мие.Засякла съм, че пишка на 15-20мин.Каката много му се радва сън не спи да е до него и да му пее и разказва приказки, а Мио само това чака някой да му говори.Мисля, че не обича да стои сам.Свикнала съм го да спи на шум, че няма как постоянно да правя забележки на каката да говори по тихо да не вдига шум и т.н.
Галето123 -браво на теб, как ти се занимава с тези неща не знам.Аз съм много зле.Не ми се отдава да съм домакиня в кухнята.Само на салатите и спагетите съм спец Laughing.
Опс дойдоха ми госи изчезвам...

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 12:48 от дейзи$

# 241
  • Мнения: 260
Честито на Икка! да е жив и здрав малкия Томислав!   bouquet

Честит рожден ден, Марулка!Много щастие и здраве ти желая!   bouquet

# 242
  • София
  • Мнения: 3 581
Честит син на Икка smile3525.  Да й е жив и здрав и много послушен
Петя и ние го чистихме с 95% спирт и после с Топоцин/ хубаво да покрие пъпчето/, докато спре да тече. Вече гледам няма секрет, така че утре като отидем на консултация ще питам дали трябва да слагам лепенки
Сандра успех утре и да се похвалиш със здраво и голямо бебе Peace
Славена в София така гърми и трещи, че нищо не съм усетила. Дано да е свършило вече, че ми писна с тия земетресения
Честита месечинка на Тан   bouquet
инкс аз освен играчката над леглото / в която определено се заглежда, че е доста шарена/ и слагам пред очите един заек Mr. Green. Не знам засега какво мисли за него, но определено и него го заглежда
Я кажете за църквата на 40-тия ден, че ви стана интересно. Не знаех, че се ходи на църква

# 243
  • Мнения: 256
Здравейте мамита!
Честито бебче на Икка!Живо,здраво и щастливо да ти е детенцето!
Сандра,само ти остана!Стискам палци всичко да мине бързо и леко!
Дано Драга и Андреа бързо да се оправят и по-скоро да се прибират вкъщи!
Дейзи,благородно ти завиждам за моренцето!
Аманита,миличка, стегни се !Добре че си потърсила помощ!Дано всичко скоро отмине и да можеш пълноценно да се зарадваш на малкия Габриел!Можеш да си сигурна само в едно-че ти си най-добрата майка за него!
Миласара,толкова мило ми стана от разказа ти за малкия батко!Дано и за напред е така!
Сиси,Стеф, специални благодарности за отделеното време по темичката!Чудесна е момичета!
Сиси,Влади как е?Оправи ли се?
Славена,и аз го усетих,но реших че си въобразявам!Тъкмо кърмех малчо като го усетих.
Карелия,браво за кърменето!Само така.
Честити месечинки на Константин,Сияна и Моника на Люлия,3дес и Тан!
Тани,хубаво изкарване ти пожелавам!Ние в понеделник пристигаме!При първа възможност ще се обадя!
Ние последните три дена сме доста нервнички!ПОстоянно иска да яде!Както си ядеше на 3 часа горе долу,сега изведнъж започна да иска на час и половина два!Дано скоро си влезем в релсите пак!А кърма имам!Поне така си мисля аз,като гледам по памперсите,а и на него външно му личи!
За пъпчето знам че като падне се маже вече с 70 % спирт!

# 244
  • София
  • Мнения: 6 198
Честито на мама Икка!Само радост да й носи Томислав!

Дейзи,ти също звучиш много позитивно,дано да е все така HugА пък как ти завиждам за морето... PeaceЗамислям аз едно ходене през септември с цялата чета,ама да видим Stop
Napetia,аз почиствам пъпчетата с 95*спирт,не слагам топоцин(по съвет на педиатърката)
Сандра fingerscrossed

# 245
  • Мнения: 11 828
Марулка, Честит Рожден Ден!!! Да си все по-обичана и щастлива жена и майка! Весел празник! А торта в твоя чест ще има ли и днес? Wink









