ЯНУАРСКИ МАМИ 2010 г. - 14 тема

  • 15 171
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19
Добро утро!Честито на мамите с хубави новини!И аз се поинтересувах вече за кърменето по-добре човек да е по-информиран Grinning.Както предположих съм с резус фактор отрицателен и сега в понеделник на ЖК ще ми правят и изследване за антитела освен кръв и урина.Ще гледаме и бебето 2 пъти сутринта на ЖК и следобед в Плевен на 4 Д-дано видим пола.Катинче незнам какво ти е казала твоята лекарка обаче цитонамазката е задължителна по време на бременност и ни се полагат 2 по здрав.каса(това от моя доктор го знам,но и от др.момичета съм чувала същото.Тя е от особена важност ,защото ако ти открият някоя бактерия-да не изброявам видове-накратко трябва да селекува,защото по време на раждането иначе се заразява бебето и после от това могат да дойдат дойста проблеми.Първата ми я правиха в 12 г.с.,а втората мисля се прави чак в 8-я месец.Не мисля,че микробиологията на майката е маловажна.Сега ,когато има  проблемна бременност незнам как се процедира(може би я правят в 8-я началото на 9-я месец.Безопасна е и нищо не може да стане.Да си призная аз на толкова години от отлагане чак сега я направих-не е приятно,но няма нищо страшно.
 Иначе живот и здраве всичко да мине както трябва-въпреки ,че и двете баби са в града(при едната живееем ,но не сме в добри отношения-не ми говори и т.н.) сме решили сами да се оправим с бебето.Само първите 2-3 дни може мама да ми покаже как да го къпем и за кърменето да даде някой съвет.Но ние ще си го къпем и гледаме-може първите няколко пъти при къпането да не сме блестящи,но ще се научим.Снаха ми и брат ми се оправиха ,а племенника 2 300кг го изписаха-нямаше къде да го хванеш толкова беше малък-вярвам ,че и ние ще успеем.Лек ден момичета! Grinning

# 271
  • Мнения: 19
По темата дали таткото ще присъства-нашият тати много иска да присъства.Сега в понеделник ще питам лекарката на 4 Д(ще го правя в клиниката ,в която ще раждам).бях се насочила към друг лекар,но той е в отпуска,но и за тази лекарка съм чувала добри отзиви-та се възползвам да изкопча повече информация.Освен това някои лекари в Авис медика-Плевен не пускали татконо,но имало и такива които дават таткото да присъства и тя е една от тях.И аз искам ако може таткото да присъства-мъжът го слагат да стои до главата на родилката и да и дава кураж-не виждам нищо лошо в това(а и нашият тати ще се справи).Ако обаче си промени мнението-няма да го карам на сила Grinning

# 272
  • Мнения: 560
anastasia_ak  добре дошла!
Защо се тревожиш ,че раждането ще ти мине без лекар?До колкото съм чела за Естественото Активно Раждане,по време на него НЕ трябва да присъства лекар, а само акушерка.И няма нищо по-хубаво да се прибереш в къщи веднага,ако всичко е наред.У дома ще си по-спокойна ти и детето.Даже бих предпочета и в България да е така,но не би...Честити розови гащи  stork-girl

Катинче,бебето ти е било сърдито да знаеш  Grinning Това дупене, го доказва.И моето на ФМ ми се дупеше ,но накрая му мина и си показа каквото трябваше (явно дългия път,друсането и това че не ми се ядеше...си оказа влияние  Party).Важното е че всичко е наред.
На мен пък доктора никога не ми казва колко тежи детето.Даже ме гледа на УЗИ-2 минути  Confused То аз 3 пъти до сега съм ходила при него и все така-2 минути.Последния път мери само главичката.Когато установи бременност(плоден сак,без да види ембрион),след 2 седмици ходих на частно при друг и ме гледа 10 минути човека.И обясняваше кое ,какво е ...сърце ми пуска да чувам...както и да е...

От количките сега гледам новите модели на -Кенгуру и много ми харесаха.

Дайте да направим подписка сега към новото правителство 90% от  заплатата да се плаща 2 години от майчинството.Това 1 година само е безобразие. Sad

# 273
  • Мнения: 3 453
Я да ви пусна и една др питанка, че ми е интересно..сред нас ще има ли татковци присъстващи на раждането Mr. Green[/color]

Ооо, ще има, ще има! Дори кресло си е приготвил, в случай, че започне да припада.  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 373
Здравейте момичета!
Ходих вчера на лекар, пак имам контракции и плацентата ми е доста ниско  Sad Това досега не ми го бяха казвали  newsm78 Доктора мисли, че кървенето е от контракциите и точно там ми е проблема. Каза ми да пия пак магнезий и но-шпа и да си лежа, но ако пак има кървене да му звънна и ще ме приемат да ми сложат някаква система  Shocked И така днес сутринта пак имаше. Ще почакам още малко и после ще му звънна. Чесно да ви кажа малко ме е страх  Embarassed Казах му и за съмнението на доц. Томова за двоен бъбрек, но той отсече, че според него това са глупости и ще ме прати при д-р Янкова- при нея бях на първата ФМ.
Katinche, радвам се за твоя преглед  Hug
За присъствието на таткото, нашия не е присъствал, а и не искаше. Като го знам какво е шубе, по-добре да не идва да ми създава стрес. На мен лично ми беше по-необходим по време на контракциите, за подкрепа. Продължиха доста дълго 14 часа на интервали между 5-10 мин, понякога по 2-3 минути. После докато ме подготвят в родилна зала и взех, че родих. Но сега ако може да е с мен докато чакам момента, няма да е зле. Надявам се живот и здраве да мине по-бързо поне.
За нашата количка, ще ви разкажа друг път, че всеки път като почна и се ядосвам, а сега ми е противопоказно  Wink

# 275
  • Мнения: 693
Виола, дали не бъркаш цитонамазка със секрета за микробиология newsm78 Секрет са ми вземали 2 пъти до сега Peace цитоната мазка дразни матката и не е препоръчителна, аз се доверявам на моята докторка на 101%. А и аз си правя такава на всеки 6 м., не виждам някаква необходимост точно сега да рискувам, че съм и с малко, непроходило дете Tired Относно УЗ моята ме гледа всеки път за не по-малко от 15 минути, но аз си ходя на частно, еднио изследване не ми е поела ЗК Rolling Eyes

Аз не виждам нищо лошо ако има финансови възможности да се пазарува на воля от сега, не съм суеверна. Количката я бехме взели още в 4-ти месец, но детската ни стая беше неизползваема и там трупах багажа. Laughing Просто сега си имаме всичко, затова не съм пазарувала още, а и пола незнам. Sunglasses
Моето легло и шкаф са на Дибо, а матрака наистина е много важен, нащият е Пиеркарден - Магнифлекс. Ще покажа сники при първа възможност Peace
ЕТО ГО сайтът, но нашия комплект вече го няма Rolling Eyes

# 276
  • Мнения: 623
didas и anastasia_ak добре дошли в Януарския отбор   bouquet
Катинче страхотни новини носиш от прегледа- само такива да са винаги  Heart Eyes
xmsd  не се притеснявай не си единствената- и аз напоследък се събуждам рано преди мъжо и се кокоря сума ти и време в леглото  Crazy Най-вече събота и неделя, а той не може да повярва, защото преди си поспивах до късничко  Whistling
Тани различните доктори имат различни маниери на работа- важното е за времето за което гледа да види всичко необходимо- надявам се твоят доктор да е от тях  Peace
За татковците и раждането - нашият каза, че няма начин да влезе, защото щял да припатка  :crazy
viola78 и аз мисля, че с малко показване и по-нататък ще се справим всички сами  с татковците  Hug
minana  стискам палци миличка контракциите да спрат и с тях да изчезне и кървенето  Praynig Praynig

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 09:58 от veselyshko

# 277
  • Варна
  • Мнения: 407
Катинче,  Hug
И аз съм чувала, че по време на бременност не е препоръчително да се взима цитонамазка. Виж, микробиология, да, но то е различно, нали?
Колкото до присъствието на таткото по време на раждането, моя мъж не мога да го накарам да дойде на преглед с мен, та камо ли на раждането  Grinning Но здраве да е  Grinning
Добре дошли на anastasia_ak и didas и лека бременност до края! Май в чужбина наистина изписват по рано майките с бебчетата. На мъжът ми братовчедка му роди в Турция, секцио, и ги изписаха на следващия ден. За мен е малко странно, но явно такава е практиката. Пък раждането ако е безпроблемно, не ти е нужен лекар, anastasia_ak. Акушерка е достатъчна.
Тани`, харесва ми идеята за подписката за майчинството, само че се съмнявам някой да ни обърне внимание. За някои сигурно и година 90 % от заплатата ни е много.
Пожелавам лек ден на всички, аз отивам да работя  Tired

# 278
  • Мнения: 693
ЕТО част от покупките, които бях правила за Михаела. Снимах всяко нещо, след като го купех Embarassed трябваше само да лежа и това ме спасяваше от скуката Laughing Качеството е лошо, защото апаратът ни беше нов и още незнаех как се борави с него. Joy
Нощницата е спецялно за кърмене, ще забележите двата прореза в областта на гърдите Laughing

# 279
  • Мнения: 373
Katinche, впечатлих се от нощницата ти, не бях виждала такава  Shocked Аз си бях взела само с копчета отпред, но тази ми хареса повече. Ще кажеш ли откъде е? Припомних си и аз времето когато купувах разни неща за Яна, бях снимала дори и първите изпрани дрешки на простора  Embarassed И сега ми се искаше вече да купя някои неща, но чакам да се разминат притесненията и разните там прегледи и тогава ще започна повече да се подготвям  Blush

# 280
  • Мнения: 39
Katin4e страхотни са в нещата, връщаш ме в спомените за моите подготвителни моменти през 2006, аз започнах към 7-8 месец, беше приятна пролет края на април и май. Какъв модел ти е количката, много ми харесва!
За цитонамазката да кажа ако се прави редовно през 6 месеца и всичко е наред и при положение, че е правена през предните 6 месеца не е нужна. Тя показва изменението в строежа на клетките на маточната шийка (следи се риска от рак на маточната шийка), няма нищо общо с бактериите, моля ви не бъркайте. Микробиологията е изследване за потогенна микрофлора т.е бактерии и понякога гъби. Лекар ми е казвал, че е добре цитонамазка да се прави до края на 3 месец от бременността, понеже след това има изменение в клетките, но ако е установен проблем се следи до края. Микробиология може по всяко време.
Добре дошли на новите майчета!
За присъствие на таткото при нас е изключено, той при едно вземане на кръв прибелва очи пък камо ли на раждане, не би го понесъл. Аз като раждах в Сливен в Евата, тя се намира до балкана и когато доктора му казал че няма начин да родя нормално влизаме в операция, той горкия каза че хванал гората и май си беше поплакал, а аз съм го виждала 1-2 пъти така  smile3518

# 281
  • Мнения: 19
Ами на мен ми казаха,че и 2-те са ги направили(микробиология и цитонамазка)-бях в 12 седмица.Аз дотогава не съм си правила цитонамазка-и аз споделям опит не се правя на лекар.А и на други майчета са правили цитонамазка по време на бременността-не съм единствената.Явно всеки доктор различно процедира.
 Иначе Катинче и на мен ми харесаха покупките ти-и нощницата особено-такава не съм виждала.

# 282
  • Мнения: 3 675
Здравейте и от мен.Аз днес съм на контролен преглед след работа, дано ми каже лекарката пола на бебето.
За количката се отказахме, първо нямаме пари в момента, второ като чу, че е втора ръка, дори и със столче, мъжът ми каза, че за същите пари ще вземем чисто нова.Моята приятелка казва, че офертата от 250 е изгодна, ама много ни се виждат парите за втора ръка количка, нищо че е ползвана съвсем малко, само няколко месеца.

# 283
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте! За цитоназката, правиха ми преди около месец и след това цял ден ужасно ме боля корема, май до края няма да правя пак. А иначе микробиология за две седмици три пъти ми правиха по стечение на обстоятелствата. За количките като ви чета се чувствам толкова боса, че не знам какво ще правя като му дойде времето, все едно кола ще си избирам Simple Smile Имаме една стара от племенниците на мъжа та на първо време май нея ще ползваме. Иначе и аз съм от мамите, които ще им е за първи път и аз се притеснявам дали ще се справя, но пък си мисля, че на който не му е дошло до главата, той не се е справил. С таткото смятаме сами да си го гледаме бебчо, съвети приемаме само по телефона и то за кратко, а иначе който идва, да идва само да му се радва и айде обратно. Таткото май иска да присъства на раждането, а и аз мисля, че ще съм по-спокойна ако е близо до мен, пък ще видим.
Честито за хубавите новини от прегледите! На другите с проблеми - много се пазете.
Да пусна и аз едно питане - таткото има ли право на отпуск за раждането на бебето и ако е така, колко време е той?

# 284
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Не съм писала вече доста време, но нямах интернет, а последните 2 дни бях на доктор и отидох да си дам изследванията.
Няма да ви занимавам много със себе си. Исках само да се обадя, че съм добре, и бебка е добре. Утре съм на ФМ.Ще пиша веднага след като се прибера.
Искам да поздравя с добре дошли на всички нови мамчета и да им пожелая леко бременеене!

Да се обърна към мама Це и да и кажа, че нейните постове винаги ме зареждат с положителна енергия и ме разчустват много и че смятам, че е човека, от който ние неопитните трябва да черпим опит. БЛАГОДАРЯ ТИ  Hug!

Радвам се за всички хубави новини, съжалявам че не се обръщам поименно но  ooooh!забравям.

Е стига съм ви досаждала, лек, приятен и успешен ден на всички!  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт