Наистина ли съм лоша?

  • 5 644
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Историята ми е ужасна и ще се опитам да бъда максимално кратка.След 6 години борба 3 спонтанни аборта и 2 скандала успях да навия мъжа ми да даде материал да опитаме да създадем бебче.Бременността ми беше много комплецирана -цикъл през първите 4 месеца ,отстраняване на огромен полип ,един куп алергии които никога не съм имала,плацента превия,гестационен диабет,губене на водите ,което дожеде до преждевременно принудително раждане със секцио(беше се паркирала със краката напред и не иска6е да смени позицията си) на малката ни дъщеричка.Свекървата беше известена за това и каза,че ще дойде след като ни изпишатот болницата(живеем в сащ и бяхме в друг щат,на 700км от майка му).Той й купи и билет и 1 ден след като излязох от болницата отиде да я вземе от летището(250 км от нас) и изненада..... сжекито била на парти с гаджето си предната вечер и забравила за полета.Изкарахме още една седмица -операцията ме болеше извърлих 3 конеца но нямах време да мисля за себе си-Йоана плачеше от 22 до 7 сутринта -според докторите бяха колики но никакви капки ,нито чайове и лекарства не помагаха.Радвах се като спеше през деня,гушках си я и бях щастлива ,а когаот ми се събираха по 3-4 часа сън от от дремки за 1 денонощие бях щастлива.Свекървата дойде да "помага".през деня се грижеше да ми намира нонстоп работа ,докато малката спи,а вечер заспиваше в 22 вечерта и не искаше да я безпокоят....Уж щеше да е за 1 месец,а на 3тата седмица си измисли оправдание,че щели да оперират гаджето й и изчезна(възмути ме безотговорността й)-мъжът ми е единственият от всичките й деца ,който никога е нямал деца,а той се е грижел най-много за нея и баща си.Преживяхме "нощните колики" ,което се оказа,че са киселини по-късно,но с лекарства се оправи.Беше на 4 месеца когато пътувахме двете с нея със самолет ,имахме 2 полета ,криво -ляво успях да се справя. и след това трябваше да чакам в студа свекървата 40 минути да дойде да ни вземе заедно с дъщеря си-забавили са се,щото бабето трябвало да се гримира. Shockedотделно че като отидохме в къщата ,бабата каза,че ще отиде за  малко при гаджето си.Уви това малкп беше 27 часа.Навън заваля сняг ние премръзвахме в къщата,климатика не работеше,а бабата си беше изключила умишлено джиесема.Обвих малката с одеяла и включих фурната и така позатоплихме поне една стая.По-късно бабата уж пое ангажимента да я гледа за 1 ден-ама "забрави" да с еприбере от гаджето си-мъжа ми имаше важна работа във връзка с данъците ,а да отидем с него в този задух беше немислимо.Та аз се провирах през кучешката дупка за да взема скритият ключ и да влезем вътре.
Хранех бебка и брата на мъжа ми дойд еи почнада я гъделичка.Казах му ,да я остави това з апо-късно за да не се задави.Той отишъл при мъжа ми и му се оплакал,че не му давам да докосва бебето и ми се разсърди Confused.Детето на сестра му кашлеше над 5 месечната ми  Йоана.Направих й забелжка,а тя ти не се безпокой ,така се закляват децата.два дена по-късно дъщеря ми започна да кашли-обадих се на сестра му и й казах,че тя и дъщеря й са виновни за настинката на бебето ни.И тя много чувствителната и тя ми се разсърди,че иска и да й се извинявам.
 Оперираха мъжа ми в тазовта област и майка му отново е тук.Единият ден отидох до тоалетната и се чудех ,че не чувам гласа на беба.Излезнах да я търся и о боже.Свекървата излязла с бебето навън в дъжда ,да я закалява.Накарах й се едно хубаво и взех да преобличам бебка.Вчера трябваше да готвя допълнително и й я дадох за малко.Мислех си,че като е далеч от изхода на къщата няма опасност.Да,ама не.Сложила бебето(а тя беше само по блузка и памперс) на цимента в банята,дала му маратонката си скоято излиза навън ,малката дъвче връзката й,а дъртата си навива косата-да я пита човек за кой се прави и тя не може да ми каже.Взех я веднага и я измих хубаво и й казах,че не одобрявам това което е направила.И тя се разрева и ме наколадила на мъжа ми.И двамата ме упрекват,че съм била лоша и съм щяла да "разкекавя" детето.Е ,сега аз да питам...те ли са луди и свръхчувствителни?Аз ли съм лоша,че ги разплаквам....трябва ли да се променя......Какво да предприема?Вече съм на края на силите си и не знам кога ще "избухна,защото ми писна все аз да правя компромиси.....и никой да не го оценява това

# 1
  • Мнения: 2 448
Рядко използвам този емотикон, ама ме остави без думи. Свекърва ти е  #Crazy

# 2
  • Мнения: 2 553
Леле, това да не е семейство Адамс  #Crazy #Crazy #Crazy

# 3
  • Мнения: 2 563
Свекърва ти не е длъжна да си захвърли живота и да дойде да кръжи около теб. Не прекалявай с "ау, ох, те какви са лоши, аз каква всеотдайна майка съм". Никой не е безгрешен.

