Наистина ли съм лоша?

  • 5 646
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 280
Няма място за оплакване...Вече момичетата са ти казали,че свеки не ти е длъжна,а и ти си я познавала и от преди това,нали? Америка е страна,в която най-лесно се отглеждат децата. Може да сте на 1 заплата,но ще сте самостоятелно живеещи,на топло и нахранени. Да,по различен начин си отглеждат децата,и аз трудно свикнах...но един ден ще разбереш,че всичко това е за доброто на детето ти. Ако тук не можеш да се оправиш сама,никъде по света няма да се справиш! Погледни нещата по мащабно,като възможности,перспективи,бъдеще. Не си лоша разбира се, но явно трябва да си по самостоятелна и да разчиташ най-вече на себе си,И не забравяй:"Плащай първо на себе си!"- здравословно е.

# 31
  • Мнения: 2 035
Не само личи че и е първо, но личи че е с проблемно забременяване. По мои наблюдения най-лоши родители стават от такива или осиновители след дълги перипетии да имат дете.

Хения
странна логика извади и аз не мога да се съглася изобщо с нея...  Защото според нея като забременееш на 15 г. от първото си сношение, ей така без да искаш, си по-добър родител и даваш на детето си по-добро възпитание от това ако си го чакал, и искал примерно 10 години ..... Thinking  ooooh!

# 32
  • Мнения: 698
Не си лоша. Имаш нужда от помощ. Но я търсиш там, където няма да намериш. Мисли. Промени живота си, колкото трябва.  Peace

# 33
  • Мнения: 251
Абе вие защо разпнахте така жената?Прочетохте ли написаното?Не разбрахте ли с каква надежда и копнеж е чакано това детенце,та сега се чудите защо му трепери.
Аз също като нея се възмущавам от подобно мърляшко отношение към децата  newsm78 нима за някой е нормално бебе да гризе връзките на обувките ooooh!
Хайде не се притичвайте на помощ на "горката" свекърва, аааа Naughty
Дайте да помогнем на момичето какво да ги прави тия луди роднини Thinking

# 34
  • Мнения: 4 291
 Детенцето е чакано, да и е живо и здраво и да ги радва! Ама други хора, други нрави. Съветите са да не разчита на тях за гледането на детето. А щом пък и концепциите за гледане на деца са им толкова различни няма как да изисква от тях да го гледат  по нейния начин. Просто бабата по-добра няма да стане! Американски лекар ми обясняваше как съм заразна преди да се появят симптомите, а след като вече болестта се е проявила няма опасност за околните. Аз вирусите вече съм ги разнесла докато не съм знаела че съм болна. За нас е странно, за тях нормално. Та лелята не е докарала специално болното си дете за да зарази бебето. Успокой се и си се радвай на детенцето и се опитай да ги разбереш. Ако се вгледаш внимателни ще видиш, че американците всъщност са много толерантни хора. Успех с родата!

# 35
  • Мнения: 342
Абе вие защо разпнахте така жената?Прочетохте ли написаното?Не разбрахте ли с каква надежда и копнеж е чакано това детенце,та сега се чудите защо му трепери.
Аз също като нея се възмущавам от подобно мърляшко отношение към децата  newsm78 нима за някой е нормално бебе да гризе връзките на обувките ooooh!
Хайде не се притичвайте на помощ на "горката" свекърва, аааа Naughty
Дайте да помогнем на момичето какво да ги прави тия луди роднини Thinking
Щом е чакано толкова дълго и за миг нямаше и да си помисля да ми го гледа някой друг! Точно такова чакане предполага, че майката ще е като вълчица над малкото и ще разчита само и единствено на себе си!

# 36
  • Мнения: 4 399
Не само личи че и е първо, но личи че е с проблемно забременяване. По мои наблюдения най-лоши родители стават от такива или осиновители след дълги перипетии да имат дете. Точно по причината че не дават косъм да падне на главицата на тяхното съкровище. Всички са им длъжни защото те са героините, и всички са им виновни защото животът не се върти около майката-героиня. Нищо добро от възпитанието на такова глезено отроче не може да се очаква.

Аз не знам някои жени как не ги е срам гласно да оповестяват глезотиите си и да се оплакват от глупости. ooooh!

Това освен Че е безкрайно грубо е и пълна глупост!

По темата, никой не ти е длъжен и някак не мога да ти съЧувствам за това Че непрекъснато си в оЧакване някой да се върти около тебе. Не се приемай толкова на сериозно. И бебетата дето ги е валял дъжд са оцелели и жените раждали със секцио, също, т.е. не си в някаква толкова по-специална ситуация Че да оЧакваш непрестанна помощ. По света бабите си гледат живота и не се ангажират много с гледане на внуците. Моята свекърва спеше с тапи за уши за да не я обезпокоява бебето когато беше дошла да ми 'помага'. ОбаЧе и през ум не ми е минало да се Чудя защо и за кого се гримира всяка сутрин по половин Час.

# 37
  • Мнения: 698
Щом е чакано толкова дълго и за миг нямаше и да си помисля да ми го гледа някой друг! Точно такова чакане предполага, че майката ще е като вълчица над малкото и ще разчита само и единствено на себе си!

Никой не може да разчита единствено на себе си безкрайно дълго. Независимо колко е чакал детето си и колко го обича. Хора сме - изморяваме се, разболяваме се... Майките, които обичат децата си, да не спят ли? Затова децата нямат само майки или само бащи. Всяка майка, колкото и да се бие в гърдите, че се справя, има нужда от помощ. И не свекървата, а бащата трябва да е помагащият. Тя - ако иска, ама ако наистина иска, а не ако се прави и пречи. Сама съм ги гледала моите феи и колкото и да ги обожавам, казвам ти, искало ми се понякога да избягам с писъци - само за 5 минути, но да си моите 5 минути. И между другото, на вълчиците им е по-лесно, отколкото на нас.  Peace

# 38
  • Мнения: 289
Не, не си лоша, аз също намирам описаното отношение за безобразно.
Бих прекратила контактите - или поне не бих търсила помощ от тези странни личности.
Не зная как е след раждане секцио - затова няма да се изказвам общо - но като родила нормално първото ми дете останах с убеждението, че периодът след връщането от болницата, та докъм 6-7 месеца някъде е този, в който майката и бебето най-малко имат нужда от "помощници". Пак казвам - лично аз го чувствах така - кърмех си бебето, спяхме и двамата, когато ми се спеше - изобщо не съм чувствала нужда от някой, който да ми се пречка, за да изпере 2 дрешки примерно, и на когото да се чувствам длъжна да правя компания, вместо да си почина, докато бебето спи. Незная за Америка, но в България е останало едно убеждение от едното време, че около бебетата има мноооого работа - и е било така - но когато е нямало памперси и перални сигурно... сега не виждам какво толкова има да се прави. При мен поне силно се обади животинския инстинкт, и ми беше неприятно разни роднини да влизат дори в стаята на бебето, камо ли да ми дават акъл как разни кихащи деца наоколо ще му засилят имунитета  ooooh!
Я се стегни, и се заеми сама с бебето, вместо да пътуваш хиляди километри с пеленаче, за да ти лази по нервите някой "помощник".

# 39
  • Мнения: 5
Мисля, че е трябвало свекито ти да си изпълни обещанието да помага, след като се е ангажирала. Но след като явно не е, трябва да престанеш да имаш каквито и да е очаквания от нея. Най-хубавото е, че тя явно е готова да не ви помага и да не се меси. Така ще се отървеш по-лесно от нея.
А за сестрата на мъжа ти - не мисля, че трябва тя да ти се вързва толкова, детето си е твое, гледаш го както искаш. Не знам как е с американците, но германската ми рода е супер директна и изобщо не се впечатляват, когато аз кажа нещо в прав текст. Приемат го и точка. Но и аз не им се меся. Примерно техните деца са супер невъзпитани  - не могат да се хранят с нов и вилица, а са на по 10 и 12 години. Малката до пет годишна беше с биберон в уста и като попитах защо, ми отговориха "за да не се стресира детето". Друго което аз лично не харесвам е, че там има деца с памперс до три години, според мен това е кощунство и едно временно удобство за майката, но не ми се струва много нормално за детето да не може до толкова късно да ходи до тоалетна.

# 40
  • Мнения: 289
knyaginyata_raina, много ми допадна твоето отношение  Peace т.е. всеки прави каквото намери за добре, и просто го съобщава на другите - без те да правят излишни драми - познавам немския манталитет, и напълно разбирам за какво говориш. В случая с авторката наистина тази сверъква ако няма време/желание и т.н. може просто да каже, вместо да закъснява и да я чакат с часове..
Смятам, че всяка майка трябва САМА да решава кога и на какво да учи децата си - ето напр. и моето дете до 3 години беше с памперс - аз съм от тези, които не обичат да стресират  Wink изчаквам всяко нещо да стане когато му дойде времето.
Не виня тези, които се опитват да приучат дори 6-месечните си бебета на гърне.. както и не искам те да ме винят, че моето е с памперс. Най-малко пък приемам някой да ме учи кога и с какво е добре да си заразя детето... ей това е нещото, което ме влудява, особено като ме поставят пред свършен факт, т.е. дойдат ми на гости с видимо болен - дете или възрастен. Вследствие на това приятелския ми кръг чувствително понамаля след появата на детето... ако го видя да гризе връзка на маратонка пък просто не ми се ще да си мисля какво ще последва  Whistling

# 41
  • Мнения: 72
.

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 15:40 от Late Autumn

# 42
  • Мнения: 1 473
На никоя млада майка не и е лесно в първите седмици след раждането. Ти не си лоша, просто минаваш по пътя на много други жени, които са имали нужда от помощ, но не са я получили или са получили нещо, което според тях не е помощ.
Много е трудно да получиш разбиране и подкрепа, просто защото това, което ти чувстваш, другите не чувстват или са забравили вече какво им е било.
Спокойно, гледай да си силна, бебето ти има нужда от теб, а това че свекърва ти се е провалила в грижата за внучето си е за нея.

# 43
  • Мнения: 12 683
Как ги изнасяме чак у Щатите тия нашенски снахички?!

# 44
  • Мнения: 260
Разлика в културите. В Рим се дръж като римляните. И животът ти ще бъде по-лесен Simple Smile

В Щатите отглеждат децата по съвсем друг начин. Никой не бди над тях като тук. Оставят ги да лапат мръсни неща, да ходят голички по хладно и така. В резултат стават много по-калени и самостоятелни. От тази гледна точка случките с маратонката на свекърва ти, с излизането на дъжда, кашлянето на племенничката ти не ми се струват шокиращи.

Пак така част от културата им е правото на неприкосновен личен живот на отделните семейства. Това включва родителите. Свекървите не кръжат наоколо, не дават съвети, не се месят, не се чувстват длъжни да участват в отглеждането на внуците. За мен това е ОК.

Не си лоша, просто преди да се ядосваш и да търсиш вина в околните, погледни нещата от всички ъгли.

Общи условия

Активация на акаунт