# 246
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Здравейте,
Аз съм от августовските мами, но родих 21 дни преди термин - на 22.07.2009, момченце Борис, 3220, 51 см. Искам да попитам кога сменяте памперса на бебчо - преди или след като го накърмите. Аз го сменях след като го накърмя, но той явно яде доста и си връща след всяко хранене и като сменяме памперса след ядене явно повече го натискаме и връща повече. Пробвах да сменяме памперса преди ядене, но той реве много защото е гладен и едвам изтрайва 5 мин. А също така пробваме и ЕБХ, като му свалим памперса и той ака ( не винаги) с което се забавя още и не спира рева 5-10 мин. Не зная какво да правим  Confused Особенно през нощта е много неприятно  Sad
Другия ми въпрос е за коликите. Ние сме на 2 седмици. Кога почват коликите ?
Благодаря ви предварително за отговорите Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 39
Карелия, на мен или не ми се яде или когато ми се яде не мога да го направя. Страх ме е заради това да не изгубя кърмата си. Нашето педи ми препоръча, ако смятам че започва да ми намалява кърмата да си взема от чая на Хип за кърмачки. Та ще го мисля. Кожата на лицето ми е толкова суха, че дори и с крем имам чувството, че ще се напука.

Хей момичета, въпреки че ми е второ детенце ... толкова е хубаво ... дори и в по-трудните моменти.

# 248
  • Мнения: 99
Здравейте мами,аз да се похваля че днес си направихме първата разходка,даже след това бяхме в една приятелка на гости,малката се държа прилично без много рев и мрънкане  Grinning
За неспокойните бебчета незнам ... и ние бяхме така вече 2 пъти и мъжа ми ходи при една баба която бае и остави на малката една дрешка,после и я облякохме и като че ли се поуспокои,така вече 2 пъти,бабата казала че е много урочасана...Сега съм и сложила една синя гривничка на ръчичката.Незнам,дъли баенето помага или от самосебе си се успокои,но някои ако иска може да пробва,все пак е вариянт ...
Сиско 75, за Еспумизана-ние до сега бяхме с Инфакол и от 4 дни сме на Еспумизан и смея да кажа че с него детенце е много по спокойна,отколкото с Инфакола.Дано и на вас ви помогне  Praynig
Сандра,успех мила,дано всичко мине леко  Hug

# 249
  • Кърджали
  • Мнения: 10 371
Марулка, честит рожден ден! Да си жива и здрава да се радваш на топло и сплотено семейство!

# 250
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Днес в 12:15 се роди дъщеричката на jara_r - Вероника, 2700г, 49 см.  Да им е жива и здрава и много радост да им носи!
Тя се притесняваше, че ще излезе по-рано бебката, но тя пък явно е решила точно на термин Simple Smile

Руми_алекс, памперса аз го сменям преди кърмене, и при нас има петминутно мрънкане, но пък след кърмене заспива и не ми се ще да я разбутвам тогава, затова предпочитам да изтърпя рева. И ние пробваме ЕБХ, обаче рева се усилва, така че гледам да не я насилвам.
Казват, че коликите започват след 15тия ден, който ни се пада точно днес, така че очаквам включване и ми е притеснено малко...
За пъпчето - вече май няколко пъти се повтаря, но да кажа и аз пак - почистваме със спирт 90%, то падна на 9я ден, но после имаше струпчета и едва вчера паднаха, така че продължаваме със спирта, докато спре да секретира. Пудра не са ни казвали да слагаме.
Дзимби, може да сте в момента в кърмаческа криза, нали така се казваше, когато се увеличат нуждите на бебето от кърма. То започва да суче по-често, за да стимулира производството. До няколко дни би трябвало да се нормализира.

