Перник-19

  • 15 596
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 162
Klea, аз съм пила и Магнерич, и Магнерот, и Нутримаг. И трите съдържат магнезий в различни количества, не са едно и също, но са за лекуване на еднакви симптоми - за спиране на контракциите и болки ниско в корема. Аз имах такива болки, подобни на менструални, така и не се намери лекар, който да обясни от какво се причиняват.  Наистина се изписват много често, почти не познавам бременна, която да не е пила едно от трите неща. Няма нищо страшно, след няколко седмици ще ти го спрат и всичко ще е наред.
     Нашия запек продължава. Реших да дам на бебето дуфалак. Някоя от вас давала ли е, имаше ли резултат и на кой ден? Каква беше дозировката. Иначе опитах всичко - сок от круша,термометър, аз приемам разхлабителни храни, от които обаче ми се обостря хемороида, който получих по време на бременността. Казаха ми да давам отвара от овесени ядки, но не съдържа ли глутен? Някоя от вас давала ли е на двумесечно бебе?

# 241
  • Мнения: 154
  Наистина се изписват много често, почти не познавам бременна, която да не е пила едно от трите неща. Няма нищо страшно, след няколко седмици ще ти го спрат и всичко ще е наред.
     
Peace
Казаха ми да давам отвара от овесени ядки, но не съдържа ли глутен? Някоя от вас давала ли е на двумесечно бебе?
И на нас ни беше казала педи за вода от овесени ядни но не и давах,да съдържа глутен.Ние бяхме на АМ и със смяната му решихме проблема.Но също така и свеки ми изпрати от Гърция едни глицеринови сещички които са за бебета.

# 242
  • Мнения: 379
аз давах отвара от овесени ядки горе-долу на тази възраст. нямаше проблем. Peace

# 243
  • Мнения: 154
аз давах отвара от овесени ядки горе-долу на тази възраст. нямаше проблем. Peace
А ефект?

# 244
  • Мнения: 379
аз давах отвара от овесени ядки горе-долу на тази възраст. нямаше проблем. Peace
А ефект?
имаше

# 245
  • Мнения: 115
Момичета, хвалехте някаква педиатърка в центъра(нещо с К май беше  newsm78). Моля да ми изпратите на лични нейни координати или на някоя др. - само да не е хомеопат.

# 246
  • Перник
  • Мнения: 396
Да не би да питаш за Куковска, а иначе Маринова, но тя не работи със ЗК. Но и на двете нямам координати Embarassed

# 247
  • Мнения: 126
alissa nik, aз съм давала дуфалак, но не помня каква беше дозата. Лекар ми беше казал, но преди това ми казаха да изчакам малчо 5 дни от последното акане. Той не се изака и дадох. А също правих и масажи на коремчето по часовниковата стрелка, като преди това намазах със зехтин. Много помага също. Твоето бебче колко дни не е акало? Пробвай първо с масажи. Peace
И аз не посмях да дам вода от овесени ядки.

dessie83, не знам кого сте коментирали преди, но на мене ми похвалиха д-р Красимира Станкова /в поликлиниката-детското отделелние/. То и не знам човек, който да не я знае от Перник, тя била от много дълги години педиатър. Много е усмихната и вежлива, посетихме я вече 2 пъти. Ако е тя, ще ти дам кординати. Тя си работи със здравната каса.

# 248
  • Мнения: 126
Момичета, чувам от сериозни източници /сложно е да го обясня/, че яслената група в Църква щяла да бъде в градината, която дели двора с интерната. Както ви казах чух много лоши отзиви от майка, чиято приятелка е водела детето си там. Каза ми в никакъв случай да не го давам там.
В Мошино пък сме назад в списъка с резервите, просто не знам!  Tired
А за детската градина в квартала /зад Т Маркет/ разбрах също, че не гледали дечицата, оставяли ги да си правят каквото си знаят и все били болни. Славата за добра градина лежала на стари лаври.

Ми то не остана къде, не че някой е заритал за нас... Rolling Eyes
Какво ще правя, просто не знам... да слушам ли съветите на хората или?

# 249
  • Мнения: 379
Момичета, чувам от сериозни източници /сложно е да го обясня/, че яслената група в Църква щяла да бъде в градината, която дели двора с интерната. Както ви казах чух много лоши отзиви от майка, чиято приятелка е водела детето си там. Каза ми в никакъв случай да не го давам там.
В Мошино пък сме назад в списъка с резервите, просто не знам!  Tired
А за детската градина в квартала /зад Т Маркет/ разбрах също, че не гледали дечицата, оставяли ги да си правят каквото си знаят и все били болни. Славата за добра градина лежала на стари лаври.

Ми то не остана къде, не че някой е заритал за нас... Rolling Eyes
Какво ще правя, просто не знам... да слушам ли съветите на хората или?
Бибита, аз живея срещу яслата в квартала, за която си писала и тя е единствената в града, в която не съм подала документи - прави си изводите защо. Аз за Даскалово още нищо не съм чула, но се моля да ни приемат в Мошино - дано пък някой се откаже. Иначе и аз не знам какво ще правим - явно ще търсим жена за вкъщи. То друг вариант няма. Sad

# 250
  • Мнения: 5
Много ви благодаря   Hug   Определено ми поолекна  Praynig      , но аз нямам нито контракции, нито някакви болки- незнам защо ги пия тези хапчета, но щом всички сте ги пили значи не е страшно. Благодаря ви отново много ми помогнахте !!!!  newsm51

# 251
  • Мнения: 154
Имам 4 приятелки на които децата им са в тази градина в квартала и са доволни.Децата са в различни групи и на различна възраст.
След малко ще отида да питам за яслата какво става и ще ви пиша ,но ако е в другата детска няма да я дам Галя.Ще я дам на 3 г в наща си .
За запека на нас масажи не ни помагаха,.

# 252
  • Мнения: 162
При нас откакто стана на един месец е със запек. Иззаква се на четвъртия ден с помощта на термометър. До четвъртия ден каквото и да правим, няма резултат. Правя масажи при всяка смяна напамперса, дори давам сок от круша веднъж дневно вече втора седмица. Сменях му чая - 2 вида, давах чиста преварена вода без захар и кърма, дори му спрях еспумизана, да не би той да го запича. Нищо не помага. Днес е четвърти ден, все още няма резултат, а вече изпи дуфамлак, слагах два пъти термометър, масажи, издържане на легенче, присвиване на крачетата към коремчето, само дето сапун и мушкато не съм му слагала, нещо не съм привърженичка на тези два метода. Реших, че може би е недохранване, нали и плаче когато го кърмя, ама не - винаги остава кърма за изцеждане. Давам му и аптамил комфорт по30 г, пак не помага.
     За яслата - дъщеря ми беше постоянно болна докато ходеше, нямаше месец с повече от 12 дни присъствие и ми беше много трудно за лекуването и отсъствието от работа. Всички ми казваха, че така ще е само първата година, а на следващата няма, но не ми се вярваше. Обаче те познаха - втората година боледува само два пъти, на третата повече, ноние си я изпуснахме покрай тежката ми бременност, нямаше кой да я гледа и ходеше недоизлекувана на градина. Така че каквото и да правите, ако е речено детето ще боледува често, защото има много вируси, към които не е изградило имунитет, ако си е здраво - няма. Въоръжете се с търпение. Мнението на родителите си е нож с две острието - няма учител от който всички да са доволни или недоволни. А не забравяйте и че в яслата за децата се грижат медицински сестри, а не учители, те едва ли не само пазят децата, не ги учат на нищо. Даже при нас, ако в групата се разболее дете не викат родител да си го вземе, а го държат до вечерта, то неминуемо заразява останалите. Ние родителите също сме виновни, водим си децата болни, защотоне можем да отсъстваме от работа. За това апелирам вече три години на родителските срещи, амане постоянно има кашлящи и хремави деца. Та няма да намерите ясла, от която всички да са доволни, дайте ги, пък ако не ви харесва си ги вземете. А ако има кой да ви ги пази за нищо на света не ги давайте.

# 253
  • Мнения: 126
alissa nik, имай предвид, че всичките тези: термометър, сапунче, мушкато, имат един и същи ефект - на клизмата. Така, че е все едно към кое от тях ще прибегнеш. Всеки лекар ще ти каже, че към това се привиква. Дано твоето бебче не е свикнало вече. Виждам, че е доста мъничко. Не може нищо от обичайните методи да не помага. Сменяхте ли АМ? Поговори пак с педиатърката. Ако трябва потърси и друго мнение. Но, определено не е хубаво да продължаваш с термометъра.

# 254
  • Мнения: 379
alissa nik, а да не би причината да е в това,което ядеш ти? щом се кърмите още е много вероятно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт