Августинки 2009 - тема № 56

  • 11 110
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
И ние бяхме изпаднали в голям размисъл за името. Тъй като терминът ми е на 13ти, има голяма вероятност да се роди и на 15ти, а тогава е Богородица, дотук добре, ама аз пък не искам да се казва Мария /а и в рода нямаме никой с това име/, а уж казват, че като се роди на някой празник трябва така да се кръсти, че иначе нямало да му върви. Е, остава ми само да се надявам да не се роди на 15ти, че поне да не ми тежи после на съвестта, че не съм я кръстила Мария или някакво производно на Мария. Взели сме решение да се казва Дивна /на дядо Димитър и дядо Иван/  Heart Eyes, пък ако ще и на Богородица да се появи  Crossing Arms.

# 16
  • Мнения: 33
Здравейте момичета!
Дю, честит рожден ден! Съвсем скоро най-хубавия подарък да гушкаш!
Стискам палци на всички мами с термини днес, че и утре - гледам са доста. Дано събитието стане възможно най-скоро  Praynig
desittta , писах ти и на лични. Към писаното от Тина исках да добавя, че в АГ има вип, където условията са по-добри отколкото в "другата част", но се плаща на подобни цени като в Майчин дом.
angel1, от лекциите на Ла лече/нали са за кърмене/ казаха да ги търсим за каквито и да било въпроси или проблем. Аз лично съм писала на потребител Ivy - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=4175
Ако искаш й драсни два реда, сигурна съм, че ще ти отговори.

# 17
  • Мнения: 145
Нинчо, може да заложиш на Божидара - това ми е фаворит за момиче, но тай като сме с пишона, ще се казваме Божидар.А що ке отнася до имената с М на Monday, аз харесвам и Мари, тея фринските ме кефят..Имаш добър избор, не се шашкай..накрая ако не го хареса някой, ще кажеш че е избрано с огромно мнозинство.
А какво става с Румик и Мо? Няма ли вести от тях?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 702
Дю, честит рожден ден (сигурно е бил вчера  newsm78, но още не съм чела), да си жива и здрава, скоро да си гушкаш здраво и сладко бебенце.

Само за Янчето да ви кажа и отивам да чета старата тема. Вчера и звъннах като бях в болницата - викам си, може пък баш на изписването да ги хвана. Да, ама са и казали, че днес най-вероятно ще я изпишат, ако вече не са я изписали.

Добре са, свикват една с друга, каза че единия ден и я взели за няколко часа и ужасно и липсвала. Иначе и през нощта била при нея.
Цвети, роди секцио, защото на бебата личицето и била завъртяна към корема и не можело нормално да се роди. Нещо такова.

Ивуша, и аз се чудя много за Мо. Нали каза, че вчера я приемат, някой знае ли кога и е секциото?
Тя май беше в Токуда.

# 19
  • Мнения: 8
Роди се бебе Димитър 3040гр. , 50cм на мама Mo72  newsm51 newsm51 newsm51
Мама и бебе са Супер!!!


Дю,честит рожден ден!Много щестие и късмет!  smile3525

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 15:00 от mimi.petrova

# 20
  • Мнения: 145
 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44  е бравооооо на Мо, да са живи и здрави мама и "ХЕПИ" бебенцето ни Димитър

# 21
  • Мнения: 26
Роди се бебе Димитър 3050гр. , 50cм на мама Mo72  newsm51 newsm51 newsm51
Мама и бебе са Супер!!!

Честито на Мо! Да е жив и здрав малкия Димитър и много да радва мама и тате!

п.п. Ивуша, ама защо Божидара... . Вече сме решили да се казва Дивна  Grinning.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 14:58 от Nincho

# 22
  • Мнения: 1 241
Честито бебче на Мо! Да е жив и здрав, много щастлив и усмихнат!

Сънчо, днес ми е рождения ден.  Laughing

Нинчо, тогава ти пожелавам бебо да не реши да се появи на 15.08.

# 23
  • Мнения: 2 382
Д=, честит рожден ден(нямам = на клавиатурата, сори Embarassed)!Всичко най-прекрасно ти пожелавам!
Честито на новите бебчета и мами Hug!Бързо възстановяване и прекрасни мигове вкъщи Hug!
Хари, добре дошли у дома.София е прекрасна Hug!Като ти остане време, разкажи повече Hug.
Аз на два пъти ви писах по един ферман, но докато го публикувам и се изгуби някъде по трасето.Ние сме супер, прибираме се само в най-големите жеги, за това нямам много време за нет.
В неделя метнахме Животинчето в колата, манджата в чантата и елате да ни видите Party.Реших, че ще я пробвам един ден на хипарски режим- демек, ще я оставя да прави каквото си иска, но после ми излезе през носа.Будеше се през един час да яде по 10-20 мл, беше ужасно изнервена, цял ден не спа.Накрая я оставих гладна 2,5 часа, влезахме си в ритъм и всичко пак е песен.Така че при нас " на поискване" имаше ужасяващ резултат.Детето явно е пристрастено към ред и точност .
Забравих да се похваля с най-важното.Количката се побра в багажника на колата Party. Не мога да повярвам!Е, малко съм като механиците на Макларън, защото за тази цел свалям задните гуми, но вече се усъвършенствах и мога да счупя рекорда за кратък престой в бокса Laughing.Още събирам погледите на съседите, като започне сглобяването, но ще ми свикнат Crazy.
Утре сме на контролен преглед след раждането и си водя бележки, че миналия път всичко ми се изпари от главата и така и нищо не попитах педи. За сега имаме запушен нос(въпреки стеримар и двете помпи за нос Close), три пъпки в косата, червна средна фаланга на едното пръстче.Имаше и още нещо, но пак го забравих.
Как давате Вигантола?Аз й капя направо в устата, но тя го изпл=ва, а ако повторя, се опасявам да не предозирам.
Единственият ни проблем е смяната на пампите.Правя го след хранене, защото тогава ги пълни.И съответно или повръща всичко(защото понякога се налага и да я измия и на пълен стомах е ясно какъв ще е резултата), или ако я оставя така се омазва до ушите ooooh!.Вече се видях в чудо.кКой какво прави- аз сменям памперси цял ден.Все още харчим по 10 бр на ден.
Коликите са ни умерени- спасяваме се с Инфакол.Опитах един ден с Ентерокинд, но се скъса от рев.
Чудя се дали да не изместя къпането в 6, но после сме на разходка и май няма да има ефект от това къпане.Вече успявам да я къпя сама.Но събота и неделя не мога да се добера до нея от баща й.На Белослава определено много й харесва да си общуват двамата Laughing.Вече се кокорчи и си търси внимание.
В нашия край го нямаме този обичай с 40 дена на бебето, но мисля да я заведа на църква.какво ще кажете по въпроса?

# 24
  • София
  • Мнения: 382
ЧЕСТИТО БЕБЕНЦЕ НА МО smile3525 smile3525 smile3525 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДЮ  newsm59
Едва смогвам да ви изчета, предполагам заради жегите е тъй, дано разхлади, че да си правим повече разходчици . Днес бях на преглед имам 1,5 cm разкритие, което не е нищи, но пък му се радвам като за световно. SmileLikeHeaven, определено не е най-приятното изживяване да те ръчкат, но предпочетох този вариант, от колкото да преносвам, то едното не изключва другото де, но да знам, че до колкото е зависело от мен и от лекарката сме му показали зелена светлина Simple Smile
slavena80 , как си? Преди дни се оплакваше, ако не се лъжа от лошо настроение, мина ли ти ?
А да издам Zo, че скромничи  Heart Eyes Д-р Арабаджикова е прекрасен лекар, до колкото имам наблюдения, но сподели, че и Зори се е справила страхотно.  Grinning

# 25
  • Мнения: 11
Нинчо, може да заложиш на Божидара - това ми е фаворит за момиче, но тай като сме с пишона, ще се казваме Божидар.А що ке отнася до имената с М на Monday, аз харесвам и Мари, тея фринските ме кефят..Имаш добър избор, не се шашкай..накрая ако не го хареса някой, ще кажеш че е избрано с огромно мнозинство.
А какво става с Румик и Мо? Няма ли вести от тях?

Божидар  Party адаш ще бъде  Flutter

ra_iv те и разходките помагали, а аз само лежа  bash ама какво да направя като не мога да съм навън в тези жеги.. Излизам вечер уж, но пък като няма какво да правя и става така, че съм излизала за малко и чувствам, че не е достатъчно. Ти сега ще ме накараш да се замисля дали да не ме "ровне" и мен утре  Confused

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 15:13 от SmileLikeHeaven

# 26
  • София
  • Мнения: 791
Честито на мама Мо, да им е жив и здрав Миткото!
Шайн можеш я заведеш на 40те на църква попа да ви чете молитва и на двете. Аз ходих в Света Марина за леко раждане и тогава го попитах,освен това там не се палят свещи вътре в самата църква,което е благоприятно за бременни и бебета.

# 27
  • Мнения: 39
Честито бебенце на Мо, да е жив и здрав Митко!
Честит Рожден Ден на Мо!
Ивуша името е Надежда.

# 28
  • Мнения: 219
Честито бебенце на Мо, да и е живо и здраво  Hug

Шайн, аз пък да ти покажа какво да си купиш за нослето - http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1960 С обикновенните помпи нищо не става. Аз и до ден днешен си я ползвам тази помпичка за нослето  на малката, като се запуши. Така може да спи спокойно, иначе е кошмар просто. Препоръчвам ти я с 2 ръце  Peace За пъпчиците в косата, не мисля, че има какво да те притеснява. Иначе и аз така съм давала Вигантола, директно на езичето, и никога не ми го е плюла. А за преобуването - хм, до сега не съм имала такъв проблем, но наистина като се нахрани, е добре да не я подмяташ много и да притискаш коремчето. Опитвай да почистваш само с кърпички, а по-късно да измиеш дупето, друг съвет не знам какъв да ти дам.

Момичета, утре ще разхлади, но пък ще вали, чак се чудя как ще ида на консултация в 16:40, ако яко вали. Но ще го измисля, ако трябва ще ида с колата, макар, че ми е доста близо де.

# 29
  • Мнения: 11
http://missby.wordpress.com/2009/07/01/motherhood-myths/

Интересно четиво  Simple Smile "Митове за майчинството"

Общи условия

Активация на акаунт