Радостта ми е голяма,през ОКТОМВРИ ще съм мама!

  • 10 182
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 103
Добро утро и от мен! sun

Кристияна, честит ражден ден!  baloni  bdbaloni  baloni

marieta_zh,
добре дошла! bouquet Желая ти лека бременност докрая и безпроблемно раждане/за  всички ни/!   

За апетита - имам си го в изобилие, но няма място в корема и затова вече ям половинки и по-малко от всичко. Усещам, че палавничето ме подпира в ребрата , особено седнала!

А сънят ми става все по-къс и осеян с разходки до 00. Laughing
ДесиХ2 - И моите възглавници са 5.


# 271
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Добро утро
Аз тази нощ не можах да спя.Събудих се в 1,30 и до 5,30 се въртях.Мъжо и той се събуди и му ударихме един лаф... Crazy
В петък бяхме на преглед и последен видеозон.Всичко с малкия Виктор е ОК.Тежи 1400 гр.Таткото го видя за първи път и много се вълнува после.Цял ден не стана от скайп и  разправя на всички какво хубаво бебе ще си имаме  Mr. Green
 Хайде чао от мен.Заминавам да се трудя.

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 420
Добро утро, дами!

Гледам болничните обсъждате...аз понеже от 4-ти месец съм в болничен, смея да твърдя, че към НОИ (към момента) оплаквания нямам - доста бързо ги превеждат (като чета тука за периоди от по 1-2 месеца и се къдря). ето примерно за миналия месец ми ги преведоха на 4-то число. Разбира се, работодателят (в лицето на Човешки ресурси), е нужно да е доста изряден. Peace

Деси и Ади, и аз имам същата болежко-тежест ниско долу. Миналата седмица като бях на ЖК, попитах доки и ми каза, че е в рамките на нормалното, още повече, че бебока върви по-едричък (пу-пу да ми е жив и здрав само). А Деси и тебе като гледам, и твоето бебче не е най-малките Heart Eyes... Hug

Аз днес съм а голяма маневра, по банки, учреждения и ала ти бала истории., вкл. и НОИ за да си получа Инд. кодче (за което Радост спомена по-напред в темата).

И ще се опитам да си намеря количката в Несебър или Поморие. Стискайте ми палци Peace

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, добро утро и от мен! Опитвам се да ви изчета от час и половина! Като гледам обаче, май навреме се появявам, за да пусна нова темичка след малко  Wink
Добре дошли на новите мами!
Честит празник на всички, които са имали поводи за празнуване през отминалите дни!
Ние вчера с мъжа ми се правихме на видео и фото оператори на сватбата на брат ми. Резултат - мъжа ми е направил 400 снимки, а мен ме боли рамото от видеокамерата. Сега ме очаква няколко дневно сглобяване и оглеждане в детайли на филма.
Лек и успешен ден!
Ама ако знаете само как ми се спиииии ....

# 274
  • Мнения: 183
Затова наистина си следете и като ви дават болничните,на място проверявайте дали всичко е изрядно(и първия ми болничен щеше да е грешен,защото пък го написаха с моминската ми фамилия и документите от консултацията ми се водиха  още на нея,а пък вече бяхме подписали и се водих вече с друга.

Дано да нямаме големи проблеми Praynig

Това с фамилията... аз по лична карта не съм я сменила още. Всъщност личната карта не съм си сменила, но пък съм с фамилията на съпруга си вече. В женската консултация ме водят с моминската, защото нея казах (по навик) но там бързо могат да се оправят нещата. Сега трябва ли да си сменя личната карта преди раждането или може и да не я сменям? Че аз и постоянен адрес ще сменям и име... луда работа!Ако трябва да отивам до общината утре и да си подавам документите за смяна на адресна регистрация и за фамилията..... ако не.. след нова година като почнат да издават новите лични карти.

Ние вчера направихме едно страхотно барбекю на село! Много беше приятно. Прохладно, даже студено стана по едно време.  Вижте как се прави, че да знаете друг път:  hahaha hahaha това е половинката, който спи след като сготви за всички и се погрижи да се нахраним... особенно аз! Все ми пълнеше чинията, защото "Ама тя нищо не яде! Само салати!"  вечерта като се прибрахме успях само да си взема един душ набързо и в леглото.... заспах на секундата!

Днес трябва да тръгне кошарката ми. До няколко дни ще я получа. Страшно се кефя, защото я взех на страхотна цена! Вярно че е втора употреба, но пък е е запазена и точно такава каквато исках, а не можех да си позволя заради цената.   Този модел е: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/ELECTRA-GARRY.jpg само е в други цветове.  като пристигне ще я снимам .

Мернах нещо за възглавници... аз снощи спах на 5 обикновенни и една за кърмене  Joy бях само за снимка как съм се оградила от всякъде и съм се наместила! Половинката се наложи да вземе една от декоративните в хола, защото аз не исках да му дам неговата! Ама толкова удобна ми беше под колената пък Crossing Arms

Отивам да се обличам, че след малко ще ме водят на кафе. Приятелката ми се върна от плаване и днес ще се видя с нея Mr. Green
Чао!

# 275
  • Мнения: 103
Добро утро и от мен!
Последният ми работен понеделник започна, мобилизирам се тази седмица и после релакс. Чак не ми е за вярване, че повече няма да ходя на работа  newsm78, ще вземе да ми хареса ...
Аз да ви кажа не изпитвам страх от раждането (към момента, де), даже нямам търпение. Не е ли малко странно? Сигурно е така, защото не съм го преживявала досега, но ми е толкова любопитно... Даже мъжът ми вчера вика: "хайде, раждай го това бебе, че ми писна. искам да го видя!". на него пък от какво му е писнало?  Rolling Eyes
спокоен ден на всички- да отшумяват всички болежки, притискания и т.н.  Hug  Hug  Hug

# 276
  • Мнения: 203
Добро утро мацки!Аз от днес съм в отпуска newsm44 от три години не съм си я ползвала дори вече се чудех"Що е отпуска и има ли почва тя у нас Joy?"
Утре заминавам за морето и ще се върна другия понеделник!Сега ви желая лек ден аз отивам да обикалям магазините,аптеките и т.н

# 277
  • Мнения: 1 668
Хайде и аз да се отчета за днес.
Деска, имах вчера същите болки, каквито описваш. Вчера следобед много се нашашках и мислех да ида до болницата, ама после ми поразмина и се отказах. Също така вчера към 10 вечерта беше голяма битка и като резултат от тая цялата работа сега усещам крак в пикочния мехур, та май бебка реши да се обърне с главата нагоре... Нямам вече болки от притискане, но едно ребро се опитва да се пропука  Joy Joy Joy. Дано и дойде акъла в главата и да вземе пак да си се обърне, че тамън съм се наканила да раждам нормално и ако сега момата не е главично мисля, че ще ме приберат в лудница... Седалищно, нормално след секцио сигурно ще е прецедент в световнат история  Joy Joy Joy.

# 278
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Здравейте,писателки Laughing
Не мога  да ви изчета,немате смогване Laughing
Честито на всички рожденнички на патерица
Гер4о и аз като теб се сдобих само, че не с един, а няколко хемороида и няма нормално сядане,вече седмица,доки ме успокои че няма страшно,така ще е до края,че и след това Shocked,направо ме разби!!!
Милички,гледайте да устискате, още малко ни остана Hug Hug HugДано нямате повече болежки Praynig
За сега наш'то бебе направо ме изумява ,по спокойно го раздава и моя се бъзика сигурно, знае че мама я боли д-то и гледа поне то да не те тормози Laughing
Ванирка и на мен ми остават 2 дни и приключвам с работата,немога да повярвам,че няма да ходя на работа,но пък ще се оттдам на покупки за бебето Peace
Силве,приятно изкарване на морето и успешен шопинг Wink!!!
Муунче,направо му завидях на мъжа ти ,как се е опънал,ама си е заслужил  Peace
Елфи,мила Hug,дано скоро се похвалиш с хубава новина!!! Flowers Rose Flowers Rose
Ако съм пропуснала някой сори,ама аз докато ви изчета и докато почна да пиша, забравям какво беше... Embarassed
Хубав ден ви желая и само хубави емоции Peace

