Знаете ли как се полива правилно орхидея вид Phalaenopsis

  • 20 293
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Момичета, някой знае ли как се полива правилно този вид орхидея. Моята е от най-класическите бели с жълти устнички, като тази на снимката. Но не мога да разбера дали все пак трябва да се полива обилно, включително в средата, или да се избягва средата и да се полива най-вече в страните... Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 95
Аз имам същата, но розова-лилава. Поливам я един път седмично, като я накисвам в леген с вода за няколко часа. Когато пръстта най - отгоре се е навлажнила я вадя от легена. Тези орхидеи не се поливат отгоре в никакъв случай, понеже им загниват листата. Успех в отглеждането на растението и дано съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 5
Аз имам същата, но розова-лилава. Поливам я един път седмично, като я накисвам в леген с вода за няколко часа. Когато пръстта най - отгоре се е навлажнила я вадя от легена. Тези орхидеи не се поливат отгоре в никакъв случай, понеже им загниват листата. Успех в отглеждането на растението и дано съм била полезна.

Благодаря Shine!!   bouquet Твоята почва каква смес е? Защото при мен почти няма пръст, повече дребни камъчета и кора от дървета...   Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 380
Полива си се нормално отгоре като други цветя. Но рядко и обилно.

# 4
  • Мнения: 5
Полива си се нормално отгоре като други цветя. Но рядко и обилно.

Xenia, благодаря ти за съвета, честно казано съм объркана, защото чета все различни неща... На някои места пише, че ще изгният корените по средата ако не се полива в страните само... Ти самата гледаш ли такава Орхидея?

P.S. Май в момента пишем в едни и същи теми... Много съм съгласна с теб за отговора ти по повод ревността на kuku ruku...  Hug

# 5
  • Мнения: 4 380
Корените могат да загният ако я оставиш в купешката торф ако ще както ще да я поливаш. Аз моитете орхидеи ги пресаждам в моя собствена орхидейна смеска от кора и въглен. Абсолютно нищо не може да загние. При пресаждане внимателно почиствам и оглеждам корените, изрязвам загнилото и посипвам с въглен на прах.
Нищо не може да ми загние на мен- спасявала съм неспасяеми растения.

# 6
  • Мнения: 239
Аз я поливам веднъж седмично и след 5 минути изхвърлям водата, която се е изцедила. Важно е корените да не  киснат във водата. По географските ширини, където орхидеите растат като паразит по дърветата вали проливно и за кратко и няма практически начин корените да киснат във вода.

# 7
  • Мнения: 147
      Мама Лъвица, ако искаш можеш да пишеш в темата за цветята :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=412156.0

# 8
# 9
  • Мнения: 5
Момичета, много ви благодаря!!  bowuu    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт