СЕПТЕМВРИ-09'37

  • 10 766
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 365
kriskata, твоят доктор поне не постави ли тези мерки под съмнение. Верно, че има бебоци, които се раждат 5 кг, но малко вероятно ми се струва да са достоверни данните от ехографа. Доколкото знам теглото се определя на базата на 2 диаметъра и ако не е измерил нещо както трябва, дава и нереално тегло.

Ние се върнахме от прегледа. Всичко, което педито успя да прегледа по малката е наред, но причината за тази висока температура остава загадка. Даде ни направление за изследване на стерилна урина, заради съмнение за пикочна инфекция. Резултатите обаче ще станат след 3-4 дена. Ако и утре продължи да държи 39,4 ще започне АБ още преди да са готови резултатите. Хич не ми се нрави антибиотика, но мисля, че ще е за предпочитане пред това да се разпростре инфекцията нагоре към бъбреците (ако се окаже, че наистина има такава инфекция).

# 61
  • Мнения: 186
Как ги определят тия размери не ми е ясно newsm78.Само шашкат хората.Изобщо не им се връзвайте.На мен на ЖК ми казаха,че бебто е с 2 седмици напред и в 30 г.с. беше 1800гр.След 2 дни моя лекар,на който му е доста хубав видеозона ми каза,че бебето си е в нормата.На кого да вярвам?За това вече не им обръщам внимание Crossing Arms.Каквото е-такова Laughing.Айде малко по-свежо-стига 9 месеца мислене и гадаене какво ще стане Peace


# 62
  • Мнения: 158
Розалина добре дошли   bouquet Борислава  е много сладка,а на теб наистина не ти личи,че си раждала Simple Smile
kriskata Simple Smile и аз преди 2 седмици споделих с вас същото-тогава бях в 33г.с. а главата на бебка отговаряше на 38г.с. а 25 дена по-рано Марков ми каза,че главичката върви 2 седмици напред.Но АГ ме успокои,че не може да го измери добре и,че нейното дете е вървяло с 3 седмици напред(а при мен са 5 седмици #Crazy)Та и аз съм в изпаднала в чуденка-дано всичко да е наред с бебчетата ни Praynig
Wish и аз смятам,че тези кг,. не са малко и,че апаратурата не може да даде точни данни.
Аз днес бях на запис на тонове-имах много контракций а сърдечната честота на бебка беше над 170 и се наложи АГ да ме прегледа за разкритие-каза,че няма но шийката се е скъсила и утре пак съм на записи  Rolling Eyes Каза да си подготвя багажа за всеки случай,че можем да направим секциото и по-рано.
Иначе и аз посещавам 00 през час през ноща и по-често през деня,а всички кости така ме болят...и тези менструални болки,втвърдяваня,киселини,запек и  SickНо ще се трае още малко Simple Smile

# 63
  • Мнения: 56
kriskata Simple Smile и аз преди 2 седмици споделих с вас същото-тогава бях в 33г.с. а главата на бебка отговаряше на 38г.с. а 25 дена по-рано Марков ми каза,че главичката върви 2 седмици напред.Но АГ ме успокои,че не може да го измери добре и,че нейното дете е вървяло с 3 седмици напред(а при мен са 5 седмици #Crazy)Та и аз съм в изпаднала в чуденка-дано всичко да е наред с бебчетата ни Praynig
Ти по тази причина ли реши да е секцио или имаш други причини?
Аз си мисля, че нещо гнило има, защото доки не ме праща примерно на изследване за гестационен диабет или нещо да се чуди защо е толкова голямо бебето  Embarassed

# 64
  • Мнения: 11
Да се запиша и аз в новата темичка докато не сте я изписали Simple Smile.
Rozalina много се радвам че вече сте си вкъщи дано бързо да рестете и скоро да имаш щастието да кърмиш малката принцеса newsm30.
И аз се присъединявам към безсънните нощи, ужасно е не само вечер ами вече и през деня немога да спя Sad, непрекъснато сънувам че ще отивам да раждам и всякакви други глупости свързани с бебето, как ще изкарам да 15.09 незнам, вече се моля да идва по-бързо и да си гушкам малка и сладка бебка.

# 65
  • Мнения: 186
искам да ви кажа,че лекарите са станали толкова комерсиални #Cussing out.Карат майките да раждат секцио,за да могат да си вземат парите по-бързо.Вместо да израждат една жена 7-8 часа,че и повече,те за това време могат да направят няколко секцио.За това всички лекари предпочитат жените да раждат секцио,някой за съжаление прибягват и до измислици,за да те накарат сама да го поискаш.Това ми го сподели акушерка,която работи в голяма АГ болница.

