Перник-19

  • 15 576
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 109
Момичета имам много голяма нужда от помощ Praynig
Вики вчера падна от втория етаж на леглото и има счупени зъби, разкъсана брадичка и много се уплаши детето. В Пирогов даже се съмняваха, че му е счупена долната челюст, но слава Богу не е. Някоя от вас каза, че мъжът й е зъболекар. Моля пишете ми на лични ако може и дайте координати, че нали сега е събота, неделя.Моля ви

# 256
  • Перник
  • Мнения: 396
Боби, включвам се не особено компетентно, но все пак ако мога да съм от помощ. За съжаление не помня на кого съпругът е зъболекар. В съб. и нед. можеш да го отведеш в Еодент. Но в центъра май е по-добре. На скоро едно детенце /на 2 г./ от блока ни, падна, разби си устата и си счупи предно зъбче. Майка му го отвела на зъболекар в Еодент, в Квартала, да го снимат, а жената попитала "Ама вие с какво го ударихте това дете?" Twisted Evil

# 257
  • Мнения: 3 818
Боби, моят мъж е зъболекар, но за съжаление не е в Перник днес и утре Confused Иди да го видят, но не в Еодент, а в Интердент, на търговска, мисля че те работят в събота. И какво му е точно на зъбите, отчупени са парченца, целите са паднали, какво?

# 258
  • Мнения: 109
Ох момичета, много е трудно да си майка. Това си е диагноза. Доживотна.
Наде, Fairy, благодаря за отговорите. Отведох го в Еодент в квартала, защото само за там се сетих.
Доктора се отнесе внимателно и търпеливо с нас.
 Положението е следното-  удара в пода Вики изцяло с брадичката го е поел и така силно е ударил горната и долна челюст, че е надробил няколко зъбчета. Добре, че са от млечните, а не от новите. Добре, че не си е отхапал и езика- сигурно щяха да му го шият.. Едното зъбче беше много зле, имаше голям съсирек около него, който започна даже да намирисва, част от зъбчето се беше забила във венеца настрани..абе страшна гледка, та затова най-много се притеснявах да не стане по- зле ако чакаме. Доктора извади много прченца, почисти раната, Вики беше много уплашен и си поплака детето. След всички вчерашни преживелици пак добре се държа. То и мен ми иде да ревна с пълен глас, ама нямам право. Зъболекаря каза, че има още една част от зъба, която е свързана с корена и е що-годе здрава, и ако не го боли тези дни е най-добре тя да не се вади, защото ще остане дупка и може другите зъбчета да се понаместят и да попречат на постоянното да израстне както трябва.
Отделно от сагата със зъбките имаме чудесен белег на брадата, с който ще се фукаме на 15 септември. А черешката на тортата е, че вчера 5 часа докторите мислеха, че долната му челюст е счупена от двете страни под ушите и може би на брадата, и му направиха 4 снимки в различни болници и на различни апаратури, докато най- накрая след един много модерен три-измерен скенер не се установи, че няма нищо счупено. Как издържа това дете на всички интервенции...От кабинет на кабинет, от доктор на доктор. Че и два часа и половина чакахме да отворят една рентгенология за зъбни снимки, 'щото беше 6 сутринта, а те отварят в 8:30. Ще се побъркам ви казвам. Ако си позволя да се поразмисля какво можеше да стане сигурно ще се срина. Добре, че няма сътресение на мозъка.
 Малко хаотично написах нещата, но ще ми простите.

# 259
  • Мнения: 35
Леле Бобя ти направо ме разби. Добре че сте се разминали със счупвания само на зъбчетата,че щеше да е ужасно гадно. Не мисли какво е можело да стане - важното че сте се разминали що годе понусимо. Браво на Вики за куража и търпението и повече никакъв втори етаж. но трябва да го отведете да му пребаят,че със сигурност се е изплашило горкото ............... Ако някой знае някоя добра баячка нека пише ( може и на личния) ,че Кики нещо много взе да се плаши от кучета. Само като съзре такова четрикрако и като ме зграбчи и си казва ,че го е страх. Н о то е и нормално -миналия месец едно куче го налетя и резултатът беше една допчица на блузката и съвсем малка драскотинка на коремчето. Добре че бях по някаква случайност точно зад него в този момент та го дръпнах зад мен и не можа да го гризне хубаво ..................................абе не ми се мисли направо. Лека нощ на всички мами. Чаооооооо за сега .

