Лятото горещо продължава, на СЕПТЕМВРИйче първи РД се задава!!!

  • 13 843
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 391
Леле, Пезота...всякакви разкази за раждания по Български ме натъжават, но това направо...не знам...а и като прочетох какво е казал доктора от болницата..
Цитат
-р Атанасов. Той е категоричен, че жената, която в електронното писмо се представя като Снежана, е трябвало да благодари на целия екип на АГ–то начело с д-р Александров, който през цялото време бил там. И това не само защото й спасили живота, а и я дарили с живо и здраво дете. Вместо това обаче тя предпочела да ги обижда.
Да благодари? Дарили са я с дете? Те!! А че са я осакатили само защото на Александров не му се е ставало по нощите...Олигофрени безхаберни идиоти.
Аз се пазя тука от доктори, но вие там трябва да сте като соколи. Като големи свирепи соколи.

Ради, добре че я пусна тази снимка, та да ми се проветри настроението. Миташки е чудесен.

Ане, аз пишлето не го пипам, то си знае кога и какво ще прави.

Анамар, те момичетата са ти казали, но и аз да си кажа Wink  Не се тормози много за кърменето, само гледай да пие достатъчно водичка, сега че е с температура. Давай първо гърда и ако откаже, давай малко вода но начесто. Въпреки че не помпаш много, пак си го прави ако тя не яде, така поне ще даваш сигнал на тялото да продължава с производството.
Успокой се (ако е възможно) и само гледай да не се обезводни.

За не-то, аз го използвам, но само за важни неща. Иначе местя и сменям посоки ако не трябва да ходи някъде. Все си мисля, че ако постоянно викам "Не!" то ше си изгуби силата. Но по принцип не очаквам да 'слушат' доста време, те са само малки, много им знае главицата, горките. Имат си инстинкт да са любопитни и той е много силен, защото е важен. Трябва да имаме реалистични очаквания, за да не се караме постоянно.
А пляскане, в какъвто и да е вид, в нашият дом няма, камо ли към бебе. Peace

Ина, много неприятна, но и добра случка. Значи все още има хора които ще ти върнат портмонето. Това е добър знак.

Веч и Суити, прекрасни сте. Вие и цялото домочадие. Веч, кога ще видим повече снимки от теб?

Малкият пълзи вече със сигурност. Много ни е сладък. По цял ден сме навън на слънце, че е прекрасно времето. Друго май няма.

Поздрави на всички.  bouquet

# 16
  • Мнения: 0
Ето ги снимките, които обещах:)

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=407167&pid=13964259

# 17
  • София/Търново
  • Мнения: 818
Шмате, аз май обърках щатите... Това, което си мислех, не си го пускала ти и отговора не е бил за теб. Май е от жегите... Да не се оправдавам, а да се извиня!   bouquet

И на мен искаха да ми махат матката. И по едно време съжалявах, че не са  Whistling След раждането дойде мъж, най-вероятно доктор, който не помня и каза: "Мислиш ли, че този чаршаф може да се свие" Пуля се аз... "Е, свива се" И ми обясни. Раждането минало, та можел да си каже. Е, момичето до мен пак така не и бяха махнали вътрешностите първоначално, та после я отваряха пак, та си чаках и този вариат...

Асе, аз просто... с най-добри намерения. А и големи очаквания. Днес не се изказвам много разбрано та ще спестя.  Blush

# 18
  • Мнения: 1 267
Шейли, може да си права, разбира се.
Но знаеш ли когато пишето е отворено се почиства и измива хубаво,
си мисля аз.
напълно безболезнено действам.
Като не го измия отвътре, мирише на урина.
Стефан вече страетелно се мие и си го прибира в 'хялупата', както сам казва  Mr. Green
Чувла съм, че в Америка още в РДом действат.
Не че подкрепям факта.
Все забравям да пиша, че намирам очите на Мейт за много нашенски-
такива едни тъмни и големи, хубави.
Като че ли балканския му корен е надделял.
Ти какво ще кажеш?

Люси, и към теб все пропускам да се обърна
и към товя сладък Тино.
Знаеш ли много го оприличавам със Стефан.
Още на годинака Стефан имаше много оформено личице и черти,
нямаше вече бебшки такива, приличаше на малко момченце.
Даже на една снимка където е на 1.5 г. му даваха 4-5-6.
Може да е от гъстите коси и правилните черти на лицето.

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 16:43 от Анe

# 19
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен Hug
Първо ще ви почерпя,половинката ми пораства с една година Heart Eyes

       

Дали и тя поднесе подарък на тате Grinning Излезли са и 2 зъбчета наведнъж от горе Heart EyesАз му подарих въдица Grinning
И нещата с майчинството са ми оправени вече.Подадена ми е молбата,явно счети сме я постреснали Mr. Green
Мире,няма да се даваш на кистата,всичко ще се оправи мила,само се пази Hug
Анамар,дано бързо оздравее съкровището ти Praynig
Ина,дано никога вече не преживееш подобна случка.Важното е че вие сте добре Hug
Пезота,останах без думи #Cussing outМного мъчно ми стана за това момиче :roll
Честит първи рожден ден на първото ни септемврийче!!!

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 16:54 от mimoletka

# 20
  • Мнения: 125
Пак няма да ми се получи положителн пост Confused
Асе, напълно разбирам желанието ти да защитиш лекарите в случая, но знаеш, че често правят (меко казано) олигофрении. Въобще не искам да си представям какво му  е сега в главата на това 23 годишно момиче, както и на половинката му. Да - нещата са разностранни, ама аз, от моята си гледна точка, не мога да си ги вместя в матрицата. Като тръгнеш от поредното предизвикано раждане (за което не стана ясно дали е имало медицински показания) през нещата, случили се на бебето и родилката, та до факта, че близките и са треперили кой знае колко часове, мислейки, че са я загубили.
Пак от моята камбанария, въпреки, че сравнено с обсъжданото дотук раждане, моето ще да е било песен - до ден днешен не мога да си обясня как се е почувствал мъжа ми, когато след много часове пълна неяснота какво се случва с мен и бебето ни, е видял, как ме бутат с носилката по някакъв коридор и как чак след още няколко часа е разбрал, че, аджеба, са ме оперирали, жива съм и че има бебе - момче. Е хайде все някой, по някое време, да го  е мернал, че виси пред родилна зала цял ден и че няма никаква информация.
Съжалявам, ако е малко объркано горното нещо, ама, мамка му, още не мога да говоря спокойно за случилото се преди 10 месеца и малко.
А тази майка никога, ама никога повече, няма да има втори шанс...Доплака ми се...

# 21
  • София
  • Мнения: 7 673
Инче мило, благодаря за темичката и гуш за неприятната случка.  Hug
Шмате, аз се ядосах, че винаги се намират такива, които си търсят повод да се ударят в гърдите и да се перчат колко перфектни майки са според собствените си представи. А дали наистина са такива, кой знае. Иначе онази мацка при нормални условия май донякъде е от твоята кръвна група. По постовете й видях, че ходят на палатки много. И че има дете на 5. Интересно ми е дали го водят с тях.  Mr. Green
А другото са пълни глупости. В едно съм съгласна - в това, че донякъде е лотария. Но не е свързано с това дали са тук или там примерно. Павел го заведох на море за пръв път на 3 месеца и съм го водила по 2-3 пъти всяко лято. Ами за пръв път ми се разболя сега. За сметка на това вдигна 40,5. Да, ама същата температура вдигна 3 седмици по-късно и в София. Така че....
Адаш, ти в коя Икеа ходиш?
Анамар, за афтите моята педи беше казала черници. Не знам обаче дали не презряха.  newsm78 Помагат също така и Тандумверде, както и Алое (аз го взимам от Цвети).
Ради, цун на Мите.  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 133
Писах, писах и всичко се затри  Sad Сега нямам време да съм толкова подробна, та затова накратко...
Пез, останах потресена. Момичетата са казали достатъчно  Peace
Ане, при нас пишлето го мие таткото. Не го дърпа и не го забелва. Ще стане с времето  Peace
Инче, неприятни емоции, но добре, че всичко е свършило що годе добре   Hug
Видях страхотни снимки/клипчета на проходили и прохождащи мъници  Heart Eyes
Асе, къде може да се види въпросната изложба за ССК?
Ох, трябва да бягам. После пак  Hug

# 23
  • Мнения: 3 926
Не, не, грешно сте ме разбрали Hug Не искам да защитя лекарите Peace Виновни са на първо място, защото онзи ........ е предизвикал НЕНУЖНО раждането Peace От там насетне обаче хистеректомията може да е напълно оправдана Peace Параходски, знам, че всеки гледа от собствената си кула и крепост Hug но всъщност от кръвоизлив до кръвоизлив разлика има колкото от тук до Хималаите и обратно Peace Сигурна съм, че има на кого да благодариш за това, че всичко твое си е там, където му е мястото Peace
Така де, темата е безкрайна, но настина гледните точки са много. Вярно, че в случая докторите са подложили живота на момичето на опасност, но сега хубаво ми отговорете на въпроса - колко от вас ще се оставят в ръцете на доктор, който казва "и такива раждания по нощите да ги нямаме..." Confused

# 24
  • Мнения: 125
Асе, права си. Въпреки че и аз си виках "кой ще им позволи..." докато не попаднах "на хора" дет` се вика, на които не само позволих да ми правят разни неща, които нямах намерение да позволявам, ами и да се държат по начин, който не мисля да коментирам пак. Това родилките (и бившите и предстоящите) сме салко странна порода - надъхваме се, надъхваме се, пък накрая клякаме по-лесно, отколкото сме предвидили, че ще клекнем. Hug

Понеже цял ден се готвя да напиша един хууубав пост, ама нещо не ми се получава, накрая забравих на кого какво щях да напиша. Та затова:
Нашите бебоци са най-сладките на света!!! Особено тези, чиито снимки сте качили последните няколко дни!!! Embarassed Joy

