Бебе в самолет

  • 1 746
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Привет, предстои ни след 2 седмици пътуване до Турция със самолет и се притеснявам.Казаха ми, че нямаме право на седалка за бебето, а и съм чувала че забранявали в ръчния багаж да се носи прахчета ( което значи че сухото мляко незнам как да го взема) и течности също забранявали( водата и нея как ще взема тогава) Дали не правят компромис за бебенца?. Моля някого с опит в това да сподели как е преминало това с него и как се е отразило на бебето ви.Моето бебенце е на 5 месеца.Много благодаря!

# 1
  • Мнения: 275
Естествено, че можеш да пренасяш вода, мляко и храна за бебето.
Аз предварително подготвях четири бутилки с вода ( за тези с биберона). Слагах ги в прозрачен плик и ги отпивах в присъствието на служителите. За кутия с АМ никога не е било проблем! С бебе на 5 м. полета си е песен, изобщо не се тревожи. Най-вероятно ще спи през цялото време.

# 2
# 3
  • Мнения: 2 171
Май всяка авиокомпания си е с различни правила и е най-добре да видиш в сайта на авиокомпанията, с която ще летите какво се позволява и какво не. Аз например носех затворени пюрета и каши в бурканче, за които никой не ми направи проблем. Вода единия път купих от безмитния, те там си я опаковат специално и не трябва да се къса торбичката, в която е запечатана до влизането в самолета. На връщане забравих да купя вода и помолих стюардесата да ми даде леко затоплена вода за бебето, защото тази, която сервираха беше студена. Тя взе шишето с биберона и след малко ми донесе направено АМ Crazy

# 4
  • Мнения: 27 524
Естествено, че можеш да пренасяш вода, мляко и храна за бебето.

Разбира се  Peace

Летели сме с него и на 2 месеца, и на 8, и на 11. Никакви проблеми няма да имате, споко  Hug

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря ви много , сега се чувствам по-спокойна.Благодаря!

# 6
  • Мнения: 666
Носила съм мляко и на прах в дозатор и направено в шише, просто ме караха да го опитвам. За бебето ми дадоха кошче, в което спа много удобно. Полета беше 11 часа, но минаха неусетно, ако не бяха запалили лампите рано сутринта можеше и да не се събуди до кацането. При излитане и кацане задължително му дай да суче за да не му заглъхнат ушичките.

# 7
  • Мнения: 1 420
Изобщо не се притеснявай от пътуването! Ние с малката пътуваме по самолетите откакто тя навърши 3 месеца  Wink Дори когато са малки е доста по-лесно защото си стоят в теб и не щъкат напред назад. Можеш да вземеш храна за бебето, вода и каквото ти е нужно, само че трябва да е в прозрачен плик. Продават такива на летището там където продават вестници и списания  Wink
Дадоха ни коланче за бебето, което се прикача към колана на майката и при излитане и кацане трябва да държиш бебчо в теб  Peace Стюардесите са много любезни и ще ти помогнат  Peace Памперси се сменят в тоалетната на самолета  Wink

Щом пътуването до Турция, полета изобщо няма да е дълъг  Peace

# 8
  • Мнения: 2 376
Седалката за кола, ако имаш нея впредвид я взимат в багажното. По принцип бебето няма право на място, освен ако не си го платиш. В това обаче няма смисъл. Досега винаги са ми давали място със свободна седалка до мен. Номерът е да не се чекираш в последния момент. Памперсите може да ги смениш и на тази седалка. Аз си нося портативен повивалник, който мога да ползвам навсякъде без да се притеснявам от бели. Само си носи пликче за употребения памперс:)
За храната са ми казвали, че само вода за АМ може да се вземе според изискванията - литър разделен по (мисля 50мл). Но, честно казано не знам подробности. Едва ли обаче ще ти направят проблем.
И аз първия път бях притеснена как ще пътуваме, но се оказа, че мадам в общия случай заспива при излитане и се събужда след кацане Simple Smile

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Влачила съм пълна раница с води, млека и каши, сякаш полета ми не е бил 6, а 24 часа.
Никога не са ми правили проблеми, не са ровили в раницата на бебето и не са ме карали да отпивам от каквото и да било.

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За вода и храна на бебето не се притеснявай. Щом си с дете може. АЗ лично с 1 литър вода минавах по летищата.
Да седална няма и ще го държиш детето в теб, то ще е е вързано и за теб с предпазен колан.

# 11
  • Мнения: 348
Редовно летим с Боян и пренасям всичко. За първи път го качих на самолен на 3 месеца. При кацането им става много неприятно и задължително трябва да пият течности. В самолета горе също. Много е важно!

# 12
  • Мнения: 239
Храната, която ти е необходима за бебето по време на полета можеш да я качиш  Peace Както и лекарства ако са необходими и т.н. Аз мойта дъщеря я качих за първи път когато беше на 3 месеца. Е по-спокойно пътуване от това не бях имала. Яде по време на излитане и спа през цялото време  Simple Smile
Всичко ще мине без проблеми  Peace

# 13
  • Мнения: 169
Можеш да вземеш всичко необходимо за бебето дори не е необходимо да е предварително дозирано с бутилки- точно преди 4 дни летях с 4 месе4но бебе( предвид храна и вода). Самите полети като полети минаха спокоино но при нас проблемите бяха от естество не услужлив персонал.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 58
Както може би вече си разбрала - много е различно на всяко летище. Не зависи от авиокомпанията - проверките на багажа са работа на Security. Нас например единствено в София ни караха да пускаме количката през рентгена (тя обаче не мина  Mr. Green ) Правилата за течности в ръчния багаж са единни за ЕС, но всеки си ги интерпретира. Най-добре сама се запознай:
http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=81
За лекарствата могат да ти поискат рецепта. За храната на бебето - най-много да се наложи да я опиташ.

Бебето не ползва седалка, но могат да ви чекират на тройка двамата с таткото (зависи от самолета, естествено, и дали е пълен). Това зависи от чекин агентите и донякъде от авиокомпанията - ако имат представител, той може да се намеси. Кошницата за кола най-вероятно няма да я пуснат на борда, може да си вземете кенгуру. На нас не ни помогна, зависи вече от детето.

За протокола - нашето бебе беше на 3 и 1/2 месеца и не хареса полетите. Плака доста, може би защото нямаше къде да спи, а не  е свикнала да заспива на ръце. За пиенето при излитане и кацане са ти казали. Бебетата не се сещат да преглътнат като се смени налягането - затова.

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 13:17 от Бухтa

Общи условия

Активация на акаунт