# 279
  • Мнения: 99
Доброютро  Hug

Честит Рожден Ден на Кристияна  newsm59

Ине честито ти дипломиране, знам как се чувстваш, аз с щерката като бременеех се дипломирах и беше голем кеф защото не можех да си представя да ходя по изпити с малко бебе  ooooh!

marieta_zh добре дошла при нас  Hug

Деси и Ади то май болежките тепърва започват и са при всички  ooooh! Мен снощи така ме заболя корема, че едва успя мажо да ме вдигне от леглото  Rolling Eyes Май се оказа, че бебчо нещо се беше разместило и ме убиваше яко, постепенно се намести като поразходих и после съм спала добре  Peace

За болничните не знам какво да кажа, ще поживеем и ще видим кой кога ще ги вземе  Laughing

Ох при нас еуфорията май взима връх   Laughing Вече сме накрая с апартамента, или по-точно още ден два и ще бием шута на майстора и се настанявам аз да се разпореждам с наредбата на мебелите и подреждане на багажа  Party Нямам търпение вече да се нанесем  Laughing Мажо почти сглоби мебелите в детската стая, кухнята е готова и сега чакаме всичко за спалнята+ бебешкото креватче и диваните за хола, а и за коридора мебелите се бавят ама нищо де поне всичко ще идва на талази и няма да се утепва мажо от работа  Laughing
От цялата какафония по жилището, щерката само ме побутва по корема и все дава зор на бебчо да излиза, че нямала търпение вече  hahaha

# 280
  • Мнения: 571
Добро утро и от мен Simple Smile
Мен нищо конкретно не ме боли, но ми е много тежко и не мога да се наместя да спя...
Всякак ми е неудобно Sad
Хм.. аз вече в осми месец ли съм  newsm78

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 10:27 от edira

# 281
  • Мнения: 76
Добро утро и от мен Hug,аз чак немога да повярвам колко добре си поспах.
Муунче и аз съм по същия начин с фамилията newsm78,ако някоя мама знае нека каже дали има проблем,че да ходя да сменям докато има време.
Хубав ден на всички  bouquet Hug

# 282
  • Мнения: 1 341
Добро утро!

И мен за сега нищо не ме боли, не се подувам. Но пък ми тежи, особено като седя. А пък като легна все не успявам да се наместя. Crazy
Нощта спах добре, след като се наместих де.

Деси, радвам се, че сте изкарали добре на погачата. А малката няма как да не е бузанка...толкова са сладки сега. Heart Eyes Само за гушкане.

Стилисима, вижда му се края при вас. Много се радвам. Скоро ще чакаме и обещаните снимки. Simple Smile

Жени, къде сиии?

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Жени май каза, че ще ходи на море  newsm78
Относно смяната на фамилията след граждански брак - има законов срок (мисля, че беше 1 месец) след сватбата, в който трябва да се подадат документите за нова лична карта, иначе май глобяват. Отделно са проблемите - трябва непрекъснато с теб да има копие от акта за граждански брак, за да се удостоверява, че лицето от личната карта е същото (тоест с новата фамилия).
Забравих да ви се похваля (ама то защото така ми се спи, че едвам мисля  Laughing). Благодарение на vania_p (мила, един огромеееен   bouquet за теб) вече си имам медицинска топка  newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 Моя мъж само я гледа едно странно и каза, че очаква всеки момент да се изтърколя от нея, за да може да ми се смее  smile3532. Аз му казах, че ако се престраши да седне, ще установи, че по-удобно нещо няма - и той  #Crazy . С възглавницата за кърмене беше по същия начин - а сега водим борба кой да спи с нея  smile3514

# 284
  • Мнения: 23 470
Добро утро от мен.Сега се излюпихме с малия,а тази нощ само веднъж съм ставала до тоалетна-рекорд.Снощи,обаче,като се оцъклих,чак към 2 часа съм заспала.Най-накрая ме хвана глад и ставах да ям диня.Confused
Жени май отиде в Шумен,аз така помня.Лек и спорен ден на всички. Hug

Общи условия

Активация на акаунт