# 25
  • Мнения: 14
Така де, темата е безкрайна, но настина гледните точки са много. Вярно, че в случая докторите са подложили живота на момичето на опасност, но сега хубаво ми отговорете на въпроса - колко от вас ще се оставят в ръцете на доктор, който казва "и такива раждания по нощите да ги нямаме..." Confused

Да, наистина гледните точки са много. Ама сега да не вземе да излезне, че момичето само си е виновно, защото се е съгласило да ражда при такъв доктор. Ако тръгнем да търсим гледните точки, то тогава и тя може да има хиляди обяснения защо се е съгласила да ражда там. Причини може и да има

# 26
  • Мнения: 11 329
Дзак! Само запис. Репоертажи по-късно, че Хамлет иска да помага в писането  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 391
..но сега хубаво ми отговорете на въпроса - колко от вас ще се оставят в ръцете на доктор, който казва "и такива раждания по нощите да ги нямаме..." Confused
Не всички жени са силни или дори образовани достатъчно за да се борят с хората които дирижират положението. Момичето е отишло при доктор, който би трябвало преди всичко да се грижи за нея, това му е работата.
И е факт, дори тука, че много жени въпреки предварителните си планове, се съгласяват на какви ли не манипулации по време на раждането. Това не е момент когато майката трябва да се бори с когото и било, това не и е приоритета. И точно това използват медицинските лица, че тя е в такова положение, че могат да си правят каквото си искат с нея, това и рекламирането на раждането като ужасно опасно явление. За това третирането което получават е направо нечовешко и непростимо. Когато един човек е уязвим, той има нужда от подкрепа, не да е ритан от тук на там, разкрачен, бъркан, резан, навикан, обръснен, клизмиран... в най-прекрасният момент във живота си и след това да се изискват подаръци, че им е било дарено дете. Плюя им в лицата, изроди.

Извинявам се...много чувствителна тема ми е това.

# 28
  • Мнения: 232
Пак мерси за успокоението.
Не яде, ама цедя и пие по 20-30 мл. Както каза педиатърката- инстинктите му говорят- иска да се скрие някъде, да събере сили(като болните животинчета), когато има нужда ще яде. В момента спи повече и от новородено. явно от това има нужда.

За болната тема " раждане в БГ" - и аз смятам че не раждането не  е момента , в който трябва да се бориш с персонала около себе си. За съжаление при мен се получи точно така. Отидох в болницата с 10 см разкритие и родих за 45 мин с малко разкъсвания. Без лекарите щях да родя за 15 мин- без нито едно разкъсване. Цялото ми прословуто раждане мина в това да убеждавам 2 лекаря, няколко акушерки и екип неонаталози че "НЕ, НЕ ИСКАМ ОКСИТОЦИН "
Раждането ми се получи нормално, доста бързо  въпреки,а не благодарение помощта на лекарите. Прекарах цялото си време на идиотското съоражение наречено магаре( добре че ми отпуснаха малко аванта и да си поклеча та да облекча малко болките, убеждавайки сурията специалисти, че 1. щом съм стигнала дотук е безмислено да ми вливат каквото и да е  2. бебето е идеално и следователно не ми трябва окситоцин  3. ако ме оставям поне за 5 мин на мира ще родя 4. И не, по дяволите, махни го тоя окситоцин.
Също така прекарах последния месец от бремеността да убеждавам лекарите си че - желая да родя нормално, с минимум интервенции, трите ми изследвания при очен лекар са реални- да смятам че диоптъра не е причина за секцио, и да- ретината ми няма да се отлепи, и защо  да родиш нормално в България вече се е превърнало в нещо толкова авангардно. ?!
Така, съжалявам за отклонението. Но, за съжаление, не винаги обстоятелствата се стичат достатъбно добре, не всички имат нервите и спокойствието да се противопостяват на безумните изисквания на българските лекари.

# 29
  • Мнения: 506
Влизам само да се запиша в темата, Инче,благодаря ти за труда  Hug  bouquet Hug
После ще пиша повече,че сега събирам багаж...... ooooh! С две деца на море....лелеееее колко багаж....  ooooh! Ама то си е част от тръпката по пътуването  Grinning Mr. Green Grinning
Гушкам всички болнички  Hug  Бързо оздравяване   bouquet

Шмате,евала за отговора в темата на Адикт  Peace  bouquet Като четях мненията на онези "перфектни"майки и точно за теб се сетих и за Марти на палатка  Hug И като чета,чета....опаааа....ти си се появила навреме и на място  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ама и аз не се стърпях......Така запалих...

За положението в БГ болници не ми се говори......Само ми е жал за хората,които попадат там по свое или по желание на съдбата  Sad Асето е много права-малко мислещи жени ще се оставят в ръцете на такъв доктор  Naughty Но е важно и друго-малко хора могат да си позволят лукса да родят в прекрасните условия на частните клиники  Cry или пък да си изберат добър доктор в държавна болница и после да му платят безбожен хонорар  ooooh!
Гадно е..... Sick Cry

П.П.По повод болниците-баща ми утре го изписват  Grinning Добре е за сега....Дано да се възстанови по-бързо  Praynig Praynig Praynig

ХУБАВА И ПРОХЛАДНА ВЕЧЕР!

Общи условия

Активация на акаунт