# 4
  • Мнения: 2 556
Аз не разбрах защо сте все при свекървата, като е ясно, че на нея не може да се разчита?

# 5
Shockedе толкова далго нещо не мога да про4ета
неам нерви Laughing
моля пи6ете по-кратко

# 6
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Почти нищо не разбрах.Веднъж било студено, в следващия момент жега и задух.При това смятам, че грижата за децата би трябвало да е ваша , а не на свекърва ти.Жената си гледа живота. И още нещо не разбрах , казваш, че живеете на 250 км , а от разказа ти разбирам , че сте все заедно. Като не ти харесва,просто не я викай да ти помага, и готово.

# 7
  • Мнения: 1 898
Не знам дали си лоша.
Аз лично ти се възхищавам за това, че в прав текст и на момента реагираш, когато имаш някаква забележка или виждаш нередност в отношението и поведението спрямо детето ти. Без значение дали някой ще се засегне. Навремето, когато синът ми беше бебе,  нямах куража и силата да го направя. Все се боях да не обидя или огорча някого, който всъщност е имал добри намерения към детето.
Иначе, и мен ме учудва фактът, че при всичко описано, прекалено често разичтате и изисквате помощ от свекървата.

# 8
  • Мнения: 54
Някой беше казал,че добрите роднини са тези,които живеят надалеко - само при мисълта,че свекърва ми,та дори и собствената ми майка ще дойде да ми помага ден след като изляза от болницата с бебето,и то ще спи в дома ми,ще ми се пречка из краката и ще ми дава акъл, направо настръхвам.Ти някакси си мислиш,че тази жена е задължена да е всеотдайна баба.Откакто живея с максимата никой не ми е длъжен с нищо,живея много по-спокойно.Детето си е твое,няма как да не можеш да се справиш сама. Имам две малки деца с много малка разлика, мъжа ми пътува, гледам си ги сама и не ми пука.Като отида за два дена при майка ми,започвам да искам да си ходя.Като дойде свекито, въпреки мантрите,които си повтарям,че ще я изтърпя,ми писва от тия глупости - Ау,бебето хълца,то май изстина, ама не му ли е студено така,ох защо киха,и още цял куп подобни.
Иначе наистина е хубаво,че когато нещо не ти е харесало си го казала на момента.Но нещата ще са си все така  - ще се ядосваш на тях,ще намесвате мъжа ти,ще има конфликти.Нужен ли ви е този стрес?

# 9
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
...Откакто живея с максимата никой не ми е длъжен с нищо,живея много по-спокойно...

И аз така. Със съпруга ми сме имали много тежки моменти, но умишлено не сме искали помощ. Когато ни е било най-трудно, сме държали родата настрана- и неговата, и моята. С роднините гледаме да се събираме по празници и весели поводи. И не, не са лоши хора, дори напротив, ама се случват недоразумения понякога. Хората сме различним, няма начин всички да са доволни за дълго време. По-добре да си спестяваме негативните емоции, животът е кратък.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Съжалявам за всички мъки през които си минала за да си имате детенце, но важното е, че сега си имате прекрасна дъщеричка.
А сега по същество - свекърва ти е американка нали? Не се притеснявай, абсолютно нормално е децата да се "каляват" по описания от теб начин в западната култура. Също американските баби хич не са като българските - няма да си зарежат собствените ангажименти, пък били и те разхубавителни процедури  Wink, за да се грижат за бебето. Може би най-добре да го приемеш като даденост и не си хаби нервите покрай свекито. Гледай си живота с мъжа ти и детето ви!

# 11
  • Мнения: 603
Баба ми е казала на майка ми, като ни е родила: Който си има деца - да си ги гледа! Точка.. В съседната тема една майка драматизира, че свекърва й обсебвала сина й, ти тука - много е хладна. Ако е американка е нормално да е хладна. Тя е имала деца и си ги е гледала като са били малки. Хич даже не е длъжна да се съобразява. В случая със снахата - реагирала си, както си намерила за добре.

# 12
  • Мнения: 4 291
Аз мисля като TarikMom. Не си лоша, просто очакванията са ти повече. Така се гледат децата в щатите. В началото ми правеше впечатление, възмущавах се от сополиви и кашлящи деца в градината, дошли на гости в къщи или празник. Бяхме на рожден ден на който една майка обясняваше как детето и цяла нощ повръщало и никой не само че не се възмути, ами не се и впечатли даже. Приема се за нормално децата да са боси и голи и на цимента и на плочките и други места. Не вярват, че се изстива от краката. Дават ледена вода от хладилник и го считат за нормално.
 Някой неща ние не ги възприемаме, но това не значи че не са правилни.

# 13
  • Мнения: 5 710
Аз не разбрах защо тази жена участва периодично във филма, при положение, че явно отначало е ясно, че не е читава?
Иначе, за цялата ситуация явно имат значение и междукултурни различия, просто "те" си отглеждат челядта по друг начин.

# 14
  • Мнения: 4 380
Не си лоша ми си проста. Сори ама не мога да си кривя душата. Laughing

Никой не ти е длъжен с нищо. Свекърва ти НАЙ-МАЛКО. Кой си има бебета, да си ги гледа!

След просташки изцепки от типа "казах и че ми е заразила бебето", може да си сритам шапките за веки вечни времена с който и да е роднина. На простакеси басма не цепя.
А ти се държиш абсолютно неадекватно като родител, треперейки сакън да не прокашля или налапа нещо непреварено.

Хем изнудила бащата със скандали за "материал", хем па и претенции към цялата рода после! ooooh! Joy



Общи условия

Активация на акаунт