# 260
  • Мнения: 35
иркаааааааааааааааааааааааааааааааааааа и ти като мен се изгуби някъде . Как сте ? Малкия мъж слуша ли ?? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

# 261
  • Мнения: 379
Леле Бобя ти направо ме разби. Добре че сте се разминали със счупвания само на зъбчетата,че щеше да е ужасно гадно. Не мисли какво е можело да стане - важното че сте се разминали що годе понусимо. Браво на Вики за куража и търпението и повече никакъв втори етаж. но трябва да го отведете да му пребаят,че със сигурност се е изплашило горкото ............... Ако някой знае някоя добра баячка нека пише ( може и на личния) ,че Кики нещо много взе да се плаши от кучета. Само като съзре такова четрикрако и като ме зграбчи и си казва ,че го е страх. Н о то е и нормално -миналия месец едно куче го налетя и резултатът беше една допчица на блузката и съвсем малка драскотинка на коремчето. Добре че бях по някаква случайност точно зад него в този момент та го дръпнах зад мен и не можа да го гризне хубаво ..................................абе не ми се мисли направо. Лека нощ на всички мами. Чаооооооо за сега .
аз знам една в Рударци - на мои познати е вършила работа  Peace

# 262
  • Мнения: 154
За тая в Рударци и аз съм чула,добра е.Иначе и при нас има.
 Hugна дечицата.

# 263
  • Мнения: 6
Здравейте мацки.
Ние се поизгубихме с малката.С нов комп съм и понеже си забравих паролата си направих нова регистрация.
За протокола аз съм миг12
Видях че пишете за детските градини и някой беше казал за тази зад т маркета в квартала.
Моята братовчеткат ам беше на градина и лелките толкова ги пазят че те си излезли през вратата с една приятелка и хоп във зора при майките си.
Не ми се мисли как са преминали магистралата толкова малки.
След това стринка и колежката и отиват в градината,а те дори не са забелязали че ги няма.

# 264
  • Мнения: 13
Здравейте мацки.
Ние се поизгубихме с малката.С нов комп съм и понеже си забравих паролата си направих нова регистрация.
За протокола аз съм миг12
Видях че пишете за детските градини и някой беше казал за тази зад т маркета в квартала.
Моята братовчеткат ам беше на градина и лелките толкова ги пазят че те си излезли през вратата с една приятелка и хоп във зора при майките си.
Не ми се мисли как са преминали магистралата толкова малки.
След това стринка и колежката и отиват в градината,а те дори не са забелязали че ги няма.

ха сега дайте си детето ако смеете  Confused Crossing Arms

# 265
  • Мнения: 379
Там аз и майка ми седяхме в Тути-фрути, а племенника беше в градината и в един момент няколко дечица си излязоха между решетките. Племенника също беше сред тях. Хванахме го за ръка и го заведохме при госпожите, а те  Shocked

# 266
  • Мнения: 13
едва ли са се трогнали Sad за съжаление

# 267
  • Мнения: 105
Момичета, влязох да ви кажа, че само днес в Била има отстъпка 10% на всички бебешки пюренца и сокове. На касата дават отстъпката, иначе на цените на рафтовете не отбелязано. Не разбрах дали има отстъпка за АМ и кашите.

# 268
  • Мнения: 126
Нямам думи за детската градина... Каквото и да кажем като коментар в/у случилото се, все ще е малко. #Cussing out#2gunfire
Това си е напправо подсъдно, за какво са там тези госпожи, за да блеят и да клюкарят ли?! #2gunfire

# 269
  • Перник
  • Мнения: 4 868
Здравейте  Grinning минавам да кажа, че сме живи и за съжаление почивката свърши. От днес съм на работа. Бяхме на море, ол инклузив на първа линия в "Албена" - няма такъв кеф  Sunglasses Само дето Калоян отказа да влиза в морето, но майка му се кисна и за него  Mr. Green
БобиHug за теб и Вики. Пак е бил малкия дявол и сте се разминали сравнително леко. Дано да няма дългосрочно последствия за зъбките. То, верно, че вече всичко се оправя, ама защо да се тормози детенце. Готвите ли се за първия учебен ден?
За яслите и градините - ние първия етап (яслата) го пропускаме поради наличието на баба, но на градина Калоян задължително ще ходи. Мисля до края на годината най-късно да ида да видя как стоят нещата в Мошино, тъпото при нас е, че Калоян става на 3 г. в началото на юни и едва ли ще го вземат тогава където и да е, та ще трябва да тръгва от септември. Но, има време.

Общи условия

Активация на акаунт