# 251
  • Мнения: 40
МАРУЛКА - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ МНОГО ОБИЧАНА ЖЕНА И МАМА!
rumi_alex - аз винаги съм сменяла памперса преди хранене, защото после само го разбуждам. Нощно време, ако е само напишан не го сменям вече. А за ЕБХ си мисля, че бебето трябва да е спокойно иначе няма ефект. Не мисля, че повръща от това че му сменяш памперса, колко да го натиснеш?

От три дена се опитвам с ЕБХ и резултата - нито един наакан памперс! Браво на мама и бебе  Laughing

 Честита дъщеричката на jara_r. Много да радва мама и гордия тати!

# 252
  • Кърджали
  • Мнения: 10 371
Честита дъщеричката на jara_r!Да е жива и здрава малката принцеса Вероника!
P.S. Днес май ще се включвам през 5 минути

# 253
  • Мнения: 11 828
karelia79, копирам си поста от преди относно борината:
Аз първо да споделя нещо, което може да ви е полезно за коликите - борина! Много помагала! Нали постоянно чета разни еко неща и ми попадна, не знаех какво е, не ми и стана много ясно, но в общи линии - борина е парче от дънера на иглолистно дърво, напоено със смола, служи за палене на огън, мирише много хубаво. Та това парче се пали и с дима му се опушва една лъжица, която може да се потопи във вода и тази вода се дава на бебето, може и с мляко. Също, ако пие от биберон опушената лъжица се отърква в биберона преди ядене. Потърсете, ако искате повече инфо, но общо взето всички, които са пробвали казват, че минавали след няколко приема, а преди това било ужасно положението. Ние нали нямаме, но ако все пак се появят мисля да пробвам, че по принцип съм против даването на каквото и да е и винаги търся алтернатива!

А ето и едно мнение, на което попаднах, имаше и други подобни:
Видах се в чудо с Калин, измъчи се, а нищо не помага.С няколко шишета Инфакол го налях, ефект нулев, освен запека.Чух за борината и веднага се опълчих, че на бабини деветини не вярвам.Той се влошаваше, а аз пуснах търсачката на форума SmileЯ, имало майки дето са давали и борината е помогнала SmileМислих, мислих и реших да пробвам.След второто даване той спа цял ден без да се свива и плаче.Не повярвах, но вече 4 ден е без болки(най-много да се свие 5-6 пъти на ден без да плаче).Сега 100% вярвам, че борината помогна.Знам как беше с голямото ми дете почти 5 месеца ooooh!, не минават толкова бързо и от раз, а сега така стана.
Не убеждавам никого да дава борина Naughty, само споделих опита си.


Пробвай, предполагам, че ще намериш лесно, питай по-възрастни от теб, ще знаят. Аз само споменах на свекърва ми нещо каза, че палели с нея печката.

# 254
  • Мнения: 250
Здравейте!
Честито на новородилите   bouquet
Аз нямам почти никакво време за писане и само ви чета.
Даниела се оказа по-послушна и от батко си-само яде и спи,плаче само,когато е гладна и когато я къпя /през останалото време не си личе,че има бебе вкъщи  Grinning/.Йоан ми помага адски много /особено вечер,когато я изкъпя/Ужасно я ревнува и не дава на никой да я докосне-това право имаме само той,аз и баща му  Grinning!Постоянно ходи да я проверяда дали спи или не се е събудила вече,милва я,целува я,носи й играчки......Очите ми са на 1000 да не й направи нещо без да иска!
Ние започнахме разходките още на 5-тия ден от раждането,но само за 10 мин.От сл.ден постепенно увеличихме времето за разхождане!Много й е хубаво на Дани навън-като се приберем,я оставям в количката и тя си спи ли,спи.... Grinning
Преди известно време някой беше писал,че си буди бебчето за хранене точно под час....Когато педито идва да види Дани,изрично ми забрани да правя това "упражнение" Wink.Дани,обаче,сама си създаде режим-сама започна да се пробужда на около 3 часа /+/- 15 мин./.За мен това е много добре,защото успявам да си свърша някоя и друга работа или да поспя  Peace
Засега е това от мен!

Общи условия

Активация на акаунт