# 66
  • Мнения: 34

И в нашия град миналата година имаше такъв случай. smile3518 Аз за това се насочвам към София
dessi 79 :писах ти ЛС не знам дали си го прочела newsm78

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 20:35 от hristy

# 67
  • Мнения: 158
Ти по тази причина ли реши да е секцио или имаш други причини?
Аз си мисля, че нещо гнило има, защото доки не ме праща примерно на изследване за гестационен диабет или нещо да се чуди защо е толкова голямо бебето  Embarassed
Ще раждам секцио за това,че плода е голям,седалищно е и имам тесен таз.Незнам при теб как стоят нещата,но на мен и Марков ми каза,че ще играе ножа Rolling EyesАГ ми каза,ако искам да се пробвам нормално,но аз такива експерименти неискам да си правя Stop а и по принцип исках да раждам секцио,та Господ си знае работата.
Но при теб тези кг. наистина нереално ми звучат Rolling Eyes не,че при мен тези 5 седмици напред на главичката не ми звучат така...Наистина е добра идея да се консултираш с още един специалист Peace Аз не го направих,даже бях забравила за това,но сега като прочетох поста ти отново се вкарах във филма Confused
Ама тези АГ хич не се притесняват да ни казват такива размери и то спокойно,аз като слушам моята АГ и тя така била,това било нормално...А дано Praynig

# 68
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Леле колко сте изписали. Аз цяла сутрин се борих с новия рутер и след обяд вече бях без нерви, малката също цяла сутрин ме ядосва и в момента съм с контракции и ми се спи ужасно. Ма няма да раждам, де тоя късмет Mr. Green
И аз да се присъединя към групата с проблемен сън. Будя се постоянно, никак не ми е удобно, ужасно иска да си легна на корема, защото така спя по принцип и все се опитвам да премажа бебето Crazy Добре, че започва да рита яко, че да ме събуди.
Пък милото на нервна почна получил нещо си там на стомаха и сега ходи по лекари. Оплаках се, утре пак Laughing Blush

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 21:19 от tsveta

# 69
  • Мнения: 50
Момичета на мен за перинеума АГ-то ми каза да си взема масло от пшеничен зародиш, че вършило най-добра работа, 3 и нещо струва, аз си взех на Икаров, имаше и още едно ама не го помня как се казва а цената пак беше същата. Аз днес вече почнах с масажа но ще видиме колко ще съм редовна.... Embarassed

# 70
  • Мнения: 56
искам да ви кажа,че лекарите са станали толкова комерсиални #Cussing out.Карат майките да раждат секцио,за да могат да си вземат парите по-бързо.Вместо да израждат една жена 7-8 часа,че и повече,те за това време могат да направят няколко секцио.За това всички лекари предпочитат жените да раждат секцио,някой за съжаление прибягват и до измислици,за да те накарат сама да го поискаш.Това ми го сподели акушерка,която работи в голяма АГ болница.
Точно заради това не вярвам, че бебето ми е толкова огромно!  #Cussing out Лошото е, че сега накрая хич не ми се сменя доктора и/или болницата! Ама ще отида все пак при другия доктор, който ако не беше близък на мой близък също щеше да ме засили на секцио, ама понеже се чувства ангажиран и може да не ме манипулира  Sick

# 71
  • София
  • Мнения: 2 150
Момичета, искам да ви питам - от няколко дни сякаш имам прищипан нерв отляво в таза и едвам се тътря Sad Ходя като някоя 100-годишна баба и куцам страхотно... Случвало ли се е на някоя от вас и дали има шанс да изчезне скоро или ще трябва да патря докато родя? Thinking

# 72
  • Мнения: 260
Здравейте мами, аз влизам да се похваля че след обяд купихме легълце и матраче дори комплект от олекотена завивка, възглавничка , калъфка за нея и чаршафче!
Много съм щастлива от придобивката!
Като го сглобим и подредя ще го снимам и ще го кача!
Лека вечер от мен и по-малко посещение на ОО и повече сън въпреки че напоследък нещо хич сън не ме лови .

# 73
  • Мнения: 1
Привет и от мен.
Честити дъщерички на Бубара. С пожелания да са много здрави и послушни.  newsm06 baloni newsm51 smile3525

И при мен бебка изостава-ходих на 6-ти при доки и се оказа, че бебка е 2кг което отговаряло на 32седмица, а аз съм 35та, но от миналия път досега е качила нормално.

Честити покупки на всички мамчета. baloni

Това е от мен.
Желая ви лека вечер.

# 74
  • Мнения: 68
Хайде първа за днес newsm44
Ето и кафенцето...http://www.healthjockey.com/images/cup-coffee.jpg Малко не съм се научил да го качвам като хората..... Embarassedама...знам че и така ще ви е вкусно  Hug
Аз днес съм се събодила в 6 ч и чаках  до сега да почне нещо свясно по тв-то.
Предполагам че не съм единствената която не е спала тази нощ yes но... така ще е още малко
Днес съм на ЖК и нямам търпение да видя какво се случва с беба- не съм я виждала от 22 . 07
Относно размерите:
Cherryy мила не се безпокои - тези измервания не са от най точните - да не кажа че хич не са. Аз за сега се доверявам само защото 2- ма доктори ме гледат и 2-та ми казват еднакви размери, но аз си имам едно на ум. Смятам обаче че когато това е решаващо за начина на раждане , трябва да се потърси допълнително мнение.
RAQSVETLINOVA честита придобивка  Hug
s0nic такова прищипване има всяка бременна в края на бременността си. Ще мине....когато родим разбира се. Аз също се клатя като патица вече... Rolling Eyes но вече ми писна да повтарям колко ми е зле и започвам да се иронизирам сама smile3521
Нещо да питам.... Peace - за тези които ще раждат секцио нужно ли е да се правят тези масажи на перинеума  newsm78. Лелеле....вчера четох ужасни неща за разкъсвания и такива истории и се наплаших много...- звучи ужасяващо ooooh!
Това е за сега от мен..
Похладно утро на всички и следобяд ще се включа с подробности от ЖК
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт