Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - IIІ

  • 47 952
  • 814
  •   2
Отговори
# 360
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
пастни го тук като отговор и го провери Wink

# 361
  • Мнения: 2 028
верно ли, ама е на английски? дали ще стане номерът... не се шегувай, че след 15 мин. трябва да го предам  Laughing

# 362
  • Мнения: 2 028
стана, станаааааааааа   bouquet  Hug еййй, пускам им го на пощата, че голяма побърквация беше... много, много благодаря!!!!:hug:

# 363
  • Мнения: 2 550
Препоръчайте ми някакъв нетбук, разбирачи Simple Smile
Искам клавиатурата да е удобна, че предишния го махнат, защото не ми харесаха буквите.
Тъй като не го ползвам много, предпочитам да не е много скъп - 700-800лв бих дала.

# 364
  • София
  • Мнения: 3 414
Момичета моля за помощ,трябва ми една програма за изпращане на факс от моята  е-поща към факс апарат/нямат нет там/.Откривам само някакви стари с които немога да се справя.
  bouquet

# 365
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Момичета моля за помощ,трябва ми една програма за изпращане на факс от моята  е-поща към факс апарат/нямат нет там/.Откривам само някакви стари с които немога да се справя.
  bouquet

Не съм изпращала, но това намерих в интернет:

I вариант - чрез уеб страница:

http://faxzero.com/ - ограничения - можеш да прикачиш файл ИЛИ да напишеш текста. Максимум 3 страници, два факса за ден (безплатен вариант)

http://www.tpc.int/sendfax.html - тук няма опция за прикачване на файл

II вариант - чрез мейл клиент (пише, че трябва да работи с всички клиенти)
В полето за получател изписваш:

remote-printer.firstname_lastname/any_place@359xxxxxxxx.iddd.tpc.int

Променяш firstname_lastname/any_place, като не променяш знаците. any_place можеш да го използваш за Офис 109 примерно. на мястото на хххххххххххх пишеш номера на факса (аз съм ти го започнала с 359)

# 366
  • София
  • Мнения: 3 414
Мерси,близнашките майки от всичко разбират   bouquet

# 367
  • Мнения: 545
Препоръчайте ми някакъв нетбук, разбирачи Simple Smile
Искам клавиатурата да е удобна, че предишния го махнат, защото не ми харесаха буквите.
Тъй като не го ползвам много, предпочитам да не е много скъп - 700-800лв бих дала.


има хубави и евтини. проблемът е, че се продават отделно. това е стар 'лаф' - но не е шега, никак.

иначе, вдигаш се и отиваш в най-близкия техномаркет технополис или нещо подобно и си избираш приблизително нещо, после търсиш вече точната спецификация.

еди

# 368
  • Мнения: 1 236
като включа нещо в USB компютъра се рестартира!

И един въпрос. Монитора е TFT. Като спре компа и индикацията на монитора угасне (от зелен, диодът светва в оранжево) той продължава да свети.

Монитора не ми звучи да е читав  Thinking USB-то също. Това някакъв домашно-изграден компютър ли е  Laughing

Специално за USB-то ми звучи като да ти дава нещо накъсо, затова рестартира всеки път. Ако имаш няколко порта, дори някой друг да е монтиран погрешно, проблемът пак ще е същия.
Другия вариянт е да не ти е достатъчно захранването на компютъра, и като включиш нещо в USB-то няма достатъчно ток и затова рестартира.

Ако проблема е софтуерен, то ще имаш жълта удивителна в device manager, фърли едно око там за всеки случай.
Предполагам вече са ти инсталирани всички ъпдейти, щото и това е важно?

# 369
  • Мнения: 17 546
Кремче Ванилия, монитора се оказа от читав по-читав, ама като не чете човек... Това било страничен ефект от настройката на режим "енергоспестяване". Седем минути след като се изключи монитора, това сияние изчезва и гасне напълно. Така си пише и в книжката, и точно след 7 минути наистина гасне.
За USB-то - четири порта са и на всеки прави така. Компютъра е купен в готова конфигурация от голяма компютърна верига и струва бая кинти. Не е домашно изграден, моля! Crossing Arms Laughing С три години гаранция е, но не ми се мъкнеше още на третия ден в сервиз, ако е софтуерен проблем. Все пак беше без операционна система, да не са пропуснали някоя инсталация на драйвери или нещо си там каквото е нужно.
Като се рестартира компа при включване на флашката се показва син екран с доста писания по него, но толкова бързо изчезва и стартира Windows наново, че няма шанс нищо да се прочете. Освен това като рестартира след пъхане на флашката в USB-то, и се зареди наново, тя се показва като външна памет, но при опит да бръкна в нея, пак следва рестарт. Портовете май са на дъното. Никакви други грижи нищо друго не ми създава. Дъно и процесор са Intel, ужким читава марка... Бе как няма да е достатъчно захранването за една флашка!? Тя черпи някакви микрони енергия!
От къде да знам какво ми е инсталирано! Кодеци модеци, квото трябва за да върви всичко друго е ОК, само това с USB-то ми е проблема и не се сещам от какво може да е! newsm78 Снощи ъпдейтвах и драйверите на дъното, на CD-то за което обаче няма отделни драйвери за USB. Предишното ми дъно(на стария комп) беше ASSOS и там на диска за Motherboard си имаше драивери специално за USB. Пък като вляза във "Добавяне и премахване на програми" никъде не виждам USB drivers. Казват, че като били на дъното, трябва да си работят и без драйвери, ама не съм наясно дали е така. Та това е!

# 370
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
С какъв SP си на Уиндоуса?

# 371
  • Мнения: 17 546
С какъв SP си на Уиндоуса?
Какво ме питаш? Embarassed

# 372
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
С какъв SP си на Уиндоуса?
Какво ме питаш? Embarassed

С какъв Service Pack е Уиндоуса.  Wink

Ще го видиш като кликнеш с десен бутон върху иконата

My Computer , от падащото меню - System Properties, таб  General

# 373
  • Мнения: 17 546
Със Service Pack2

# 374
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540


Би могла да получиш още малко информация от компютъра си, която да ни предоставиш.  Wink

Не разбрах дали никакво USB не работи (може би клавиатура, мишка, тонколони...) или само определени портове, или само определени устройства...

Всяко подобно рестартиране се отчита от системата като грешка.
Можеш да предоставиш инфо за тази грешка, като кликнеш с десен бутон върху My Computer -> Manage -> Event Viewer -> разделите Application и System. Търсиш записите за времето на рестартирането, маркирани с червено и с двойно щракване върху съответния запис виждаш неговото съдържание (вида на грешката).

Обикновено там в отворилия се прозорец се дава и разяснение от къде би могла да си дръпнеш фикс или някакво разяснение от какво естество е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт