Радостта ми е голяма,през ОКТОМВРИ ще съм мама!

  • 10 181
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 668
И аз да се разпиша...
От вчера ми се обаждат супер много нови болежки... Явно прищипвам някакъв нерв на кръста, защото като ходя и изведнъж ме прерязва и единия ми крак се подкосява... Минава, ама вече ми се случва към 5-6 пъти от снощи до сега... Търсих невролог - мисия невъзможна... Осмен в пирогов май няма къде да намеря... Ще чакам утре...
Едното ми зърно е ужасно болезнено - все едн ми го режат с нож... Случи ми се преди няколко месеца - уж бях на мамолог - нищо... Ама сега от вчера е така почти непрекъснато. Трудно спах и се будих от болки непрекъснато...
И еФстеФствено тоя хал нямаше да е пълен, ако не ми се беше възпалил хемороид  Crazy. Сега се чудя и се мая утре накъде да хващам...

А и малкия е извадил всичките си играчки и няма прибиране... Аз не ги виждам по пода, че ходя в една особена поза и нон стоп съм заплашена да се прибия, стъпвайки на поредната кола... А на мен трудовия ентусиазъм ми стигна да пусна една пералня и сега да преместя дрехите в сушилнята и имам чувството, че съм понесла целия свят на плещите си - пръхтя като глиган из нас  Joy Joy Joy... Още 2 месеца в същия дух и ще се метна отнякъде...

За излизането - ами пък ние не сме като скачени съдове... Аз си излизам често с приятелки, той рядко с негови... Ние работим заедно и ако трябва и всяка вечер да сме накуп със сигурност щяхме да се разведем отдавна...

# 241
  • Варна
  • Мнения: 199
Привет на всички и един чудесен уикенд ви желая!!!  Hug

Хайде да се разпиша и аз в новата темичка. Напоследък не ми остава много време, но ще се опитам да влизам и да пиша по-редовно.

При мен иначе всичко е наред, като изключим това, че вече много трудно понасям горещините и май съм започнала да задържам вода. Краката ми са неузнаваеми - подути и много болезнени, а коремът ми е направо огрооооооомен!! Не знам как ще издържа още 2 месеца?? На последната ЖК лекарката ми каза, че бебо върви с 2 седмици напред и можем да го очакваме към края на септември. Измери го и каза, че бил 1800 гр - на мама гигантчето!  Simple Smile

Поздрави на всички и да си изкарате една хубава неделя с много положителни емоции и усмивки!  Hug

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Момичета искам да ви питам,на 25 август излизаме в болнични.Кога се плаща тоя болничен.Хич ме няма в тея работи. Blush

Анхелика,про принцип след издаването на болничния си длъжна веднага да го занесеш(или в рамките на 2-3 дни),а пък работодателят е длъжен да внесе болничните в НОИ за предходния месец до 2 дни след внасяне на декл.1 в НОИ-заплати,осигуровки-мисля,че за това беше.Или ,с прости думи,в товя случай-издават ти болничен на 25.08,носиш го 25/26.08 например,фирмата плаща заплатите на 10-то число(в нашата е тогава..),на 12-то внася болничния и оттам чакаш 15 работни дни срок НОИ да ти обработят документите,което означава минимум месец и половина чакане общо и то ,при условие,че всичко е наред с боничния-(много внимавайте за грешки,защото ще ви струват скъпо Tired), ако работодателят го подаде навреме ooooh! и ако от НОИ благоволят да го обработят,защото въпреки сроковете понякога се бавят.

Заедно с болчничния има и други документи ,които се попълват,но счетките ще ви ги дадат.

Съветвам ви да си преснимате на ксерокс всеки един болничен,за да имате все пак някакво доказетелство за него,че понякога ги губят #2gunfire,а пък и да си гледате датите за следващите болнични,защото те са си навързани

# 243
  • Мнения: 32
Здравейте мами,

Ина честито дипломиране, пожелавам ти и успешно реализиране на професията, след като ти изтече майчинството!
Честит рожден ден на Кристиянаbouquet

По повод мъжете .... нямам думи. Изобщо не трябва да търпим подобно отношение! Въпреки че аз с моя мъж нямам никакви проблеми. От както съм забременяла не сме се скарали за нищо - нито веднъж. Даже скоро с него си говорихме по този въпрос и се смяхме, че няма да е зле да съм все бременна, че да няма разправии  Mr. Green!

По повод болничните, май май 2 месеца не ни мърдат, а ако работодателят не е коректен ( като моя) може и доста повече време да мине. Аз още не съм си получила болничните за юни, понеже не са ми внесени осигуровките и не е подадена декларация 1 и 6. Направо ще се побъркам от яд  #Cussing out. Сега ще ходя да подавам жалби по институциите ... ужас! #Cussing out И пак не се знае дали ще има резултат ?

# 244
  • Мнения: 432
С тези болнични много се пати.Аз ще имам за първи път този за 45 дни преди раждане,та ще видим кога ще ми го платят.

# 245
  • Мнения: 93
Какви са тези декларации 1 и 6,кой ги подава? Аз като съм била болнични и сега съответно,не съм подавала никакви декларации  newsm78 или нещо не съм разбрала  Tired А за чакането и аз си чакам доста време,последния път 2 мес и половина  #2gunfire това е нечовешко

# 246
  • Мнения: 32
Тези декларации ги подава работодателя. Те се подават към НОИ всеки месец и на база на тях се изплащат болничните.

# 247
  • София
  • Мнения: 48
Какви са тези декларации 1 и 6,кой ги подава?
Тези декларации работодателя ти ги подава! А за да си получиш ти парите от болничния трябва тези декларации да са подадени.
До колкото знам самите осигуровки може и да не са платени, но декларациите трябва да са подаденидо 15ти число следващия месец (т.е. декларациите за Юли се подават до 15ти Август).
А дали са ти подадени болничните можеш да проверяваш и лично от сайта на НОИ, но трябва да си извадиш ПИК (подаваш искане в НОИ и оттам ти вадят ПИК) - за повече инфо четете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418552.0
темата се казва: Майчинството-счетоводно

# 248
  • Мнения: 93
Аха ясно,благодаря ви,сега ще прочета  Laughing

# 249
  • Мнения: X
Мале,тва голямо чакане и разкарване ще падне. Simple SmileКато ги знам от НОИ кви са.

# 250
  • Мнения: 32
Ужас, постоянно допускат грешки или все те връщат за нещо. Според мен по-голямото чакане ще падне след това за майчинството ... дано да не съм права!

# 251
  • Мнения: 203
Мале то това с болничните ще е голямо дърво #Crazy Ами и аз съм на две работни места и познайте за какво ще става дума #2gunfire
Ина-мария честито дипломиране!
Добре дошла на Мариета welcome
Честит рожден ден на Кристияна!

# 252
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен момичета Hug.Немога да ви изчета ...просуснала съм цели 2 теми.
Честито на всички празнуващи макар и с малко закъснение желая много здраве и късмет на всички!!!
Ние преди малко се прибрахме от почивката...бяхме на южното черноморие..за разнообразие,сега отивам да ви чета и да почина от пътя лека вечер на всички Hug  bouquet

# 253
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
здравейте мами
честито на празнуващите и от мен   bouquet

# 254
  • Мнения: 432
И аз да се изкажа като парче счетоводител.Значи системата е следната всичко го прави счети до 10то-15то число -първо се начисляват осигуровките/кой платил ,кой не/,после  се подават декл.1 и 6 в НОИ и чак тогава НОИ се размърда.Ако имаш късмет болничния да ти е в ред ще видиш пари скоро-уж 2-3 дни,нооо обикновено минават месец ,два.Ако не е /смяна на фамилия,сбъркано ЕГН,грешна дата или термин в случая и т.н/-НОИ връща болничния,счети го връща на майката,тя на доктора за поправка и после обратно по веригата.
Значи ако болничния ти е от юли.До към 15 ти август се оформят документите и към края на август,септември иде "голямата пара"

Общи условия

Активация на акаунт